Şimdi Ara

SKODA OCTAVIA KULUBU (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
589
Cevap
11
Favori
76.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Chn06 arkadaşımızın ister saydığı bu araçları olsun, ister olmasın

Bizden bir arkadaşımızdır,

Bu arkadaşımıza söylenen bir söz bize söylenmiş gibidir.

Skoda başlığına Skodası olmayan, hatta hiç aracı olmayan herkes yazabilir.

Bizim forumumuz herkese açık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chn06

quote:

Orijinalden alıntı: maksimu_s
    valla arkadaşlar ben birkaç gündür izlediğim bu topicteki elemanların bazılarında söyledikleri arabanın olup olmadığından şüpheleniyordum zaten siz dsg olayındasınız

Biz 2006 da aracimizi alirken dsg yoktu tiptronik vardi.ama 2006nin ilerleyen zamanlarinda ciktiysa bilemem.googledan arastirip bakmak lazim.

Bu hafta izinliyim, vakit bol, internetten baktım şimdi siz de söyleyince.. Şöyle bir link buldum, 2006 yılına ait...
    http://www.skodam.com/octavia/skoda-octavia-1-9-tdi-dsg-t781.html
  • http://www.vwgolf.net.au/showthread.php?188-History-of-DSG

Bir de bunu buldum. VW için tarihler net verilmiş ancak Skoda için net bir tarih yok modellerin yanında...
  • quote:

Orijinalden alıntı: çok bilinmeyenli denklem
    Chn06 arkadaşımızın ister saydığı bu araçları olsun, ister olmasın

Cuneyt Bey oncelikle dusunceleriniz icin tesekkur ederim.

Gerekli aciklamalari diger markalarin forumlarinda yapmistim.son kez yine yapayim.

Izmir aliagada madencilik uzerine sirketimiz var.yurt disina ozellikle turk cumhuriyetlerine ihracat yapiyoruz.yakin bir zamandada Ankara ofisimizi actik.haliyle aldigimiz arac sayisi artti.bu araclardan bazisi annemin benim ve babamin araclari.digerleri sirketimizin araclari.hem makam hem misafir karsilama ayrica mudurumuzun calisanlarimizin araclarida dahil.

Bunlari yazarken bile rahatsiz oluyorum.kendimi gorgusuz zengin havali gibi gostermek istemiyorum ama yazinca oyle anlasiliyor.

Yazmayincada insanlar supheyle yaklasiyor.aldigimiz araclarin(burasi skoda forumu oldugu icin skodadan bahsediyorum diger araclar icin diger forumlarda okunabilir) bayisi belli.model yili belli istenirse oralardan ogrenilebilir.

Dikkat ederseniz sadece otomobil forumuna yaziyorum.diger ilgi alanim ise elektronik cihazlar(apple gibi)ama oralara yazmiyorum.cok fazla bilgim yok.ayrica kullandigim cihazlar(iphone macbook pro gibi)sadece kullandigim kismi bana yetiyor.eger bilmedigim birsey alacaksam orayada yazarim ama fazla bilgim olmadigi icin yazmiyorum.

Arac konularinda ise eger bilgilerim iyiyse(markayla ilgili)her turlu bilgiyi vermeye calisiyorum.

Bu tur olaylar yanlis anlasilmalar kendimi surekli ifade etmem gibi nedenlerden dolayi foruma yazmamayi bile dusunuyorum artik.
  • Arkadaşlar octavia yı diğer c segment araçlarla test eden, daha doğrusu diğer c segment arabaları kullanan ve octavia kullanan arkadaşlardan yorumları bekliyorum. sizce artıları nelerdir, yol sesi, yol tutuşu, malzeme kalitesi , başlıkları çerçevesinde
  • Cihan Bey, forumda size şüphe ile yaklaşan arkadaşlara aldırmayın,

Ayrıca bu bilgileri de kimse ile paylaşmak zorunda değilsiniz,

İsteyen inanır, isteyen inanmaz.

