Şimdi Ara

Sokak köpeği kabusu devam edyor: bebek arabasna ve çocuklara saldrylorlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
304
Cevap
2
Favori
10.013
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
 • Konu İstatistikleri
 • Son Yorum 6 ay
 • Cevaplayan Üyeler 144
 • Konu Sahibinin Yazdıkları 43
 • Ortalama Mesaj Aralığı 5 saat 46 dakika
 • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
 • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 19
 • Favoriye Eklediklerim 2
 • Konuya En Çok Yazanlar
 • lazer__ (43 mesaj) ugur.k (13 mesaj) myfranco (10 mesaj) metanol (10 mesaj) Michael Giacchino (7 mesaj)
 • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
 • Masaüstü (143 mesaj) Mobil (114 mesaj) Mini (26 mesaj) Uygulama (21 mesaj)
 • @
83 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Sokak köpeği kabusu devam edyor: bebek arabasna ve çocuklara saldrylorlar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Binbaşı
  1846 Mesaj
  [30 Mart 2021 16:16:38 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

  İstanbul Eyüpsutlan ilçesi Kemerburgaz semtinde orkide Sokakta Bebek arabası ile bebeğini gezdiren bir anneye sokak köpekleri saldırdı. Olay yerinden geçen yaşlı adam, kadını ve bebeği kurtarırken bu sefer sokak köpeklerin hedefi oldu. Sokak köpekleri yaşlı adamı feci şekilde yaraladı


  Olayın olduğu sokakta oturan bir vatandaş 15 gün öncede alt sokakta 15-16 yaşlarında başka bir çocuğa sokak köpekleri saldırdı. 3 hafta öncede Kemerburgaz PTT önünde 6 yaşlarında Annesi ile yürüyen bir kız çocuğuna saldırdığını son bir ay içerisinde bu üçüncü vaka olduğunu söyledi.


  https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/14/66/5f/14665f57ad4c4ba82f7f9488f7b14e40.jpeg&t=0&width=480&text=1


  https://www.newgokturk.com/m/kemerburgaz/kemerburgaz-da-sokak-kopeklerinin-saldirdigi-yasli-adam-agir-h11782.html  gelişmiş ülkeler Türkiye'ye gelecek vatandaşlarını başıboş sokak köpekleri konusunda uyarıyor.Güzelim cennet ülkeyi hindistan seviyesine getirmeye kimsenin hakkı olmamalı bu ne yav.


  bunlar ya sahiplendirilmeli ya da barınaklarda beslenmeli...belediyelere güvenilmiyorsa özel barınaklar kurulmalı..aksi takdirde insan hayatını ve çevre sağlığını tehdit etmeye,trafik kazalarına ve ölümlere sebep olmaya devam edecekler.  Fransa:

  https://www.diplomatie.gouv.fr/fr/conseils-aux-voyageurs/conseils-par-pays-destination/turquie/#Sante


  Öfke

  Ankara ve Türkiye'deki çoğu şehir, davranışları bazen agresif olabilen çok sayıda sokak köpeğini barındırma özelliğine sahiptir.

  Kuduz, virüs bulaşmış bir köpek tarafından ısırılırsa veya yalanırsa, yanlışlıkla insanlara bulaşabilen viral bir hastalıktır.

  Acil tıbbi tedavi olmadığında ölüm oranı çok yüksektir.

  Kuduzlu bir hayvanla temas ettikten sonra, ısırık sabunlu suyla iyice yıkanmalı ve acil bir tıbbi konsültasyon, serum ve acil uygulanmasını belirlemek için kontaminasyon riski değerlendirmelidir. kuduz aşısı. Ankara'da kuduz karşıtı merkez çağrılmalıdır (bkz. "Türkiye'de Yaşam / Sağlık": https://tr.ambafrance.org/-Sante-525-).


  Bu nedenle hayvanların evcilleştirilmemesi ve hatta onlara yaklaşılmaması önerilir. Maruz kalan bir bölgede kalmadan önce koruyucu aşılama (ön maruziyet) önerilebilir ve önceden tıbbi konsültasyon ve değerlendirme gerektirir.


