Şimdi Ara

skoda octavia mı toyota corolla mı ? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
30.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: mrtxpp

konfor güvenlik , sessizlik, oktavia,
    uzun sürede masrafsızlık tabii , hızlanma corolla,

araç olarak konfor, güvenlik açısından her halukarda açık ara octavia üstündür.

hızlanma corolla mı:))
    daha bu hafta içi test ettim 2 aracı da..1.4 tsi octavia ile basedebilecek c segment arac yok
    ah bi bulsam parayı dalicam direk octavia ya
    muthis araba ya test ederken inmek istemiyor insan..
    corollaya gelince abartmıyorum octavianin tsi motoru yanında kaplumbaga gibi yavaş kalıyor

• Gayet iyi bir araç Skoda Octavia.
  • köşedeki berber abim her seferinde
    ''hocam bırak şu kamyoneti Octavia'ya alalım sana''diyor
    ama iş corolla mı octavia mı sorusuna gelirse kesin toyota alır kendisi.
    Forum ahalisi ben de dahil genelde octavia desek de reel de işler farklı
    vw ve toyota ise gözünü kapatıp al deniyor.
  • konu sahibi arabayı aldı eskitmeye başladı bile konuyu boşuna uplamışsınız
  • ARKADAŞLAR SKODA OCTAVİA MI YOKSA TOYOTA COROLLA MI DERSEM

İKİ ARABAYIDA İNCELEDİM. VE DONANIM VE KONFOR KIYASLAMASI YAPTIM.(2012 DİZEL MODELLERDE)
    OKTAVİA ORTA DONANIMLI(AMBİANCE) OLAN ÇOK ÖNE ÇIKTI KALİTE VE MOTOR GÜCÜ OLARAK.

ANCAK SKODA BAYİSİ ARACI SATMAK İSTEMEDİMİ ( PAZARLAMASI ÇOK BERBATTI. 90 YAŞINDA AMCAYI KOYMUŞLAR BANA ARABA SATIYOR. SANKİ BAKKALDAN SİGARA ALIYOMUŞUM GİBİ DAVRANDI.) BİLMEM.(YORUM BİRAZ MECAZİ) NEYSE ALAMADIM ARABAYI. GICIK OLDUM. O ARADA ELİMDE KARBÜRATÖRLÜ MAZDA 323 VARDI. 9 GÜNDE 190 TL YAKIT PARASI VERİNCE DİREK SOLUĞU TOYOTA DA ALDIM. VE ARABAYI COMFORT DONANIMLA ALDIM. ARAÇTAN ÇOK MEMNUNUM. DONANIM OLARAK EN ALT VERSİYON OLMASINA RAĞMEN BAYAĞI DOLU BİR ARABA ÇIKTI. BU AÇIDAN MEMNUNUM. YOL TUTUŞU İYİ. LASTİK SESİNİ İÇERİ ALIYOR BOZUK YOLLARDA. MOTOR SESİ YOK GİBİ. ARACIN YAKIT TÜKETİMİ ÇOK AZ. HIZLANMASI İYİ. KONFOR İYİ. DAVLUMBAZLARINA YAZ AYINDA SES YALITIMI YAPTIRACAĞIM. BELKİ ALT TARAFINA DA.

İKİNCİ ELİ VE YAKIT TÜKETİMİ AÇISINDAN SKODA OCTAVİA DAN İYİ AMA SKODA DA BİR BAŞKA.

OCTAVİA DA TEK KAFAMA TAKILAN NOKTA 5 YIL SONRA ARACIN SAĞLAM KALIP KALMAMASI( YIPRANMA ORANININ NE OLACAĞI)

• quote:

Orijinalden alıntı: canberk2111

ARKADAŞLAR SKODA OCTAVİA MI YOKSA TOYOTA COROLLA MI DERSEM

İKİ ARABAYIDA İNCELEDİM. VE DONANIM VE KONFOR KIYASLAMASI YAPTIM.(2012 DİZEL MODELLERDE)
    OKTAVİA ORTA DONANIMLI(AMBİANCE) OLAN ÇOK ÖNE ÇIKTI KALİTE VE MOTOR GÜCÜ OLARAK.

ANCAK SKODA BAYİSİ ARACI SATMAK İSTEMEDİMİ ( PAZARLAMASI ÇOK BERBATTI. 90 YAŞINDA AMCAYI KOYMUŞLAR BANA ARABA SATIYOR. SANKİ BAKKALDAN SİGARA ALIYOMUŞUM GİBİ DAVRANDI.) BİLMEM.(YORUM BİRAZ MECAZİ) NEYSE ALAMADIM ARABAYI. GICIK OLDUM. O ARADA ELİMDE KARBÜRATÖRLÜ MAZDA 323 VARDI. 9 GÜNDE 190 TL YAKIT PARASI VERİNCE DİREK SOLUĞU TOYOTA DA ALDIM. VE ARABAYI COMFORT DONANIMLA ALDIM. ARAÇTAN ÇOK MEMNUNUM. DONANIM OLARAK EN ALT VERSİYON OLMASINA RAĞMEN BAYAĞI DOLU BİR ARABA ÇIKTI. BU AÇIDAN MEMNUNUM. YOL TUTUŞU İYİ. LASTİK SESİNİ İÇERİ ALIYOR BOZUK YOLLARDA. MOTOR SESİ YOK GİBİ. ARACIN YAKIT TÜKETİMİ ÇOK AZ. HIZLANMASI İYİ. KONFOR İYİ. DAVLUMBAZLARINA YAZ AYINDA SES YALITIMI YAPTIRACAĞIM. BELKİ ALT TARAFINA DA.

