Şimdi Ara

SKODA OCTAVIA KULUBU (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
588
Cevap
11
Favori
76.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2011 1.6 TDI DSG aracım şu anda 900 km de 860km sonra mazot aldım 49 litre civarı aldı burdan oranlarsam; 100km de yaklaşık 5.9lt civarı yakmış yol bilgisayarı da arabayı aldığımdan şimdiye kadarki ortalamayı 100 kmde 6.1lt olarak gösteriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: architect80

yakıt tüketimi:
    2011 1.6 TDI DSG aracım şu anda 900 km de 860km sonra mazot aldım 49 litre civarı aldı burdan oranlarsam; 100km de yaklaşık 5.9lt civarı yakmış yol bilgisayarı da arabayı aldığımdan şimdiye kadarki ortalamayı 100 kmde 6.1lt olarak gösteriyor.

Bilgi için teşekkürler. İnşallah dahada düşük değerler görürsünüz. Yakıt fiyatları malum yükselmeye devam ediyor. Yakıt tüketimlerini yazarken biraz daha detay yazarsak çok daha iyi olacak kanaatindeyim.

Şehiriçi şehirdışı, yoğun trafik durumu, ortalama hız, agresif/yumuşak kullanım, yol şartları yokuşmu düz mü ve daha aklınıza gelen diğer detayları yazabilirsek çok daha güzel olur. Yakıt tüketimini çok etkiler diye düşünüyorum.

Ayrıca sürüş sırasındaki aracınızdaki olumlu olumsuz gördükleriniz, yol sesi vs gibi de yazarsanız memnun olurum. Selamlar..

• quote:

Orijinalden alıntı: sirxanthos

quote:

Orijinalden alıntı: enoktakenokta

Bu sistemlerin hiçbirinde bluetooth entegre olarak sunulmamaktadır maalesef.. Kendi adıma şu an Columbus kullanıyorum ve bluetooth için ayrıca kit almam gerekiyor...

Teşekkürler Enoktakenoktka. Columbus'dan memnun musunuz? Ben de taktarımayı düşünüyorum, bu nedenle merak ettiğim bazı noktalar var: Ekranın görüntü kalitesi, güneş altında vs. yeterli mi? Müzik dinlerken sesi tatmin edici mi? Kendi harddiskine müzik kaydedip dinlediniz mi? Nasıl bir arayüzü var? Ipod'lar gibi mi, yani favori şarkı listeleri, karışık çalma vs. gibi ayarları var mı?

Columbus'tan son derece memnunum. Ben özellikle navigasyon olayı için aldım cihazı ve son haritayla daha iyi hale geldi, ancak yine de elbette bir başarsoft haritası gibi değil, ancak benim işimi görüyor.
    Ekranın görüntü kalitesinden de memnunum, güneş altında benim için yeterli; led ekran olsa elbette daha iyi olurdu..
    Müzik kalitesi de beni tatmin ediyor, ancak araçta sound system olsa idi çok daha iyi olurdu, bundan eminim.
    HDD'ye kaydedilmiş müziklerim de var, ancak ben genelde SD karttan dinliyorum, zira son yazılım güncellemesiyle 32GB SD kart destekliyor; bunun hepsini HDD'ye atmak oldukça uzun süreceği için SD kart kullanıyorum genellikle.

• 2006 aracımın vites topuzunun üstündeki metal kısımda DSG yazıyor. çoğu özelliği gibi bunu da alınca farkettim:)
    sonradan araştırınca 6 ileri yağlı sistemle çalışan çift debriyaj sistemiyle hızlı vites değiştiren bir şanzuman olduğunu
    öğrendim. çok probemli değil diye genelde yorumlar. ben yaklaşık 10 aydır kullanıyorum. sıkıntım olmadı daha.