  İrlanda

  https://www.dfa.ie/travel/travel-advice/a-z-list-of-countries/turkey/


  Başıboş Köpekler

  Sokak sokak köpekleri Türkiye'deki çoğu kasaba ve şehirde yaygındır. Yerel makamlar sayıları kontrol etmek ve yönetmek için harekete geçer, ancak gruplar halinde parklarda ve arazilerde toplanır ve zaman zaman agresif olabilirler Bu köpeklere yaklaşmaktan kaçının, ancak ısırılırsanız Türkiye'de kuduz ve diğer hayvan kaynaklı hastalıklar olduğu için derhal tıbbi yardım alın.  İspanya

  http://www.exteriores.gob.es/Portal/en/ServiciosAlCiudadano/SiViajasAlExtranjero/Paginas/DetalleRecomendacion.aspx?IdP=187

  Önemli notlar ve sağlık bölümünde yazan:


  Ankara'da, özellikle Çankaya bölgesinde, çok sayıda sokak köpeği var. Son aylarda bu köpeklerin bazen bir grup halinde hareket eden bazı saldırıları ve ısırıkları oldu. Bu saldırılar özellikle alacakaranlıkta ve şafak vaktinde gerçekleşir. Daha fazla bilgi için Sağlık bölümüne bakın.


  Japonya

  https://www.tr.emb-japan.go.jp/files/000338968.pdf sayfa 10


  kuduzdan bahsetmiş ve köpeklerden uzak durulması gerektiğini yazmış


  Finlandiya

  https://um.fi/matkustustiedote/-/c/TR

  Sağlık bölümünde yazmış


  Türkiye'de çok sayıda sokak köpeği var. Bir köpek ısırmasından sonra, kuduz ilacı almak için derhal hastaneye başvurmalısınız.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 23 Haziran 2020; 12:24:17 > • Şehir sokaklarında başıboş köpek olmamalı.
  Seveni var ise şehir dışında usulüne uygun bir barınak kurup bakabilir.
  Aksi halde itlaf edilmeleri gerekir.
  Çocuklar ve bayanlar ısırılmaya ve parçalanmaya başladı.
  Bizim burda da baya olay yaşanıyor. Millet besleye besleye 2-3 olan köpek sayısı 15-20'ye dayandı aşiret gibi geziyorlar bazen bir sokaktan kimseyi geçirmiyorlar. Anneme de saldırmaya çalıştılar zor kurtuldu kadın. Hala daha beslemeye devam ediyorlar.

  Mezarlıklar ise tam bir köpek dünyası.

  Edirnekapı Şehitlik Topkapı istikametinde kendimi zor kurtardım.

  Mezarlıktan çıkarak etrafımı sardılar.Allah şahit 50'den fazla köpek vardı.Kaçarken arabaların altında kalmakta var.

  Köpek alıp bakamayanlar mezarlıklara bırakıyorlar.

  İnsanlar ölmüşlerini bile ziyaret edemez durumdalar.

  TAM 50 Tane büyüklü küçüklü köpek bana saldırdı.O zamanlar lise 2 ye gidiyordum.Çocuktum yani televizyondan gördüğüm kaçarsan daha çok kovalarlar lafından kaçmadım.Hepsi etrafımı sardı bir kaçı ayağımı yakalamak için hamle yapıyordu.Bende karşı hamle olarak onlara yapıyordum.Oturduğum yer çok tenha yani oraları(Herkes çalışan o saatlerde kimse olmuyor).Uzaklardan bir çöp kamyonu geçiyor aha beni kurtaracak sandım.Gülerek geçtiler.Abartmıyorum en az 50 tane...Havlamalar yüzünden site içindeki köpeklerde havlamaya dellenmeye başladılar.Benim içim cehennemdi.Ne kadar gittiğimi hatırlamıyorum bi yerden sonra kendi bölgelerinden çıktığım içim peşimi bıraktılar ama üstte dediğim gibi diğer bölgedeki köpeklerde alarma geçmişlerdi.Allahtan bir tanesine arada yemek veriyordum beni tanıdı ve karşı havlayarak diğerlerini susturdu.

  Beni orda kurtaran şey soğuk soğuk terlememe rağmen,can havliyle karşı hamle yaparak süreci iyi yönetmemdi.Tam 5 kere bacağımı kaptırdığım gibi kurtardım.Eğer yere yatırsalardı parçalıcaklardı.Ve bu olaydan sonra tüm köpeklerden korkar oldum.Geçmiyor ve hiç bir zaman geçmicek.

  Bu olayın yaşanmasına sebep olan şey ise bu ve benzeri köpekleri o bölgelerden alıp bizim buraya atıyorlar.(Aydos).Kısırlaştırılmamış çok köpek var şuan en az 100 köpek var.Hayvan sevgisi bu değil arkadaşlar.Kendi yanlızlığını bastırmak için hayvanlara tasma takıp köleniz yapıyorsunuz.İşiniz bitincede sokağa atıyorsunuz.