Benim burada söylemek istediğim şey ;

Sizin hiç böyle bir aracınız olmasaydı bile siz yine bizden birisiniz,

Beraber öyle ya da böyle bir başlıkta beraber bir şeyleri paylaşıyoruz.

Size yazılan, sizi üzen bir ifade bize de yapılmış gibidir, bizi de üzer.

Ayrıca biz insanların neye sahip olup olmadığı ile ilgilenmiyoruz,

Biz sadece ortak bir değer üzerinden bir şeyler paylaşıyoruz, hepsi bu.

Siz bizim için değerlisiniz,

Tıpkı SuperB başlığında yazan ve burada yazan arkadaşlarımız gibi.

SuperB başlığında yazmanız sizi bize biraz daha yakın yapıyor tabi ister istemez.

O yüzden boş verin, takılmayın böyle şeylere,

Açıklama yapmanıza da gerek yok,

Aynen paylaşıma devam.

En başında da söylediğim gibi biz insanların neye sahip olup olmadığı ile ilgilenmiyoruz,

• quote:

Cihan Bey, forumda size şüphe ile yaklaşan arkadaşlara aldırmayın,

Ayrıca bu bilgileri de kimse ile paylaşmak zorunda değilsiniz,

İsteyen inanır, isteyen inanmaz.

Benim burada söylemek istediğim şey ;

Sizin hiç böyle bir aracınız olmasaydı bile siz yine bizden birisiniz,

Beraber öyle ya da böyle bir başlıkta beraber bir şeyleri paylaşıyoruz.

Size yazılan, sizi üzen bir ifade bize de yapılmış gibidir, bizi de üzer.

Ayrıca biz insanların neye sahip olup olmadığı ile ilgilenmiyoruz,

Siz bizim için değerlisiniz,

Tıpkı SuperB başlığında yazan ve burada yazan arkadaşlarımız gibi.

SuperB başlığında yazmanız sizi bize biraz daha yakın yapıyor tabi ister istemez.

O yüzden boş verin, takılmayın böyle şeylere,

Açıklama yapmanıza da gerek yok,

Aynen paylaşıma devam.

En başında da söylediğim gibi biz insanların neye sahip olup olmadığı ile ilgilenmiyoruz,

Tesekkur ederim Cuneyt Bey.keske cogu insan sizin gibi dusunse.arkadaslarada hak veriyorum.belki bugune kadar hemen hemen her markayi kullanmis birisi olarak bu kadar arabayi buraya yazmak onlara inandirici gelmedi.aslinda benimde hatam var.sadece birkac arabami yazip gerisini yazmasamda olurdu.ama insanlara yardimci olmak onlarla birseyler paylasmak icin yaziyorum.yoksa baska bir dusuncem yok.
  • quote:

quote:

Gerekli aciklamalari diger markalarin forumlarinda yapmistim.son kez yine yapayim.

Izmir aliagada madencilik uzerine sirketimiz var.yurt disina ozellikle turk cumhuriyetlerine ihracat yapiyoruz.yakin bir zamandada Ankara ofisimizi actik.haliyle aldigimiz arac sayisi artti.bu araclardan bazisi annemin benim ve babamin araclari.digerleri sirketimizin araclari.hem makam hem misafir karsilama ayrica mudurumuzun calisanlarimizin araclarida dahil.

Bunlari yazarken bile rahatsiz oluyorum.kendimi gorgusuz zengin havali gibi gostermek istemiyorum ama yazinca oyle anlasiliyor.

Yazmayincada insanlar supheyle yaklasiyor.aldigimiz araclarin(burasi skoda forumu oldugu icin skodadan bahsediyorum diger araclar icin diger forumlarda okunabilir) bayisi belli.model yili belli istenirse oralardan ogrenilebilir.