İKİNCİ ELİ VE YAKIT TÜKETİMİ AÇISINDAN SKODA OCTAVİA DAN İYİ AMA SKODA DA BİR BAŞKA.

OCTAVİA DA TEK KAFAMA TAKILAN NOKTA 5 YIL SONRA ARACIN SAĞLAM KALIP KALMAMASI( YIPRANMA ORANININ NE OLACAĞI)

Arkadaşım dünyanın en iyi demir çelik 'i çek cumhuriyetinde.Ayrıca skoda , toyota gibi üretim hatası yapmış bir firma değil.Kullandığı malzemeler emin ol toyota dan daha kaliteli.Japon araçları motor olarak iyidir ama bu söylentinin yayılmasına sebep olan firmada Honda dir.Corolla yla kıyaslanıcak bir araç değil.

• Sadece şu kadarını söyleyebilirim, 2013 corolla d4d dün benim 2011 octavia 1.6 tdi yi geçmeyi bırakın yanına bile yaklaşamadı. adana mersin otobanında benimle kapışmaya çalışan sevgili toyota sürücüsü yokuş aşağı son sürat sürdüğü aracıyla yanıma kadar yaklaştığında gazı kökledim ve araç yakınımda duramadı bile. tahminime göre toyota nın son sürati 170-180 arası olmalı. ben benim aracımda 220 yi çok rahat gördüm. ayrıca incelerseniz şu an dünyadaki en iyi dizel motor wolksvagen gurubunun tdi sidir. Kalite ve konfor açısından da skoda grubu toyota dan çok öne çıkıyor. Burada taraflı olarak konuştuğumu düşünenler olabilir.Ben her yıl araba değiştiririm. geçen yıl mayıs ayında acenteden aldığım opel astra 1.4 turbo 140bg sport paket aracımı aralık ayında sattığımda, yeni alacağım aracın bu performansı kesinlikle düşünürken, octavia bana bu aracı kesinlikle aratmadı. Araçta alman grubundan şaşmayın derim.

• Bütün o üreçten sonra gittim octavia 1.6 TDI Elegance 2011 aldım. 3 yıldır da biniyorum.
  • Nette 2. el fiyatları kimin ne olduğunu söylüyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 19 Eylül 2013; 0:29:31 >
  • taşkafa T kullanıcısına yanıt
    Hocam galerici arabası
    Corolla?
    Focus?
    Cetta?

konu kapandı.Bu araçlar dışında 2. el ölü gibi...

Ayrıca konu sahibi arkadaşa tavsiyem İİHS testi gibi ADAM gibi bir testten geçmiş makyajlı CİVİC otomatik öneriyorum LPG sini taksın 6 YIL MİS GİBİ BİNSİN...
  • quote:

Orijinalden alıntı: archaeologist

Bütün o üreçten sonra gittim octavia 1.6 TDI Elegance 2011 aldım. 3 yıldır da biniyorum.

Hayırlı olsun.

-Aracınızı o vakit kaça almıştınız?
    -Düz mü, DSG'mi?
    -Ortalama tüketim yol bilgisayarında ne gözüküyor ş.i, şd.?
    -Kaç km yaptınız?
    -Memnuniyetiniz nasıl?

2.eli sizce nasıl? (siz satıcak olsanız kaça satarsınız?)
  • quote:

Orijinalden alıntı: thall

quote:

Bütün o üreçten sonra gittim octavia 1.6 TDI Elegance 2011 aldım. 3 yıldır da biniyorum.

Hayırlı olsun.

-Düz mü, DSG'mi?
    -Kaç km yaptınız?
    -Memnuniyetiniz nasıl?

50 bin.
    manuel.
    en son 2 bin km lik yolu 4.4 ortalama yakıt tüketimiyle tamamladım.
    44 bin.
    oldukça memnunum.
    2. eli zayıf.
    47 binden aşağısı beni üzer.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: thall

quote:

Hayırlı olsun.

-Düz mü, DSG'mi?
    -Kaç km yaptınız?
    -Memnuniyetiniz nasıl?

50 bin.
    manuel.
    en son 2 bin km lik yolu 4.4 ortalama yakıt tüketimiyle tamamladım.
    44 bin.
    oldukça memnunum.
    2. eli zayıf.
    47 binden aşağısı beni üzer.

Tekrardan hayırlı olsun. Temiz Oktavia bulamadım. Renault Megane Privilege Sportour buldum. Şimdi onu araştırma aşamasındayim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.