  Avrupa Avrupa diye ölenler bakın bakalım sokaklarda sokak hayvanı var mı yok mu?Bunun adı hayvan sevgisi değil arkadaşlar.Sokak hayvanlarının nüfusu kontrol edilmeli.Bebekte oturup ben de hayvan sever olurum çünkü ordaki saldırgan hayvanları alıp bizim buraya getiriyolar!Gelin buraya gerçek köpekleri görün!

  Sokaklar köpeklerin yaşam alanı değildir, insanlar dışarı çıkamadığında aç kalmalarından anlaşılması lazım ama bir türlü anlamıyorlar. Bir hayvanın doğal yaşam alanına su ve yemek bırakmak zorunda kalmazsınız.


  Köpekler zamanında kurtlardan devşirilmiş bir türdür ve insana muhtaçtır. Nasıl ki çocuğunuzu sokağa atmıyorsanız, köpeğinizi de sokağa atamazsınız. Bunu yapanların ağır şekilde cezalandırılması gerekir yoksa köpek popülasyonu azalmaz.


  Uyutulmalarına gerek yok, kısırlaştırma ve sağlam denetim ile bu işin önüne geçilebilir. Bazı hayvansever geçinen grupların kısır olmayan köpeklere kısır olduğunu belirten küpe taktıkları da ortaya çıktığı için iyi denetim yapılması gerekiyor.


  Lütfen köpekleri koruyoruz ayağına istismar etmekten vazgeçin artık, hem sokakta yaşamak zorunda kalan köpeklere hem de zarar gören insanlara yazıktır.

 • Yarbay
  5646 Mesaj
  Bizim burda da baya olay yaşanıyor. Millet besleye besleye 2-3 olan köpek sayısı 15-20'ye dayandı aşiret gibi geziyorlar bazen bir sokaktan kimseyi geçirmiyorlar. Anneme de saldırmaya çalıştılar zor kurtuldu kadın. Hala daha beslemeye devam ediyorlar.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Binbaşı
  1686 Mesaj
  Köpek severler böyle konulara gelmez.  < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
 • Yüzbaşı
  812 Mesaj

  Mezarlıklar ise tam bir köpek dünyası.

  Edirnekapı Şehitlik Topkapı istikametinde kendimi zor kurtardım.

  Mezarlıktan çıkarak etrafımı sardılar.Allah şahit 50'den fazla köpek vardı.Kaçarken arabaların altında kalmakta var.

  Köpek alıp bakamayanlar mezarlıklara bırakıyorlar.

  İnsanlar ölmüşlerini bile ziyaret edemez durumdalar.

 • Binbaşı
  1846 Mesaj
  [30 Mart 2021 16:16:38 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
  quote:

  Orijinalden alıntı: B-2 Spirit

  Bu mesaj silindi.

  Şikayet edip sildirirler belki ondan yazmıyorlardır  
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Yarbay
  5566 Mesaj
  Evinize alip bakmiyorsaniz sokakta kopekleri beslemeyin.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Binbaşı
  1883 Mesaj
  Geçenlerde bir sokak köpeği kuryeye saldırdı adam az daha kaza yapıyordu zor kurtardı paçayı, bu hayvanlar sokaklarda doğuyor büyüyor dayak yiyor vs iyice yabanileşiyor.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
 • Binbaşı
  1353 Mesaj

  geçmiş olsun büyük sıkıntı. olayın temelinde yine bizim sözde müslüman insanlar yatıyor aslında. hayvanı döven mi dersin eziyet eden mi dersin. saldırganlaşıyor köpek. bizim mahallenin sokak köpekleri gelir kendini sevdirir yemeğini yer git diyince gider kimseye saldırdığını görmedim. hayvanlardan daha hayvan bir toplum olduğumuz için yaşanıyor bunlar. bırak kediye köpeğe sevgiyi insanın insana sevgisi yok bu topraklarda. geçen gördüm bizim şerefsiz komşu sokak köpeğini kovalattı kedinin üstüne doğru. bide hehehe diye gülüyor izlerken. sorsan cumadan çıkmaz günde 5 vakit namazında.

 • Yarbay
  2192 Mesaj
  Şehir sokaklarında başıboş köpek olmamalı.
  Seveni var ise şehir dışında usulüne uygun bir barınak kurup bakabilir.
  Aksi halde itlaf edilmeleri gerekir.
  Çocuklar ve bayanlar ısırılmaya ve parçalanmaya başladı.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Yüzbaşı
  927 Mesaj

  Birileri deseki yılda en az 3 kişiyi seçip rastgele öldürcez kıyamet kopar lakin sokak hayvanlarının sebeb olduğu ölümlere neden tecavüzlerde sesiniz çıkmıyor diyorlar çok ilginç.

