Şimdi Ara

Size göre dünyanın en güçlü üç köpeği (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
240
Cevap
2
Favori
560.146
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Turkish_Exer_

tibetli mastiff dünyanın en güçlü ırkıdır 110 kilo civarı dev gibi bir köpektir kalıplı bir insanı 3 sn. boğar..Evcilleştirilmesi çok zordur

Size göre dünyanın en güçlü üç köpeği

bizim buralarda bi laf vardir yalaninavkopek isesin...

herseye inanmayin yaa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Enes4125

Pitbulun üzerine köpek tanımam , köpoek dövüşlerine karşıyım ama şuna bir bakın. Bence dogodan daha güçlü

http://kopekdovusleri.blogspot.com/2010/03/dogo-argentino-vs-pitbull.html

her dogo her pitbulu dövecek diye bişey yoktur en iyi dogo ile en iyi pitbull kavgasında dogo %100 alır
  • quote:

Orijinalden alıntı: apo1905dbrc

quote:

Pitbulun üzerine köpek tanımam , köpoek dövüşlerine karşıyım ama şuna bir bakın. Bence dogodan daha güçlü

http://kopekdovusleri.blogspot.com/2010/03/dogo-argentino-vs-pitbull.html

her dogo her pitbulu dövecek diye bişey yoktur en iyi dogo ile en iyi pitbull kavgasında dogo %100 alır

Kesinlikle aynı fikirdeyim. Aama o dediğin gibi olsun , pitbull kesinlikle alır. Dünyanın en iyi dövüş köpeğidir pitbull.

• Sen hayal aleminde yaşıyorsun. 1. Si dogolar uzun mesafe koşmaz , gerekirse koşabilirler ama genellikle kısa mesafelerde etkilidirler. Ayrıca sürü şeklinde avlanırlar.

Hem her kavgayıda o bitirmez dogonun kaybettiği dövüşlerde vardır. Ben pitbulları çok severim ama biliyorum ki dünyanın en güçlüsü o değil.

Dogo da değil , o na bakılırsa malak lı dediğimiz ırk , koruduğu bölgede aslanı görse boğar derler.

Dogo onun için dişinin kovuğunu doldurmaz yani. Kiloları 100 ü geçer ( Aksaray malaklısı )

Hem ben burda pitbulun özelliklerini saysam emin ol iyi bir pitbull , o saydığın özellikleri fazlasıyla karşılar.

Bir türü çok sevebilirsin ama kesinlikle abartı çok yanlıştır.
  • quote:

Sen hayal aleminde yaşıyorsun. 1. Si dogolar uzun mesafe koşmaz , gerekirse koşabilirler ama genellikle kısa mesafelerde etkilidirler. Ayrıca sürü şeklinde avlanırlar.

Hem her kavgayıda o bitirmez dogonun kaybettiği dövüşlerde vardır. Ben pitbulları çok severim ama biliyorum ki dünyanın en güçlüsü o değil.

Dogo da değil , o na bakılırsa malak lı dediğimiz ırk , koruduğu bölgede aslanı görse boğar derler.

Dogo onun için dişinin kovuğunu doldurmaz yani. Kiloları 100 ü geçer ( Aksaray malaklısı )

Hem ben burda pitbulun özelliklerini saysam emin ol iyi bir pitbull , o saydığın özellikleri fazlasıyla karşılar.

Bir türü çok sevebilirsin ama kesinlikle abartı çok yanlıştır.

