Şimdi Ara

Sokak köpekleri çocuğa saldırdı ve öldürdü. (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.009
Cevap
2
Favori
40.437
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
60 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu köpek işine acil bir çözüm gerekli burası kesin. Ne bisiklete binmek mümkün, ne sahile yürüyebilmek mümkün, be elinde market poşetleriyle rahatça bir yerden bir yere gidebilmek mümkün. Avrupa’nın birçok ülkesinde bulundum bizdeki kadar kedi köpeğin sokaklarda başıboş dolaştığına hiç şahit olmadım. Onlar ne yapıyorsa bizde onu yapalım. Ama artık yeter..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D50B08F8B

Az önce Instagram'da birkaç hayvansever sayfaya girdim.Toz kondurmuyorlar yine kendilerine.Hepsi daha önce de yaptıkları gibi iftira,yalan diyerek olayı kabul etmiyorlar.
    Bizim muhatabımız devlet

Bireylerin akıl ve vücut sağlığını korumak zorunda.

Sokaklarda güvenle yürümemizi sağlamak zorunda.

5199 sayılı kanunu değiştirmek zorunda.

Çocuklarını köpeklere parçalatan hiçbir devlet de sosyal hayat devam edemez.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Burada hayatını kaybeden çocuk üzerinden, olaya değil tüm sokak hayvanlarına kin kusulmuş resmen. Mahallenizdeki köpekleri ayağıyla iteleyen, yeri geldi mi taş atıp kovan, koyulan su kaplarını devirenlerin yansımalarını bu konuda görebilirsiniz.

Başıboş köpeklerin insanlara zarar vermesinin, saldırgan olmasının nedeni; yine onları örseleyen, kötü davranan insanlardır. Bende mahallemde oturuyorum. Burada da köpek grupları var. Gece saat 3'te mahallemizin köpek grubuyla beraber eve döndüğümü bilirim.

Ortada insana zarar veren bir köpek vb. hayvan varsa, o hayvan insanlar sayesinde kafayı tırlatmıştır ve barınağa gönderilmelidir. Ama bakıyorum, konuda köpeğinden kedisine sokaktaki hayvanların geneline nefret kusan tonla tip var. Yazık.
  • spyman S kullanıcısına yanıt
    Aihm ye yazsak bir şey çıkar mı hocam? Belki bu haberi gösterip iltica talep etsek, gerçi vicdanım rahat etmezdi. Çok üzüldüm çocuğa.
  • Bunlar üniversite kampüsünde terör estiriyor. Gece vakti 10 köpekle tek kaldım yapacak birşey bulamadım köpeklere selam vererek geçtim. Bir tanesi saldırsa hepsi dalar ve kurtaracak kimse yok. Grup halinde gezenler çok tehlikeli. Tek köpekten birşey olmaz ama grup olunca yandın.
  • animalistler gene coşmuş, köpeklerin toplatılmasına karşı çıkıyor. hümanistler kadar gereksiz bir oluşumsunuz... azalarak değil toptan bitmeniz dileğiyle.

sizin gibileri her biri içi 3-4 aç sokak köpek ile dolu evlere kapatmak lazım. ancak böyle akıllanırsınız, tabi yaşayabilirseniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wake Up Lieutenant -- 6 Ocak 2019; 21:6:44 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6 sene kilyosta yaşadim orayi bilen bilir bütün psikopat köpekler orada. Beyfendiler kendilerine alan belirliyorlar ve o alana girene saldiriyorlar,belirledigi alan da kapimin önü. Çok da sinsiler yürüyosun yanina yaklaşiyor ve arkandan takip etmeye basliyor arkadan saldiriyor,arkana dönünce duruyor önüne dönünce takip etmeye devam ediyor. Kardesimle disari çiktik top oynayacaktik o zamanlar, halı sahaya gidiyoruz sitedeyiz birde dümdüz yürüyoruz,kardesim önde giderken 2 tane köpek yokus asagi inerken saldirdi ama nasil saldiriyorlar gözleri dönmüş böyle bir nefret olamaz öyle bir havliyorlar hırlıyorlarki. Orada ben olmasam ne olacakti? Paramparça edeceklerdi,aşilarini yapip saliyolar aşilari var diye paramparça mi olalim. Bir tanesi kardesimin bacagini isirdi tabi benim gözüm döndü o anı hic unutamam hayatimda hic bu kadar sinirlenmemistim. Bunlar vahşi hayvanlar,anladiklari tek şey de vahşet oldugu icin o şekilde yaklaşmak gerekiyor kardesimin bacagi isirildi,benim kolumda ve sırtımda kalıcı izler oluştu o ikisi de o günden sonra aramizdan ayrildilar. Bak bu çocugun yaninda abisi yoktu sonuç bu,çok random yaşiyoruz şu hayati.