 • Binbaşı
  1507 Mesaj

  Sokaklar köpeklerin yaşam alanı değildir, insanlar dışarı çıkamadığında aç kalmalarından anlaşılması lazım ama bir türlü anlamıyorlar. Bir hayvanın doğal yaşam alanına su ve yemek bırakmak zorunda kalmazsınız.


  Köpekler zamanında kurtlardan devşirilmiş bir türdür ve insana muhtaçtır. Nasıl ki çocuğunuzu sokağa atmıyorsanız, köpeğinizi de sokağa atamazsınız. Bunu yapanların ağır şekilde cezalandırılması gerekir yoksa köpek popülasyonu azalmaz.


  Uyutulmalarına gerek yok, kısırlaştırma ve sağlam denetim ile bu işin önüne geçilebilir. Bazı hayvansever geçinen grupların kısır olmayan köpeklere kısır olduğunu belirten küpe taktıkları da ortaya çıktığı için iyi denetim yapılması gerekiyor.


  Lütfen köpekleri koruyoruz ayağına istismar etmekten vazgeçin artık, hem sokakta yaşamak zorunda kalan köpeklere hem de zarar gören insanlara yazıktır.
  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darch -- 14 Haziran 2020; 20:43:36 >
 • Onbaşı
  20 Mesaj

  Sokak köpekleri halk sağlığını da tehdit etmektedir köpeklerden insanlara parazitler bulaşabilir vs.

 • Yarbay
  2676 Mesaj
  Geceleri otopark mafyası gibi oluyorlar. Birisi havladığı zaman savaş çığlığı gibi oluyor, hepsi peşine gelip havlıyorlar. Sürüsüne bereket gezdikleri için karşılaştığınız an Allah yardımcınız olsun.

  Tamam arkadaş köpek de bir canlı ama insana zarar vermeye müsait bir şekilde sokakta dolaşması çok sakıncalı. Etrafta çoluk çocuk oluyor. Isırdı mı al başına belayı. Çok tehlikeli.

  Zaten bala göte yaşıyoruz ülkede bir de itle köpekle uğraşacak halimiz mi kaldı. Bıraksınlar ormana isteyen gidip sevsin, beslesin.  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
 • Binbaşı
  1846 Mesaj
  [30 Mart 2021 16:16:38 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]

  Aslında olay basit.. mama firmaları istiyor köpeklerin sokaklarda olmasını... yoksa nasıl kilolarca mama satacaklar
  < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  Darch kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
 • Binbaşı
  1382 Mesaj

  Bende köpekleri ve dahi diğer hayvanları severim ama "sokak hayvanı" diye bir şey olmamalı. Hayvanların ait olduğu yer sokaklar değildir. Ya doğa, ya sahibinin yanı ya da barınaktır.

  |
  |
 • Çavuş
  87 Mesaj
  [15 Nisan 2021 17:08:06 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
  Ben "sözde" hayvanseverlerden irite oluyorum muhatap dahi olmuyorum. Alman kurdum var çok agresif yetişti ve herşeye saldırıyor. Ağzını tasmayla kapatmadan çıkarmam dışarıya. Nelere sebep olabileceğini biliyorum çünkü. Köpeğimide çok seviyorum. Köpek besleyen biri olarak şu sokak köpeklerine karşı olduğum için hayvan düşmanı ilan ediliyorum.

  Arkadaşım köpek dediğin kurttur esasen kurt. Kurtların evcilleştirilmiş ve zararları minimalize edilmiş halidir. Ama o yırtıcılığı içinde taşıyor hala. Ben kendi köpeğimde bile bunu görüyorum. Ben köpeğimi bıraksam sokakta kedi bulsa öldürecek, tavşan bulsa öldürecek, kendinden küçük köpek bulsa öldürecek, küçük çocuk bulsa saldıracak vs vs. Yırtıcı bir tür çünkü. Sokakta ki köpekte bundan farksız işte. Gece karanlığında 5-6 tanesine denk gelin bakın nasıl dünyanızı karartıyorlar. Bunların sokakta yeri yok. Çok seven evinde besler ve gerekli önlemlerini alır. Ben alıyorum ve şimdiye kadar sıkıntı çıkmadı. Bu hayvanlar sevgi pıtırcığı değil. Bakın çok seviyorum köpekleri ama nasıl bir canlı olduklarını da biliyorum.

  Bu sözde köpekseverlere göre onlar birer meleeeeek. Değiller.  < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
konkasör
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Cancer Clinical Trials
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,703
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.