Şimdi Ara

Sizi gıda teröründen kurtaracak iki mobil uygulama (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
38
Favori
16.026
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
424 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle bu tür şeylere karşı değilim fakat bunlar sizi zararın küçük bir kısmından koruyabilir.Modern dünyada doğal yaşamak imkansızdır.İnsanlar teknoloji ve doğa arasında bir seçim yaptı ve o seçimde sağlıklı beslenmek yok.Her seçiş bir vazgeçiştir demişler.Sen aklınca hayatımızı kolaylaştırıyor diye abanırsan teknolojiye olacağı bu.İnsanlar sağlıklı beslenmek istiyorsa bu medeniyet dediği zırvadan vazgeçip doğal yaşayacak.

• Millet bogazina yedigi seylerin icine bakmiyor ki markette abur cubur kola ne varsa indiriyorlar millete. Ya zararli degil ya bunlarin bunye alismis yada yaslaninca gorecekler ebelerinin bilmem neyini

Sekerli kola icemiyorum millet su gibi tuketiyor , biskuvi desen sekerli ve palm yagli mide almiyor. Milletin bogazi saglam , azerbeycanli arkadas bile diyor sizin milletin basina ne geliyorsa bogazdan geliyor diye dogru.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsanları hasta,ilaçlara muhtaç edip,ilaç piyasası kuran,kendileri lüks yaşam süren insanlar var.

• Ben evdeki ürünlere baktım hiçbirinde bu e kodları göremedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Paylaşım için teşekkürler, çok işime yarayacak

• Haram helalden sonrasını okumadım.
  • Başarılı uygulama, her ne kadar haram helal muhabbetine katılmasam dahi en azından zararlarını bilip yemek doğru olanı. Bu kadar zararlı madde içinde doğal yaşamamız neredeyse imkansız olda bile..

• Avrupa’da çalışmıyor ya da yaşadığım ülkede. İşime yarar bir uygulama olmaktan kıl payı döndü her zamanki gibi.

• http://www.gimdes.org/koruyucu-katki-maddeleri.html

Ben hep buradan arıyprdum. Aramaya gerek kalmadı sanırım. Teşekkürler.

• Yararlı bir haber... Tebrik ederim.

• Böyle bir uygulamanın varlığından haberdar değildim. Cidden çok teşekkürler. Diğer üyelerin dediği gibi çok yararlı bir konu.
    (Bu tarz konuların artması dileğiyle)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deresay -- 3 Nisan 2018; 17:59:22 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Gerçekten çok bilgilendirici bir konu. Çok teşekkürler.
  • Kliktagı indirdim, çok güzel lakin bimin ürünlerini bulamadı

Önemli olan veritabanının gelişmiş olması,veritabanı kısıtlı olunca çokta faydası olmaz gibi..

Ayrıca programın algoritması neye göre çalışıyor...yani ürünün üzerinde yazanın aynısını mı bize veriyor..eğer böyleyse,kaynak eğer üretici firmanın kendi verdiği bilgilerse yani buna ne kadar güvenilebilir o da ayrı tabi..

• Diğer E kodlarını ise indirmedim zira yorumlarda zararlı olduğu halde helal listede olduğu için sağlıklı göründüğünü yazmışlar..öyleyse indirmeye gerek yok..

• Muazzam çok teşekkürler. Paralı olsa bile sayın alırdım bu programı. Öne çıkarın arkadaşlar, diğer üyeler ve sayfayı ziyaret eden vatandaşlarda bilinçlenir.

• righteous@ kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam. Bimi tanımadı. Calve Ketçapta aynı şekilde tanımadı.

Margarini okuttum. Pakette trans yağ yoktur yazıyordu. Uygulama trans yağ oranı %1 dedi. Pakette Kanola yağı yazısı göremedim. Uygulama kanola yağı var dedi. Benim merak ettiğim, uygulama bu bilgileri nereden alıyor. Kullanıcıların havuz oluşturması pekte mümkün değil gibi. Tavuk bulyonu okuttum direk kanser oluyorsunuz bir ben yokum

• Amaç doğal olmak değil hocam. Yediğim ürünün içine ne katıldığını bilmem en doğal hakkım. Zira kimsenin doğal yiyeyim niyetinde olduğunu düşünmüyorum. O iş geçti artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Atanamayan Dr. Strange

Aynen hocam. Bimi tanımadı. Calve Ketçapta aynı şekilde tanımadı.

Margarini okuttum. Pakette trans yağ yoktur yazıyordu. Uygulama trans yağ oranı %1 dedi. Pakette Kanola yağı yazısı göremedim. Uygulama kanola yağı var dedi. Benim merak ettiğim, uygulama bu bilgileri nereden alıyor. Kullanıcıların havuz oluşturması pekte mümkün değil gibi. Tavuk bulyonu okuttum direk kanser oluyorsunuz bir ben yokum

Ülker bisküviyi okuttum ekran kıpkırmızı oldu

bu arada nuga çikolata kremasıyla da yolları ayırdıydım epeydir,isabet olmuş, forumda bunun için millet birbirini yiyordu

aynen,eğer programın veritabanı,üreticilerin verdiği bilgilerse bence çokta sevinmeye gerek yokgerçi barkod tabanlı çalıştığına göre başka türlüde olamaz gibi..

Ayrıca çoğu ürünü bulamıyor,sıkıntı orda,aslında bulamadıklarını da internete bağlanıp verse süper olurdu..

• quote:

Orijinalden alıntı: themakina

E kodları uygulaması benim 1 buçuk yıldır kullandığım bir uygulama birçok maddenin kodları var. Bende Gıda Mühendisliği bölümü öğrencisiyim, tüm vatandaşların aldıkları ürünün arkasını çevirip bakmalarını tavsiye ederim. Bu ürün markalı deyip güvenmeyin içeriği gerçekten sıkıntılı olabiliyor. Aldığımız ürünlerde Helal Sertifikası arayalım lütfen. Özellikle GİMDES bu konuda çok sıkı bir firmadır. Araştırmanızı tavsiye ediyorum. Yahudiler bile her ürünü yemezken biz Müslüman olarak daha dikkatli olmalıyız. Biz farkında olmazsak Farkındalık oluşturulamaz.

1.5 yıldır bu uygulama hakkında hiç konu açtınız mı?
  • tam da böyle bir şey arıyordum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.