Şimdi Ara

Skoda Rapid Sedan (102. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.079
Cevap
28
Favori
280.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Klima ışığı yanı A/C aktif mi? Ya da auto butonuna basıp sonra low çevirin. Klimada sorun yoksa soğutur.
  • Klima ışığı aktifti ama motoru kapatip actiktan sonra normal şekilde çalismaya basladi suan sorun yok gibi tesekkur ederim

Araca 205 45 16 lastik alsam suruste yol tutuşta herhangi bir olumsuzluk olur mu sizce
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kerem34r

Klima ışığı aktifti ama motoru kapatip actiktan sonra normal şekilde çalismaya basladi suan sorun yok gibi tesekkur ederim

Araca 205 45 16 lastik alsam suruste yol tutuşta herhangi bir olumsuzluk olur mu sizce

Lastik ile benim yorumum, firmanın kullandığı 2 orjinal ebata sadık kalmak gerektiği yönünde.

Çok ara bir değerle tasarlanmış aracın lastik ebadı,ne yaparsanız yapın +-%2 lik oranı geçiyor.

Ben kış lastiği seçeneği için 4 adet 15 inç yeni jant aldım mesela çünkü 215/45/16 lastik çok pahalı.
  • MaxiDOT ekranında, "Araç" menüsü neyi göstermeli? Seçtiğimiz zaman kayıt yok tarzında bir şey söylüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dIsAstEr

MaxiDOT ekranında, "Araç" menüsü neyi göstermeli? Seçtiğimiz zaman kayıt yok tarzında bir şey söylüyor.

Kapı açık uyarısı veya bakım zamanı geldi gibi uyarılar görünüyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: torossediri

quote:

Orijinalden alıntı: Kerem34r

Klima ışığı aktifti ama motoru kapatip actiktan sonra normal şekilde çalismaya basladi suan sorun yok gibi tesekkur ederim

Lastik ile benim yorumum, firmanın kullandığı 2 orjinal ebata sadık kalmak gerektiği yönünde.

Çok ara bir değerle tasarlanmış aracın lastik ebadı,ne yaparsanız yapın +-%2 lik oranı geçiyor.

Ben kış lastiği seçeneği için 4 adet 15 inç yeni jant aldım mesela çünkü 215/45/16 lastik çok pahalı.

Bende ne yapacağımı şaşırmıştım ilk kış. Çözümü basit ve daha ekonomik:)
    Yazın 215/45/16 kullanıyorum. Üstünde gelen DUnlop'lardan 2 tanesini Bridgestone ile değiştirdim. Yüzbin yaptım Dunlop'larla, önlerin profili iyice kabak olunca Bridgestone ile değiştirdim.

Kışlık ise lastikcime uyarak orjinal jantlara 205/55/16 taktım, yani en çok satılan standart boy. Önceleri çok tedirgindim, acaba yol tutuşunu çok etkiler mi diye. 4 kış sonrası çok fark etmediğini ve iyi bir karar verdiğimi söyleyebilirim. 1 adet 215/45 ölçülerde kış lastiği parasına 4 adet 205/55 ölçülerinde kışlık lastik alabiliyorsunuz.

Aynısını yaz lastikleri için de yapayım dedim (sonuçta Octavia fabrika çıkışı 205/55/16 kullanıyor, sadece Rapid'e cins ebat koymuşlar), sonra ise yazları yüksek hızlara çıktığım için tedirgin olup vazgeçtim, orjinal ebat kullanıyorum yazları.

• Arkadaşlar aracın şanzımanı çok dur kalk yapınca ısınmasından dolayı sanırım titreme yapmaya başliyor. Bu durum ileride sorun yaratır mı sizce , yolda bırakır mı arabayı

