Şimdi Ara

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler (654. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
14.790
Cevap
530
Favori
1.192.699
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 652653654655656
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

https://forum.donanimhaber.com/sizma-zeytinyagi-hakkinda-bilgiler--61100154-664#151399821

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Etrüsk -- 16 Aralık 2021; 20:48:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sezona

PİRAYE -TAYGA- GRANPA -RENGİN SUAR-GREEN AMAOUR - ZETAY - MILAS UYKU VADİSİ -GARANDERE- AGACH ( muhtemelen gecen sezon),

alarak başladık

garandare ve agach harıc gecen senelerden asina oldugumuz tatlar

rengın suar ve mılas uyku vadisini sıcaklarda kullanım amaclı aldım agach da tadını vasat bulursam sıcaklara gider

denemedıgım yaglardan DÜET de alacakdım gecen sezonun olunca vazgectım mesaj yazdıgımda yenı sezon sıtenızde var dıyınce bız patronlara ayırdık gıbı sacma gerı donus yapmışlar fıyatmızda cok zamlanacak babında acıklama yapmışlar burdakı yorumları okuyunca ıyıki almamışım dedırtti

damak zevkıme göre mılas tarafında uretilen memecık cınsi bir baska gelıyor

sızlerın bolge olarak damak zevkınıze daha fazla hıtap eden yerler varmı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eudo -- 17 Aralık 2021; 1:43:53 >
  • Gerçekten çok iddialı bir ürün bunu da takibe aldım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Hermus'a ürünlerini beğenmediğinizi söylerseniz veya 2 ay önce almış olduğunuzdan farklı bir ürün geldiğini söylerseniz karşılaşabilecekleriniz:

* Sayfalarındaki yorumunuz silinebilir ve engellenebilirsiniz.

* Ahlaksız olmakla, düşmanca davranmakla, zeytinyağından anlamamakla suçlanabilirsiniz.

* Savcılığa verilmekle tehdit edilebilirsiniz.

* Şişeye başka yağ koyup Hermus'un yağı diye yalan söylüyor olmakla suçlanabilirsiniz.

Bizzat başıma geldi, oradan biliyorum.

• farego kullanıcısına yanıt

Bu gecen senenin urunuydu, bu seneki urunlerin kalitesini bilmiyorum, burada da hicbir urun veya ureticiye ister urununu denemis olayim kefil olamam.

Ama sunu rahatlikla diyebilirim: Hemen siselenip raflara koyulan urunlerden uzak durunuz. Tercihen alacaginiz zaman, ister sise ister teneke olsun, iklimlendirilmis tanklardan taze dolum olmasina dikkat ediniz.

• Eudo E kullanıcısına yanıt

GreenAmour yeni sezon cikti mi? Ben gecen senenin erken hasatini yemeklerde kullandim, bana gelen 2 sise de vasatin cok altiydi. Bu sene gerci 550+ cikarmislar ama hala gecen senenin yemeklik yaglarini bitirmeye calisiyorlar.

Milas Uyku Vadisi’nin yeni urunleri yeni cikti, siz hangisini almistiniz? Gecen sezonki Iksir su an kusurlu bir urun.

Zetay henuz sadece filtresiz No1’i cikardi, muthis bir urune benziyor, bunu aldiysaniz yorumunuzu cok merak ediyorum.

Agach 2 senelik olabilir, gecen sene bile bariz kusurluydu.

Yeni sezon Tayga da merak ettiklerimizden.

Su an hala Milas bolgesinden guclu bir Memecik’in 2’lik ambalajda piyasaya cikmamasi cok buyuk soru isareti benim icin. Neyi bekliyorlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FF56565BF -- 17 Aralık 2021; 13:34:44 >
  • Mesala hocam bir reklama denk geldim. Sizi ve söylediklerinizi önemseyerek takip ederim. Reklam da şunu diyordu. “Sadece 160 dakikada sıkılmış hazırlanmış” tarzında. Bu ürünler için görünüşünüz nedir.

