Şimdi Ara

SJCam M20 Aksiyon Kamerası incelemesi ( Gyro + 4K + inanılmaz netlik ) GearBest (49. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.507
Cevap
66
Favori
68.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Xiaomise

quote:

Orijinalden alıntı: madenci34

Uymuyor baya büyük geliyor xiaomi ninki

Teşekkür ederim bu bilgiyi paylaştığınız için Gördüğüm kadarıyla piyasada şuan için satışta bir lens koruyucu kapakta yok, forumda bir arkadaşın kola kapağıyla yaptığını görmüştüm mümkünse çözüm önerisi olarak kendimizin nasıl yapabileceğini paylaşabilecek birileri var mı acaba?

Hocam o kola kapağı ile yapan benim nasıl yapılacapını anlatayım buradan yapmak isteyen arkadaşlarda buradan yararlansın

Hocam öncelikle ben aliminyum folyo ile yaptım çünkü lensin kalıbını çok iyi alıyornve ince
    Aliminyum folyo ile lensi tek kat olmak şartı ile güzelce sarın ama çok iyi oturmuş olması gerek en önemli kısmı bu tayt gibi yapışması gerek folyonun lense

Sonra bi kapak alın önerim siyah pepsi kapağı (siyah renk kamera alanlar için) çünkü kem kalın bi kapak hemde üzerindeki pepsi logosunu zımparaladıktan sonra kamerada görüntü kirliliği olmaz
    Kapağın içine sıcak slikonu dolduruyoruz nerdeyse tamamen doldurun kapağa sonra lense kapağı oturtuyoruz 1 2 sn bekledikten sonra çekiyoru zaten folyo ile birlikte gelecektir ve lensin kalıbı kapağa çıkmış olacak

1 2 dk bekleyip kuruduktan sonra folyoyu slikondan ayırın burası biraz zahmetli olacak (hiş bir folyo kalıntısının kalmamasına dikkat edin çünkü folyo lense gelirse lensi çizme ihtimali var) taşan yer varsa makasla kesin ve pepsi logosunu zımparalayın (isterseniz tabii)

Kapak hazır ben bayadır kullanıyorum ve gayet güzel koruma sağlıyor ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: serta2

quote:

Orijinalden alıntı: karus99

Arkadaşlar kutu içinden eski su kabı çıkanlar gearbeste başvurdu mu acaba ?

Ben basvurmayi dusunuyorum. Housing eski tip cikti.

eski yeni olduğunu nasıl anlıyoruz hocam
  • propanoik P kullanıcısına yanıt
    SJCam M20 Aksiyon Kamerası incelemesi ( Gyro + 4K + inanılmaz netlik ) GearBest

eski ve yeni waterproof case arasındaki fark.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bekret17

quote:

Orijinalden alıntı: Xiaomise

quote:

Orijinalden alıntı: madenci34

Uymuyor baya büyük geliyor xiaomi ninki

Teşekkür ederim bu bilgiyi paylaştığınız için Gördüğüm kadarıyla piyasada şuan için satışta bir lens koruyucu kapakta yok, forumda bir arkadaşın kola kapağıyla yaptığını görmüştüm mümkünse çözüm önerisi olarak kendimizin nasıl yapabileceğini paylaşabilecek birileri var mı acaba?

Hocam o kola kapağı ile yapan benim nasıl yapılacapını anlatayım buradan yapmak isteyen arkadaşlarda buradan yararlansın

Hocam öncelikle ben aliminyum folyo ile yaptım çünkü lensin kalıbını çok iyi alıyornve ince
    Aliminyum folyo ile lensi tek kat olmak şartı ile güzelce sarın ama çok iyi oturmuş olması gerek en önemli kısmı bu tayt gibi yapışması gerek folyonun lense

Sonra bi kapak alın önerim siyah pepsi kapağı (siyah renk kamera alanlar için) çünkü kem kalın bi kapak hemde üzerindeki pepsi logosunu zımparaladıktan sonra kamerada görüntü kirliliği olmaz
    Kapağın içine sıcak slikonu dolduruyoruz nerdeyse tamamen doldurun kapağa sonra lense kapağı oturtuyoruz 1 2 sn bekledikten sonra çekiyoru zaten folyo ile birlikte gelecektir ve lensin kalıbı kapağa çıkmış olacak

1 2 dk bekleyip kuruduktan sonra folyoyu slikondan ayırın burası biraz zahmetli olacak (hiş bir folyo kalıntısının kalmamasına dikkat edin çünkü folyo lense gelirse lensi çizme ihtimali var) taşan yer varsa makasla kesin ve pepsi logosunu zımparalayın (isterseniz tabii)

Kapak hazır ben bayadır kullanıyorum ve gayet güzel koruma sağlıyor ...

Çok teşekkürler hocam faydalı oldu gerçekten

• quote:

Orijinalden alıntı: Rwz

Merak edenler için Sjcam M20 ile uzun pozlama yapılabiliyor. Uzun pozlamada gece çekimlerini gündüze çeviriyor, ayrıca zifiri karanlık bulabilirsem milky wayi çekmeyi deneyebilirim.

