Şimdi Ara

SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI... (30. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.576
Cevap
54
Favori
229.290
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • SolidWorks ta çalışıyoruz, böyle bir proje varsa aklında benim fikrim Solid ile çizilemeyeceğidir. Solid yüzey modellemeleri v.b konularda yetersiz bir program. Solid`te elbette bunu çizbirisin hemde tıpa tıp ama çok zor bir iş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nurdan_ner

quote:

Orijinalden alıntı: tick1988

ÇİZMEK İSTEDİĞİM ARABADA BU ARKADAŞLAR...BMW CS CONCEPT CAR

YARDIM BANA YARDIM..

SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI...

hangi programda çalışıyorsunuz

ben sadece basit bi teknikden ibaret oldugunu düşünüyorum ama basit bi arabada olsa bi çizim baştan sona görmem lazım. solidde çalışıyorum 9 yıldır.

• Graitec advanced steel diye bir program var, konstruksiyon agirlikli calismalar icin

Var mi kulllanan, bilen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadaşlar yeni yeni solid works öğreniyorum vehttps://www.youtube.com/watch?v=5CN4sN9ae4E bu llinkteki uygulamayı solid 2013 de yapmaya çalıştım fakat bir dizi sorunla karşılaştım yardımlarınızı esirgemeyin lütfen :)
    1. skech picture butonu bende kısayol olarak yok onun için araçlar- çizim araçları- resim çiz de çaığırıyorum resmi ..bu butonu nasıl yerleştirebilirim ana ekrana .?
    2. resmi çağırdıktan sonra bende sadece şeffalık vs ayarlamak için bi menü açılıo kontur yakalama ile alakalı bi şey çıkmıyor ekran resimdeki gibi yani .. nasıl halledebilirim ya da bu uygulama solid 2013 de nasıl yapılıyor .. adam solid 2011 de yapmış çünkü...
    şimdiden çok teşekkürler ..

• quote:

Orijinalden alıntı: yigithan89

merhaba arkadaşlar yeni yeni solid works öğreniyorum vehttps://www.youtube.com/watch?v=5CN4sN9ae4E bu llinkteki uygulamayı solid 2013 de yapmaya çalıştım fakat bir dizi sorunla karşılaştım yardımlarınızı esirgemeyin lütfen :)
    1. skech picture butonu bende kısayol olarak yok onun için araçlar- çizim araçları- resim çiz de çaığırıyorum resmi ..bu butonu nasıl yerleştirebilirim ana ekrana .?
    2. resmi çağırdıktan sonra bende sadece şeffalık vs ayarlamak için bi menü açılıo kontur yakalama ile alakalı bi şey çıkmıyor ekran resimdeki gibi yani .. nasıl halledebilirim ya da bu uygulama solid 2013 de nasıl yapılıyor .. adam solid 2011 de yapmış çünkü...
    şimdiden çok teşekkürler ..

solidworks u ilk açtığında en yukarıda options kısmı var oradan add-ins kısmına gir ve autotrace kısmına tik at o zaman çıkar...

• Arkadaşlar Merhaba
    Makine Mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. Solidworks'u sadece okuldaki bilgisayarlarda gördüm yani solidworks konusunda sıfırım. Bölümüm gereği solidworks çalışıp öğrenmek istiyorum. Bunun için öncelikle Solidworks'u bilgisayarıma indireceğim güvenilir bi site bulmam gerekiyor. Daha önce bi siteden indirmeye çalıştım ancak sitede problem çıktı, 10 gün boyunca beklediğim program site yüzünden boşa gitti. Anlayacağınız sütten ağzım yandığı için yoğurdu üfleyerek yer durumdayım. Bana Solidworks 2013'ü indirebileceğim yeri önerrebilecek olan var mı? Yalnız 2013 olması lazım, çünkü bilgisayarım Windows 8 bu nedenle ancak 2013'ü kabul ediyor. Ve ayrıca programın CAM ve Simülasyon gibi ürünleri var sanırım, tam olarak bilmiyorum ama indireceğim programla beraber cam ve simülasyonun da olmasını istiyorum.

İlgilenenler arkadaşlara şimdiden teşekkürler, iyi akşamlar arkadaşlar....

• arkadaşlar forum üzerinden link paylaşımı yapmak yasak, bu yüzden kendiniz bulmanız lazım
  • Merhaba arkadaşlar, yeni yaptığım çalışmalarımı paylaşmak istedim sizlerle.

Resimler:

Kızak Düzeneği,

Odun kırmayı-yarmayı daha hızlı bir hale getirecek düzenek, geliştirmiş olduğum 2 farklı tasarım.

Ve bu düzeneğin taşınabilir versiyonu;

Resimler biraz fazla oldu galiba ama 2-3 resim koyarak dağıtmak istemedim. Yorumlarınızı bekliyorum.

