Şimdi Ara

SOLİDWORKS İLE İLGİLİ SORULARINIZ VE BİLGİ PAYLAŞIM ALANI... (28. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.577
Cevap
54
Favori
229.198
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ninamarok

manuel olarak bir seçenek olması lazım, programın kendisi buluyor dosyaları ve siliyor

geri yüklemek istediğimde yine butonlar çalışmayacak ?
  • eğer butonlar çalışmıyorsa tekrar, framework'u güncellemeyi deneyin, windows instalları'ı güncellemeyi deneyin, yapıcak başka birşey gelmiyor aklıma
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ninamarok

eğer butonlar çalışmıyorsa tekrar, framework'u güncellemeyi deneyin, windows instalları'ı güncellemeyi deneyin, yapıcak başka birşey gelmiyor aklıma

sağol deniyorum hemen, framework'u güncellemiştim gerçi.
  • Hepsi güncel :/
  • solidworkste kalıp yapmayı bilen var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • solidworks güvenli bir indirme linki verir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Professional Geek -- 2 Ocak 2013; 17:33:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhatcn

solidworkste kalıp yapmayı bilen var mı?

Kalıp derken ne tür kalıplardan bahsediyorsunuz? Hacim kalıpları, İş kalıpları, Kesme Bükme kalıpları v.s ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: memoli156

quote:

Orijinalden alıntı: serhatcn

solidworkste kalıp yapmayı bilen var mı?

Kalıp derken ne tür kalıplardan bahsediyorsunuz? Hacim kalıpları, İş kalıpları, Kesme Bükme kalıpları v.s ?

hacim kalibi icin sormuştum plastik bir parça icin uzun zaman alir mi?
    Ancak bilginiz varsa bükme kesme kalibi tasarlamak ufak bir parça icin zor mudur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhatcn -- 3 Ocak 2013; 23:55:31 >
  • Bükme kesme kalıpları Prensip olarak gayet basit iki metal plaka arasına sıkıştırılmış zımbaların belli bir profilde işlenmiş metal üzerindeki sacı kesmesi ile ortaya kıcan bir mekanizma. Çizimi yapacaksanız eğer 1-2 veriye ihtiyacınız var öncelikle kalıbın birçok farklı boyut ölçüleri var T: Sac kalınlığı X genişlik Y uzunluk B dişi kalıp kalınlığı v.b bağzı şeyleri bula bilmek için tablodan yararlanıyoruz en zor kısmı hesap oda 2 bölme 2 toplama :) Rondela Pul gibi elemanları oluşturacak kalıp tasarlamak en fazla taş çatlasa 1 saatinizi alır
  • quote:

Orijinalden alıntı: memoli156

Bükme kesme kalıpları Prensip olarak gayet basit iki metal plaka arasına sıkıştırılmış zımbaların belli bir profilde işlenmiş metal üzerindeki sacı kesmesi ile ortaya kıcan bir mekanizma. Çizimi yapacaksanız eğer 1-2 veriye ihtiyacınız var öncelikle kalıbın birçok farklı boyut ölçüleri var T: Sac kalınlığı X genişlik Y uzunluk B dişi kalıp kalınlığı v.b bağzı şeyleri bula bilmek için tablodan yararlanıyoruz en zor kısmı hesap oda 2 bölme 2 toplama :) Rondela Pul gibi elemanları oluşturacak kalıp tasarlamak en fazla taş çatlasa 1 saatinizi alır

bir ödevim için kalip yapacak biri ariyordum ama kalip yapmadan veriyorum ödevi.bilgi verdiginiz icin tesekkurler.

• Rica ederim ne demek :)
  • SolidWorks Da çizim yapıyorum kapıyorum motajlı dosyayı açmıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihan59

SolidWorks Da çizim yapıyorum kapıyorum motajlı dosyayı açmıyor.

Açmıyor derken "Komut programa gönderilirken bir hata oluştu." mu diyor acaba ? eğer böyle bir hata söz konusuysa Solidworks>Aç>Dosyanın Yeri>Montaj Dosyası> sırasını uydulayarak dosyanızı açmayı deneyebilirsiniz Allta birde dosya türü bölümü var ordanda oka tıklayarak "Tüm Dosyalar" (All Files) seçeneğini seçerek montaj dosyanızı açmayı deneyin.
  • Yazdiklarînizi en kisa surede deneyecegim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _-İsTaNBuL-_ -- 9 Ocak 2013; 23:02:13 >
  • montaj dosyasina tikliyorum Solid aciliyor yukleniyor diyor, ama gostermiyor. montaji gostermiyor.

• herkese merhaba.sw 2012(32 bit) yükleyemedim bi türlü,torrentten indirdim 5 küsür gb'lık bi dosya.Masaüstüne atıyorum dosyanın içinden setup'a tıklıyorum internet bağlantısı kapalı bi şekilde seri numarasını vs giriyorum ama "Hangi ürünleri kurabileceğinizi belirlemek için SolidWorks sunucusuna bağlanılamadı." diyo,internet bağlantısını açıp bu adımı geçtikten sonra tekrar kapatıyorum bu mesaj gelmiyo busfer sonra ürün seçiminden seçiyorum solidworks'u ama sonrada kurma olayına girmiyo modifiye et diyo,seçtiğim ürünler gözükmüyor son aşamada.resimle daha iyi anlarsınız ;

http://imageshack.us/a/img820/1900/solidx.png

http://imageshack.us/a/img405/6618/solid1d.png

http://imageshack.us/a/img543/803/solid2.png

http://imageshack.us/a/img27/1200/solid3.png

http://imageshack.us/a/img823/9913/solid4.png

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecofriendly -- 26 Ocak 2013; 10:48:01 >

• Kardeşim resimleri birazdaha büyük koyabilsen, eğer sıkıntı ürün anahtarından çıkıyorsa sana crack lazım
  • genel tasarım bilgisine sahiptim aldığım solidworks eğitimden önce fakat ikisini birleştirince iş taleplerine daha hızlı cevap vermeye başladım.bilişim eğitim merkezinin bana bu anlamda katkısı büyük oldu gerçekten.bence sadece genel bilgilerle yetinmeyip alanımızda uzmanlaşmalıyız arkadaşlar.
  • 64 bit indirebileceğimiz link verebilir misiniz arkadaşlar? Bilgisayarı değiştirdim bulamadım bir türlü 64 bit versiyonunu.
  • Şüphesiz ki söylediğiniz doğrudur, makinacılık alanında paha biçilmez bir yerdeyiz hatta işin ilk adımı bizleriz. İşletmelerde, firmalarda işe herzaman resim çizdirilerek başlanıyor gerek bir segman yapılcak olsun gerekse üretilen mamülün ambalaş paketi. Ancak bir sıkıntı var makinacılık sektörü çok büyük ve geniş bir alana hitap ediyor. Benim görüşüm mümkün olduğu kadar herşeyden öğrenilmeye çalışılması çünkü öğrendiğimiz, bildiğimiz tecrübelerimizin nerde nezaman bize lazım olacağı belli olmuyor. Ama önceki öğrenimlerimize mutlaka bir gün bir yerde ihtiyaç duyulacağı su götürmez bir gerçek. Tabi bu alana ve mesleğe gönül verenler için.
  • 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.