Dikkat ederseniz sadece otomobil forumuna yaziyorum.diger ilgi alanim ise elektronik cihazlar(apple gibi)ama oralara yazmiyorum.cok fazla bilgim yok.ayrica kullandigim cihazlar(iphone macbook pro gibi)sadece kullandigim kismi bana yetiyor.eger bilmedigim birsey alacaksam orayada yazarim ama fazla bilgim olmadigi icin yazmiyorum.

Arac konularinda ise eger bilgilerim iyiyse(markayla ilgili)her turlu bilgiyi vermeye calisiyorum.

Bu tur olaylar yanlis anlasilmalar kendimi surekli ifade etmem gibi nedenlerden dolayi foruma yazmamayi bile dusunuyorum artik.

chn06 söylenenleri fazlada takmanıza gerek yok sizler gibi bir çok aracı kullanan test eden kişilerin yorumları bizler için daha çok önemli. o yüzden paylaşımlar konusuna polemikten daha çok önem verelim lütfen . bazı hususlarda cevap vermemek bazen en iyi cevap olabiliyor.
  • quote:

bahsettiğim olay Cihan Beyle alakalı değildi zaten... bu kolaylıkla anlaşılabilir, diğer forumlardaki mesajlarınıda okumuştum... sadece bir iki mesajla yazı yazmayacak kadar forumu biliyorum...
    ama topicte yeni yazan birisini hemen dışlayıp,takma abi sen bunları bilgi vermeye devam deyip, abi kardeş muhabbetleride hoş olmuyor...

ayrıca benim tek amacım sallama bilgilerin ortada dolaşmasının engellenmesi... bunu da en iyi Cihan Bey gibi arkadaşlar yapabilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maksimu_s -- 4 Mart 2011; 1:28:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ADMiNYALI

quote:

quote:

chn06 söylenenleri fazlada takmanıza gerek yok sizler gibi bir çok aracı kullanan test eden kişilerin yorumları bizler için daha çok önemli. o yüzden paylaşımlar konusuna polemikten daha çok önem verelim lütfen . bazı hususlarda cevap vermemek bazen en iyi cevap olabiliyor.

Tesekkur ederim sayin adminyali.bundan sonra cevap vermiycem kimseye.ayni aciklamayi 3-4 defa yaptim cunku.isteyen inanir isteyen inanmaz.kolayi var bayiye acar sorarlar.yada ben markalarin bolge muduru arkadaslarin mail ve telefonlarini veririm ogrenirler yada bana pm atarlar ogrenmek istediklerini sorarlar.tekrar soyluyorum gerekli aciklama cogu kez degisik marka forumlarinda yapildi.o yuzden tekrar edip bosuna isgal etmeye gerek gormuyorum.
  • quote:

quote:

bahsettiğim olay Cihan Beyle alakalı değildi zaten... bu kolaylıkla anlaşılabilir, diğer forumlardaki mesajlarınıda okumuştum... sadece bir iki mesajla yazı yazmayacak kadar forumu biliyorum...
    ama topicte yeni yazan birisini hemen dışlayıp,takma abi sen bunları bilgi vermeye devam deyip, abi kardeş muhabbetleride hoş olmuyor...

ayrıca benim tek amacım sallama bilgilerin ortada dolaşmasının engellenmesi... bunu da en iyi Cihan Bey gibi arkadaşlar yapabilir...

Yanlis anlasildiysam ozur dilerim tepkim size degildi.siz yazmasaniz baskasi yazacakti bunlari.ilgi duydugum bende olan yada almayi dusundugum hangi markaya yazsam o yuzden ayni sorularla karsilasiyorum.
  • quote:

quote:

Biz kimseyi dışlamıyoruz,

Sizi de aramızda görmek isteriz.

Biz sadece doğru da olsa olmasa da bizim için önemli olmayan bir hususun konuşulmasından haz etmiyoruz.

Bizim başlığımızın zaten aktif üyesi az, bu da ister istemez sizi bir nevi küçük bir aile gibi yapıyor.