Uzun pozlama için ayarların nasıl olması gerektiği hakkında bilgi verir misiniz lütfen

• quote:

Orijinalden alıntı: ekonomisty

arkadaşlar kameranın kumandasının su geçirmez özelliği var mı? Suya sokabiliyor muyuz?

Hayır suya sokmayın bozuluyor
  • Waterproof case eski modelin degisimi icin gearbest e mesaj atmistim. Benden eski waterproof case in malzeme numarasini istiyorlar. Urunun uzerinde goremedim. Nasil bulabilirim?
  • Arkadaşlar merhaba, temmuz ayında büyük bir hevesle sjcam m20 almıştım bende fakat büyük bir problemim var. Geldiğinden beri daha yeni doğru düzgün kullanma fırsatım oldu kamerayı ve sualtı kabı çok fazla buhu yaptı hatta sualtından çıkınca açtığımda içinden resmen su geldi damla damla, sebebi nedir sizce? Birde buna istinaden kameranın ekranı nemden resimdeki hali aldı ne yapabilirim? Teşekkürler şimdiden.SJCam M20 Aksiyon Kamerası incelemesi ( Gyro + 4K + inanılmaz netlik ) GearBest

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syphonfilter -- 11 Eylül 2016; 14:42:10 >

• Bendeki housing de eski model çıktı. 1 kere denizde nem alıcılarla kullandım su girmedi. Eski serilerin hepsinde su alma sorunu var mı? Yeni housing'ler ayrıca satılıyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korayalttantire -- 16 Eylül 2016; 15:15:28 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: korayalttantire

Bendeki housing de eski model çıktı. 1 kere denizde nen alıcılarla kullandım su girmedi. Eski serilerin hepsinde su alma sorunu var mı? Yeni housing'ler ayrıca satılıyor mu?

Hocsm benimkide eski bende baya bi suya soktum bugu bile yapmadi bilemiyorum

• Eski case icin gearbest uzerinden sikayet (kupon) olusturmustum. 4-5 mesajin ardindan final mesaji geldi. Mesajta yeni veya eski kasalarin rastgele gonderildigini ve yardimci olamacaklarini soylediler.
  • 3 adet ihtiyacım bulunmakta.
    1)Raw dosyalarını genel bir dosya türüne çevirebilen yazılım.
    2)fotoğraflar için EN BASİT fotoğraf düzenleyici.(en amatör şekilde hazır efektler ekleyebileceğim)
    3) Videolar için EN BASİT düzenleme programı.

Fazla detaylı olmayan,yeni başlayanlar için olan ve amatör çalışmalar için kullanılacak olan tavsiyeler istiyorum lütfen.
  • ayıptır yahu. benimde housing eski kasa geldi
  • Bugun suda 2. Kez denedim. Eski tip olan kasa. Herhangi icine su sizmasi vs olmadi. Satin aldigim firmware hic guncellemedim mayis 2016 surumu var icinde. Delay capture kisminda 3 sn den fazlasini secince sapitiyor sure. Ekranda devamli kum saati cikiyor eksiye donuyor sure. Cekim yapmak istersem de basinca hizliga 5-4-3-2-1 yapiyor hemen cekip sure -40,-45 diye devam ediyor anca capture delay kapatip tekrardan baslatmak gerekiyor. Batarya suresi de bana hic iyi gelmedi. 720p 120fps de toplamda 23-24 dklik cekim yaptigimda pil tek tık oluyor. Cok dusuk bir deger degil mi bu?

• arkadaşlar merhaba, monopod tavsiyesi alabilir miyim? forumda xiaomi yi monopod tavsiye edilmiş, bunda tuşla çekim yaparken titreşim gibi sıkıntılar oluyor mu ? bu fiyatlarda en iyisi bu mudur varsa daha idealini önerir misiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: quak

arkadaşlar merhaba, monopod tavsiyesi alabilir miyim? forumda xiaomi yi monopod tavsiye edilmiş, bunda tuşla çekim yaparken titreşim gibi sıkıntılar oluyor mu ? bu fiyatlarda en iyisi bu mudur varsa daha idealini önerir misiniz ?

Xiaomi monopod kumandasını bu cihazla kullanamıyorsunuz.Bende büyük umutlarla aldım ama pişman oldum.Kendi orjinal kumanda uyumlu monopodunu tavsiye ederim.

• Xiaomise kullanıcısına yanıt
    Kamerayı fotoğraf moduna al. Yandaki tuşa basıp fotoğraf ayarlarına gir. Orada "exposure time" ı seç ve uzun pozlama yapacağın süreyi seç. tamamdır.

ayaküstü bir uzun pozlama yapalım dedik 10 sn ayarlıydı. Daha uzun sürelerde ışık kaynağı çok olduğu için patlama yapıyordu.

SJCam M20 Aksiyon Kamerası incelemesi ( Gyro + 4K + inanılmaz netlik ) GearBest

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi winboxx -- 12 Eylül 2016; 23:13:02 >

• Arkadaşlar merhaba su geçirmez housing ile çekim yaparken neredeyse hiç ses almıyor, buna bir çözüm bulan oldu mu?

• Arkadaşlar Bu güncelleme nasıl yapılıyor. Bilgisayara bağlanıp bir programı mı var? Güncellemenin faydaları nelerdir?
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.