• green amaour mesajında urun bu sezonun dedı

mılas uyku vadısınde olgun hasat aldım bu seneın urunu 2*3 =6 lt 300 tl verdım

zetay daha acılmadı dogrusu bu sene aldıklarımdan hıc bıırnın tadımı yapılmadı

agach trendyolda mesaj atıgımda 20 -21 sezonu dedı 1 hafta sonra şişesı 40 tl den 30 tl olunca denemek için 2 adet aldım sporcu serısı ile erken hasatı

tayga da acılmadı henuz 2*3 200 *3 =600 tl

garanderede bu seoznun urunu

mentese som memecık cok robust bır yag cıkarıyor.. ınanılmaz acı keskın ve yakıcı.. ustune ustluk taze ot kokularını en net aldıgım yag.. cıkınca almayı dusnuyorum sızı mennun edermi bilmem ama bana bu ne yaaa dedırten şok eden ender yaglardan bırı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eudo -- 17 Aralık 2021; 19:18:24 >
  • hoşbulduk teşekkür ederim .hava soğuk olduğu için yağ geç çöküyor.perakende dükkanımızı da kış dönemi sadece haftasonları açtığımız için satışlar seyreliyor.

filtresiz yağ isteyenler zaten bu dönemde yağlarını temin ediyor.dinlendirilmiş yağ isteyenler için ise geçen senenin dinlendirilmiş yağları mevcut.

daha önce de söylemiştim özellikle filtresiz isteyenler için sınırlı sayıda ambalajlayıp gerisini dinlendiriyoruz.

bu sene tadım yaptırdığımız müşterilerden öngörümüzden fazla sipariş geldiği için filtresiz olanlar erken bitti.normalde yılbaşından sonra biter şubat martı satış harici angarya işler ile geçirirdik.

zeytin sütü ve geleneksel taş baskı yağlarımız da aynı şekilde.yeni ve eski sezon.

azot basılı krom kaplarda dinlenen yağların asit değerleri max 0,1-0,2 civarı yükseliyor.polifenol ölçtürmedim ancak nefaseti ve yakıcılığı büyük oranda korunuyor.tüketicilerin üretim tarihi olmasa farkında olmaları çok zor.yine de etik olarak özellikle bilgilendiriyoruz.

milastaki arkadaş iklimlendirme yapıyor olabilir.şu an bile posa vanası ile tortuları alabilirsiniz.tercih meselesi.

• Bu mesajınızda tesadüfen benim yağ aldığım firmaları anmışsınız. Aterna'nın ilaçsız üretim sürecini önceki yıllarda çok öğen bir tanıdığım vardı. Çiftliklerini gezmiş,şaşırmış. Zeytin sineklerini ilaçla degil,pekmezle uzaklaştırıyorlarmış. Hijyende çok titizlermiş. Ben yıllardır Gökçeada Elta Ada Organik Ladolia zeytinyağı alırdım,Aterna da soktum araya ara sıra. Karaburun Gödence Derneği Organik YarımAda güzeli zeytinyağı,Babek Organik zeytinyağı aldığım da oluyor. Bunlar organik sertifikalı üretim yapan güvendigim firmalar. Ben zeytinyağında organik üretimi önemsiyorum organik üretim sürecini gözümüzle görmesek de.

Bu sene Orio Organik,Seroliva Organik,Eko Madra Organik zeytinyağlarını deneyecegim evdeki yağlar bittikçe. Eko Madra Organik, 600 polifenolden bahsediyor,ilginç geliyor bana ama deneyecegim.

• mynameisa M kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar firmadan cevap geldi sizce doğru mu? Me yapayım ürünü iade edeyim mi? Eğer böyle bir durum varsa insan kalemle de olsa şişenin üstüne yazmaz mı?

