Şimdi Ara

SKODA OCTAVIA KULUBU (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
588
Cevap
11
Favori
76.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sirxanthos

bir de dizel mi, benzinli mi, DSG var mı yok mu, bunları da yazsaymışınız iyi olurmuş :)

evet haklısınız. arabanın özelliklerini yazmayı unutmuşum. araba 2011 1.6 TDI DSG.
  • 1.6 TDI DSG araçların servis aralığı nedir?
  • 4500 km'nin ortalaması 5.5 lt.
  • quote:

1.6 TDI DSG araçların servis aralığı nedir?

10.000km. ya da 1yıl(hangisi önce dolarsa).
  • TDI Octavia araç sahiplerinin tüketim değerleri gerçekten çok iyi...
  • Oktavilardaki en önemli avantajlardan biride yakıt tüketimi olacağını düşünüyorum. Hele bu yakıt fiyatlarıyla daha da önem kazanacak. Çünkü süperden de passattanda hacim ve ağırlık olarak az olması tüketime olumlu yansıyacaktır derim.
  • Arkadaslar aracimda birkac gundur sorunlar cikti yine.daha once on konsoldan direksiyon arkasi ile on cam arasi olan kisim yada sag on yolcu kapisi civari surekli tikirdama sesi geliyordu.bu ses her zaman olmuyor fakat baslayincada 15-20 dakika hic kesilmiyor.servise goturdugumde konsolun sokulmesi gerektigini soylediler bende sokturmedim.

bu aralar ise gaz pedali ile gaz pedalinin yanindaki kisimdan surekli gicirdama sesi geliyor.sadece gaz pedalina basinca oluyor.bu ses gaz pedalina her bastigimda geliyor.

Son olay ise iki gundur yasadigim bir olay.1.viteste 20 kilometre ustune cikinca arac kayiyor ve ekranda kayma gostergesi cikiyor.lastiklere baktirdim sorun yok havalarida normal.mecburen deviri almadan ikinci vitese takiyorum hemen.

Bu sorunlar neden kaynaklaniyor olabilir cozumu nedir.bilen yasayan arkadaslar yardimci olursa memnun olurum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chn joshcyoon -- 6 Mart 2011; 0:24:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: chn06

Arkadaslar aracimda birkac gundur sorunlar cikti yine.daha once on konsoldan direksiyon arkasi ile on cam arasi olan kisim yada sag on yolcu kapisi civari surekli tikirdama sesi geliyordu.bu ses her zaman olmuyor fakat baslayincada 15-20 dakika hic kesilmiyor.servise goturdugumde konsolun sokulmesi gerektigini soylediler bende sokturmedim.

bu aralar ise gaz pedali ile gaz pedalinin yanindaki kisimdan surekli gicirdama sesi geliyor.sadece gaz pedalina basinca oluyor.bu ses gaz pedalina her bastigimda geliyor.

Son olay ise iki gundur yasadigim bir olay.1.viteste 20 kilometre ustune cikinca arac kayiyor ve ekranda kayma gostergesi cikiyor.lastiklere baktirdim sorun yok havalarida normal.mecburen deviri almadan ikinci vitese takiyorum hemen.

Bu sorunlar neden kaynaklaniyor olabilir cozumu nedir.bilen yasayan arkadaslar yardimci olursa memnun olurum.

Amortisörlerin değişmesi gerekibilir.

• Bolero, Amudsen ya da Columbus sistemlerde doğrudan bluetooth bağlantısı var mı? Yoksa en basit telefon işlevi için bile ayrıca bir kit mi kullanılması gerekiyor? Kullanan arkadaşlardan cihazların bu ve diğer özellikleri konusunda yorumlarını bekliyorum mümkünse.
  • Herkese selamlar,
    2010 Elegance TDI sahibiyim yaşımın 28 olmasından dolayı bu araçı alırken arkadaş çevrem çok baskı yaptı almamam konusunda ama ben kulaklarımı tıkadım butun eleştirilere ve hazirandan bu yana araçımı mutlu ve sorunsuz bir şekilde kullanıyorum. Skoda markasına önyarıgı ile yaklaşan arkadaşların arabalar hakkında en ufak bilgi sahibi olduğunu düşünmüyorum bunu neden dile getirme ihtiyaçı duydum çünkü ''Hangi marka araç kullanıyorsun''sorusundan sonra Skoda diyorum ve karşımdaki yüzünü buruşturuyor ve ondan sonra başlıyorum kapsamlı bir eğitime.Son olarakta araçımı gördüklerinde haklıymışsın diyorlar.Bilmeyenler için kısaca söyleyeyim Skoda, Volkswagen imzalı bir araçtır.Aralarındaki fark benim gözümde armalarından başka birşey değildir ha birde aralarında ki fiyat farkı

