Şimdi Ara

Sızma Zeytinyağı Hakkında Bilgiler (385. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
11 Misafir - 11 Masaüstü
5 sn
14.790
Cevap
530
Favori
1.192.745
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
48 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 383384385386387
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: xxxcem

valla bilemedim hocam bizim mühendis gurmelerden iyi not aldı aldık bizde bakalım

yağ fabrikasında calısıyorum analize bile sokacaktık yağı
    bimdeki reviera diye bi marka 2lt 27 tlye satıyor
    bime biz veriyoruz yağı değerleri iyi olmazsa geri dönüyordu yağ bunumu alsam dedim bi an

bim'e biz veriyoruz yağı deyince aklıma geldi. bim'de satılan zeytinyağı benim bildiğim 2 defa farklı zamanlarda açıklanan listelerde hileli çıktığı bakanlık tarafından açıklanmıştı. üreticisi de verde yağ idi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eranyumm -- 20 Ekim 2017; 21:45:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozguruzden

Galiba yavaş yavaş yaşlanıyoruz :)

zeytinyağın pahalı diyen duydukça bir tel düşüyor kafadan :)) Böyle bir emeğe paha biçilmesi mümkün mü bilmiyorum.

Bu ara yorgunluk çok, sabah 6 akşam 23.00 eve giriş ve çıkış saati. Öyle masabaşı mesaisi gibi değil, tarlada, yağhanede :) Masabaşı çalışanlar alınmasın, mühendis ve eski bir beyazyakali olarak konuşuyorum, her işin zorluğu ayrı ama...

oldu evi barkı üstünüze yapalım böyle bir emeğe paha biçilmesi mümkün mü bilmiyorum, nasıl bir yaklaşım Allah aşkına? her işin zorluğu ayrı evet, ben yanlış mı biliyorum yoksa siz Orfion zeytinyağlarının sahibi değil misiniz? komik geldi cidden yazdığınız, zeytinyağı fiyatları niye bu seviyede anlamış olduk paha biçilemez bir emek var çünkü arkasında.

yağınıza lafım yok. fiyat da sizi bağlar ama paha biçilemez olduğunu düşünmek için baya bir ego lazım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• eranyumm kullanıcısına yanıt
    yok hocam bu reviera diye bi firma ve bim hakikaten ağzı yanmış bu konuda bakıyor analistleri var belli spektlerde olmassa yağ hiç depoya sokturmuyor bile direk aide...
    bişey alırken güvenerek alabilirsiniz bim de birçok ürün için konuşuyorum ,yağ dan eminim diğerlerinede iyice test ediyor diye düşünüyorum.
  • oktaysar O kullanıcısına yanıt
    Oktay Beycim, rica ederiz, eviniz barkinz sizin olsun, alın terimiz soğumadan ürettiğimizi satalım bize yeter :)

Bana kalırsa "hiç bir zirai ürünün arkasındaki emeği değerleyemezsiniz". Söyledigim sözün temelinde bu düşünce yatar. Ancak bir ürünün maliyetini ve kalitesini değerleyebilirsiniz ve fiyat buna gore belirlenir. Fiyatimizi belirlerken de böyle hareket ederiz. Dediğiniz gibi aman bu sene cok yorulduk cok emek verdik fiyati fişekleyelim gibi bir anlayış bizim açımızdan da doğru değil. Egosal bir sorunumuz olduğunu söylemeniz ise beni gerçekten üzdü. Sanal ortamda iletisim kazasi olmus olmasını umut ediyorum. Ben veya markam hakkinda bu sekilde bir algı oluşsun istemezdim.

Dilimiz Türkçe çok güzel bir dil, bir cümleden pek çok anlam çıkabiliyor. Ve fakat yanlış anlaşılmış bir sözün ustune üstüne konuşmaya başlarsak konular fena yerlere gidebiliyor.