Köpek dövüşleride insanların biz maçı gibidir siz gidipte 50 kiloyla 90 kiloyu kavga ettirirseniz pek adil bir dövüş sayılmaz ona bakarsınız Bull terrier cinsi köpekte cüssesine göre dünyanın en güçlü köpeklerinden sayılır bu cüsseye bağlı bir şeydir dogo kendi sikletindeki şampiyondur ve eğer biraz araştırırsanız Arjantin'de dogo çiftliklerinde Kangal kadar dogolar vardır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar o kadar çok şey söyleyen olmuş ki sırf bunun için yarım saatimi ayırdım üye olabilmek için bu konuda bütün köpekleri yakından tanıyan biri olarak söylüyorum şimdiye kadar beslemediğim köpek türü kalmadı neredeyse. bizim burada sivasda arkadaşım kurt vurmuş getirmişti kurdun ölüsünü ayakta durur vaziyette sabitledik köpekleri sırayla yanına getirdik yemin ederim kangaldan başkası 5 metre yanına yaklaşamadı pittbull olsun dogo olsun kaçtılar kangal hırlayarak yanına yaklaştı ve biraz kokladı sonra boynuna saldırdı tamam bazen pittbull kangalı yenebilir(milyonda 1 de olsa) ama iyi bakılmış kangalın karşısına hiç bir köpek çıkamaz tibet mastiff olsun presa canario olsun görünüme aldanmayın presa canario gerçekten korkunç görünüyor ama dediğim gibi görünüşe aldanmamak lazım. africa"ya kangal götürmüşler çitalardan korunabilmek için isterseniz internetten araştırabilirsiniz. yabani hayvanlar elbette evcillere göre güçlü olurlar sebebi ise evcil köpeklerin yiyeceğini biz veriyoruz ara sıra gezdiriyoruz neredeyse hayvan yan gelip yatıyor yabaniler ise avlanabilmek için o kadar koşuyor avlandıktan sonra avını bitiremediyse saklayacak yer arıyor düşmanlarından kaçıyor ve bir sürü spor niteliği taşıyan işler yapıyor yabani hayvanların güçlü olmasının sebebi budur mesela kangalı doğal yaşama bıraksak uyum sağlayamayabilir fakat sağlarsa birçok yabani hayvanın korkulu rüyası olur... görüşümün her zaman arkasındayım TEŞEKKÜRLER... ----KANGAL----

• 1-dogo
    2-tibet mastifi
    3-pitbul

ama rottweiler yerini hic biri tutmaz cok seviyorum cok hos canlılar ve cokta gucluler.

Dogo 1 numara Rot 2. sırada bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lTUBORGl

1-dogo
    2-tibet mastifi
    3-pitbul

ama rottweiler yerini hic biri tutmaz cok seviyorum cok hos canlılar ve cokta gucluler.

Dogo 1 numara Rot 2. sırada bence.

1.Presa canario :)
  • Aksaray Malaklısı
  • Yukarıda verilen ıssırma gücüne göre sıralama yanlıştır. Bahsettiğiniz programda yapılan test sonucu şöyledir;

1- Rottwieler
    2- Germen Shepherd
    3- American Pitbull

Adamların programın basında dediği birşey var

Issırma gücü köpeklerin dişine ve çene kaslarına göre değişir. O yüzden yaptıkları sadece genellemedir. Örneğin başka bir american pitbull veya german shepherd oradaki rottwielerdan daha çok basabilir. Aynı cins olsalar bile aralarında ucurum kadar farklar olan köpekler var.

Dogonun gücüne bende katılıyorum. Muhteşem güçlü hayvanlar. Ama dünyanın en güçlüleri arasına girebilcek kadar değiller.
  • 1000 kangal 10000 Rottwielerı yok eder
  • 1-Dogo Argentino
    2-Sivas Kangalı
    3-Pitbull
    Birde şu videoya bakın.
    [

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CastielTM -- 12 Ekim 2013; 16:28:52 >

• Akbaş

En güzel görünen... Vücudu sayesinde bir tazı kadar hızlı... Emsalsiz derecede korkusuz... Tek başına bir sürüyü getirir götürür... Sürü için ayı dahil herşeye karşı durabilir. Belki ben 11 yılı bir akbaşla tamamladığım için çok duygusal ve subjektifim. Bambaşka bir köpek. Müthiş bir karakter. Müthiş bir zeka. Tuvalet eğitimini o kadar kısa sürede öğrenmişti ki... Bağımsız karakteri olmasa her söylediğini yapar insanın. Ama karakterdir; gerekmeyeni çok iyi ayırır.. Şov köpeği değildir yani... İşi olmaz öyle şeylerle...
    Çok güçlüdür... Yapması gerekeni ne pahasına olursa olsun yapacaktır. Yapmadan bırakmaz asla... Canı pahasına yapar ve ölürken dahi seslendiğinizde boydan boya kesilmiş bir vücutla saatler süren bir iç kanamadan sonra kafasını kaldırır sizi selamlar ve öyle gider. Bu kadar yapar işte ve bu da onun kararıdır. Tepeden tırnağa karakterdir. :(

