Şimdi Ara

Sizi gıda teröründen kurtaracak iki mobil uygulama (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
38
Favori
16.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
424 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İçim dışım bulgur makarna oldu.Bim den başka markete gidemiyorum ne sağlikli besini beyim !

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadas bu ülkede her türlü hileyi hurdayı. yaparlar. Organik yumurta alıyorum her bir yumurtanın üzerinde üretim tarihi var. Yani tavugın yumurtladıgı tarih. Yumurtayı 16 şubat 2018 tarihinde aldım. Organik sertifikası var 10 tanesi yaklaşık 10 tl Yumurtanın üretim tarih yani i yumurtanın üzerindeki tarih. 20 şubat 2018 lan bu tavugu zaman makinesina koyup ileri tarihli mi yumurtlattınız?? 😂😂😂

• özellikle et ürünlerinde,çilekli keklerde E120 (karmin) ye ,bonibon tipi şekerlerde şellak (E904) içeriğine dikkat etmek lazım.
  • Uygulamalar güvenli mi sayın admin..zararlı yazılın,truva vs olmasın? Yazılım ve uygulama konusunda da en az gıda konusunda olduğum kadar hassasım da😆😆

• fluminense kullanıcısına yanıt
    Uygulamalar güvenli. Bizzat kendim de kullanıyorum. :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Güzel uygulama
  • Faydalı bir haber olmuş. Elinize sağlık...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Az önce indirip denedim, KlikTag süpermiş. İçindeki her şeyi yazıyor açıklamalarıyla birlikte.
  • Bir yiyeceğin ömrü ne kadar uzun ise insan ömrüne o kadar zarar verir. Devlet glukoz şurubunu destekliyor. Sucuğa sarımsağı yasaklayıp, nitritli tuzu zorunlu kılıyor. Bilmediğimiz bir şey ise büyük firmalara glukoz şurubu kotası yok. Şeker kotası var.

• Önemli olan bu katkı maddelerinin zararlı olduğuna dair bilimsel kanıt olması. Kanıt olmayan herşey gözümde safsatadır. Yıllarca süren araştırmalar sonucunda bu katkı maddelerinin insan sağlığına bir zararı tespit edilmedikten sonra piyasaya veriliyor. Tabi halk yeniliğe açık olmayıp eskiden olan türü değişmiş her şeye zararlıdır ve bilim adamları kötü insanlardır yaklaşımında bulunduktan sonra WHO, EFSA, FDA, FAO, JECFA, NIH, TGK gibi kurumların önemi kalmıyor.

http://www.bandirmayasam.com.tr/HD16834_gidalarda-ki-katki-maddeleri-zararli-midir-.html

http://www.tavsiyeediyorum.com/makale_13671.htm

https://evrimagaci.org/photo/tr/kimyasallarla-ilgili-herkesin-bilmesi-gereken-5-basit-gercek

https://evrimagaci.org/photo/tr/kimyasallarla-ilgili-onemli-hatirlatmalar

• Teşekkürler, faydalı bir uygulama.
  • Birçok belgesel izledim bu konu hakkında, birçok makale okudum. Genel olarak ben de bu konuya kimilerinin bildiği kimilerinin bilmediği bilgileri paylaşmış olayım.

İşlenmiş etten (sosis, salam) uzak durulmalı (sindirim sistemi kanserlerinin baş kahramanlarıdır). Şekerden uzak durulmalı, şeker alışkanlıkları yok edilmeli. Zeytinyağı, tereyağı tercih edilmeli. Taze, günlük, fırından alınmış kepekli ekmek tercih edilmeli. Mağazalarda satılan, poşet içerisindeki kepekli ekmekler çok sağlıksız mesela. Beyaz ekmek evet tadı çok güzel, evet vazgeçilemez bir şey ama zararlıdır. Doğrudan obezite sebebi.

Sebze, meyve ağırlıklı; beyaz et, taze kırmızı et ağırlıklı beslenme alışkanlığı edinmeliyiz. Özellikle etinizi güvendiğiniz bir kasaptan alın.

Hiç bir eti, hiç bir sebzeyi fazla pişirmeyin. Bir eti pişirirken siyahlıklar oluşuyorsa ve özellikle bu et mesela mangalda yapılıyorsa oldukça zararlıdır. Bağırsak kanserini doğrudan arttırıyor. Fırında orta sıcaklıkta, suyunu vermiş, yumuşamış et yenilecek ettir.

Hani ülkemizde etin fiyatı belli. Bu yüzden beyaz et ve yeşillik ağırlıklı beslenilirse çok daha sağlıklı bir yaşam edinilebilir. Abur cubur mevzusuna girmeyeceğim zaten. Canınız çok çikolata çekerse ayda bir veya iki kere kendinizi şımartabilirsiniz ama dediğim gibi şekerden uzak durulmalı kesinlikle. Bu ürünlerde bulunan yağlar da çok zararlı yalnızca şekerle bitmiyor olay.

Beyaz et ve sebze ağırlıklı beslenme düşündüğünüz kadar da pahalı bir beslenme şekli değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tensi

Bence o kadar sevinme. Gimdes'te E220 icin butun sulfurlu ilaclar zehirlidir ve Amerika'da kullanilmasi sinirlandirilmistir derken E Kodlari yesil gosteriyor. En iyisi zorunlu kalmadikca pakete sokulmus hic bir seyi yememek. Mumkun oldukca islenmemis urun kullanmak.

Edit : Imla

Ben daha önce Wahls diyeti yapmıştım ve çok iyi gelmişti. 3 yıl kadar yapmadım ve şu an hastalığın çok ilerledi. Tekrar başladım. Sabah sadece evde sıktığım meyve suyu akşam da haşlanmış sebze,et,tavuk,balıktan biri. Tavuk sadece gezen tavuk ,et keçi eti, balık yurdumuzda avlanan doğal balık. 3 4 ay sonra sonucunu alırım İnşallah

• Bu nasıl bir uygulamaymış, dört adet ürün tarattım, hiçbiri yok. Kapsamı dar sanırım. Ya da sadece bulgur, yağ vs. tanıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://kitlekontrolsistemleri.wordpress.com/2018/04/01/kusatilmis-insanlik/

• Mümkün olduğunca tamamen paketli ürünleri hayatınızdan çıkarın ihtiyacınızı doğal ürünlerle karşılayın.
  • Bim'den 50 kuruşluk ne idüğü belirsiz çikolatayı alanlar da bunu beğendi mi acaba merak ediyorum.
  • bloodletting. kullanıcısına yanıt
    Hayır. Ne idüğü belirli, sadece fazla şekerli.

• 1 milyon dolar paran varsa sağlıklı yaşarsın yoksa idare eder asgari ücret yada ona yakın 4-5 bin alıyorsanız mecburen paketli gıda yiyecek yada hormonlu GDO'lu gıdalar tüketeceksiniz. Ürünlerde hile yapan pakete yazmayip bir sürü katkı maddesi koyanlar yok mu sanıyorsunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kliktag'ı indirdim, hatta indirebilmek için tr mağazasına geçtim :D
    Bu aralar tam aklımdaki uygulama, süper konu.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.