Ne yapmak lazım titremenin geçmesi için
  • Bethesta kullanıcısına yanıt
    Rapid yerden biraz fazlaca yüksek, bu da sallanma ve yol tutuş sorunu çıkarabiliyor. O nedenle lastik seçimlerinin bu ebatta olduğunu düşünüyorum. Zaten pazara zor giren bir araç neden böyle pahalı bir lastik seçsinler ki!
  • tigerito T kullanıcısına yanıt
    bana baya alcak geliyor, yerden yuksek denilince garipsedim acikcasi
  • 4 cam uzaktan kapanma olayında bir ilerleme kaydedebilen oldu mu?
  • suicide kullanıcısına yanıt
    yerden yükseklik derken, şase ile zemin arası demek istedim, boy olarak değil. benzer araçlarla kıyaslayınca rapid biraz daha havada. mesela, toyota, nissan bakmıştım.
  • Lastik ebadı değiştirecek arkadaşların işine yarayacak bilgiler paylaşayım. özellikle jant değişiminde daha fazla işinize yarayacak;

aracın jant bağlantı teknik bilgileri;
    PCD: 5x100
    Center Bore: 57.1
    Offset: 43
    Mounting: Bolt-14x1.50

bu değerlere uyan kombinasyonlar;
    175/70/R14, 185/60/R15, 195/50/R16, 215/45/R16, 215/40/R17, 215/35/R18

hem PCD hem Center Bore hem de Offset değerleri birebir uygun olan modeller ise;

Skoda Roomster (2006-...)
    Skoda Roomster Scout (2007-...)
    Skoda Pratik (2003-...)
    VW Cross Polo (2006-...)
    VW Fox (2005-2011)
    VW Polo (2010-2016) (2017 modellerle birlikte offset değeri değişti)
    VW Polo 9N (2001-2009)

Bu üstteki modellerden çıkma jantları rahatlıklar Skoda Rapid ile Rapid Spaceback araçlarınıza takabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi black exodus -- 10 Kasım 2017; 14:8:51 >
  • araç 2016 model
    2017 mart çıkışlı bakım uyarısı verdi bugün servise randevusuz götürsem düzeltirler mi acaba yada dikkate almasam sıkıntı olur mu

Skoda Rapid Sedan
  • emrcnd E kullanıcısına yanıt
    km saatinin ordaki dugmeden uyariyi silmek icin bir kombinasyon vardi diye hatirliyorum, servise gitmenize gerek olmayabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suicide

km saatinin ordaki dugmeden uyariyi silmek icin bir kombinasyon vardi diye hatirliyorum, servise gitmenize gerek olmayabilir.

Daha önceden aramıştım gelin hallederiz demişlerdi bugün aradım cuma geleceğim diye şuan çok yoğunuz haftaya dediler hatta yaptırmamı önermediler.
    Sıfırlamaları gerekiyormuş bakım zamanı gelince uyarı vermeyecekmiş bu sefer yaptırmasanızda olur sıkıntı olmaz dediler
    yaptırmayacağım gibi 3 ay daha uyarı vere vere gezecez gibi
  • emrcnd E kullanıcısına yanıt
    tamamen terbiyesizlik, yapacaklari sey en fazla 2 dk. neyin yogunlugu allah askina...

km reset tusuna basin ve basili tutarken kontagi yarim acin, servis uyarisini sifirlama menusunun gelmesi lazim gostergelerin ortasindaki ekrana.
  • arkadaşlar selamlar skoda rapid kullkanıcıları olarak sizlere sorum şu Ticari Taksi olarak alınır mı,kullanılır mı artıları eksileri neledirdir.Cevaplarsanız çok sevinirim.saygılar
  • Kullanabilirsiniz tabi ki, geniş bagajı var,içide fena değil genişlik yönüyle, ben tavsiye ederim.
  • cigaerkan C kullanıcısına yanıt
    Bence gayet kullanisli olur senin icin yakiti da az oldugu icin faydasini gorursun diye dusunuyorum bagaj hacmi de baya iyi. Surekli trafikte olacagin icin otomatik yerine manuel alman sanki daha iyi olur gibi geldi bana
  • cigaerkan C kullanıcısına yanıt
    ben tavsiye etmem, hor kullanilmaya gelecek bir arac degil. parcasi vs. ucuz bir sey bakin bence. yuksek km yapildiginda sagi solu ayri oynamaya baslayacak muhtemelen, bir arkadas vardi forumda 100bin aşan, memnun degildi diye hatirliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.