Şimdi Ara

Sol Fiberde harici router kullanımı sansüre karşı işe yarıyor mu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Forumda gördüğüm kadarıyla Sol kullanıcıları sansür, hız kısıtlaması vb. sorunlardan şikayetçiler.

Peki harici router kullanıldığında bu sorunlarda iyileşme görülüyor mu?

• başka modem Router kullanıyor ama sansür kısıtlama vs için direkt çözüm olmuyor ama SADECE ÇÖZÜM İÇİN YOL AÇILMIŞ OLUYOR artık ne kadar çözüm sayılırsa

Router özelliklerinde varsa doğrudan Router ayarlarından vpn i kurup açınca engellemeler kalkıyor ama hep bi masraf hep bi uğraş hız düşüşleri problemler vs vs

Keenetic gibi marka Routerlarda superonline kullanıcı adını öğrenmek 1-2 dakika

superonline önceden iyiydi artık bi espirisi kalitesi kalmadı özellikle yeni Alt yapı yeni abonelerde bölgesel bu sorunlar oluyor yani şans risk işi

adı fiber ama içi beni dışı seni yakar fiber i özgürce kullanamamaktansa vdsl i özgürce kullanmayı tercih ederim ve ttnet vdsl den fiber geçen birisi olarak vdsl i çok arıyorum

diğer iss lerde olabilecek yaşanabilecek hız bağlantı sorunlarına ek olarak superonline ile sansür ile karşılaşmayı kimse istemez tercih edilmemeli düşünülmemeli seçenek bile olmamalı

alt yapı iyileştirmeleri rahatlatmaları adına çalışmalar yapmaları gerekirken statik ip aylık 30 TL den 60 TL yaptılar gelir kapısı varken ne gerek var gereksiz masraflara

sonuç olarak superonline önermiyorum kesinlikle

superonline daki sansürü engeline takılmamak için statik ip çözüm olmuyor farklı farklı statik ip ler satın alıp denedim her şeyi denedim tek çözümü Router dan vpn warp vs açıp direkt vpn ile internete çıkış yapmak

ping vs sorunlarını demiyorum bile

superonline Alt yapısı geldi diye sevinmeyin ve seçenekler arasına koymayın düşünmeyin yok sayın aksi halde üzülürsünüz

kapınıza gelen superonline pazarlamacısına veya sizi arayan superonline onlinr müşteri hizmetlerine sizi istemiyorum bant daraltması sansür kısıtlama engelleme vs yapyorsunuz deyip ufaktan tersleyin pişman edin kibarca mesajı alırlar yoksa böyle gelir böyle gider

bakınız

https://twitter.com/search?q=%23superonline&src=typed_query&f=live

https://forum.donanimhaber.com/superonline-dan-uzak-durun-kesinlikle-bulasmayin--154529960

https://forum.donanimhaber.com/superonline-fiber-ultra-kati-sansur-ve-yavaslatma-teknolojisi--151733162

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0667FD738 -- 5 Şubat 2023; 13:53:7 >

• Hayır.

Tek başına cihaz değişimi bir işe yaramıyor. Önemli olan o cihazın bağlandığı WAN ağı. Bu yüzden sizin uçta ne cihazı kullandığınızın tek başına etkisi yok.

Kullanacağınız router'ın özelliklerine göre burada by-pass imkanınız olabiliyor.

• (agresif ver. > üzerine para verseler almam.  )

• Bir b..a yaramıyor. Twitter sansürüyle birlikte Superonline'da internet şu saat itibariyle Ankara'da tamamen cortladı. An itibariyle yurtdışı kaynaklı birçok site ya çok ağır çalışıyor ya da hiç açılmıyor. Bazen browser kapatıp DNS önbelleği temizlemek zorunda kalıyorsunuz sayfaları açabilmek için... Cüneyt Özdemir paylaşmış sanırım DNS sunucularına da müdahaleye başlamışlar son olaylardan kaynaklı olarak servis sağlayıcılar... Sanırım sorun bundan kaynaklanıyor. Rezalet üstüne rezalet. DNS kullanmasam bile sitelerden yanıt alamaz hale geliyor. Nedir bu internet düşmanlığı anlamadım gitti...

• uyemuyedegil U kullanıcısına yanıt

Hocam internet demek yeni nesil demek. Yeni nesil demek muhalif kitle demek. Kapiş? İnterneti komple kapatabilseler emin olun onu da yaparlar. Gece rüyalarına girdiğinden eminim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.