triger bakımı detaylarında triger kayışı, rulmanları, devirdaim pompası, yağ, mazot, hava ,polen filitreleri, motor yağı,
    alt takım kontrolü(sağlam çıktı:), fren balata kontrolleri vardı. toplam 750 lira tuttu.izmirde özel VW sevisi S.Nezir'de
    yaptırdım bakımlarını. ustalıktan ve ilgiden oldukça da memnunum. ayrıca bütün bu işlemler yapılırken aracımın başındaydım.
    bu da ayrı bir keyif benim gibi meraklıları için:) aracım şu anda 70bin km.de. ben trigerbakımını 64binde yaptırdım. km olarak
    daha gidebilirdi 90 bine kadar ama 2006 model olduğu için 4 yıllık triger değişim süresi dolduğu için değiştirdim.

yakıt konusundaki değerlere gelince; her fırsatta(müsait olan her yerde) hız sabitleyiciyi kullanırım, müthiş ekonomi sağlıyor.
    yıllık 20-25bin km yol yapıyoruz. yapıyoruZ dedim çünkü eşim ve çocuğumla birlikte yapıyoruz bu yolun tamamını.
    yol üzerinde eşimi işyerine bırakıyorum. benim işyerimin olduğu yerde oğlumu anama bırakıyorum ve ben işime..
    ailecek yolculuk yapınca 90 km yi geçmemeye özen gösteriyorum. sollamalarda 100-110 u görüyorum sonra geri 90 lara
    düşerim. gaz pedalına şefkatle basarım:):):) böyle olunca bu değerler yakalanabiliyor. günlük 40 km yol yapıyorum.
    haftasonları gezmeler, ziyaretler eklenince ayda 1500-2000 km kendiliğinden yapılıyor.

yaptığım bu km ye göre 2 ay sonra bir küçük bakım daha beni bekliyor. motor yağı ve filitrelerin tamamını değiştirmeyi
    düşünüyorum. satmayı düşünemiyeceğim bir araba. ailecek güvenle biniyoruz.

ha bir de aracımın içinde tam 10 yerde AIRBAG yazıyor. sıfır çıkarıldığı ankara Ata otoyo aradım. sordum
    bu yazıların olduğu yerlerin hepsinde hava yastığı var mı, yoksa bazıları tetikleyici mi diye. var dediler hepsinde.
    böyle olunca daha bi güvenle biniyoruz.
    hepinize kazasız sürüşler diliyorum. saygılar...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: sirxanthos

quote:

Bu sistemlerin hiçbirinde bluetooth entegre olarak sunulmamaktadır maalesef.. Kendi adıma şu an Columbus kullanıyorum ve bluetooth için ayrıca kit almam gerekiyor...

Teşekkürler Enoktakenoktka. Columbus'dan memnun musunuz? Ben de taktarımayı düşünüyorum, bu nedenle merak ettiğim bazı noktalar var: Ekranın görüntü kalitesi, güneş altında vs. yeterli mi? Müzik dinlerken sesi tatmin edici mi? Kendi harddiskine müzik kaydedip dinlediniz mi? Nasıl bir arayüzü var? Ipod'lar gibi mi, yani favori şarkı listeleri, karışık çalma vs. gibi ayarları var mı?

Columbus'tan son derece memnunum. Ben özellikle navigasyon olayı için aldım cihazı ve son haritayla daha iyi hale geldi, ancak yine de elbette bir başarsoft haritası gibi değil, ancak benim işimi görüyor.
    Ekranın görüntü kalitesinden de memnunum, güneş altında benim için yeterli; led ekran olsa elbette daha iyi olurdu..
    Müzik kalitesi de beni tatmin ediyor, ancak araçta sound system olsa idi çok daha iyi olurdu, bundan eminim.
    HDD'ye kaydedilmiş müziklerim de var, ancak ben genelde SD karttan dinliyorum, zira son yazılım güncellemesiyle 32GB SD kart destekliyor; bunun hepsini HDD'ye atmak oldukça uzun süreceği için SD kart kullanıyorum genellikle.