Bunun dışında bizim forumumuz herkese açık, kimseyi dışlamıyoruz.

Bu yaptığmızda bir dışlama değil,

Sadece üslubunuzun çok doğru olmadığını vurgulamak.

Bu konuyu çok fazla uzatmanın da iki tarafa fayda getirmeyeceğini düşünüyorum.

Sizi de aramızda görmekten memnuniyet duyarız,

Sürekli katılımlarınızı bekliyoruz,

Saygılar.
  • quote:

quote:

Konuyu uzatmamak lazım ama yazmadanda olmuyor. Arkadaşım yanlış bir yorumda bulunmuş olabilirsin gayet doğal. Ama eğer yanlış yorum yaptıysan özür dilemek neden bu kadar zor geliyor.Dolayısıylada konu uzayıp duruyor.
  • Şu siteye göre DSG Octavia'da ilk kez 2004 yılında, 2005 model araçlarla sunulmuş. Tabii ki sadece TDI motorlarla:

http://www.octinfo.com/index.php?p=octavia2_history_en

07.09.2004.
    Introduction to Hungary with the following gasoline engines: 1.4 MPI (75 PS), 1.6 MPI (102 PS), 1.6 FSI (115 PS), 2.0 FSI (150 PS) and with two diesels: 1.9 PD TDI (105 PS) and 2.0 PD TDI (140 PS). As a novelty, DSG (automatized, dual shift) gearbox is also available! Entry level Octavia (1.4 MPI - 75 PS) price is HUF 3.699.000,- (less than EUR 15.000).
  • quote:

Orijinalden alıntı: isikayhan

Şu siteye göre DSG Octavia'da ilk kez 2004 yılında, 2005 model araçlarla sunulmuş. Tabii ki sadece TDI motorlarla:

http://www.octinfo.com/index.php?p=octavia2_history_en

07.09.2004.
    Introduction to Hungary with the following gasoline engines: 1.4 MPI (75 PS), 1.6 MPI (102 PS), 1.6 FSI (115 PS), 2.0 FSI (150 PS) and with two diesels: 1.9 PD TDI (105 PS) and 2.0 PD TDI (140 PS). As a novelty, DSG (automatized, dual shift) gearbox is also available! Entry level Octavia (1.4 MPI - 75 PS) price is HUF 3.699.000,- (less than EUR 15.000).

Konuya kesin bir açıklık gelmiş oldu. Teşekkürler..
  • Arkadaşlar tüketimlerinizi ve yol tecrübelerinizi paylaşın lütfen. Konumuz çok yavaş ilerliyo hadi oturup durmayın
  • quote:

Orijinalden alıntı: trabzon61_66
    Arkadaşlar tüketimlerinizi ve yol tecrübelerinizi paylaşın lütfen. Konumuz çok yavaş ilerliyo hadi oturup durmayın

Bizim octavia 34900 kilometrede(35bin denebilir).sehir ici tuketim 7.8 ile 9 arasi degisiyor.sehir disini hesaplamadim ama bir depoyla 800-850 kilometre gidiyor.
  • merhaba, ben de bahsedeyim tuketimden.
    1.4 tsi dsg, 5500 kmde, ortalama tuketimim 7lt. yogun trafige pek girmiyorum. uzun yolda ise ortalamam 7.4 idi, hizim 120 civariydi.
    yavas gidilirse tuketim 5-6 litre arasi gayet makul olabiliyor. ancak 90 km hizla gitmek de adami oldurur.
  • arkadaşlar benim araba 3300 km. de. şu ana kadarki total yakıt ortalaması (bilgisayarın gösterdiği) 5.9 lt/100. bu km. nin yarıya yakını şehir dışı. arabanın km. si biraz arttığında ve havalar ısındığında bu ortalamanın en az 0.5 lt azalacağını ümit ediyorum.
  • bir de dizel mi, benzinli mi, DSG var mı yok mu, bunları da yazsaymışınız iyi olurmuş :)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.