10 arkadaşımız istanbuldan geldiler, hasatin ilk günü misafirimiz oldular. Akşam soframızda ilk ürettiğimiz yağı bütün mezelerine döktüler. Kendi sıktıkları yağı yerken yaşadıkları keyfi görmeliydiniz. Şimdi bu arkadaşlar o emeğine ve aldıkları o keyfe değer bicebilir mi :) Bence hayır. Zeytinlikten kendi topladıkları zeytinleri kırıp kuruyorlar, o keygi başka bir zeytinden alacaklarını sanmıyorum.

Herşey fiyat değil, bu isin bir de emek ve duygusal tarafi var.

Umarım sizin de yaptığınız işler takdir görür-goruyordur ve bu öz tatmin duygusu ömür boyunca sizinle olur.

Muhabbetle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozguruzden -- 21 Ekim 2017; 9:18:29 >

• quote:

Oktay Beycim, rica ederiz, eviniz barkinz sizin olsun, alın terimiz soğumadan ürettiğimizi satalım bize yeter :)

Bana kalırsa "hiç bir zirai ürünün arkasındaki emeği değerleyemezsiniz". Söyledigim sözün temelinde bu düşünce yatar. Ancak bir ürünün maliyetini ve kalitesini değerleyebilirsiniz ve fiyat buna gore belirlenir. Fiyatimizi belirlerken de böyle hareket ederiz. Dediğiniz gibi aman bu sene cok yorulduk cok emek verdik fiyati fişekleyelim gibi bir anlayış bizim açımızdan da doğru değil. Egosal bir sorunumuz olduğunu söylemeniz ise beni gerçekten üzdü. Sanal ortamda iletisim kazasi olmus olmasını umut ediyorum. Ben veya markam hakkinda bu sekilde bir algı oluşsun istemezdim.

Dilimiz Türkçe çok güzel bir dil, bir cümleden pek çok anlam çıkabiliyor. Ve fakat yanlış anlaşılmış bir sözün ustune üstüne konuşmaya başlarsak konular fena yerlere gidebiliyor.

10 arkadaşımız istanbuldan geldiler, hasatin ilk günü misafirimiz oldular. Akşam soframızda ilk ürettiğimiz yağı bütün mezelerine döktüler. Kendi sıktıkları yağı yerken yaşadıkları keyfi görmeliydiniz. Şimdi bu arkadaşlar o emeğine ve aldıkları o keyfe değer bicebilir mi :) Bence hayır. Zeytinlikten kendi topladıkları zeytinleri kırıp kuruyorlar, o keygi başka bir zeytinden alacaklarını sanmıyorum.

Herşey fiyat değil, bu isin bir de emek ve duygusal tarafi var.

Umarım sizin de yaptığınız işler takdir görür-goruyordur ve bu öz tatmin duygusu ömür boyunca sizinle olur.

Muhabbetle

evet ama herkesin zeytin toplayıp yağını sıktırma imkanı yok, hatta birçok kimsenin yok. o yüzden bizi yani tüketiciyi işin daha çok fiyat kısmı ilgilendiriyor.

• Yağın fiyatına gelincee çokkkk büyük emek var şöyle böyle agır zor iş o yüzdden fiyat yüksek demek çok yanlış

Bu mantıkla bahçenizde zeytin toplayan işciye emeginin karşılıgı paha biçilemez olup günlük maaşı 500 TL olmalı
  • ozguruzden kullanıcısına yanıt
    kibarlığınızdan ötürü teşekkür ederim. Yalnız dilimiz gerçekten güzel ve onun esnekliğinden faydalanarak cevap vermişsiniz. zeytinyağına pahalı denilmesinin sizi rahatsız ettiğinden bahsedip sonrasında bu emeğe paha biçmek mümkün mü diye serzenişte bulunursanız, bu direkt olarak maddiyatla ilgilidir. Bu konuda yanlış anlaşılma olduğunu düşünmüyorum.

Tabi ki insanlara kendi elleriyle yağ sıkıp yedirme imkanı vermeniz güzel bir şey ama buradaki paha biçilemeyen o anı yaşama hissidir, yoksa yenilen o gıda ve ona verilen emeğin değeri biçilir elbet.

çok mesele edilecek bir konu değil sadece kaliteli zeytinyağları zaten bu kadar pahalıyken, bu serzeniş biraz tuhaf geldi. dediğim gibi yağınıza bir şey diyemem, zaten kaliteli yağların hakkını veriyor forumdaki arkadaşlar.