• elinize sağlık güzel olmuşlarda, odun kırmayı yarmayı kolaylaştırmak derken neyi kasteddiniz anlamış değilim.
  • Düşünün, köyde bir yerdesiniz evinizde doğalgaz v.b yakacak birşey yok odundan başka. Tamam söylediniz bir remork odun getirdiler yıvdınız bahçenize. Koca koca tomruk ağaç gövdeleri veki bunların hepsini elinize baltayı alıptamı yaracaksınız birde yaşlı başlı biri iseniz ? Allah kolaylık versin diyip girişirsiniz işe, ama bu alet sayesinde işler değişiyor yapıcağınız tek şey odunu kaldırıp işi aletin döner diş açılmış koniğine bırakmak. Peki nasıl olucak şöyle; koniğin üzerine diş açılmiş ve bu diş mile sabitlenmiş milde bir motora bağlı. Odunu sürdüğünüzde koniğin üzerindeki dişler oduna sağlanıp kendine doğru çekecek ve git gide derine gircek büyüyen çap sayesinde odun bir delikten çatlayarak iki parçaya ayrılacak. Bakınız;

Kolayı varken zoruyla neden uğraşasınızki ? Prensibindeki bir alet

• güzelmiş, biz genelde bıçkıda kestiğimizden ihtiyaç duymadık hiç. ma yeni bi makına öğrenmiş oldum sagolasın
  • Ne demek herzaman, yeniliklerede açık olmak lazım elektirik gittinmi baltaya devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: ofyariz93

SolidWorks'ün 2010 sürümü de Windows 8 ile uyumludur.

Ben Windows 8 64 Bit'te SolidWorks 2010 X64 kullanıyorum. İlla ki 2013 versiyonu indirmek zorunda değilsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LionTech16 -- 14 Mart 2013; 21:29:06 >
  • merhaba arkadaşlar solidde yeni olduğum için yeni sorularla kafanızı şişirmeye devam ediyorum :)
    arkadaşlar solidin 2011 sürümünde renk ,kaplama vs gib işlemleri yukarıdaki turuncu top şeklinde ikondan yanda sekme açtırıp kaplama veya ana renk atıyordum ..
    şimdi 2013 kullanıorum bu sürümde ana renk atamada sorun yok ama kaplama atarken 2011 deki gibi yandan sekmeler şeklinde seçenekler açılmıyor yani alt klasorler halinde açılıyordu plastic fabric vs vs diyerek ve pratik bir şekilde seçim yapabiliyordum ama şimdi save açar gibi gözata tıkla sonra tıklayınca her rengin klasörü çıkıyor o klasöre giriyorrsun bir kalsör daha vs vs diyerek en son kaplamaya ulaşıyrsun seçip tamam dedikten sonra kaplamayı atıyor.. yani hiç pratik değil bunu düzeltmenin bir yolu var mı acaba ..
    yada sorunu daha temelden çözecek olursak sürüm 2013 ama menüler 2011 olarak kullanmanın bir yolu var mı .. resimle derdimi anlatmaya çalıştım cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karapapakk -- 17 Mart 2013; 23:53:22 >

• merhaba arkadaşlar solidde yeni olduğum için yeni sorularla kafanızı şişirmeye devam ediyorum :)
    arkadaşlar solidin 2011 sürümünde renk ,kaplama vs gib işlemleri yukarıdaki turuncu top şeklinde ikondan yanda sekme açtırıp kaplama veya ana renk atıyordum ..
    şimdi 2013 kullanıorum bu sürümde ana renk atamada sorun yok ama kaplama atarken 2011 deki gibi yandan sekmeler şeklinde seçenekler açılmıyor yani alt klasorler halinde açılıyordu plastic fabric vs vs diyerek ve pratik bir şekilde seçim yapabiliyordum ama şimdi save açar gibi gözata tıkla sonra tıklayınca her rengin klasörü çıkıyor o klasöre giriyorrsun bir kalsör daha vs vs diyerek en son kaplamaya ulaşıyrsun seçip tamam dedikten sonra kaplamayı atıyor.. yani hiç pratik değil bunu düzeltmenin bir yolu var mı acaba ..
    yada sorunu daha temelden çözecek olursak sürüm 2013 ama menüler 2011 olarak kullanmanın bir yolu var mı .. resimle derdimi anlatmaya çalıştım cevaplarınız için şimdiden teşekkürler..

EDİT: çözdüm sorunu adamlar çok daha pratik bi hale getirmişler de haberim yokmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karapapakk -- 18 Mart 2013; 0:38:43 >

• Merhaba arkadaşlar, yaptığım çalışmayı sizinle paylaşmak istiyorum.

Resimler:

• merhaba arkadaşalar benim bi srum olacak solidworkste çizim yapmaya başladım orta derecelerde iyi işler çıkartıyorum diyebilirim fakat şöyle bir sorunum var ki parçalarıma malzeme renk vs atsam dahi gerçekçi bir görünüş elde edemiyorum .. çelik görünümü versem dahi sanki paintte griye boyamışım gibi duruyor :)) buraya yazmadan evvel nette ufak bir araştırma yaptım sanırım realwiew özeeliği gerekiyormuş bunun için adı üstünde gerçekçi görünüş :) fakat benim ekran kartım nette bahsedilen kartlardan değil NVİDİA GT630M 2 gb 128 bit bir ekran kartı .. bu kartla real wiew özelliğini kullanmamın bir yolu varmıdır acaba yardımcı olursanız çok sevinirim .. işletim sistemim 64 bit win7 program solid 2013 premium ....
    şimdiden teşekkürler ..:)
  • Ben Nvidia GeForce GT210 (1 gm 128 bit) kartla kullanıyorum seninde kullanman olası netten SolidWorks 2013 için geliştirilen RealView sürümünü indirip dene istersen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: memoli156

Ben Nvidia GeForce GT210 (1 gm 128 bit) kartla kullanıyorum seninde kullanman olası netten SolidWorks 2013 için geliştirilen RealView sürümünü indirip dene istersen.

teşşekkür ederim ...buldum sonunda gayet başarılı ... bilgisayarı biraz zorluyor ama deyiyo
  • Tabiki, "RealView" SolidWorks`ü SolidWorks`lükten çıkarıyor. Daha canlı, daha gerçekçi, sistemin hafif zorlanması ise ödenen küçük bir bedel. :)
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.