Şimdi Ara

SKANDALA GEL TURKCELL BANA 400 TL LİMİT BİÇTİ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
8.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 97 yılından beri turkcell faturalı hat kullanıyorum 10.000 limit vermişler telefon için

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Turkcel 3 ayda cihaz verebilirmi lifecelldeyim 34 faturam 48 yaptım ek internet alarak 3 ayda kredi limitim yuksek olursa almam gerekiyor elimdeki cihaz çok eski

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Harbi şaka gibisiniz kimse yazmadı ya skandala gerek yok sizden başka

• Turkcell adına kafası çalışmayan firma hareketi bu tam olarak. Elindeki müşteriyi kaçıracak durum yaratıyor yoktan yere.

Ocak ayında açılmış başlıkmış ama yapılacak yorum yine de aynı.
  • Yaşlı Emekli adama, Hem telefon, hemde tablet zorla vermişler.

Aylık 223 ₺ ödüyormuş.

Verilen tablet 3 sefer bozulmuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lene kullanıcısına yanıt
    Platinum diye +1.000 TL veriyorlar, bana gelen mesaj o yöndeydi. 9.000 TL lik limitiniz Platinum a özel 10.000 TL dir diye

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dermeister01

quote:

Orijinalden alıntı: Lene

Platinum 35 GB paketi - - 165 ₺ gözüküyor.. Bunu alan adama'da 400₺ limit "küfür gibi bir şey olur..

Anlatmak istediğim bu yani..

şuan sistem böyle bana 400 tl limit verilmeside bana küfür gibi geldi.

bu arada Ali Koç un bir tane blackberyy si bir tane de tuşlu nokia telefonu var yakından görmüş biri olarak söylüyorum. öyle sandığınız gibi iphone x falan kullanmıyor. artık güvenlik mi? mütevazilik mi? yoksa ikisi birden mi? bilmiyorum.

Alıntıları Göster
    Mütevaziliktir o.

Çok paraya sahip olunca bir noktada doyuma ulaşıyorsun

İnsanlar genelde iPhone'ları gösteriş amaçlı ve "Ben de varım, ben de buradayım" diyebilmek için alıyor.

Mesela benim elimde General Mobile GM5, Microsoft Lumia 950 ve iPhone 6S olmak üzere 3 cihaz var. 3 cihazda işimi görüyorlar

Birde Turkcell'in kredi verip vermemesi Findeks'teki kredi notuyla bağlantılı.

• Bu forumda ki herkes yanlış biliyor. Turkcell Finansal AŞ diye bir şirket üzerinden telefonları taksitli olarak satıyor. Yani aslında bildiğiniz evkur, yön avm vb. gibi senetli satış yapan yerin kurumsal hali. Ayrıca finans kuruluşları KKB sistemine dahil olarak müşterilerin diğer finans kuruluşlarından kullanmış oldukları kredi, kredi kartı, ek hesap, kefil oldukları krediler, takip vb. durumdaki ödemelerini görebiliyorlar. Tabi bunu görebilmek için size sms gönderiyorlar ve sistemden KKB puanınıza bakıyorlar. KKB puanı nedir diyen bir zahmet google amcaya soruversin.
    KKB puanınıza göre size bir limit çıkıyor. Kimisine 4000 tl kimisine 10 bin tl. Bu limitleri de şirket istediği gibi belirleyebiliyor.

Turkcell telefon vb. elektronik cihaz satışı yaptığı için öyle uçuk kaçık 20-30 bin limit vermesine gerek yok. Bir nevi bankaların müşterilerine atmış oldukları "ön onaylı krediniz şu kadar" mesajlarına benzetebilirsiniz. Turkcell deki çıkan limit puanda bunun aynısı. Mesela benim kkb puanım 1860 ve operatörlere gittiğimde istediğin cihazı seç diyorlar. Aynı durumda fakat punaı 1100 olan başka bir tanıdığıma 2000 TL lik cihaz alabilirsiniz diye söylemişler. Durum bundan ibaret.

Ha bu arada ben sürekli operatörler arası göç eden tayfadanım.

2018 Turkcell (faturalı)
    2017 Türk Telekom (faturalı)
    2016 Vodafone (faturalı)
    2015 Turkcell (faturalı)
    2014 Vodafone (kontörlü)
    2013-2000 Turkcell (Kontörlü)

• Turkcell Finansman kesinlikle malca çalışıyor, sistemlerinde bi problem var.

1 sene önce telefon almak istedim, limit sıfır göründü. Evet 0.0 98'den beri Turkcell kullanıcısıyım, fatura vs. gecikmedi etmedi. Daha önce 2-3 defa kontratlı telefon aldım. Nasıl sıfır????

O arada işi halletmek istediğimden, annemin hattı üzerine aldım kontratlı telefonu çıktım.

Daha sonra başka bi cihaz almak istedim, yine kredi notu salak saçma çıkıyor, üzerine az bişey para ödedim öyle aldım.

Sonraları ara ara kontrol ettim, 1.500 TL olan limit baktım 3.000'e çıkmış, sonra 6.000 falan oldu yanlış hatırlamıyorsam, hah iyi dedim düzelmiş.