• Oktay Bey yanlış anlaşılmak istemem, o zaman yanlış anlaşılmaları düzeltelim:)

Tekrar ediyorum, "herhangi bir zirai urune harcanan emege değer biçmek benim nazarimda mumkun değil" . Fakat fiyatlama yaparken maliyet ve kaliteye fiyatlama yapılır. Bu sözümün açık olduğunu düşünüyorum.

Ve evet zeytinyağın pahalı denince rahatsız oluyorum, üzülüyorum. Cunku uretim anlaminda, elimizden ne geliyorsa yapiyoruz ki uretebildigimizin en iyisini üretelim. Ben de daha ucuza satabilmeyi isterim ve fakat bunu ancak özel kampanyalar disinda çok yapmam mümkün olmuyor. Evet ürünüm pahalı olabilir -ki bu da göreceli bir tanim- sebeplerini ve maliyet kalemlerini de tekrar sayabilirim fakat benim gündemin bu değil şu anda.

Günün yorgunluğu ile ben de yeterince özenli yazamamis ve de ne demek istediğimi doğru anlatamamış olabilirim, insanlık hali. Beni bilirsiniz artik tanidiniz, olabildiğince özenli yazmaya çalışırım ama derdimi bu sefer pek iyi anlatamadım doğrusunuz. Bütün bu yazdıklarımı beraber değerlendirirseniz belki hoş görürsünüz :)

Muhabbet ediyorum çoğu zaman burada ben ve yine benzer bir muhabbet esnasında soyledigim bir hissiyattan, paylasimdan başka bir şey değil sozlerim.

@ruzgarrr hocam, bu arada emeği fiyatlarsak herhangi bir zeytinyağının fiyatı zaten bambaşka yere gider :) Tayfanin emeği 500tl olarak fiyatlanmis, bence makul, hadi oyle olsun. Peki bu maliyetle yağ yiyebilir miyiz?

Burada uzunca bir zamandır bol bol muhabbet ettim, anlattım. Ürünümün adını vermeden pek çok şey yazdim hatta soranlara kendi ürünüm disinda pek çok marka da yazdım tavsiye ettim. Yanlis anlaşılmayı istemem, hatalı bir algıya sebep verdiysem tekrar kusura bakmayın.

Muhabbetle

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozguruzden -- 21 Ekim 2017; 15:2:50 >

• Galiba biz zeytinyagi falan alamayacagiz daha artik, cok pahali. Fiyat da dusuremiyorsunuz galiba. Tereyagi falan da zaten ucmus. Olelim en iyisi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Merhabalar. Sayfaya yazmasam da sık sık taip ediyorum. Mağazanıza da baktım erken hasat almak istiyorum. Aslında geçen ay almayı planlıyorsun ancak hasat zamanı gelsin erken hasat alirim diye bekledim. Birkaç marka üzerinde duruyorum orfion da bunlardan biri. Yalnız bir sorum var geçen yıl yine ayvalıktan çok bilinen bir markanım erken hasarını almıştım sonlara doğru tenekenin dibinde parça parça siyah tortular vardı ve şişeye doldururken hoş bir görüntü değildi. Fotosunu çekip aldığım firmaya yolladim yağın filtresiz olasından dolayı bu durumun normal olduğunu söyledi ve yortularım adını da söylemişti unuttum şu an. Size sorum sizden alırsam erken hasat filtremizde böyle bir durum olur mu olması normal mi? Teşekkürler cevap için. Kolaylıklar dilerim.

• özem in yeni sezon zeytinini deneyen var mı?
  • Kuzen Larry Balki kullanıcısına yanıt
    Doğru demiş satın aldığınız arkadas, eğer yağ filtresiz ise normal bu durumun olması. Biz bu sene özellikle hemen ürünleri filtresiz satışa sunduk, şu an filtresiz. 2 3 ay içinde tuketildikten sonra urun kalitesi acısından sıkıntı yok. Fakat daha uzun süre filtresiz zeytinyağı tavsiye edilmez, bozulur. Ornegin haziran ayında filtresiz zeytinyağı görürseniz uzak durun. Sağlık acısından da sıkıntısı yoktur, içiniz ferah olsun. sadece siyah siyah görünce bazen hoş bir görüntü olmayabiliyor haklisiniz.