Şimdi en önemli konuya gelelim ''YAKIT'' 100 TL euro dizel ile şehir içinde 510 km yol yaptım.Son zamdan önce.İstanbul'da yaşadığım göz önüne alınırsa muazzam bir veri bu kalitedeki bir araç için.Bu değerlere yakın araç yok mu tabi ki var hatta daha az yakanı ama farklı sınıflarda farklı markalarda.

Eğer kafanızda soru işaretleri varsa bir gününüzü ayırın ve bir Octaviya'yı görmeye gidin yalnız size tavsiyem aracın dışından daha çok içine ve kullanılan malzemenin kalitesine bakmanız olacaktır.

• 15.000 km servis aralığı

quote:

Orijinalden alıntı: enoktakenokta

quote:

quote:

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: barritus
    15.000 km servis aralığı

quote:

quote:

quote:

quote:

Servis araligi benzinliler icin 15bin kilometre yada 1 yil,dizeller icin 10bin kilometre yada 1 yil hangisi once dolarsa.

• Skoda Periyodik Bakım Tablosu

http://forum.donanimhaber.com/m_32861626/tm.htm
  • yakıt tüketimi:

yol bilgisayarı genel ortalama 9.5 litre/100km
    octavia rs.

uzun yoldada, ankara- bursa uludağ arası ortalama 7.1 litre/100km sakin bir sürüşle.
  • 2010 octavia 1.4 tsi dsg sıkısık olmayan trafikte 8.2 lt istanbul afyon 110 km hizda basmadan 6.3 lt istanbul afyon 170 km hizda basarsam 9.2 lt ve sikisik kopru trafiginde 11.5... lt bu denemelerim uzun sureli olup nettir.arac 28000 kmde olup bagaj hacminden dolayı butun uzun yollarını bu aracla yapmaktayım. arabadakı tek beni tedirgin eden nokta bir kaza anında arabanın saglamlıgı.... bunu pek kestiremiyorum.
  • 10.000 km'di ancak common rail motor olduğu için VW deki gibi 15.000 km çıkarıldı bakım aralıkları.Haramidere Doğuş Oto'ya götürdüm 20.000 km bakımı için 25.000 km'de gelmemi söylediler ve geri gönderdiler..
    Bilgilerinize
  • quote:

Bolero, Amudsen ya da Columbus sistemlerde doğrudan bluetooth bağlantısı var mı? Yoksa en basit telefon işlevi için bile ayrıca bir kit mi kullanılması gerekiyor? Kullanan arkadaşlardan cihazların bu ve diğer özellikleri konusunda yorumlarını bekliyorum mümkünse.

Bu sistemlerin hiçbirinde bluetooth entegre olarak sunulmamaktadır maalesef.. Kendi adıma şu an Columbus kullanıyorum ve bluetooth için ayrıca kit almam gerekiyor...
  • TDI motorlar için bakım aralığı skoda.com.tr ve haliyle Yüce Oto'ya göre 10.000km. olarak görünüyor halen. TDI araç sahiplerinin ne olur ne olmaz diyerek Yüce müşteri hizmetlerinden konu hakkında net bilgi alması faydalı olur kanaatindeyim...
  • Bana da bayideki eleman commonrail olması nedeniyle 1.6 dizelin bakımının benzinliyle aynı olup 15.000 km olduğunu söylemişti, o nedenle kuşku duydum.
  • quote:

Bu sistemlerin hiçbirinde bluetooth entegre olarak sunulmamaktadır maalesef.. Kendi adıma şu an Columbus kullanıyorum ve bluetooth için ayrıca kit almam gerekiyor...

Teşekkürler Enoktakenoktka. Columbus'dan memnun musunuz? Ben de taktarımayı düşünüyorum, bu nedenle merak ettiğim bazı noktalar var: Ekranın görüntü kalitesi, güneş altında vs. yeterli mi? Müzik dinlerken sesi tatmin edici mi? Kendi harddiskine müzik kaydedip dinlediniz mi? Nasıl bir arayüzü var? Ipod'lar gibi mi, yani favori şarkı listeleri, karışık çalma vs. gibi ayarları var mı?
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.