Sayın müşterimiz merhaba, Geçen sezon ürünü hiç kalmadı. Siparişlerin yoğunluğundan, mevcut etiket stoklarımız da kalmadığı için, geçen sezondan kalan etiketler kullanılmak zorunda kalınmıştır Beklediğimizin üzerinde bir yaleple karşılaşınca şu anda cam şişe stoklarımızda tükenmiş ve çok önceden siparişi verilmiş olamasına karşılık şu anda piyasada cam şişe ve ambalaj malzemesi sıkıntısı başlamıştır. Kısa bir süre için de, cam şişe üeünlerimizin satışları durdurulmuştur. Satın aldığınız ürün , bu sezon ürünüdür, afiyetle tüketmrniz dileğiyle.. Hilmi Yıldırım Zeytinyağları

• Tayga'yı açtım bu sabah.
    Renk hoş, yeşile çalan sarı, adı gibi alaca. Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler
    Koku yeşil muz kabuğu, çağla ve teremsi. Çimen falan almadım.
    Acılık düşük, meymesilik ise bilhassa ekmeği banıp ısırdığınızda damağınıza yavaşça ve hoşça yayılmasıyla daha belirgin orta.
    Yakıcılık içmede vasat, banmada ise öksürterek vasat üstüne çıkıyor.
    Hülasa iyi bir yağ, ama beklentimin altında kaldı sanki. Afiyet ve şifa olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Askaparta -- 19 Aralık 2021; 23:3:21 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Peki buna inanmazsak, bu işin aslı ne olabilir sizce? Örneğin bunlardan biri mi:

a) Firma aslında sıkımı Ekim'de veya Kasım'da yaptı, bu fotoyu da o zaman çekti. Ama önce geçen yılın ürünlerini bitirmek istediği için yeni ürünü bekletti. "Bekletiyorum" diyemediği için "anca yeni sıkıyorum" demeyi tercih etti.

b) Bu foto aslında kendisine ait değil. Sıkımı şimdi yapıyor ve aslında zeytinleri siyah/olgun ama bir yerden bulduğu yeşil zeytin fotosunu kendininmiş gibi paylaşıyor.

• Askaparta kullanıcısına yanıt

Tayga'yı aşağıdaki nedenlerle beğendim şimdiye kadar:

• Foruma geçmişte yaptığı karşılık beklemeyen katkı. Katkılarındaki anlam bir yana, ifade tarzlarını/biçimlerini pek beğendim.
    • Üretim süreçlerinde kaliteden taviz vermeyen bir profil çizdiler. Su vermeden sıkım yapıyorlar örneğin.
    • Ürünleri sezon içinde tükeniyor. Üstelik kampanya üstüne kampanya, çekiliş üstüne çekiliş yapmadan.
    • Ürünlerini tanıtırken fazla süsleme yapmayı tercih etmiyorlar, hatta gayet çekingen davranıyorlar.
    • İlk parti sıkımında hemen analiz sonuçları yayımlamıyorlar. Hele önce hepsini bir sıkalım, tüm partinin sonucu olsun diyorlar.

Evet, uzaktan beğendim, ama henüz denemedim. Geçen yıl denemeyi düşünüyordum, ama kendileri ürünlerini tanıtırken biraz çekimser kaldılar, "bu yıl yağımızın tadı biraz buruk" filan dediler. Ben de öncelik vermedim. Bu yıl yine listeme aldım ama sizin "iyi ama beklentimin altında" yorumunuzla listemin önceliklileri arasındaki yeri yine sallanıyor.

Merak ettim: Acaba bu yılki denemelerinizi bir sıra ile alma şansımız? Tayga hangilerinin üzerinde, hangilerinin altında kaldı?

• gatila G kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz gibi. Feza Hanım çok güzel katkılar yaptı foruma sağolsun. Üretim ve samimiyetinden şüphemiz yok.
    Alaca hasat değil de yeşil hasat ürünü daha etkileyiciydi geçen yıl sanırım.
    Tayga sınıfında bir yağ denemedim daha. Hepsi sırasını deniyor. Denediklerim alt sınıfta.