Filtreli filtresiz konusunda bir link vereyim size, okumanız faydalı olabilir :)

https://www.orfion.com.tr/filtresiz-zeytinyagi-veya-filtreli-zeytinyagi/

• quote:

Orijinalden alıntı: CSB yazmayan adam

Galiba biz zeytinyagi falan alamayacagiz daha artik, cok pahali. Fiyat da dusuremiyorsunuz galiba. Tereyagi falan da zaten ucmus. Olelim en iyisi.

Tereyağı dediniz de evet maalesef süt ve süt ürünlerine fena halde zam geldi. Gıda sektöründe çalışıyorum. Tüm süt ürünlerinde fiyat değişimi yapmak zorunda kaldık üretici kaynaklı.

Özgür Bey,

Müşterilerinizi zeytin hasadına mı çağırdınız? Bizim niye haberimiz yok:) Şehrin keşmekeşinden kısa süreliğine de olsa kaçmak için bir bahanemiz olurdu yahu:)

• Evet bu sene ki erken hasat filtresiz , Orfion sitesinde de belirtmişler zaten filtresiz yazıyordu. Çokta ilgililer teşekkür ederim. Yakıcı tat arayanlara yakıcılık var. :)

(Çok fazla değil,bence kararında fazlası tadını kaçırıyor) Yumuşak bir yağ yinede . Asit oranı sanırım 0.5 demişti Özgür Bey bu sayfada . Ben 2 tane 2 lt aldım uzun süre dayanmaz diye. Bu bitince filtre edilmiş alacağız .

( Yakında Ayvalık durumu olabilir belki ordan alırım. )

Hafif ve sanki çimen aromalı , öyle birşey var mı bilmiyorum , alakasız da olabilir çokta anlamam. Ama Hoş bir aroması var. Yıllardır tüketmeme rağmen

, tadından anlarım , ama terimleri vs leri bilmem Genel olarak tadını beğendik .Özgür Bey'e küçük bir dipnot tenekelerden birisi baya yamuk geldi . Geçen sezon ki tenekeye göre , bu tenekeler daha ince sanki , ama şükür delinme , akma yoktu.

Birde ben pek adına rastlamadığım yada denk gelemediğim birkaç markayı yazmak isterim. ( burada çokça adı geçen markaları tükettim ama onlardan tekrar bahsetmeyeceğim çok iyi olanlar genel kanıda olduğu gibi bencede )

Has Ada ve Kesebir birkaç yıl oldu hala aynı kalitemi bilmiyorum ama iyilerdi.

Özgün hoşumuza gitmemişti çalışanlarda , bomboş dükkan olmasına rağmen çok ilgisizdi . Zorla satar gibiydi , akşam falanda değildi. Ciddi miktarda alışveriş yaptık aceleye geldi biraz da kalabalıktık .Sonradan pişman da oldum açıkçası keşke almasaydık o an diye. Hata bizde de olabilir belki . Ticarette yaptım bir zamanlar , halden anlarım ama neyse. Saklıcennet ürünleri de denedim uzun süre üzüm suyu , sirke vs iyidir. Zeytinyağı da güzeldi ama tekrarda almadık netten büyük sitelerden aldık eski sezon olabiliyor. Datça Köy Ürünlerini pek beğenmedim. Genel olarak bal , sirke , zeytinyağı vb çok çeşit aldık denedik çok beğenmedim açıkçası eh diyebilirim.

Market ürünlerinden çok kısa yine hepsi değil ama aklımda kalan 1-2 taneden bahsedeyim dayanamadım 😁 Kristal den 2 çeşit denedim yakıcıklıktan tadını alamamıştım. Komili eh mecbur kalırsam. Tariş fena değil. Ama bim, şok , vs markalar almadım , almam da .

