Şimdi Ara

skoda octavia mı toyota corolla mı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
30.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: quiet_dead

Toyotanın da imajını görüyoruz arabalarını geri çağırıyor.

sizin firestada boya dökülme sorunu var mı?
    hani , ford'un sorumluluk kabul etmediği ve 0 araçların boya dökülen yerlerine(boya dökülmesin diye) kaput filmi yapıştırıp veriyorlarmış...
  • quote:

Orijinalden alıntı: soldier_of_fortune

quote:

sizin firestada boya dökülme sorunu var mı?
    hani , ford'un sorumluluk kabul etmediği ve 0 araçların boya dökülen yerlerine(boya dökülmesin diye) kaput filmi yapıştırıp veriyorlarmış...

İlk alanlardanız biz fiestayı çok şükür bizde öyle bir sorun olmadı 1 senedir. Bunda en büyük etken benim fiesta da 15'' jant var 16'' jant olanlarda çıkıyor genelde boya dökülmesi onlar daha çok taş atıyor arabanın arkasına ve çarptığı bölgede dökülmeye neden oluyor.

• Corolla diyorum, sadece sorunsuzluk değil rahat ve rakiplerine göre konforlu sayılabilir.

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sodömizer
    00-03 arası 1.8 T Passat al birde sıralı lpg hikaye arabalar bunlar daha dün favoriti olan skoda marka imajı hep öyle kalacaktır benim gözümde .

• quote:

quote:

00-03 arası 1.8 T Passat al birde sıralı lpg hikaye arabalar bunlar daha dün favoriti olan skoda marka imajı hep öyle kalacaktır benim gözümde .

İyi 1 senedir sorun yokmuş sevinilecek bir durum çok çok iyi.
    16" jantın taş atmasından falan değil direk kronik sorun çok tartışıldı forumlarda o kadar kullanıcı da hatalı kullanıyor değil
    Benim arabada 17 yıldır orjinal boyası duruyor
    Soldier'in söylediği gibi Toyota'ta sorumsuzluk gibi bir yüzsüzlükle karşı karşıya kalınmıyor paşa paşa sorun gideriliyor.

• quote:

quote:

quote:

İyi 1 senedir sorun yokmuş sevinilecek bir durum çok çok iyi.
    16" jantın taş atmasından falan değil direk kronik sorun çok tartışıldı forumlarda o kadar kullanıcı da hatalı kullanıyor değil
    Benim arabada 17 yıldır orjinal boyası duruyor
    Soldier'in söylediği gibi Toyota'ta sorumsuzluk gibi bir yüzsüzlükle karşı karşıya kalınmıyor paşa paşa sorun gideriliyor.

Bu boya dökülmesi başka araçlar da da oldu ve her otomobil firması aynı çözümü üretti getz ve coltlar da aynı dökülme yaşandı ve artık yeni modelleri bantlı satılıyor.

Bende ki getz de arka kapı eşiğinde şeffaf bant var. Şimdi 2010 fiestalarda şeffaf bantlı satılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: archaeologist

quote:

Orijinalden alıntı: kdr_

Bizde bir önceki kasa octavia sahibiyiz yaklaşık 10 senedir çok memnunuz bakımlarını aksatmadıkta sonra sizi üzmez hele MPI motor biraz ufaktır ama kolay kolay hiç sorun aşmaz lpg ile mükemmel denecek kadar uyumludur Elegance donanımında ESP dahil her şey var gayet güzel araçtır..

İnceleme yaparken bi octavia nın kapısını kapa birde corollanın sonra karar ver

azizim, motor küçük demişsin MPI motor da 1600 cc değil mi?
    ayrıca aynı yıl-model arabada hem MPI hem de FSI motor mu kullanılıyor ?
    ben LPG taktırmayı düşünüyorum. MPI yı mı düşünmeliyim ? ya da FSI motor LPG ye uygun değil mi?

Biz a4 kasa kullanıyoruz 1.8T motorlu versiyonu ve elegance yaklaşık 50 bin km dir LPG var sorun yaşatmadı bakımlar hariç ekstra sorunu olmuyor

A5 kasada iki motor var 1.6 MPI 102 HP VW en köklü motorlarından birisi LPG konusunda sorunsuzdur.Birde 1.6 FSI 115 hp var LPG takılamıyor şu an ne yazıkki yeni bir sistem geldi ama çok pahalı malesef

PM den size bir site atacağım orayada yazarsanız direk kullanıcı yorumları alırsınız:)

Eğer biraz daha uyguna A4 kasa Collection plus versiyonu var 1.6 MPI olarak 21-21.500 arası onada bakabilirsiniz hangisi hoşunuza giderse

• oldu olacak komple bantlasınlar, boya koruma veya cila masrafınız olmaz ve aracınız çizilmez...
  • quote:

Orijinalden alıntı: soldier_of_fortune

oldu olacak komple bantlasınlar, boya koruma veya cila masrafınız olmaz ve aracınız çizilmez...