• Koyunun ineğin pirzolasını yerken hayvan dostu olmuyorsunuz tavuğun kanatını budunu yerken hayvan dostu olmuyorsunuz balığı yerken hayvan dostu olmuyorsunuz hamburgerleri gömerken hayvan dostu olmuyorsunuz kafanıza konan sineği öldürürken hayvan dostu olmuyorsunuz karşınıza çıkan yılana taş atıp kaçırmaya çalışırken hayvan dostu olmuyorsunuz ama köpek birisine saldırınca hemen hayvan dostu olup onları savunuyorsunuz ? geçin bu ayakları kardeşim siz hayvan dostu değilsiniz siz işinize gelenin dostusunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: CSB yazmayan adam

Aihm ye yazsak bir şey çıkar mı hocam? Belki bu haberi gösterip iltica talep etsek, gerçi vicdanım rahat etmezdi. Çok üzüldüm çocuğa.
    Ahim süreci çok uzun bir süreç.

4 5 yıl sürer.

Devlet 5199 sayılı kanunu değitirip belediyelere görevini yap dediği an bu iş 2 günde çözülür.

Avrupa bu işi çözmüş her şeyini kopyelediğimiz avrupanın it konusunu niye almamışız.

Ayrıca 2008 yılında köpek sayısının kontrolü sözleşmesini de imzalamışız ama kanun hepsinin üstündedir.

• Ne kadar Iyi olmayanunide hukuk okusam da istisnalari biliyirum hocam kisiler hukuku bitti

• quote:

Orijinalden alıntı: Ambarad

Burada hayatını kaybeden çocuk üzerinden, olaya değil tüm sokak hayvanlarına kin kusulmuş resmen. Mahallenizdeki köpekleri ayağıyla iteleyen, yeri geldi mi taş atıp kovan, koyulan su kaplarını devirenlerin yansımalarını bu konuda görebilirsiniz.

Başıboş köpeklerin insanlara zarar vermesinin, saldırgan olmasının nedeni; yine onları örseleyen, kötü davranan insanlardır. Bende mahallemde oturuyorum. Burada da köpek grupları var. Gece saat 3'te mahallemizin köpek grubuyla beraber eve döndüğümü bilirim.

Ortada insana zarar veren bir köpek vb. hayvan varsa, o hayvan insanlar sayesinde kafayı tırlatmıştır ve barınağa gönderilmelidir. Ama bakıyorum, konuda köpeğinden kedisine sokaktaki hayvanların geneline nefret kusan tonla tip var. Yazık.
    5199 sayılı kanun değiştiği gün sokaklar katliyamcı köpeklerin değil

Kedi ve çocukların olacak.

Yasa değişmezse zaten köpekler bizi canlı canlı yesede birşey olmaz canını sıkma.

• Sokak köpekleri çocuğa saldırdı ve öldürdü.

İş çoktaaan çığrınından çıkmış.

İzmir veterinerler odası sitesinden aldım.

500 000 köpek olmuş.

Kısırlaştırmaymış kimi kandırıyoruz.

5199 sayılı kanun düzeltilmezse şehirleri kaybetmişiz.

• Evde kedi köpek beslemekten öteye gitmeyen sözde hayvanseverler papağan için yaptıkları duyarı ölen çocuklar için yapmıyor

Zaten gerçekten hayvansever olsalardı barınaklar yaptırıp ilgilenirlerdi.

Hep laf şov,icraat yok

• Rıfkı varsın ısırsın napalım yani?

Tüm köpekleri toplayıp uyutalimmı?

• spyman S kullanıcısına yanıt
    Istanbul Bakirkoy e epeydir gitmiyordum Eylul ayinda bir aksam vakti o bolgede isim vardi Capacity AVM ve Carousel AVM aralarinda yol olmasa bitisik misali o derecede birbirine yakin iki AVM ! Iste tam orada yesilliklerin uzerinden aynen senin paylastigin fotograflardaki gibi asiri kediler toplanmis ben de hayvan sevgisi de var ve seveyim dedim yol kenarina yakin sirin sirin durusu olani dikkatimi cekti cok iyi bakimli idi tuyu filan ustunde yara bere filan da yok . Belli ki ev kedisi ve etrafindaki diger kediler gibi yakin zamanda sahiplerince sokaga atilmislar!

Sevmek istedim sevdikten sonra patilerindeki tirnagini cikartip elimi cizdi o dev kedi :) Cizdikten sonra da ne yerini degistirdi istifini de bozmadi . Gozlemlemeye devam ettim sanki halinden menun degil gibiydi ya ac ya da yemek icin evcil hayvan davranislari ile sokaklarda yasamaya calisiyor ve aliskanligi da hep bir sahibi gelip bakacak diye olsa gerek sinirli idi . Sanki dilenci gibiydi o an bendeki hissi boyle oldu icim ciz etti :( Elimdeki bilegime kadar cizik yavas yavas kan akitmaya basladi asi olmak icin hastaneye gittim ayrildim yani oradan.

Gerci Bakirkoy de bircok alanda asiri kedileri gormekteyim harbi coklar ve hepsi de bakimli yani sokak kedisi degiller anlasilan :/

Turkiye deki veteriner lerde her sokak kedisi getirene de inanmiyor sanki kediyi kogegi teslim edilecek veteriner baksin gibi anliyorlar .