Birde arkadaştan alma olayı var. Eskiden bende böyle yapıyordum.Köyde kendi çabaları ile yapıyorlardı bana ve millete getirirken plastik şişelerde , uzun süre damacanalarda bekletip satıyordu . Kendi kendime dedim bunu sağlıklı beslenelim diye almanın mantığı ne. Sonra birkaç köyde mavi plastik fabrika varillerinde saklandığını görünce kurumsal firmalara yöneldim . Umarım onlarda öyle değildir. ŞUNU BELİRTEYIM köyde yapıpta çok doğal, temiz olanlar vardır mutlaka ama benim çevremde ki 1-2 kişi anlattığım gibi yaptı kesinlikle genelleme yapmıyorum.

• https://urun.n11.com/zeytin-yagi/sizma-zeytinyagi-5-litre-sirince-tat-5-lt-sirincetat-zeytinyag-P182788437

bu zeytinyağı hakkında ne düşünüyorsunuz acaba? ucuz fiyatlı olunca kafam karıştı alıp almama konusunda
  • quote:

Orijinalden alıntı: sorrento

Özgür Bey,

Müşterilerinizi zeytin hasadına mı çağırdınız? Bizim niye haberimiz yok:) Şehrin keşmekeşinden kısa süreliğine de olsa kaçmak için bir bahanemiz olurdu yahu:)

Üniversiteden arkadaşlarımız geldiler :) Dediginiz gibi onlara da bahane oldu, oldukça güzel ve değişik bir gün oldu.

Kapımız açık buyurun bekleriz :)

• abidig kullanıcısına yanıt
    Hocam tadım olayını öğreniyorsunuz :))

Bize gelen yorumlar taze kesilmis cimen ve yesil elma kokularını barındırıyor şeklinde. Acılığı değişik bir yağ oldu bu sene şu ana kadar cikan yağlarda. Bu gün bir yağ toptancısı arkadaşımız uğradı, yağı tattı. Yakmıyor bu, çok az yakiyor dedi. Tadım yaparken aspirasyon dogru yapılmaz ise iyi anlaşılmaz yakicilik. Adam gibi aspire et süleyman şu yağı dedim, öksürmeye başladı, kizardi lafımı geri aldım dedi:) 5dk sonra hala yaktığını söyledi:))

Yavaş yavaş tadım uzmanı ahbaplarimiza yolluyoruz numuneleri, merak ediyoruz biz de yorumları. Boyle yorumlari okuyunca mutlu oluyoruz. Afiyet olsun :)

• Arkadaşlar migrosda kampanya var Komili Ege sızma yağı 5 LT 90 TL bunu alana 1 KG duru bulgur hediye

Ayrıca bugüne mahsus 60 TL alışverişe 1 lt yudum z.yağ 9 TL

https://www.sanalmarket.com.tr/kweb/prview/14315458-30391-komili-ege-sizmasi-zeytinyagi-5-l-teneke

https://www.sanalmarket.com.tr/kweb/sclist/33366-gordugunuze-inanin#

• quote:

Hocam tadım olayını öğreniyorsunuz :))

Bize gelen yorumlar taze kesilmis cimen ve yesil elma kokularını barındırıyor şeklinde. Acılığı değişik bir yağ oldu bu sene şu ana kadar cikan yağlarda. Bu gün bir yağ toptancısı arkadaşımız uğradı, yağı tattı. Yakmıyor bu, çok az yakiyor dedi. Tadım yaparken aspirasyon dogru yapılmaz ise iyi anlaşılmaz yakicilik. Adam gibi aspire et süleyman şu yağı dedim, öksürmeye başladı, kizardi lafımı geri aldım dedi:) 5dk sonra hala yaktığını söyledi:))

Yavaş yavaş tadım uzmanı ahbaplarimiza yolluyoruz numuneleri, merak ediyoruz biz de yorumları. Boyle yorumlari okuyunca mutlu oluyoruz. Afiyet olsun :)

Dogrudur mesela bizim markete yas zeytin geldi, kesince boyle cimen, elma gibi kokuyor. Yagi da oyle kokar sanirim.

• 
Sayfa: önceki 383384385386387
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.