Şimdi Ara

Skoda Rapid Sedan (103. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.080
Cevap
28
Favori
280.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Doğuş oto dan aldım şubat ilk haftası sonuna kadar %10 indirim varmış 800 TL civarından 720 TL ortalama tutacak dediler perşembe günü götüreceğim servise
    Araç henüz 9 bin km de 1 yıl olmasına daha 1 ay daha var ama önümüzdeki ay yoğun geçeceği için 1 ay erken ilk bakıma girecek mecburen
    çok yol yapmasam da daha 1 yıl olmasına rağmen şuanlık gerçekten memnunum araçtan özellikle yakıttan beni benden alıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: suicide

ben tavsiye etmem, hor kullanilmaya gelecek bir arac degil. parcasi vs. ucuz bir sey bakin bence. yuksek km yapildiginda sagi solu ayri oynamaya baslayacak muhtemelen, bir arkadas vardi forumda 100bin aşan, memnun degildi diye hatirliyorum.

Aracım 130 bine geldi, hiçbir sıkıntı yaşamadım daha. Halen yetkili servise gidiyorum, aracın fren balatasını bile değiştirmedim daha. 100 bin de dağılan araba yok, ki 100 bin günümüz teknolojisindeki araçlar için fazla bir km değil ki. Istanbulda bir kullanıcı yılda 30 bin km yapmaktadır, sizin mantığınıza göre 3 yılda araç dağılması lazım. 100 bin sınırı Türkiye'de oluşmuş psikolojik bir sınır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: torossediri

4 camı kumandadan açıp kapatma işini çözebilen oldu mu

O sorun sadece 2013 yılının ilk 6 ayında gelen araçlar için geçerli. Benimki 2013 aralık ve ilk gelenler gibi eksik donanımlı değil.
  • Bethesta kullanıcısına yanıt
    aliganlik yapmaya gerek yok, bende bu araca sahibim amacim kotulemek degil. adam taksi olarak kullanmaktan bahsetmis, milletin kendinin olmayan mala nasil hor davrandigini biliyorsunuzdur saniyorum. yani kendi ozenli kullaniminiz gibi dusunmeyin. diger yandan ben 100 bin derken mutlak sinir olarak konusmadim, forum ortamlarinda o km leri gecmis ve cok yol yapan bir arkadas vardi onun cokta memnun olmadigini, nispeten fazla sayida sorunlarla karsilastigini soyledim.

sahsi fikrime gelirsek, evet aracimi seviyorum ama cok kaliteli ve dayanikli bir izlenim vermiyor malesef.

ek: cam kapatma mesajiniza gelirsek, 2015 model rapid kullaniyorum ve "kumandadan" cam kapatma ozelligi yok. sizin bahsettiginiz surucu kapi kolunda 4 cam dugmesi bulunmasi. o ozellik ilk geldiginde yoktu sonradan baz modele bile eklendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suicide -- 1 Şubat 2018; 17:9:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba,
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-cakiroglu-skoda-2.el-den-2016-skoda-rapid-1.4-tdi-style-dsg-552679139/detay

bu ilandaki aracı almak üzereyim. Yorumlarınızı alabilir miyim ?
    Bu fiyatta önereceğiniz başka araç var mı ? Çok zamanım kalmadı açıkçası.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ^^ranuna^^ -- 10 Mayıs 2018; 20:14:11 >
  • 105.000 bakimiyla birlikte volant ve kavramayi da degistirdim. Sizce ne kadar ömrü olur bu parcalarin

• quote:

Orijinalden alıntı: Bethesta

quote:

Orijinalden alıntı: torossediri

4 camı kumandadan açıp kapatma işini çözebilen oldu mu

O sorun sadece 2013 yılının ilk 6 ayında gelen araçlar için geçerli. Benimki 2013 aralık ve ilk gelenler gibi eksik donanımlı değil.

Alıntıları Göster
    Benimkisi 2014 model ama, o ozellik sanirim yok. Bir yerden aktive mi etmek gerekiyor acaba ?
  • Kerem34r K kullanıcısına yanıt
    nasil kullandiginiza gore degisir, 30k km de kavrama degistiren arkadasim vardi. cunku arabayi esi de kullaniyordu :)

• Merhaba,

Ben de 2015 dizel otomatik buldum 73 bine. Birkaç sorum olacak;

- Acaba ambitious paketle üst paket arasında çok fark var mı? Benim baktığım araç ambitious paket.
    - Bir de aracın ikinci el piyasası nasıl? Birkaç sene sonra elimden çıkarmak istesem ederi fiyatına hızlıca satabilir miyim.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ironblood

