Şimdi Ara

skoda octavia mı toyota corolla mı ? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
30.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: archaeologist

arkadaşlar değerli yorumlarınız için çok teşekür ederim. o kadar bilgilendirici ve yönlendirici oluyor ki yorumlarınız, araba firmalarının yerine ben olsam bu forumlara kadrolu bir iki elaman yerleştirirdim.
    şu anda octavia ileri çıkmış görünüyor. ben de yorumlara bakarak % 90 octavia diyorum.
    ama iki motor arasında sıkıştım kaldım. MPI beygir düşük fakat lpg takılabiliyor, FSI beygir yüksek ama lpg takılamıyor. bu durum çok ciddi kafamı karıştırıyor. piyasada bu motorların hangisi daha çok tutuluyor ?

ikisinin de ilan sayısı aynı gibi ama mpi bi nebze de olsa daha çok çabuk gider lpg uyumundan dolayı

• MPI daha çok tutulur sorunsuzdur ve LPG de sorun çıkarmaz
  • İki aracı da çok beğeniyorum.Octavianın 1.6 motoru 102 beygir ve bana yetersiz gibi geliyor. Bu nedenle corolla alırdım.Skoda ne zaman 1.6 motor 115-120 beygirlik motorlar getirecek ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi netfriend -- 16 Şubat 2010; 16:14:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: netfriend

İki aracı da çok beğeniyorum.Octavianın 1.6 motoru 102 beygir ve bana yetersiz gibi geliyor. Bu nedenle corolla alırdım.Skoda ne zaman 1.6 motor 115-120 beygirlik motorlar getirecek ?

Getirmez 1.4 TSI 122 hp var çünkü

Kesmiyosa 2.0 VRS vat TDI versiyonu 170 hp CR benzinlisi ise 200 HP
  • Octavia önden çok kömüş bakıyor yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdr_

MPI daha çok tutulur sorunsuzdur ve LPG de sorun çıkarmaz

bence FSI lpg de daha sorunsuzdur hatta 0 sorun bile diyebilirim
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi archaeologist -- 16 Şubat 2010; 16:56:25 >
  • ben 2 senedir a4 kasa elegance octavia kullanıyorum. oktavia tasarım , iç mekan ve bagaj genişliği, donanım , yan sanayi olarak öne çıkıyor. ikinci elinin zayıf olması elektronik aksamının hassas olması, ve içine tıkırtı çok alması zayıf noktaları. tüpde yakıtı iyidir . birazda senin kriterlerinle alakalı.
  • octavia türk milleti tarafından anlaşılamamış bir araç
    amcama aldırdım 2008 model gayet memlun
  • konfor güvenlik , sessizlik, oktavia,
    uzun sürede masrafsızlık tabii , hızlanma corolla,

araç olarak konfor, güvenlik açısından her halukarda açık ara octavia üstündür.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtxpp

konfor güvenlik , sessizlik, oktavia,

iki araclada 10.000 km yaptığın için acık ara önde oldugunu biliyosun :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtxpp

konfor güvenlik , sessizlik, oktavia,

kesinlikle özellikle yeni kasa corollada fark bariz açıldı
  • 2.elini önemsiyorsanız bence Toyota

Ama alırım uzun yıllar binerim diyorsanız Octavia

Bu tamamen sizin aracı uzun vadeli kullanıp kullanmayacağınızla ilgili bir durum

İki araç arasında çok fazla fark olduğunu düşünmüyorum

Toyota yakıt tüketimiyle, Octavia ise kaportasının Toyotaya göre daha sağlam olması ile ön plana çıkar benim şahsi düşüncem

2. elinin zayıf olduğunu düşündüğüm için Octaivayı almaktan vazgeçmiştim, uzun yıllar binecek olsaydım Octaviayı alırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: %100 düşünme gücüm

