Şimdi Ara

solidworks için i3 4160 yoksa g3258 mi? (tek çekirdek uygulama)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
1.099
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bilgisayarımda oyun oynamıyorum solidworks ve autocad kullanıyorum.
    Hangi işlemciyi tavsiye edersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tigria -- 14 Nisan 2016; 14:35:43 >

• Bütçenize bağlı. Aralarında Hyper Threading ve 1333MHz/1600MHz RAM desteği farkı dışında pek bi fark yok. Aynı güçte çalışıyorlar. HT sayesinde performans CAD yazılımlarında G3258'den iyi olur ama G3258 de tam bir F/P işlemcisi. İş yerinde kullanmaktayım SSD ile birlikte ufak projelerde CAD yazılımları ile hiçbir problem yaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CodeIntegrity -- 14 Nisan 2016; 5:05:30 >
  • yapacağın çizimin boyutuna göre değişir, render alıp almayacağına göre değişir. cad/cam programları için minumum 4 çekirdekli işlemciler daha mantıklıdır. 860k bu iki seçenekten daha mantıklı. hatta ve hatta fx6300/fx8300 çok daha mantıklı ve uygun olacaktır. bu tür programlarda 2 çekirdekli işlemciler süründürür adamı kaldıki ben hobi olarak kasa falan çiziyordum kendimce.
  • Laptop işlemcilerinden kat ve kat iyidir ama i3 alırsanız daha iyi olabilir hatta skylake ddr4 lü bir sistem yanına pci exp ssd alın. Parçalar bozulana kadar çizim yaparsınız. ( ek olarak olurda 3d yazıcı ile model yaptırmanız gerekirse i3 daha yardımcı olacaktır. Makine mühendisi adayı olarak o işte potansiyel görüyorum. İ3 sizi zamandan kazandırdığı gibi güncel bir anakart olduğu için ilerde i7 6700 gibi bir işlemciye terfi etmenizde mümkün. Tabi g3258 de i7 4790k var ama ddr3 ve biraz eski olması insanı düşündürür. )

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Değerli yorumlarınız için teşekkürler ancak elimde halihazırda ddr3 ram ve 1150pin anakart mevcut bu sebeple 1551 pin düşünmüyorum.
    Solidworks ve Autocad uygulamaları tek çekirdek ile çalıştığı için işlemciler konusunda kafam çok karışık. Çünkü g3258 stok fanla bile 4.2 ghz ile çalışabilmekte ancak i3de oc kapasitesi mevcut değil. Tek çekirdek ile çalışan bu programlar için (solidworks ve autocad çoklu çekirdek desteklemiyor) 4 çekirdekli bir işlemci olması yada HT teknolojisi modelleme esnasında bir artı sağlar mı?

Not: Render ve simulation gibi çoklu çekirdek isteyen 3rd part uygulamalarını neredeyse hiç almıyorum buna göre yorum ve tavsiye verebilirseniz sevinirim.
  • tigria kullanıcısına yanıt
    Arlaarinda cok bir fark yok fiyat olarak. Yani soyle ifade edeyim g3258 izel islemci diye satildigi icin fiyati normal celeronlardan daha pahali malesef. I3 alin sonucta fazla islemci gucu size bir zarari olmaz. Kaldi ki baska program kullanmak istersiniz. Bir sey olur iki cekirdek alinmamali bence g2020 den i3 2100 e gecince cag atlamistim oyunlarda oyun oynanmasa bile i3 cok daha iyi olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://knowledge.autodesk.com/support/autocad/troubleshooting/caas/sfdcarticles/sfdcarticles/Support-for-multi-core-processors-with-AutoCAD.html

Buraya bir bakın sizin ihtiyacınız nedir autocad de bilmiyorum. Anakartiniz Overclock destekliyorsa G3258 memnun eder elbette.Stok hali ile YouTube 4k videoya yetişemez hız asirtmaniz gerekir. Ayrıca evet eğer autocad içerisinde multi core bir uygulama yapmasanız bile autocad çalışırken bilgisayarda hiç mi birşey yapmayacaksınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yukarıdaki arkadaşa katılıyorum Auto Cad ile Render felan Alıyorsanız i5 4460 alın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IVANGUARDI -- 14 Nisan 2016; 15:52:19 >
  • Olaya bakmadığım bir pencereden bakmamı sağladınız Evet bir program açıkken başka bir program da açık olabiliyor hatta bazen 2 programı bile aynı anda kullanmam gerekebiliyor.
    i3 ile i5 arasında neredeyse 2 kat fiyat farkı var. O farkı vermeye değer mi yoksa i3 beni tatmin eder mi?

Not oyun oynamıyorum sadece bu 2 programı kullanıyorum buna göre değerlendirirseniz sevinirim
  • tigria kullanıcısına yanıt
    i3 4130 ile i5 4460 arasında çok fazla fark var i5 4460 kesinlikle parasını sonuna kadar hakkeden bir işlemci maddi durumunuz el veriyorsa i5 4460 alın i5 4460 her yönden avantajlı ileride 4 çekirdek isteyen bir program kullanma ihtiyacı dogabilir belki veya satmanız gerekebilir i3 4130 alıcı bulamazken i5 4460 anında alıcı bulursunuz peynir ekmek gibi giden bir işlemci daha bir sürü avantajı var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IVANGUARDI -- 14 Nisan 2016; 19:43:17 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.