Günü kurtarmak adına yapılan çözümler bunlar çünkü kökten bir çözüm yapmak için araçların yenilenmesi gerekiyor buda çok maliyetli bir iş.

Tamamen üreticilerin hatası bu araç ucuz olunca işçilikte ucuz oluyor.
  • avensis kullanıcısıyım ama eski corolla a5 kasa octavianın rakibi olamaz arıza verme konusunu bilemme ama donanım olsun kasa olsun a5 kasa octavia corolladan 1 gömlek üstündür yeni kasa corolla olsa hadi neyse ama oda çok pahalı reşat altını mübarek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dkerem2 -- 13 Şubat 2010; 22:36:15 >
  • octavia
  • bir vw kullanıcısı olarak size şunu söylemeliyim ki aşşağı yukarı parça ve hizmet olarak vw ile aynı herşey.

Octavia alın pişman olmassınız..
  • octavia.
  • A5 kasa da olsa,bir önceki kasa da olsa ben Octavia derim.F/P oranı iyi araçlardan birisi.Ek olarak Corolla'dan daha konforlu ve güvenli olduğunu düşünüyorum.Hatta şu an bir önceki kasa Octavia TOUR diye satılıyor ve fiyatları da uygun sanırım sıfır araçlar arasında emsallerine nazaran.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Araspoyraz

bir vw kullanıcısı olarak size şunu söylemeliyim ki aşşağı yukarı parça ve hizmet olarak vw ile aynı herşey.

Octavia alın pişman olmassınız..

Toyota da pişman etmez ama bende VW ve Seat kalitesini yaşamış biri olarak aynı fabrikasyon ürünü olan Octavia yı tercih ederim..1 ay öncesine kadar Octavia araştırması yapmış,uygun bir Octavia bulsam almaya karar vermiştim..Özellikle bagaj hacmi çok geniş ve ön göğüs oldukça şık..Koltuk yapısı en çok hoşuma gidiyor ve oldukça rahat..Kalitesini anlatmama zaten gerek yok..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

Corolla diyorum, sadece sorunsuzluk değil rahat ve rakiplerine göre konforlu sayılabilir.

octavia'ya binmeden yapılan bir yorum sanırım

J.D. power survey ve Whatcar araştırmalarında octavia 2006-2007-2008-2009 yıllarında sınıfının en güvenilir (sorunsuzluk, servis maliyeti, görünüş v.b.) aracı olmuştur

2009 yılında İngiltere'de 3 yıl üstüste en iyi aile arabası olarak seçilmiştir anket sonuçlarında

+ corolla'dan sadece daha konforlu değil, daha oturaklı, izolasyonu zaten konuşmaya dahi gerek yok ve iyi yol tutar
  • peki bu iki aracı motor performansı ve yakıt sarfiyatı açısından değerlendirecek olsak neler söyleyebiliriz?
    mesela octavianın 102 beygirlik motorunun o kasa için biraz yetersiz kaldığı söyleniyor.
    toyota içinse alt devirlerden itibaren yüksek güç ve tork ürettiği söyleniyor. tabii dolayısıyla corollanın daha az yakması gerekiyor gibi bi sonuç çıkıyor ortaya.
  • Yetersiz değil de makul.Ancak Corolla'nın motoru karşısında güçsüz ve biraz fazla yakan denilebilir belki ona göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bucakli

Yetersiz değil de makul.Ancak Corolla'nın motoru karşısında güçsüz ve biraz fazla yakan denilebilir belki ona göre.

bu skodaya corollanın motorunu, focusun da süspansiyon sistemini koysak ne kadar güzel olurdu değil mi....
  • quote:

quote:

Yetersiz değil de makul.Ancak Corolla'nın motoru karşısında güçsüz ve biraz fazla yakan denilebilir belki ona göre.

bu skodaya corollanın motorunu, focusun da süspansiyon sistemini koysak ne kadar güzel olurdu değil mi....

motor güzel olurdu ama focusun süspansiyonunu koyarsan bu kadar konforlu olmazdı ki zaten octavia a5 kasanın da yol tutuşu iyidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: |_-0zZie-_|

quote:

quote:

motor güzel olurdu ama focusun süspansiyonunu koyarsan bu kadar konforlu olmazdı ki zaten octavia a5 kasanın da yol tutuşu iyidir

ya ne bileyim ! corolla deyince sorunsuz motor, focus deyince yol tutuş diyor başka bir şey demiyor millet. ben de bunlara bir de octavianın donanımı ve konforunu ekledin mi tamamdır dediydim.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.