Çok teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhanemmi

2006 aracımın vites topuzunun üstündeki metal kısımda DSG yazıyor. çoğu özelliği gibi bunu da alınca farkettim:)
    sonradan araştırınca 6 ileri yağlı sistemle çalışan çift debriyaj sistemiyle hızlı vites değiştiren bir şanzuman olduğunu
    öğrendim. çok probemli değil diye genelde yorumlar. ben yaklaşık 10 aydır kullanıyorum. sıkıntım olmadı daha.

triger bakımı detaylarında triger kayışı, rulmanları, devirdaim pompası, yağ, mazot, hava ,polen filitreleri, motor yağı,
    alt takım kontrolü(sağlam çıktı:), fren balata kontrolleri vardı. toplam 750 lira tuttu.izmirde özel VW sevisi S.Nezir'de
    yaptırdım bakımlarını. ustalıktan ve ilgiden oldukça da memnunum. ayrıca bütün bu işlemler yapılırken aracımın başındaydım.
    bu da ayrı bir keyif benim gibi meraklıları için:) aracım şu anda 70bin km.de. ben trigerbakımını 64binde yaptırdım. km olarak
    daha gidebilirdi 90 bine kadar ama 2006 model olduğu için 4 yıllık triger değişim süresi dolduğu için değiştirdim.

yakıt konusundaki değerlere gelince; her fırsatta(müsait olan her yerde) hız sabitleyiciyi kullanırım, müthiş ekonomi sağlıyor.
    yıllık 20-25bin km yol yapıyoruz. yapıyoruZ dedim çünkü eşim ve çocuğumla birlikte yapıyoruz bu yolun tamamını.
    yol üzerinde eşimi işyerine bırakıyorum. benim işyerimin olduğu yerde oğlumu anama bırakıyorum ve ben işime..
    ailecek yolculuk yapınca 90 km yi geçmemeye özen gösteriyorum. sollamalarda 100-110 u görüyorum sonra geri 90 lara
    düşerim. gaz pedalına şefkatle basarım:):):) böyle olunca bu değerler yakalanabiliyor. günlük 40 km yol yapıyorum.
    haftasonları gezmeler, ziyaretler eklenince ayda 1500-2000 km kendiliğinden yapılıyor.

yaptığım bu km ye göre 2 ay sonra bir küçük bakım daha beni bekliyor. motor yağı ve filitrelerin tamamını değiştirmeyi

ha bir de aracımın içinde tam 10 yerde AIRBAG yazıyor. sıfır çıkarıldığı ankara Ata otoyo aradım. sordum
    bu yazıların olduğu yerlerin hepsinde hava yastığı var mı, yoksa bazıları tetikleyici mi diye. var dediler hepsinde.

aracınızın tam olarak modeli nedir? ayrıca tüketim olayından bahsetmişsiniz ama değerleri vermeyi unutmuşsunuz galiba...onuda verirseniz harika olacak...

Ailenizle ve arabanızla mutluluğunuzun daim olması dileklerimle..

• sayın maksimu_s konunun ilk sayfasında yakıt değerlerimi yazmıştım.
    tekrar yazayım. ş.i. 6lt/100 km ş.d.4,7 lt/100 km
    aracım Octavia TDI DSG Elegance 1.9 2006
    saygılar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: maksimu_s

quote:

Orijinalden alıntı: gokhanemmi

2006 aracımın vites topuzunun üstündeki metal kısımda DSG yazıyor. çoğu özelliği gibi bunu da alınca farkettim:)

aracınızın tam olarak modeli nedir? ayrıca tüketim olayından bahsetmişsiniz ama değerleri vermeyi unutmuşsunuz galiba...onuda verirseniz harika olacak...

Ailenizle ve arabanızla mutluluğunuzun daim olması dileklerimle..

Güzel detaylı bir anlatım. Ayrıca hız konusundaki hassasiyetiniz için tebrik ederim. Selamlar...