Bugün yine bakayım dedim, yine 0.0

Geç ödenmiş fatura yok, ödenmemiş kredi borcum bilmemnem yok. Kredi puanım 1800'lerde.

Sistemin saçmaladığı limitin sıfır olmasından belli. Ulan 1.000 TL de, 1.500 TL de bişey de. Sıfır ne anasını satayım.

Kendi kendilerine müşteri kaybediyorlar haberleri yok gerizekalıların. Nasıl bi aptal sistemse...

• quote:

Orijinalden alıntı: circassianmen

Valla faturasız bile olsanız puan kazanıyorsunuz diye biliyorum. Belki bir hata olmuştur. TİM bayilerinden denemenizi tavsiye ederim. Türkcellde işiniz olduğunda en profesyonel ekip onlar oluyor.
    Yanlış biliyorsunuz beyefendi,faturasizken puan kazanamazsiniz sizin dediğiniz sadece sarı kutu puanı oda çok farklı şey...

Sen nerden biliyorsun derseniz tim bayimiz var

• Bysnbad B kullanıcısına yanıt
    Alamazsınız minimum 6 ay beklemeniz gerekiyor ve orta düzey cihaz alabilirsiniz.

12 ve üzeri sürelerde üst düzey cihaz alabilirsiniz.

• Valla ben Vodafone da puanım vardı. Türkcellde olmayabilir.

• Zaten almıyorum hat turkcelden tasıyalı bir ay oldu arkadaş

• quote:

Orijinalden alıntı: Ormanci

Turkcell Finansman kesinlikle malca çalışıyor, sistemlerinde bi problem var.

1 sene önce telefon almak istedim, limit sıfır göründü. Evet 0.0 98'den beri Turkcell kullanıcısıyım, fatura vs. gecikmedi etmedi. Daha önce 2-3 defa kontratlı telefon aldım. Nasıl sıfır????

O arada işi halletmek istediğimden, annemin hattı üzerine aldım kontratlı telefonu çıktım.

Daha sonra başka bi cihaz almak istedim, yine kredi notu salak saçma çıkıyor, üzerine az bişey para ödedim öyle aldım.

Sonraları ara ara kontrol ettim, 1.500 TL olan limit baktım 3.000'e çıkmış, sonra 6.000 falan oldu yanlış hatırlamıyorsam, hah iyi dedim düzelmiş.

Bugün yine bakayım dedim, yine 0.0

Geç ödenmiş fatura yok, ödenmemiş kredi borcum bilmemnem yok. Kredi puanım 1800'lerde.

Sistemin saçmaladığı limitin sıfır olmasından belli. Ulan 1.000 TL de, 1.500 TL de bişey de. Sıfır ne anasını satayım.

Kendi kendilerine müşteri kaybediyorlar haberleri yok gerizekalıların. Nasıl bi aptal sistemse...
    Evet kesinlikle malca çalışıyor.

Bugün yine kontrol ettim 6.500 küsür TL. Küsüratı da nasıl belirlemişlerse

Kredi veya kredi kartı ödemelerimi mi takip ediyor ne yapıyorlar merak ediyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Ormanci

Evet kesinlikle malca çalışıyor.

Bugün yine kontrol ettim 6.500 küsür TL. Küsüratı da nasıl belirlemişlerse

Kredi veya kredi kartı ödemelerimi mi takip ediyor ne yapıyorlar merak ediyorum

Alıntıları Göster
    Sizin Kredi yada kredi kartınız varmı?

Bir de Turkcell Faturalı kullanalı ne kadar oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lene

Sizin Kredi yada kredi kartınız varmı?

Bir de Turkcell Faturalı kullanalı ne kadar oldu.

Alıntıları Göster
    Var ama finansman modeli bankacılık sistemi gibi çalışıyorsa benim kredi miktarım veya kredi kartı limitime göre bakamaz ki.

Bizim bankacılık limit sistemimizde müşterinin toplam bir limiti vardır, atıyorum 200.000 TL, ben aldığım krediler, kullandığım kredi kartları vb. topladığımda 130.000 TL'deyimdir, 70 bin TL daha kullanacak imkanım vardır. Buna bakmaları lazım, ki benim bankada kafadan 30.000 TL limitim var, maaş hesabı şubeye gittiğimde, ev, araba bişey alacak olsam çat diye onun da kredisini şube onaylı şekilde çıkarırlar.

Bunlar nasıl beceriyorlarsa hergün oynuyor herhalde.

Yani kredi taksitimi ödedim, kredi kartımı ödedim diye limiti kullanılabilir hale mi getirecek? Bunu yapamaz, aptalca bi uygulama olur.

98'den beri faturalıyım, aynı hat.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ormanci -- 11 Mayıs 2018; 17:14:20 >

• Ormanci kullanıcısına yanıt
    Anladım. Ben yeni geçtim. Bakalım ilerleyen Günler de Limit puan ne olacak. Bu arada Turkcell Bayi de Eleman; Abi Platinum Tarife kullanırsan. Limit puan avantajı var dedi. Doğrumu söylüyor anlamadım. Neyse kullanalım bakalım.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.