Şimdi Ara

SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI... (31. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.576
Cevap
53
Favori
229.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: memoli156

Tabiki, "RealView" SolidWorks`ü SolidWorks`lükten çıkarıyor. Daha canlı, daha gerçekçi, sistemin hafif zorlanması ise ödenen küçük bir bedel. :)

H,I,U profil var mi hazir olarak solidde?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bildiğim kadarı ile var "H-I" dan eminim "U" profili bilemiyorum ancak bu söylediklerim olması gerekiyor. Birde eğer yoksa internet üzerindende edinebilirsin nette bulunur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhatcn

quote:

Tabiki, "RealView" SolidWorks`ü SolidWorks`lükten çıkarıyor. Daha canlı, daha gerçekçi, sistemin hafif zorlanması ise ödenen küçük bir bedel. :)

weldment kısmından ulaşabilirsiniz hazır profillere
  • quote:

Bildiğim kadarı ile var "H-I" dan eminim "U" profili bilemiyorum ancak bu söylediklerim olması gerekiyor. Birde eğer yoksa internet üzerindende edinebilirsin nette bulunur.

.IGS uzantılı dosyayı nasıl açabilirim? elinizde bantlı konveyör çizimi var mı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ".igs" uzantılarını AutoCAD, SolidWorks`te açabilirsin. Tam emindeğilim ama Inventor dede açabilirsin belki denemedim. Elimde ne yazıkki Konveyor çizimi yok. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ninamarok

quote:

quote:

weldment kısmından ulaşabilirsiniz hazır profillere

weldment kisminda iso,DIN vs var zip olarak indirin diyor?

quote:

memoli156
    denerim solidde ve autocad de tesekkurler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatcn -- 11 Nisan 2013; 0:36:31 >

• yüklü halde gelenler de var fakat baya az, indirip yerine .rar dan çıkarıp koyarsanız solidworksun part kısmında weldment yaparken koyduğunuz profiller gözüküyor

C:\Program Files\SolidWorks Corp\SolidWorks (2)\lang\turkish\weldment profiles
    bu benim bilgisayarımdaki gibi, sizinki farklı olabilir ama solidworks içindeki yol aynıdır, eğer ingilizce kullanıyorsanız turkish yerine english olan klasöre gitmeniz gerekiyor, buraya kopyalamanız lazım

isterseniz benim hazırladığım profilleri de yükleyebilirsiniz, zamanında uğraşmıştım çoğu profil var,https://www.dropbox.com/s/o06r6zusbmu9w5m/weldment%20profiles.rar
    solidworks içinden yüklüyecekseniz din standartına göre yükleyin, bizde kullanılan profilller genelde buna uygun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2D6B32B7D -- 11 Nisan 2013; 8:53:08 >

• quote:

".igs" uzantılarını AutoCAD, SolidWorks`te açabilirsin. Tam emindeğilim ama Inventor dede açabilirsin belki denemedim. Elimde ne yazıkki Konveyor çizimi yok. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

solidde de autocadde de açamadım .IGS

• quote:

yüklü halde gelenler de var fakat baya az, indirip yerine .rar dan çıkarıp koyarsanız solidworksun part kısmında weldment yaparken koyduğunuz profiller gözüküyor

C:\Program Files\SolidWorks Corp\SolidWorks (2)\lang\turkish\weldment profiles
    bu benim bilgisayarımdaki gibi, sizinki farklı olabilir ama solidworks içindeki yol aynıdır, eğer ingilizce kullanıyorsanız turkish yerine english olan klasöre gitmeniz gerekiyor, buraya kopyalamanız lazım

isterseniz benim hazırladığım profilleri de yükleyebilirsiniz, zamanında uğraşmıştım çoğu profil var,https://www.dropbox.com/s/o06r6zusbmu9w5m/weldment%20profiles.rar
    solidworks içinden yüklüyecekseniz din standartına göre yükleyin, bizde kullanılan profilller genelde buna uygun

weldment profiles metin belgesi olarak görünüyor

• neden bahsediyorsunuz anlamadım, parça çizerken profilleri hazır olarak koymak için weldment profiles kısmı var, bunları kullanmak için gerekli dosyaları olması lazım, bunlarıda yukardaki mesajımda dosya adresini verdiğim klasörde kopyalabilirsiniz
  • quote:

.IGS uzantılı dosyaları açmaları lazım acaba sürüm uyuşmazlığı gibi bir şeyden mi kaynaklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi memoli156 -- 11 Nisan 2013; 19:02:43 >
  • quote:

neden bahsediyorsunuz anlamadım, parça çizerken profilleri hazır olarak koymak için weldment profiles kısmı var, bunları kullanmak için gerekli dosyaları olması lazım, bunlarıda yukardaki mesajımda dosya adresini verdiğim klasörde kopyalabilirsiniz

verdiğiniz adreste weldment profiles diye bir klasör yok onu demek istedim.weldment profiles diye bir metin belgesi var.

• olması lazım, başka biryerde değil bu profiller

SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI...

•  SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI...
  • quote:

Ben Nvidia GeForce GT210 (1 gm 128 bit) kartla kullanıyorum seninde kullanman olası netten SolidWorks 2013 için geliştirilen RealView sürümünü indirip dene istersen.

merhaba ..
    daha önceden sizin de yardımınızla soldiworks e realwiev yükleyip çalıştırmıştım ..çok da yi gidior çizimler falan harika ama bi konuda kaygılanıyorum çizim yaparken bilgisayar feci derecede zorlanıyor fanlar falar gürül gürül çalışıyor acaba bu yamanın ekran kartını ana kartı vs yakma ihtimali var mı sonuçta daha güçlü ekran kartları için tasarlanmış bir özeelik olduğu için endişelendim :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: yigithan89

Sisteminin ısınması ve zorlanması olağan birşey. Ancak bir zararının olacağını sanmıyorum, PC`n yüksek sıcaklığa geldiğinde parçaları korumak için zaten otomatikmen resetliyor kendini yanması gibi bir ihtimal biraz düşük. Özellikle "Render" alırken sistemi dahada zorluyor. Benim orta seviye bir sistemim var.
    Bu durumdaki PC`m herşey maksimumda Render alırken anakart 50 dereceyi görüyor, CPU %100 çalışıyor ancak daha bir sıkıntı çıkmadı RealView dende çıkıcağını sanmam 3 senedir bi sorun yaşamadım.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yigithan89

Sisteminin ısınması ve zorlanması olağan birşey. Ancak bir zararının olacağını sanmıyorum, PC`n yüksek sıcaklığa geldiğinde parçaları korumak için zaten otomatikmen resetliyor kendini yanması gibi bir ihtimal biraz düşük. Özellikle "Render" alırken sistemi dahada zorluyor. Benim orta seviye bir sistemim var.
    Bu durumdaki PC`m herşey maksimumda Render alırken anakart 50 dereceyi görüyor, CPU %100 çalışıyor ancak daha bir sıkıntı çıkmadı RealView dende çıkıcağını sanmam 3 senedir bi sorun yaşamadım.

iyi o zamn sorun yok .. çok teşekkür ederim tekrar

• Rica ederim, herzaman :)
  • quote:

Rica ederim, herzaman :)

dövme kalıbı var mı elinizde acil lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatcn -- 18 Nisan 2013; 18:36:58 >
  • Yok hocam
  • 
Sayfa: önceki 2930313233
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.