Şimdi Ara

Skoda Scala 2023 Safe cp hatası

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
4.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Araba sıfır ve 300km de henüz. Garantisi devam ediyor yani. En yakın servis bana 100km uzaklıkta. Servis yarım saatte geçici olarak çözeriz dedi. Yazılım güncellemesi beklediklerini söylediler. Her hata aldığımda servise mi gitmek zorundayım? Bir an önce sorun tamamen çözülmeli. Çok sinir bozucu bir durum.

• Benim araçta da var 650km de çıktı
    Güncelleme gelecekmiş.
    Ne zaman geleceği belli değil
    Gelip gelmeyeceği de belli değil
    Hatanın neden olduğu da belli değil
  • bir gelişme var mı yazılımla ilgili? bileşen koruma hatası alınca teybin power tuşuna 15 sn basılı tutup reset attırıyorum. sorun çözülüyor. bende dijital kadranlı fabia var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meticulous -- 29 Eylül 2023; 10:8:24 >
  • Güncelleme geldi. Şuan benim arabada sorun yok. Yetkili servise giderek yükletebilirsiniz.

• güncelleme kamiq için de işe yarayacak mı acaba

• asprin A kullanıcısına yanıt

ben güncellettim. güncellemeden sonra 2 kez daha yaşadım bileşen koruma hatasını. araç skoda fabia 2022 1.5 tsi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Meticulous

ben güncellettim. güncellemeden sonra 2 kez daha yaşadım bileşen koruma hatasını. araç skoda fabia 2022 1.5 tsi.

Ben ağustos ayında yüklettim. Yeni yazılım o sıralar çıktı diye biliyorum. Daha öncesinde yüklettiyseniz tekrar yükletmeniz gerekiyor olabilir.

daha ekimin başında güncellettim hocam, ona rağmen devam ediyor arada.

sizin fabiada analog kadran var. kadranın orta küçük ekranında safe cp ve teypte bileşen koruma hatası yazıyor. benim araçta hayalet ekran var. ekran sapıtmıyor çok şükür ama teyp kendini bileşen korumaya alıyor. allahtan teypin power tuşuna 15 sn basılı tutunca teyp yeniden başlıyor da durumu idare edebiliyorum akü kutup başı sökmekle uğraşmadan.

olur da güncellemeye rağmen sizde safe cp hatası verirse yine bana haber verin. skoda çekya ya mail atacağım. yazılım da aşırı geç geldi. 2022 eylül ayında aldım arabayı ben. ağustos 2023 te yeni yazılım çıktıysa eğer 11 ay yazılım hatalı araç kullandırttı skoda bana. ve hala da devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Meticulous -- 29 Ekim 2023; 15:33:3 >
  • Meticulous kullanıcısına yanıt

Şimdiye kadar hata vermedi ama verirse buradan yazarım. Moral bozucu bir durum.

Kaç kmdir hata vermiyor hocam ? Kamiq alıcaz bu hata kafa karıştırıyor
  • Sanırım 3000-4000km olmuştur. hata vermiyor.

Hocam bende scala 1.0 var hayalet ekran yok Allahtan ama ortadaki yol bilgisayari calismiyor bu hatayi veriyor... Daha alalil 2 hafta oldu kasimin basinda aldim... Yazilimla olsaydi, en guncelini yuklemezler miydi? Geri gorus kamerasi taktirmistik, o sistemi bozuyor olabilir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metbey -- 16 Kasım 2023; 10:26:30 >
  • metbey M kullanıcısına yanıt

Geri görüş kamerasından önce hata var mıydı? Ondan da olabilir. Bilgim yok bu konuda. Bende geri görüş kamerası yok.

Hocam servise götürdüm, 2 saat son yazılımdan yüklediler. Bu hatası çıkan araçlara uyguladıkları bir ara yazılımmış. Ocak'ta ana bir yazılım gelecekmiş ancak bu sorunu 10 defa yaşayan var araştırdığım kadarıyla... Son güncellemeden sonra birkaç aydır sizin gibi yaşamayana da denk geldim. İnşallah son yazılımlarla gerçekten düzeltilmiştir ancak düzelmiş olsaydı Ocak'ta bir yazılım daha gelmezdi diye düşünüyorum, bu da beni korkutuyor. Sıfır araç alıyoruz telefon almıyoruz ki telefonda bile böyle hatalar çıkmaz, şaka gibi resmen, vw, audi de kullandım ilk kez skoda kullanıyorum, kalite farkını daha ilk 500 km de bu sayede görmüş olduk, ciddi anlamda markaya olan bakış açım, alım öncesinde çok iyiyken şu an dibe vurdu...