• teşekkürler. palaşım benim içinde keyifli oluyor.
    kazasız sürüşler..
  • Arkadaşlar gittiğiniz servislerin hangi servisler olduğunu, hangi işlemlerin yapıldığını ve ne kadar ücret ödediğinizide yazarsanız herkes bilgilerden faydalanır. Konuyu biraz daha canlı tutalım. Passat forumunu okuyorsanız oradaki güzel paylaşımları örnek alabiliriz.
  • merhabalar değerli Octaviacılar,
    izmirdeki yetkili servis renk otoyu aradığımda dizel octavialardaki kızdırma bujilerinin
    30bin km de bir değiştirilmesi gerektiğini belirttiler ve benim aracım
    şu anda 70 binde. benimkinin de değişmesi gerektiğini belirttiler.
    ama özel servislere(2 ayrı servise) durumu sorduğumda soğukta, sabahları araç hemen çalışıyorsa
    o kadar sık değiştirmeme gerek olmadığını belirttiler.
    aracım sabahları tek marşta çalışıyor. yaşadığımız yer itibarıyla sabahları en soğuk
    eksi 10 dereceyi gördük ve çalışmada hiç problem olmadı(şeytan kulağına kurşun:)
    senede 20-25 bin km yapıyorum. nerdeyse her sene değiştirmem gerekiyor yetkili
    servise göre. bu da +100 ya da 150 lira masraf demek.
    benzinlilerin ateşleme bujileri bile 60bin km ye kadar dayanırken
    daha dayanıklı olan dizel kızdırma bujilerinin 30 binde bir değiştirilecek
    denmesi servisin biraz daha fazla kazanç düşüncesinden başka birşey
    olmaz diye geliyor insanın aklına...
    siz bu konuda nasıl davranıyorsunuz?
    siz değerli forumdaşlarımızın da fikrini almak istedim. sayılar.

herkese kazasız sürüşler..

• Karar verdim octaviayi takasa vericem.arac on camurluk ustunden yapiskan uhu gibi boya dokmeye basladi nedenini anlamis degilim.diger sorunlari daha once yazmistim.bunlarin hepsini yaptirmak baya bir masraf tutacagindan akilli bir is gibi gelmiyor.23500-24bin gibi fiyat vermislerdi.biraz daha zorlasam 500-1000 lira kadar artirabilirim belki.hem yeti biraz daha ucuza gelir.
  • bir sure once foruma yazip yazmamayi dusundugumu belirtmistim.her gun 3-4 kere ne is yapiyorsunuz bu kadar araba fazla degilmi seklinde soru ve elestiriler aliyorum.yaptigim isi aciklayincada o zaman burada ne isin var seklinde tepkiler geliyor.bugune kadar bir arkadasin aldigi hicbir araba hakkinda olumsuz konusmadim.her zaman hayirli olsun dedim.zenginlik gosteriside yapmadim.insanlari hor gormedim.benim yasam felsefem bugun ne oldum degil yarin ne olacagimdir.yarin bes parasizda kalabilirim iflasta edebilirim ne olacagi belli olmaz hayat bu.ama sirf bu kadar arabamiz var diye gelen elestiriler yaptigimiz ise gosterilen saygisizlik ve bunun gibi tepkiler nedeniyle artik yazmayi dusunmuyorum.bugune kadar paylasimlarini yapan tum arkadaslara tesekkur ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chn06

bir sure once foruma yazip yazmamayi dusundugumu belirtmistim.her gun 3-4 kere ne is yapiyorsunuz bu kadar araba fazla degilmi seklinde soru ve elestiriler aliyorum.yaptigim isi aciklayincada o zaman burada ne isin var seklinde tepkiler geliyor.bugune kadar bir arkadasin aldigi hicbir araba hakkinda olumsuz konusmadim.her zaman hayirli olsun dedim.zenginlik gosteriside yapmadim.insanlari hor gormedim.benim yasam felsefem bugun ne oldum degil yarin ne olacagimdir.yarin bes parasizda kalabilirim iflasta edebilirim ne olacagi belli olmaz hayat bu.ama sirf bu kadar arabamiz var diye gelen elestiriler yaptigimiz ise gosterilen saygisizlik ve bunun gibi tepkiler nedeniyle artik yazmayi dusunmuyorum.bugune kadar paylasimlarini yapan tum arkadaslara tesekkur ederim.

Forumda maalesef böyle saçma sapan yorum yazan, eleştiri yaptığını sanan çok insan var. Boşver hiç dert etmeye değmez. Burada birşeyler yazmak bilgi paylaşmak, tecrübelerimizi diğer okuyan insanlara aktarmak için yazıyoruz. Bence yazmaya devam etmelisinki amaçsızca soru soranların istedileri gerçekleşmesin.

