Şimdi Ara

Soba anahtarı bağlantısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Tek çubuklu Kumtel elektrikli sobanın ikili anahtarı bozuldu. Anahtarlardan biri aç-kapa, diğeri 1. ve 2.kademe ayarı. Kademe kısmı sağlamdı ancak aç-kapa bozulmuştu. Değiştirmek istedim ve yeni bir anahtar aldım. Aldığım anahtar ışıklıydı yani 3 bacaklı. Sobanın üstünden çıkan ise ışıksız yani 2 bacaklı. Anahtarı çıkarmadan evvel fotoğrafını çektim, bu fotoğraf yardımıyla yeni anahtarı sorunsuz takarım diye düşünüyordum ama olmadı, çünkü çıkan 2 bacak, yeni anahtar ise 3 bacak. Bir sürü kombinasyon denedim ama bir türlü kademe kısmını doğru bağlayamadım. Sadece aç kapa kısmını yapabildim, soba şuan tekli yanıyor ikili yani daha güçlü ısı verecek şekilde yanmıyor. Görseller aşağıda. Umarım doğru anlatabilmişimdir. Yardımcı olan olursa çok sevineceğim, bu kadar basit bir şey için koca gün uğraştım. Neyi yanlış yapıyorum acaba?

Soba anahtarı bağlantısı
    Soba anahtarı bağlantısı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Soba anahtarı bağlantısı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi limbesh -- 23 Ocak 2022; 2:13:56 >
  • Kendinizle çelişiyorsunuz. Konuya tek çubuklu diye başlayıp , ikili diye kapatıyorsunuz. Bu soba kaç rezistanslı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orjinal bağlantıda aşağıda kırmızı çerçeve içine alınan kısımda iki pin arasında bağlantı var. Buna göre kendi bağlantınızı kontrol edin.

Soba anahtarı bağlantısı
  • Diyot araya girince soba yarım çalışıyor, olayın tüm mantığı budur.

sobayı açınca drek çalışşın. sonra araya diyotlu anahtar bağlayın. diyotlu anahtar On yapınca düz yanar, off yapınca diyot üzerinden geçer ve yarım çalışır.

ya sen ne yaptın ne yaptııınnn sen bir anahtar bir diyot neredeee :-)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.