Bu arada garip bir şekilde, Türkiye dışında bu hataya rastlayan yurtdışında pek kaynağa rastlamadım. Türkiye'ye dönük üretilen veya yerlileştiren yazılımda bir sorun var gibi... Buradan da demek oluyor ki, Türkiye tarafında ciddi sıkıntılar var, hem bu hatayı kendileri bir hata yaparak anlaşılan kendileri üretmiş, bir de üstün bu hatayı çözemiyorlar. Doğuş'un markanın vw ve seat gibi arkasında olmaması ciddi handikap.

Veya daha kötü bir ihtimal daha var. Anladığım kadarıyla kamiq ve scala'da bu hata çıkıyor ancak bu araçların hepsinde de bu hata çıkmıyor. Böyle olunca yazılım olsaydı tüm araçlarda istisnasız çıkardı diye düşünüyorum. Bu durum da sanki Avrupa'daki üretimde bazı sensör, elektrik aksamı vb. tarafında arızalı, ayıplı üretilen araçların tümünü Türkiye'ye mi gönderdiler acaba diye de kendime sormadan edemiyorum. Eğer durum buysa, bu hata hiçbir şekilde düzelmez ve sürekli bu hatayı verebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metbey -- 20 Kasım 2023; 10:18:39 >

• Arkadaşlar, scala sıfır araç aldım. 4 gün oldu alalı araç 250 km de bileşen koruma hatası verdi. Sonra da safe cp ışığı yandı. Yorumlarda gördüğüm kadarıyla güncellemeden bahsedilmiş. Çözülebilecek bir sorun mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: metbey

Hocam servise götürdüm, 2 saat son yazılımdan yüklediler. Bu hatası çıkan araçlara uyguladıkları bir ara yazılımmış. Ocak'ta ana bir yazılım gelecekmiş ancak bu sorunu 10 defa yaşayan var araştırdığım kadarıyla... Son güncellemeden sonra birkaç aydır sizin gibi yaşamayana da denk geldim. İnşallah son yazılımlarla gerçekten düzeltilmiştir ancak düzelmiş olsaydı Ocak'ta bir yazılım daha gelmezdi diye düşünüyorum, bu da beni korkutuyor. Sıfır araç alıyoruz telefon almıyoruz ki telefonda bile böyle hatalar çıkmaz, şaka gibi resmen, vw, audi de kullandım ilk kez skoda kullanıyorum, kalite farkını daha ilk 500 km de bu sayede görmüş olduk, ciddi anlamda markaya olan bakış açım, alım öncesinde çok iyiyken şu an dibe vurdu...

Bu arada garip bir şekilde, Türkiye dışında bu hataya rastlayan yurtdışında pek kaynağa rastlamadım. Türkiye'ye dönük üretilen veya yerlileştiren yazılımda bir sorun var gibi... Buradan da demek oluyor ki, Türkiye tarafında ciddi sıkıntılar var, hem bu hatayı kendileri bir hata yaparak anlaşılan kendileri üretmiş, bir de üstün bu hatayı çözemiyorlar. Doğuş'un markanın vw ve seat gibi arkasında olmaması ciddi handikap.

Veya daha kötü bir ihtimal daha var. Anladığım kadarıyla kamiq ve scala'da bu hata çıkıyor ancak bu araçların hepsinde de bu hata çıkmıyor. Böyle olunca yazılım olsaydı tüm araçlarda istisnasız çıkardı diye düşünüyorum. Bu durum da sanki Avrupa'daki üretimde bazı sensör, elektrik aksamı vb. tarafında arızalı, ayıplı üretilen araçların tümünü Türkiye'ye mi gönderdiler acaba diye de kendime sormadan edemiyorum. Eğer durum buysa, bu hata hiçbir şekilde düzelmez ve sürekli bu hatayı verebilir.

Skoda almayı düşünen biri olarak ben de bu konuyu yurtdışı sitelerde araştırdım ve sizin de dediğiniz gibi ilginc bir şekilde bu hata ile ilgili pek birşey bulamadım. Acaba bu problem Türkiye'de araçların uzun süre stokta bekletilmesinden kaynaklı oluşmuş olabilir mi diye düşünüyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EKSA -- 23 Kasım 2023; 10:34:24 >

• metbey M kullanıcısına yanıt

ingiliz briskoda forumunda da fabialarda bileşen koruma hatası alan ingiliz kullanıcılar var. tr ye özel bir durum değil.

• Bende de 2023 sıfır fabia var. Kamera taktırmadan öncede hata veriyordu. Geri görüş kamerasından sonrada 4 kez güncelleme yaptılar ama düzelmedi. Benim araçta havalar eksiye düştüğümde sıfırın altında soğuklarda ortaya çıkıyor . Bileşen koruma hatası alan arkadaşlar böyle bir şey farkettinizmi ? Soğuğun tetkilediği

• Birde kutup başı sökmekle açma tuşuna basılı tutmak farkediyormu . Yani kutup başı söküp takmak daham ı etkili ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abdyzr -- 27 Mart 2024; 9:50:33 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.