• quote:

Orijinalden alıntı: trabzon61_66

quote:

bir sure once foruma yazip yazmamayi dusundugumu belirtmistim.her gun 3-4 kere ne is yapiyorsunuz bu kadar araba fazla degilmi seklinde soru ve elestiriler aliyorum.yaptigim isi aciklayincada o zaman burada ne isin var seklinde tepkiler geliyor.bugune kadar bir arkadasin aldigi hicbir araba hakkinda olumsuz konusmadim.her zaman hayirli olsun dedim.zenginlik gosteriside yapmadim.insanlari hor gormedim.benim yasam felsefem bugun ne oldum degil yarin ne olacagimdir.yarin bes parasizda kalabilirim iflasta edebilirim ne olacagi belli olmaz hayat bu.ama sirf bu kadar arabamiz var diye gelen elestiriler yaptigimiz ise gosterilen saygisizlik ve bunun gibi tepkiler nedeniyle artik yazmayi dusunmuyorum.bugune kadar paylasimlarini yapan tum arkadaslara tesekkur ederim.

Forumda maalesef böyle saçma sapan yorum yazan, eleştiri yaptığını sanan çok insan var. Boşver hiç dert etmeye değmez. Burada birşeyler yazmak bilgi paylaşmak, tecrübelerimizi diğer okuyan insanlara aktarmak için yazıyoruz. Bence yazmaya devam etmelisinki amaçsızca soru soranların istedileri gerçekleşmesin.

Haklisiniz ama insan bir yere kadar dayaniyor.cevap vermesek burnu havada diyecekler.cevap versek bir turlu.sanirim en iyisi takmamak.

• quote:

quote:

quote:

Haklisiniz ama insan bir yere kadar dayaniyor.cevap vermesek burnu havada diyecekler.cevap versek bir turlu.sanirim en iyisi takmamak.

"Milletin ağzı torba değil ki büzesin" demişler... Yazılanlara fazla takılmayın Cihan Bey bence de, umarım başlıkta paylaşımda bulunmaya devam edersiniz...

• quote:

quote:

quote:

quote:

"Milletin ağzı torba değil ki büzesin" demişler... Yazılanlara fazla takılmayın Cihan Bey bence de, umarım başlıkta paylaşımda bulunmaya devam edersiniz...

Evet Ender Bey haklisiniz.o yuzden yazmaya devam edecegim.mesaj atip ayni sorulari surekli soranlarada cevap vermeyecegim.isteyen istedigini dusunebilir.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Evet Ender Bey haklisiniz.o yuzden yazmaya devam edecegim.mesaj atip ayni sorulari surekli soranlarada cevap vermeyecegim.isteyen istedigini dusunebilir.

Kasti olduğunu düşündüğün yazılara yanıt vermemen yeterli olur diye düşünüyorum. Yazıdan aşağı yukarı anlaşılır niyetlerin iyimi kötümü olduğu. Düzeyli tartışmalar ve fikir yarılıkları normaldir, sonuçta herkes aynı görüşte olmak zorunda değil biliyorsunuzki.

• arkadaşlar aracımda hızlanınca kapıların otomatik kilitlenmesi ve coming home leaving home sürelerini kendime uygun süreler seçerek ayarlamıştım fakat bugün bir baktım bu ayarlar devre dışı olmuş acaba nedenini bileniniz var mı yanlışlıkla fabrika ayarlarına dönüş yapğtığımı da sanmıyorum ama benim aklıma bir tek o geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: architect80

arkadaşlar aracımda hızlanınca kapıların otomatik kilitlenmesi ve coming home leaving home sürelerini kendime uygun süreler seçerek ayarlamıştım fakat bugün bir baktım bu ayarlar devre dışı olmuş acaba nedenini bileniniz var mı yanlışlıkla fabrika ayarlarına dönüş yapğtığımı da sanmıyorum ama benim aklıma bir tek o geliyor.

Fabrika ayarlarını geri yüklemek dışında bir ihtimal gelmiyor aklıma.. Yaklaşık 6 ay oldu aracı alalı, ilk aldığımda herşeyi ayarlamıştım, o gün bugün aynı..
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.