Şimdi Ara

Solucan deliği meselesi??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Solucan deliğine girerek dünyanın ileri bir zamanına gitme meselesi. Bir türlü aklım almıyor.

Buradaki zamanlar nasıl birbirinden bağımsız akabiliyor?

Bu kadar emin nasıl konuşabiliyor bilim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yok öyle bişey solucan deliğiymiş

• Birçok kişi bu tezi savunuyor, tamam filmi de izledim. Üzerine çok düşündüm, bir yere varamadım.

• arada boyut farkı var, beynimizin idrak edememesi gayet normal
  • Bak şimdi solucan deliğine girdiğin zaman zaman kavramı ortadan kalkar. Orada süjeler farklılaşır. Düşünemediğin kadar farklı ve değişik süjeler ortaya çıkar. Ufka doğru ilerlediğin zaman ise ne olacağı insan için tamamen belirsizdir.

(Nasa harcanıyorum buralarda duy sesimi. )

Edit: Tabi bunlar einstein'ın teorileri. Kara deliğin yoğunluğunun sonsuz olmasıda d=m/v den çıkıyor. Karadeliğin (solucan deliği) hacmi sıfır kabul edilir. Yani karadeliğe girdiğin zaman ancak ışıktan daha hızlı hareket edersen kurtulabilirsin yoksa gaz ve toz bulutlarına karadelikle birlikte parçalanırsın. Dediğim gibi bunlar einstein teorileri. Adamın formülleride bu tür teorilerden çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yargıdağıtanadam -- 19 Kasım 2016; 12:28:49 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler millet, belirsizlik üzerine herşey anladığım kadarıyla. Bu konuya daha fazla zaman ayıracağım.

• Solucan deliğinde solucanlar yaşıyor ehe.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Doctor Duck -- 19 Kasım 2016; 0:24:38 >
  • kardes solucan deligine girince dunya nin ileri bir zamanina gidildigini kim soyledi?

• quote:

Orijinalden alıntı: fokof

kardes solucan deligine girince dunya nin ileri bir zamanina gidildigini kim soyledi?

interstellar filminde geçiyordu. Sonrasında konuyla ilgili birkaç uzmandan tv programlarında denk geldim. Ben başta kurgu sanıyordum, sonrasında çokça dillendirilince tez üzerine araştırmaya başladım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sæm

quote:

Orijinalden alıntı: fokof

kardes solucan deligine girince dunya nin ileri bir zamanina gidildigini kim soyledi?

interstellar filminde geçiyordu. Sonrasında konuyla ilgili birkaç uzmandan tv programlarında denk geldim. Ben başta kurgu sanıyordum, sonrasında çokça dillendirilince tez üzerine araştırmaya başladım.

bu olaylarin hepsinin cikis noktasi "ikizler paradoksu" dur bir incelemenizi isterim

• beyaz delik-kara delik. bu ikisinin arasındaki ilişkiyi araştır.
  • Teşekkürler canlar, bu konu üzerine hafiften derinleşmeyi planlıyorum. Tavsiyelerinize öncelik vereceğim.

• Flash paradoksu izleyin anlarsiniz paralel evrenin nasil calistigini. Mesela ben gecenlerde solucan deligine girip kendi 80 yasindaki halimi bulup at yarisi oynadim su anda Miami deki Scarface filmindeki malikhanemden yaziyorum. Tum mafyalarla tartistim evi bassinlar bende tony montanalik yapiym diye ama kimse basmiyo.
  • Eğer Mfci iseniz bunlar büyük bilgiler değil ki azda çalışkansanız bu bilgiler hep liseden veriliyor

• Nasıl X,y,z koordinatlarında yani 3 boyutta ileri geri gidebiliyorsan 4. Boyutun zaman olduğunu iddia eden bilim adamlarına göre zamanda da ileri geri gidebilmek mümkün. Bu bile bize bu kadar uzak gelmesine rağmen 10 boyut olduğu iddia ediliyor. Tabiki teoride hepsi

• quote:

Orijinalden alıntı: TriploitMezun

Eğer Mfci iseniz bunlar büyük bilgiler değil ki azda çalışkansanız bu bilgiler hep liseden veriliyor

aydınlat bizi o zaman profesör.anca bos laf yapın

• hepsi yalan dolan.. ispatı yok

kafa yormaya değmez otur derslerine çalış..

• Yok oyle bisey cunku. Cern'de daha kutle cekimi ispatlanamadi. Forumun cok bilmisleri de cosmos izleyip geliyor buraya atip tutuyor.

• İnternette araştırdığın zaman hemen hemen aynı görüntülere sahip videolar çıkıyor.

Tahmini olarak WormHole içine girersen (ki öyle bir ihtimal bile söz konusu değil günümüzde) şöyle birşey yaşanıyormuş

https://www.youtube.com/watch?v=T8eG0BKtBkU
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.