Ama boş işlerle uğraşan, köpek döğüştüren, yok yere canavar yaratmak isteyenlere köpekleri tavsiye etmem. Onlar sadece mahvederler hayatı. Gereksizdirler. Ve insanla köpek arasındaki o güçlü bağı asla anlayamazlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• sizi bu köpeklerin arasına atıp yedirmek lazım. başka birşeyde yazardım amma velakin neyse
  • Herhalde bu sözleri benim için söylemediniz. Benim köpeğim geçirdiği 2. Ciddi ameliyattan sonra; ki bu 2.sini bir "profesöre" yaptırmıştık... Vefat etti. Karnındaki çuval gibi dikilmiş yarık da o ameliyatın sonucundaydı. Köpekler konusunda malesef doğru düzgün ve içten uygulanan yasalarımız yok. Hep göstermelik... Bu yüzden iç kanamadan öldü benim zavallım. Yani döğüş falan; bunlar çok vahşice şeyler. Bunları yapanlar ve destekleyenlerin köpeklerle, hayvan sevgisiyle uzaktan yakından ilgileri yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: EaglesWing

Herhalde bu sözleri benim için söylemediniz. Benim köpeğim geçirdiği 2. Ciddi ameliyattan sonra; ki bu 2.sini bir "profesöre" yaptırmıştık... Vefat etti. Karnındaki çuval gibi dikilmiş yarık da o ameliyatın sonucundaydı. Köpekler konusunda malesef doğru düzgün ve içten uygulanan yasalarımız yok. Hep göstermelik... Bu yüzden iç kanamadan öldü benim zavallım. Yani döğüş falan; bunlar çok vahşice şeyler. Bunları yapanlar ve destekleyenlerin köpeklerle, hayvan sevgisiyle uzaktan yakından ilgileri yok.

hayır sizin için söylemedim.zaten son cümlenizde özetlemişsiniz.sözüm öteki tamamen medeniyetten uzak yaşayan canlılara.şu hayvanları karşı karşıya getirenlere kavga ettirmeye meyili olanlara,güç unsuru olarak bakanlara.. diye gider.bunun hayvan sevgisiyle falan alakası yok.onlara silah,mal gözüyle bakanlar bunlar.yani konuyu açan arkadaşı anlarım.bu daha güçlüdür çenesi böyledir gibisinden karşılaştırma yapılabilir.ama bunların zihniyetleri farklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serhadss -- 13 Ekim 2013; 16:23:32 >

• Guclu diyince neden akla hemen pit bullar geliyor anlamis deilim. Baslik hangi kopek kavga en ustundur deilki! Kaldiki olmasinda..
    Bencede en guclu kopekler mastifler.. Basinda da Tibet mastifi geliyor. Kangallarimizinda tartismasiz hatiri sayilir bir yeri var bu siralamada. ama su gogsu daracik, boyu almis basini uzamis kavak misali kangallari gorunce uzuluyorum acicasi. Nerde o eski baba kangallar diye sorar oldum..
  • en iyi köpek rotweiller al otur aşşa
  • aklıma gelenler

prese canario
    dogo
    pitbull
    rotweiler(az kişi yazmış acayip güçlü bi hayvan)
  • Güçten kasıt heybet,irilik,cüsse kilo gibi faktörlerse Aksaray malaklısı bence
    Yok saldırganlık vahşilik (ki bunlar yetiştirmeye de bağlıdır) ise bully kutta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuwaTr -- 27 Mart 2014; 2:27:36 >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.