Belediyelerin mesuliyeti de hem eksik hem de duzgun bakmiyorlar. Kediler icin bakim sistemi de yokmus varsa da her ilcede yok sahsen ben hic bulamadim!

Belediyelerin hayvan barinaklarindaki ozellikle kopekler kulaklarina damga ile isaretleyip insan icine saliyorlar ! KEdiler filan zaten bakilmiyor bildigim kadariyla ...

Secim doneminde ilginctir goztermelik birkac etkinlik ile kameraya alip secim arefesinde filan halka acik mekanlarda TV lerde propoganda malzemesi olarka sanki surekli ve kapsamli boyleymis gibi imaj algi olusturmaktalar!

Biraz dallandi tekrar odaklanirsak :

Burada evcil olupta sahibi birsekilde sokaga atmis kedi kopekler de sorunlu olabilmektedir . Veterinerler bilir bilimsel bir isimlendirme bile var Veterinerlik literaturunde olan bir tanimlama var evcil hayvanlarin terk edilmesi uzerine . Hayvanlarin da psikoloji vardir ...

Hayvan haklari savunuculari cok yuzeyseller. Cunku hayvanlarin sokaga atilmasina karsi esasli bir adimlari pek gorulmuyor ama nerede hayvana zulum katliam vs olur sadece o konularda ortaya cikanlari da bilirim ...

Belediyelerdeki hayvan barinaklarin yuzeysel olmasi yeteri denetlenmemesi medeni ulkelerdeki gibi sokaga hayvan salinmamasi gerektigi gibi bircok seyi ya islerine gelmez ya da bilmezler! cahillik diyelim ...

Yani sistem olmazsa bireysel medyatik olaylar uzerinden o olaylar kapsaminda kafa cozum uretilse bile o ilgili olaylar iicn anlam ifade eder.

Devlet in her alanda sistemi ic dinamikleri yok edilmistir. DEvlet sistemi aptallastirilmis refleksleri de yok edilmis. Bazi sozde ifadeler ile devletin de eli kolu bagli tutulmaktadir neymis hayvan haklari vs ...

Ne demisler sevmesem de aci gercek :/ : Bir musibet bin nasihatten iyidir ! Sozunu hatirlamak gerek.

Turkiye birseylerin iyi veya kotu veya idare eder bir adim veya adimlar atilmasi icin once bir felaket mi olmasi gerekir ?!

Bazi seylerin ongorulmesi zor degil ki ...

Illa yumurta kapiya mi dayanacak !? ...

Sana hitaben gibi olsa da yazim ortayadir .

Ben sunu anliyorum : Secim arefesi ile Belediyecilik basta olmak uzere devletin diger ust kademelerine kadar bolgesel ve merkezi yonetimi yozlasmis kohnelesmis calisamaz hale gelmistir.

Olay sadece Izmir de degil. Olay partiler ustu bir durumdur ... HEr ne kadar AKP 16-17 yildir AKP esittir devlet olusunu da inkar etmemek gerekir ama ...

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.
    çünkü hayvanların saklanacağı barınacağı yer neredeyse hiç kalmadı, ne ormanlık var ne harabe evler var ne kulübeler var.
    her yer site doldu yaşam alanları darala darala kucağımza geldi.
    hiç biri gökten inmedi zaten varlardı ama şahane imar sistemimiz onları çete haline getirdi
  • Biraz dedikodu gibi olacak ama hayvansever bi arkadaşım sürekli bu yönde paylaşımlar yaparken hayvanların saldırısına uğrayıp ölen insanlar çocuklar için bir paylaşım yapmaz veya açlıktan yokluktan ölen insanlar için aynı hassasiyeti göstermez.

Kurban bayramında boy boy paylaşım yaparken yılbaşını kutlar tek bir kelime etmez ona mesela
    Ekleme. İnsana saldıran her hayvan öldürülmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raz Muay -- 6 Ocak 2019; 10:51:23 >
  • Cuma günüde bir tanesi benden ısırık alıyordu samsunda.

Kulaklığımı takmış yürüyorum geldi saldırdı psikopat.

• su haber iyice ilginclesti.

hayvanseverler (dogru ise) olayin fotograflarini paylasiyor ve olayin kopeklerin yapmadiklarini ve bir cinayet oldugunu soyluyor.

buna destek olarak ise cocugun uzerindeki giysilerin hic yirtilmamis olmasi, cocugun kafasindan ve boynundan parcalanmasi, ve kopeklerin kafaya degil de kola ve bacaga saldiracagini soyluyorlar.

daha ilginci ise olen cocugun ailesi otopsiyi redederek hemen gommus.

yorumlar sizin.

bu arada soyleyeyim, sokak kopeklerini pek sevmem, sahipli kopekleri az bir sey severim. kediciyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jeopol -- 6 Ocak 2019; 11:22:41 >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.