Şimdi Ara

Sonax Nano Boya Koruma + 4 Saat Sonra Yağmur

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
5.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar dün aracıma Sonax'da Nano Boya Koruma Yaptırdım. Aracı akşam 19:00'da teslim aldım, gece 23:00'da sel götürdü oturduğum semti resmen. Çok fazla yağmur yağdı. Bu sabah araca baktığımda yağmur damlalarının izleri haliyle kalmıştı aracın üzerinde...

Boya koruma sonrası hemen yağan yağmur yapılan işlemin etkisini azaltır mı? Ya da kısaca boşamı gitti onca uygulama?
    Lütfen cevap...

• İnşallah boşa gitmemiştir, fakat ben boya koruma yaptırdıktan sonra 3 gün özellikle aracın yıkanmaması gerektiğini söylemişti işlemi yapan usta...
  • Evet bende geçen gün yaptırdım ve özellikle bu ayrıntıdan bahsettiler, 2-3 gün aracın yıkanmaması gerekiyormuş ama belki yağmur suyu için geçerli değildir bilemiyorum bence yaptırdığınız yere bir sorun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edilhan -- 20 Haziran 2010; 13:16:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: webcin

İnşallah boşa gitmemiştir, fakat ben boya koruma yaptırdıktan sonra 3 gün özellikle aracın yıkanmaması gerektiğini söylemişti işlemi yapan usta...

Aynı şekilde sonax nano guard korumadan sonra 1hafta yıkatma, gel kontrol edip biz yıkayalım demişlerdi bana da.
  • ilk yıkamayı biz yapalım dediler bana da... ama biraz önce telefon ettim yaptırdığım sonax bayisine yağmurla bir şey olmaz ona dediler. aksine zaten boya korumadan sonra aracın yüzeyi yağmur tutmaz suyu kaydırır dediler.

eğer gerçekten bir şey olsa hemen getirin bi bakalım falan derlerdi sanki? sonuçta tekrar gidersem tekrar para kazancaklar...

zaten iş işten geçti, olan oldu ama umarım çok bi şey kaybetmemişimdir... ne diyelim
  • Aracın üzerinde yağmur izi kalmış demişsiniz. Bildiğim kadarıyla bu boya korumalar yağmur suyunu kaydırıyor ve izi kalmıyor. tuhaf bence yağmur izinin olması araçta.
  • çok fazla ve belirgin değil. elle hafif silince de silinip gidiyor. üzerinden akamayan damlaların izleri sanırım. çok çok şiddetli yağdı yağmur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafacelen -- 20 Haziran 2010; 14:14:03 >
  • belki herhangi bir kimyasal kullanılmaması gerektiği için yıkamayın diyorlar....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whisper911

belki herhangi bir kimyasal kullanılmaması gerektiği için yıkamayın diyorlar....

bi arkadaşım da aynı şeyi iletti... umarım öyledir demekten başka çarem yok zaten...
  • dostum aynı olay benim başıma kar yağması sonucu meydana gelmişti.koruma yaptırdıktan 2 saat sonra kar yağmaya başlamıştı.yakından bakılınca benek benek şeklinde iz vardı.sonra tekrar yaptırmıştım
  • Benimkinde de boya korumalı olmasına rağmen behsettiğiniz gibi yağmur lekesi kalıyor, eğer kılıfını örtmediysem tabi. Ancak elle silinince bile geçiyor. Koruma yapıldıktan sonra 1 hafta içinde yıkatmama uyarısı bana da yapıldı, bunun üzerine ben de sağanak yağmurun sorun olup olmayacağını sorduğumda problem olmayacağını, çünkü yıkamada kullanılan köpüğün ve basınçlı suyun boya koruma kimyasallarını kaldırma olasılığından dolayı bunu söylediklerini söylemişlerdi. Tabi bu kimyasalları kaldırma olasılığı bu 1 haftadan sonra olmuyormuş çünkü uygulama zaten 1 hafta içinde basınçlı suda yıkanmaya hazır hale geliyormuş.
  • siyah arabanın laneti

şu an yine yağmur yağıyor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafacelen -- 20 Haziran 2010; 20:40:17 >
  • Yağmur yağdıktan sonra araç boncuk boncuk olmuştur sonrada üzerine toz yiyip kuruduysa böyle olması normaldir
  • Ankaradasin galiba

Yagmur ile bir sey olmaz diye dusunuyorum. Bana da bir hafta yikatmayin demislerdi. Cok gerekirse sadece su tutun demislerdi.
  • sağolun arkadaşlar... biraz rahatladı içim en azından

ankaradayım evet... ne yağdı arkadaş ya
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.