• Yine zeytin sütü konusu geçmişken eski mesajlara bakayım dedim.

Özgür Bey (Orfion Zeytinyağları) burada zeytin sütünden "garabet" diye bahsetmiş.

https://forum.donanimhaber.com/sizma-zeytinyagi-hakkinda-bilgiler--61100154-611#147462462

Burada ise biraz daha detaya girmiş:

https://forum.donanimhaber.com/sizma-zeytinyagi-hakkinda-bilgiler--61100154-358#124357932

@ozguruzden

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gatila -- 18 Aralık 2021; 23:42:48 >

• Öyle, hadi rahat içim için çocuk ürünü dersin olgun hasat için ama bebek kelimesini kullanmak, bebeği kullanmak gibi olmuş.

• En garantisi Ekim'de satışa sunanlardan almak ve Ekim ayında uzun süreli stok almak.

Menteşe Som'u hariç tutabilirim. Her sezon bayılmasam da genel olarak güven veren üreticilerden.

• gatila G kullanıcısına yanıt

zeytin sütünün garabet olduğunda katılmıyorum.herkes düşüncesini ifade edebilir.taş baskı zeytinyağının atasıdır.bundan 50 belki 100 yıl sonra nasıl içten yanmalı motorlu taşıtları kullananları ''verimsiz çevreyi kirleten araçları nasıl hala zevkle kullanabiliyorlar diye sorgulayacağız''

şu an bu eleştirinin taş baskı için yapılması gayet doğal.neyse ki bu lezzete hala yoğun bir talep var da eski klasik otomobiller gibi bir duruma düşmedi daha.

ben bir gurme değilim.farklı lablarda kimyasal analizler yüksek polifenol düşük yağ asidi vs belgeleri ile kanıtlayan bir çok üreticinin yağına denk geliyoruz damak tatlarımıza uymayan bir çok yağ ile karşılaşırken, kağıt üzerinde daha vasat olan yağlar damağımıza hoş gelebiliyor.

forumda sayfalarca yazı var.ama genel olarak şu yağ bu sene iyi şunun aroması bu bu sene bunları içeriyor bu vasat falan gibi bir kısırdöngüde gidiyor.ben pek anlamadım siz bu yağları tadıp beğendiğinizi 10-15 teneke senelik ne kadar kullanacaksanız alıyor musunuz :)

yani sürekli farklı şişeleri deneyip kağıt üzerinde en iyiyi yakalayıp onun devamını kimse tedarik etmiyor gibi.

neyse zeytin sütüne dönersek bu ürünün yarışmalarda yer almamasının en önemli sebeplerinden biri genelde yarışmalardaki kriterlerdir.çoğu yarışma en az 500 kg malın devamı olacak diye şart koşar bazıları daha çok ister.

zaten bu ürün sınırlı sayıda üretilebildiği için kimse elinde 500 kg zeytin sütü tutmaz.istisnalar hariç en büyük 500 ml ambalajda satılır (genelde 250 ve 100ml.)

elinizde 500 kg olsa bile %1 ihtimal, o yarışmaya giden yağ altın madalya alsa size ticari olarak bir şey kazandırmayacaktır.

• fotolar hakkında yorum yapmayacağım ancak fiyatlar hakkında yorum yapayım .tl olarak da değer vermeyeyim ki zamana yenilmesin yazımız.

türkiyede en modern tarımı yapan ve en gelişmiş üretim tekniklerini uygulayan dünya çapında kaliteli bir üreticinin yağ maliyeti kg başına 5 euro yu geçmez bu nettir.

.2 euro da en kral ambalaj dersek en iyi zeytinyağının maliyeti 7 euro/lt. %50 de kar koyalım 10 euro/lt .yani şu anki fiyatlarla 500ml yağa 100tl den fazla veren arkadaşlar dünyanın en iyi yağını yiyor olsa bile .............

lt/gr karına bile girmiyorum onu da fiyata ekledim.

• 
Sayfa: önceki 652653654655656
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.