Şimdi Ara

[SON DURUM=suçlu bulundu]çalıştığım dükkanı 800 bin lira zarara soktum :( (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
2
Favori
37.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
39 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir düzeltme yapalım aslında OP saf meth üteten bir laboratuarda çalışıyor ve yanlışkla kimyasal maddelerden birini düşürdü büyük bir tepkime yarattı 2-3kiloluk malı mahvetti.
    konuyu öyle açamıyor çünkü açsa fbı,mit,mossad peşine düşücek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-39A3D5E9A -- 19 Eylül 2019; 9:39:0 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ayrıca günlük 250k cirosu olan bir mağazaya sahip olan firmanın tek bir mağazası yoktur. Eğer o mağazadaki tüm bilgisayarları kitledi ise o şirketteki ağa bağlı tüm bilgisayarları da kitler. Csb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Y.S.E -- 19 Eylül 2019; 9:41:14 >
  • Kaliteli CSB

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • forumda bin küsür mesaj atmış yılların müdavimi gelmiş günlük 250bin tl ciro yapan işyerinin bilgisayarına ne idiği belirsiz flaş takmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Whiskey

herkeste günlük 250kya takılmış, istinye/zorlu zara vs. günlük kaç tl ciro yapıyor zannediyorsunuz. onun gibi bir giyim mağazasında çalışıyordur arkadaş büyük ihtimalle.
    hangi zarada yada ona benzer magazada 16 kasa var ulkede ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Nuvo'

hangi zarada yada ona benzer magazada 16 kasa var ulkede ?

Alıntıları Göster
    zara, boyner aklıma gelmeyen buna benzer mağazaların büyüklerinde tek katta iki adet 4-5'er kasa olduğunu bile gördüm, 16'sını bilmiyorum. bayan çocuk erkek vs bölümleri derken hepsinde kasalar bulunuyor, birkaç katlı olduklarını düşünürsek bu mağazaların; yakın bir rakamda olabilir.
  • günlük 250bin ciro yapan şirket mi var? csb olduğunu bu kadar belli etmeyin
  • imkansız.
  • Milyon cirosu olan firma kullandığı bilgisayarların güvenliğini sağlamaktan aciz demek ki.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

günlük 250bin ciro yapan şirket mi var? csb olduğunu bu kadar belli etmeyin
    Bayramlarda 500 bin aslında. Bizim şubeden iyileri de var. 950.000 gibi.

• kolpaya bak ,
    bir kere şirket bilgisayarları güvenlik açısından flash diskleri tanımaz
  • Cbs mi csb mi ondan yapmış gibi geldi

• quote:

Orijinalden alıntı: blackzeros

1,5 milyonluk sistem ne, ya sen bizi yiyorsun ya da seni yemisler,

bilgisayarların kurtulamamasi diye birsey yok, olsa olsa veriler kurtulmaz...
    Mağazadaki sistem odası tümüyle ölmüş diyor sistem yoneticisi. Sorunun kaynaginı tespit etmeye çalışıyorlarmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: eagleoneye

imkansız.
    hocam 2 katlı mağaza altta 8, üstte 8 kasa var

• quote:

Orijinalden alıntı: Sanal Dilenci

Ne Back-Up var, ne replika, ne failover cluster ne active directory ne de bir dlp. Düz bilgisayar ile günlük 250 k ciro demek
    Kvkk yasalarına da uygun değildir kesin.

Bu arada fidyeyi ödeyeceğiniz kişi umarım hala sistrmibi takip ediyordur bazı fidyeciler şifreyi açıyor.
    Tabi bu durumda hiç bir dosyanız ile oynama yapmamanız gerekiyor. Şifrelendiği sıradaki data ile şifre çözülürken ki aynı olmalı.
    Geçmiş olsun.
    Şifrelendiği sıradaki data ile çözülürkenki aynı olmazsa?

• quote:

Orijinalden alıntı: Mogolo

şifreyi çözerim ama 900k ni alırım
  • Bizim işyerinde usta ayni şeyi yapmıştı, işyeri bilgisayarından zorno sitelere giriyordu, ayni virüsü kapıp bilgisayarı kilitledi, ben de bir kaç gün uğraşıp düzelttim.. ilk önce flashtan açılan Windows ile malvarebyte’i açıp güncelledim ve bilgisayarı taratıp virüsü sildi, sonuçta bilgisayar açılıp kaldığı yerden çalısmaya devam etti..

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-45D13A301

Bu mesaj silindi.
    Ne kokosu ne mokosu birader. Çok anlıyorsan gel çöz şifrelenmiş dosyaları. aes 256 mıdır ne haltsa çözmek zormuş anlayacağın.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.