Şimdi Ara

SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI... (55. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.576
Cevap
54
Favori
229.297
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    (2009 yılında yapmıştım çizimi, bu yüzden adım adım olmasada gidişat olarak size bir arabanın nasıl çizilceği fikrini göstermek istedim)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SolidWorks Eğitmeni -- 30 Haziran 2016; 9:47:31 >
  • arkadaşlar solidworks 2014 sp5 i bilgisayarımdan sildim..format attım ve tekrar kuramıyorum.herhalde lisans ile ilgili problem var..çözüm için ne yapmam gerekiyor?
  • hunterxt41 kullanıcısına yanıt
    sağlıklı bir formattan sonra sorunsuz bir şekilde kurulması gerekiyor.
    ilk kurulumda sp0 yükleyiniz.
  • Selamlar;

Linkteki videonun altında açıklamalar kısmında paylaşım yapılmış bunu zar zor solide uyarladım. Çalışıyor.
    Fakat buna ekleme yapmak istiyorum.Aynı form üzerinden mesela excel'e aktar butonu ekleyip. Parça no, serial v.b dataları excele otomatik çekmek ve kaydetmek.

Küçük bir erp programcığı amacım aslında sonunda montajdan parçaya otomatik numara vermek gibi bir uygulama yapmak istiyorum.

Program txt. üzerinde yazım yapıyor. fakat exceli otomatik olarak açıp veri alamıyorum.

İlk adım olarak. Excele'e veri aktabilmek için vba'a nasıl exceli aç ve solidden şu veriyi al-yaz diyeceğim. bilgisi olan var mı?
    Macro solidden yazıldığı için microsoft excel objesi ekleyemedim. Nasıl ekleyebilirim acaba.

https://www.youtube.com/watch?v=ds-5unvmBHU

Şimdiden teşekkürler.

• otoogretmen45199 kullanıcısına yanıt
    merhaba,
    bahsetmiş oldugunuz konuya aşinayım ancak fikir verecek düzeyde bilgiye sahip değilim ancak,
    üstteki toolbar' dan insert---> tables---> design table dedikten sonra solda açılan pencerden "from file" seceneğini seçerek daha önce oluşturdugunuz excel dosyasını çağırabiliyorsunuz.
    sadece ek bir bilgi paylaşmak istedim, olurda belki işinize yarar diye.
    saygılar.
  • Şükür o konuda sıkıntım yok, amacım otomatik olarak parça no, resim no, malzeme vb bilgileri part dosyasında çizerken ekleyip. Drawing dosyasında antete otomatik eklemek. Çalıştığım yerde tek ben çizim yapmadığım için bu dosyayı server'a kaydedip diğer çizimciler kısayola tıklayınca otomatik ekleyecek.
    Problemimi cadsharp. sitesindeki bir örnekten uyarlayacak çözdüm resimdeki şekilde. Eğer ilgilenen olursa resimdeki kodları ekledim.
     SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI...

Şimdiden Teşekkürler.

• solidworks zaten yaptıgınız montaja otomatik olarak parça no, parça ismi, uzunluk, özellik, malzeme (malzeme atanmışsa) vs. ekliyor.
    sizin yapmak istediğiniz bundan farklı olan nedir?
  • Solidworks bunları otomatik eklemiyor, biz manuel ekliyoruz. Eğer elinizde PDM yoksa ki bende yok. videoyu izlerseniz anlarsınız. Tek tıklama ile belli bir numara otomatik veriliyor. Ben bu tek tıklamanın içine ilave olarak excele aktarma yapmak istedim yapabildim şükürde.

Ha arkadaş niye manuel girmeye mi üşeniyorsun dersen. Fabrika mantığında düşünürsen.
    1)Müdüründen yeni parça no için yazışma yapmak yerine bu kısayol sana sıradaki noyu veriyor.
    2)İlk taslak çiziminden itibaren parça takibini kolaylaştırıyorsun.
    3) insanlık hali harf hatası unutma v.s gibi eksiklikleri bertaraf ediyorsun.
  • ogzhn.bygl O kullanıcısına yanıt
    kardeşim tıpatıp aynı sorun bende de var tüm seçili alan turuncu çizgilerle dolasıya kadar program kendini kitliyor yaklaşık 15 saniye hiçbir işlem yapamıyor fakat pc de 0 kasma çok garip lütfen yardım edin arkadaşlar SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI...

• quote:

Orijinalden alıntı: wert1995

kardeşim tıpatıp aynı sorun bende de var tüm seçili alan turuncu çizgilerle dolasıya kadar program kendini kitliyor yaklaşık 15 saniye hiçbir işlem yapamıyor fakat pc de 0 kasma çok garip lütfen yardım edin arkadaşlar SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI...

sorunun çözümünü buldum ayarlarda open gl seçeneği açık olarak geliyor fakat nvdia dirext destekliyor bundan dolayı şekiller yeniden oluşurken kasıyor open gl kapatılırsa seçeneklerden düzeliyor.

• beyler bi motor üstünde çalışıyorum egzantrik mili dönmüyor krank milinden hareketi veriyorum pistonlarda hareket var ama egzantrikte ve dolayısıyla sübaplar kımıldamıyo olay hareketi egzantrik mili üzerinden verdiğimde de aynı yardım lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: der rote baron

beyler bi motor üstünde çalışıyorum egzantrik mili dönmüyor krank milinden hareketi veriyorum pistonlarda hareket var ama egzantrikte ve dolayısıyla sübaplar kımıldamıyo olay hareketi egzantrik mili üzerinden verdiğimde de aynı yardım lütfen

sorununuz montaj ilişkilerinde sanırım?

çalışmayı mail olarak atarsanız, sorunun ne olduğuna bakıp size söyleyebilirim:
    solidworksizmir@hotmail.com
  • Solidworks 2014 kullanıyorum fakat autotrace komutu yok eklentilerdede görünmüyor ne yapabilirim? yada çizimi yapılmış bir ürüne amblem eklenecek dosyayı göndersem autotrace komutu mevcut olan biri yardımcı olabilirmi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anro -- 1 Eylül 2016; 10:25:00 >
  • Anro kullanıcısına yanıt
    AUTOTRACE komutunun nasıl aktifleştirildiğini videomdan izleyebilirsiniz:
  • Sıkıntı burda işte eklentilerde autotrace komutu yok olsa çalıştıracam ama malesef yok
  • Merhaba arkadaşlar, ben solidworks ü öğrenmeye karar verdim bölümüm gereği.Hangi yıla ait sürümü kullanmalıyım sizce ve öğrenmek için önereceğiniz kaynaklar nelerdir?
  • bais33 B kullanıcısına yanıt
    merhaba arkadaşım.
    bölümün nedir?

2012 dan sonra her hangi bir sürümü kullanabilirsiniz. giriş seviyesinde olduğun için aralardaki farkları anlayamazsın. hepsinin arayüzleri aynıdır.
    2016 da arayüz biraz değişti ancak kulanım şekli yine aynı.

kaynak olarak youtube ta bir çok video mevcut.
    belli bir yol katettikten sonra sayfamdan orta düzey kullanıcılara hitap eden eğitim videoları da işine yarayacaktır.
  • hocam ben add ins e girdiğimde autotrace seçeneği yok senin videodan dosya adresine baktım autotrace in dll dosyası yok bende sana bi mail adresi versem sendeki dll dosyasını atarmısın bi deneyelim??
  • Konu yeni gördüm solidi 2009 dan beri kullanıyorum

sormak istediğiniz soru ve sonularıza cevap verebilirim

Bu mesaja eklenen görseller:

SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI... SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI... SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.