Şimdi Ara

Soğutma suyu için saf su mu? hazır su mu?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
7
Cevap
0
Favori
404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar aracımın soğutma suyunu değiştiricem fakat bir kaç defa değiştirmeyi düşünüyorum temizlenmesi açısından bunun için mutlaka saf su mu? olması gerekiyor marka hazır sulardan olsa uygun olur mu? teşekkürederim

• Kısa süre temizlik amaçlı koyulacaksa hazır içme suyu konulabilir. Soğutma sistemi temizleyici katkılar var onlardan kullanmanızı öneririm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • FurkanEmir411 F kullanıcısına yanıt
    Açıkçası uzun süredir antifiriz konulmamış araca bende önce su tankını temizleyip sonrasında su ile bir kaç defa değiştirip sonrasında antifiriz ilave edeyim diyorum gerçi bunda da korkum hortumların yada başka yerlerin patlaması

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lsengul

Açıkçası uzun süredir antifiriz konulmamış araca bende önce su tankını temizleyip sonrasında su ile bir kaç defa değiştirip sonrasında antifiriz ilave edeyim diyorum gerçi bunda da korkum hortumların yada başka yerlerin patlaması
    Soğutma sistemi temizleyici ile temizleyin daha sonra antifriz koyup bir süre öyle kullanıp bir daha antifriz değiştirmek iyi olur.

• FurkanEmir411 F kullanıcısına yanıt
    Tavsiye edeceğin bir ürün marka varmi hocam bir de bu temizleyici daha kötü yapmaz değil mi?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lsengul

Tavsiye edeceğin bir ürün marka varmi hocam bir de bu temizleyici daha kötü yapmaz değil mi?
    Antifriz de çözücü hocam, siz paslanma varsa temizleyici ile çözüp sonra antifriz koyunca kenarda köşede pas kaldıysa onu da çözecek bu sefer bir daha değiştirin demiştim o sebepten, 2. Defa antifriz koyunca sorun olma ihtimali düşer. Yani kısaca temizleyici ile sistemde pas varsa tamamına yakını gidiyor, kalan olduysa ilk antifrizli suda çözülüyor daha sonraki antifrize ise tertemiz yüzey kalıyor. Soğutma sıvınıza Motul Mocool koymak iyi olabilir, aracınıza uygun carsa Motul antifriz öneririm. Temizleyici olaraksa Motul, Würth veya Liqui Moly gibi bilindik markaları tercih edin. Ben Motul kullanırım hep sıvılarda hep memnun eder.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.