2.elini önemsiyorsanız bence Toyota

Ama alırım uzun yıllar binerim diyorsanız Octavia

Bu tamamen sizin aracı uzun vadeli kullanıp kullanmayacağınızla ilgili bir durum

İki araç arasında çok fazla fark olduğunu düşünmüyorum

Toyota yakıt tüketimiyle, Octavia ise kaportasının Toyotaya göre daha sağlam olması ile ön plana çıkar benim şahsi düşüncem

2. elinin zayıf olduğunu düşündüğüm için Octaivayı almaktan vazgeçmiştim, uzun yıllar binecek olsaydım Octaviayı alırdım.

ncap den 5 yıldız almıs arac corolla , kaportasının daha sağlam oldugunu nerden cıkardın
    motor toyota (tüketim + performans)
    2.el toyota
    servis toyota
    bence corolla daha mantıklı ,

• Şimdi alsam Octavia 1.6 TDİ alırdım. Ama Ovtavia sahibi olsaydım da şimdi Corolla alırdım...
  • Octavia corolloya göre üst segment bildigim kadarıyla. Avensisle OCtavia neredeyse aynı fiyatlarda, 2 el olarak. Avensis al, avensisler octaviyayı kıyaslayın
  • Yorumlarda uzun vadede Corolla'ya binilmez gibi sonuç çıkıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: bende345

Şimdi alsam Octavia 1.6 TDİ alırdım. Ama Ovtavia sahibi olsaydım da şimdi Corolla alırdım...

Aralarda dağlar kadar fark var . .

Birisi 1.4 90 hp nirisi 1.6 105 hp motor aradaki fark hissedilir derecede. .

Birde vw modellerinin içi nedense bana daha hoş geliyor alıştım belkide ondandır sade tasarım kolay kullanım
  • yeni kasa corolla da olsa , eski kasa ile aynı karoserde.. dış ses direk hatta daha fazlası ile içerde yere daha yakın olmasının da etkisi vardır.. ses yalıtımı konusunda hala bir ek katkı sunmamışlar..

2010 c segmenti araçlarda çok cidii ses izolasyonu yapılarak kunfor artışı saglanmıştır..

bu arada octavia daha güvenli , daha konforlu, daha donanımlı, daha kaliteli iç malzeme..... aksini iddia etmek zooor.
    2. el düşünülmesi uygun bir araç deger kaybı fazla.

umarım yeni auriste ses yalıtımını ve donanımı arttırmışlardır. toyota boş araçları pahallıya satıyor. kanımca..

arızasızlık konusunda toyota önde olsada...

araç satışlarında toyotada ki düşüş carpıcı olarak görünüyor. çünkü insalar gözünü açtı . arık insanlar konfor arıyor. bu nedenlede son 5 senede araç boyut ve agırlıklarında artış mevcut. toyota ısrarla bu süreçte donanım ve konfor unsurlarında geriden izlemeyi tercih etmektedir. bu da satışlarına yansıyor. otomatikmen..
    mesala honda satışlarda çook artış sagladı ( sebeb donanım dolu ve biraz daha ucuz)..

corolla daha sessiz ve kısmen daha ucuz olmalı, esp donanımına eklemeli ve fiyat olarak ta % 5-10 aşagı inmeli...
    honda fiyatları nisbeten makul olmakla birlikte ses izolasyonu arttırılmalı..
    octavia 2. el sorunu olması servis zaafiyetidir. kanımca , pahallıdır. daha oturaklı ve daha konforludur.

c sınıfı sedan araçlarda ayrıca ses yalıtımı arttırılmalı...
    esp sunmalılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilker67

Yorumlarda uzun vadede Corolla'ya binilmez gibi sonuç çıkıyor

aksine hesaplı olanlar için uzun vadede düşünülmesi gereken bir araç...

konforu öncelikli tutanları kesmez.. alternatiflere bakmak lazım....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtxpp -- 23 Nisan 2010; 22:37:50 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.