Şimdi Ara

skoda octavia mı toyota corolla mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
30.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • işe focus, corolla, cıvıc le başladım. cıvıc i eledim. sonra focus üzerinde yoğunlaştım. ardından corolla ya yönelip focusu da eledim elimde bir tek corolla kaldı. onun üzerine araştırma yaparken güvendiğim bi abi hocam sana skodayı tavsiye ederim corolladan geri kalmaz. hem daha donanımlıdır hem daha ucuzdur dedi. ben de nette biraz araştırdım direksiyonu (iğrenç) hariç corolladan geri kalır bi yanı yok gibi geldi. hatta artısı var bence. kasasını falan daha çok beyendim. teknik özelliklerini bilmiyorum tabi.
    siz ne buyurursunuz ?
    bu arada 2006 sol ve elegnce larla ilgileniyorum.
    teşekürler.

• şuan civic kullanıyorum, daha önceki arabam en çok tutulan kasalı corollaydı. ve 10 yıldır arabanın motorunda ön takımında vss.. beş kuruş masraf yapmadım. yağını suyunu koy git.
    eğer iki seçenek kaldıysa tabikide toyota corolla. o varsa sorun yok ;)
  • octavia çoğu konuda hatta bence her konuda corolladan üstün bi araç tek eksisi ikinci eli yavaş sende ikinci el alacağın için sorun yok
  • ikisi de güzel araba, ikisine de binip kullanıp öyle karar verin bence. Octavia daha tok bir araçtır, corolla ise dayanıklılığı ile ün yapmıştır. İkinci el olduğunu düşünerek ben corolla derim ama daha temizse octavia da olabilir. Corolla gerek bakım masrafları gerek yakıt olarak da daha ekonomik olur.
  • hocam biz 1995-2004 yılları arasında hep toyota corolla kullandık,memnunda kaldık, en ufak bir masraf açmadı. şu an ise skoda octavia kullanıyorum,objektif bir biçimde söyleyebilirimki skoda daha iyi bir araç, toyota'nın fantastik motoru haricinde skoda'ya karşı hiç bir üstünlüğü yok. hele hele octavia elegance bakıyorsanız donanım olarakta çok iyi bir araba sahibi olacaksınız emin olun.
  • Bizde bir önceki kasa octavia sahibiyiz yaklaşık 10 senedir çok memnunuz bakımlarını aksatmadıkta sonra sizi üzmez hele MPI motor biraz ufaktır ama kolay kolay hiç sorun aşmaz lpg ile mükemmel denecek kadar uyumludur Elegance donanımında ESP dahil her şey var gayet güzel araçtır..

İnceleme yaparken bi octavia nın kapısını kapa birde corollanın sonra karar ver
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdr_

Bizde bir önceki kasa octavia sahibiyiz yaklaşık 10 senedir çok memnunuz bakımlarını aksatmadıkta sonra sizi üzmez hele MPI motor biraz ufaktır ama kolay kolay hiç sorun aşmaz lpg ile mükemmel denecek kadar uyumludur Elegance donanımında ESP dahil her şey var gayet güzel araçtır..

10 YIL ÖNCE ESP skodada varmıydı yahu
  • bence corolla. octavia özellikle ön profilden cidden çok itici duruyor.
  • Skoda Octavia
  • a5 kasa olacaksa octavia

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dkerem2 -- 13 Şubat 2010; 20:42:02 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdr_

Bizde bir önceki kasa octavia sahibiyiz yaklaşık 10 senedir çok memnunuz bakımlarını aksatmadıkta sonra sizi üzmez hele MPI motor biraz ufaktır ama kolay kolay hiç sorun aşmaz lpg ile mükemmel denecek kadar uyumludur Elegance donanımında ESP dahil her şey var gayet güzel araçtır..

azizim, motor küçük demişsin MPI motor da 1600 cc değil mi?
    ayrıca aynı yıl-model arabada hem MPI hem de FSI motor mu kullanılıyor ?
    ben LPG taktırmayı düşünüyorum. MPI yı mı düşünmeliyim ? ya da FSI motor LPG ye uygun değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: strify

bence corolla. octavia özellikle ön profilden cidden çok itici duruyor.

ben de tam tersine octavia yı daha başarılı buluyorum.
    ayrıca ayrodinamik açıdan da corolladan daha iyi gibi geldi bana.
  • kardeş fsı nin lpgye uyumu yok alacaksan mpı 102lik a5 kasalardan almalısın bütçe ne kadar ?
  • Octavia'nın sınıf olarak rakibi avensis diye biliyorum. Corolla süper dayanıklı araçtır ama rakiplerine göre konforda bence biraz geri kalır. Parçası Octavia'ya göre ucuzdur. Ne istediğiniz önemli konfor ise Octavia masrafsız araç derseniz de Corolla.
  • Octavia daha iyi bir tercih olur corolladan daha geniş daha iyi bir tasarıma sahip sağlamlık olarakta corolla ile arasında dağlar kadar fark yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayabenzer1

şuan civic kullanıyorum, daha önceki arabam en çok tutulan kasalı corollaydı. ve 10 yıldır arabanın motorunda ön takımında vss.. beş kuruş masraf yapmadım. yağını suyunu koy git.
    eğer iki seçenek kaldıysa tabikide toyota corolla. o varsa sorun yok ;)

Hastayım bu lafa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dkerem2

kardeş fsı nin lpgye uyumu yok alacaksan mpı 102lik a5 kasalardan almalısın bütçe ne kadar ?

25 bine kadar çıkarım.

• 00-03 arası 1.8 T Passat al birde sıralı lpg hikaye arabalar bunlar daha dün favoriti olan skoda marka imajı hep öyle kalacaktır benim gözümde .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sodömizer -- 13 Şubat 2010; 21:22:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sodömizer

00-03 arası 1.8 T Passat al birde sıralı lpg hikaye arabalar bunlar daha dün favoriti olan skoda marka imajı hep öyle kalacaktır benim gözümde .

Toyotanın da imajını görüyoruz arabalarını geri çağırıyor.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.