Merhaba,

Ben de 2015 dizel otomatik buldum 73 bine. Birkaç sorum olacak;

- Acaba ambitious paketle üst paket arasında çok fark var mı? Benim baktığım araç ambitious paket.
    - Bir de aracın ikinci el piyasası nasıl? Birkaç sene sonra elimden çıkarmak istesem ederi fiyatına hızlıca satabilir miyim.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
    Türkiye'de 1.6 dizel motora sahip olup satılmayan araç yoktur. Varsa gösterin örneğini...
  • Merhaba ,

Bende muhtemelen 1.4 otomatik dizel 55.000 kmh de buldum bir tane. 75.000 tl ye bırakırsa alacağım.uzun yıllar binerim inşallah

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar skoda rapid'den clio sport tourer'a gecmeyi dusunuyorum. Sizce clio, station wagon olmasina ragmen rapid sedandan kucuk mudur

• quote:

Orijinalden alıntı: Kerem34r

Arkadaslar skoda rapid'den clio sport tourer'a gecmeyi dusunuyorum. Sizce clio, station wagon olmasina ragmen rapid sedandan kucuk mudur
    Bagaj 80 L daha küçük, arka diz mesafesi de takriben daha kısadır. Onun dışında sanırım yadırgamazsın..
  • selamlar arkadaşlar rapid sedan 1.6 tdı aracımın ağır bakımı geldi.
    aracın serviste hangi marka set kullanıyor bileniniz var mı? veya linkdeki https://urun.n11.com/tahrik-kayislari-ve-kitler/skoda-rapid-16-tdi-2012-2015-bosch-devirdaimli-triger-seti-P292576487
    seti alsam sorun yaşar mıyım.
  • Kerem34r K kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar selamlar
    2013 1,6 tdi sedan rapid aracım var. Bugüne dek herhangi bir sorun yaşamadım. Ancak dün maalesef araç yolda kaldı/Gaz almamaya başladı. Çekici çağırıp tamirhaneye çektik. Bilgisayara bağlandı ve "hidrolik pompa boşluk koruma" arızası var denildi. Otomatik şanzıman ustası yapımı için 2bin lira tutar dedi. Yetkili servise telefon ettim (Adana Skoda), (son 1 yıldır özel servise baltırdığım için) iyiniyet garantisinden çıkmışsınız denildi, mekatronik arızası ise 10 bin küsür tahmini mal olur ama indirim sağlarız denildi. Özel servise yaptıracağım.

Bugün içime dert oldu.
    Forumda bu tip arıza yaşayan kimse oldu mu?
    Son 1 yıla dek 4 yıl boyunca servis bakımlıydı araç, çekici çağırıp servise götürmeli miyim?
    Ne önerirsiniz?
  • Merhabalar,

2013 Skoda Rapid Dizel Otomatik aracım var.
    Araca uygun , en iyi android multimedya sistemini nereden alabilirim.
    Forumda daha önce multimedya sistemi taktıran arkadaşların tavsiyesini rica ederim.
  • Kamuvicdanı K kullanıcısına yanıt
    Kimse cevap yazmadı, kendim sonrasını anlatayım;

Tanıdığım ustanın önerdiği şanzıman ustasını çağırdık, bilgisayara taktı ve (yanlış olmasın) şanzıman pompası arızası var dedi, 2 bin tl ye yapacağını söyledi, 6 ay garanti verdi. ELmecbur yaptırdım, şu ana dek de şehir içi-otoban hiçbir sıkıntı yaşamadım.
  • sinan1005 kullanıcısına yanıt
    Ben Adana'da sahibinden.com sitesinden bulduğum bir oto-multimedia dükkanında Newfron marka taktırdım, 9 ay sonra sorun çıktı(dokunmatik arızası verdi) ve garantiden gidip değiştirttim. Geri görüş, navigasyon vb dahil olan bir sistem ve geçen yıl 1800 tl ye yaptırdım, şu an memnunum.
  • 2015 1.2 TSİ DSG aracımızın garantisi bitti ve 105 bin bakımı geldi. Servis 850₺ istiyor. Özel servis fiyatları ne kadar yaptıranlar Bilgi verebilir mi? Şehir İstanbul Avrupa yakası.

• quote:

Orijinalden alıntı: xx34.

2015 1.2 TSİ DSG aracımızın garantisi bitti ve 105 bin bakımı geldi. Servis 850₺ istiyor. Özel servis fiyatları ne kadar yaptıranlar Bilgi verebilir mi? Şehir İstanbul Avrupa yakası.
    850 lira cok degilmis bence servise yaptirin zaten sadece yagi filtresi falan 500 tutuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 100101102103104
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.