Şimdi Ara

Size Boks mu ? Yoksa KickBoks mu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30
Cevap
2
Favori
64.867
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki

Size Boks mu ? Yoksa KickBoks mu ?

(En Son Oy Tarihi: 1.1.2024)
Giriş
  • Arkadaşlar ben bir dövüş kursuna gitmeye karar verdim ama hangisine gitsem bilmiyorum...

Sizce boksamı gitsem yoksa kickboksamı gitsem..

• Bu aralar bende gitmeyi düşünüyorum msj bulunsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Supernatural7

Bu aralar bende gitmeyi düşünüyorum msj bulunsun.
    bende bu ankette hangi sonuç çıkarsa ona gidicem...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Supernatural7

Bu aralar bende gitmeyi düşünüyorum msj bulunsun.
    kardeşim ben gittim kickbox a ama ciddi derecede zararları var gitme demiyorum ama öğrenip bırakmandan yanayım yumruk yedikçe beyin hücrelerin ölüyor ilerisi için sağlıklı bişey değil ama şiddetle öğrenmeni tavsiye edebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LOCOO -- 4 Mart 2012; 14:17:05 >
  • daha önce kickboxa gitmiş biri olarak boxa gitmeni öneririm.
    2 sinide birbiri ile kıyaslayıp bu daha iyi demek yanlış olur zaten hiçbir dövüş sporu için bu yapılmaması gereklidir.

Fakat şunu bilmen lazım, kickbox un temeli box tur. gard alma yumruk atma teknikleri box tabanlıdır, zaten gittiğinde temel olarak box öğretecekler...
    Box öğrenirim tekmede atarım mantığı ilede gidemessin çünkü box ta mükemmel gard ve mükemmel teknik diye birşey yoktur zamanla yerine oturur mükemmelleşir 30yıllık boksör ler hala tekniklerini geliştirmek için saatlerce gölge boksu ve yıllarca çalışma yapıyorlar. Öyle öğrenip yanına tekme ekleyim mantığı olmaz bu 2 spor dada öğrenme, öğrendikten sonra biten bir olay değil aksine uzun bir süreçtir...

Benim vaktim ve fırsatım yok , tekrar spora başlayacak olsam box dan başlardım
  • quote:

Orijinalden alıntı: LOCOO

kardeşim ben gittim kickbox a ama ciddi derecede zararları var gitme demiyorum ama öğrenip bırakmandan yanayım yumruk yedikçe beyin hücrelerin ölüyor ilerisi için sağlıklı bişey değil ama şiddetle öğrenmeni tavsiye edebilirim

Alıntıları Göster
    ya aslında gitmemde bizim evin bi kaçmetre ilerisinde boks eğitimi veriyolar bedavaya bide nerde olduğunu bilmediğim biyerde bedava veriyolar kuzenim bulmuş sırf bedava diye gidiyorum :) işte ankette hangisi çıkarsa ona gitcem.

Ben aslında gardları duruşları falan biliyorum bizim sınıfta bi çocuk var türkiye 3.sü seçildi yarışmalarda gençler takımında , benide götürmüştü bi 3 hafta falan gittim o zamanda öğretmişlerdi gardları falan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ung00dz1 -- 4 Mart 2012; 14:20:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ung00dz1

ya aslında gitmemde bizim evin bi kaçmetre ilerisinde boks eğitimi veriyolar bedavaya bide nerde olduğunu bilmediğim biyerde bedava veriyolar kuzenim bulmuş sırf bedava diye gidiyorum :) işte ankette hangisi çıkarsa ona gitcem.

Ben aslında gardları duruşları falan biliyorum bizim sınıfta bi çocuk var türkiye 3.sü seçildi yarışmalarda gençler takımında , benide götürmüştü bi 3 hafta falan gittim o zamanda öğretmişlerdi gardları falan.

Alıntıları Göster
    Mutlaka olması lazım bence; KickBox + BodyBuilding

• quote:

Orijinalden alıntı: vanhelsing1

Mutlaka olması lazım bence; KickBox + BodyBuilding

Alıntıları Göster
    ya bodybuilding bana göre değil :)
    zaten kick boks yada boks yaparken kaslar çalıştığı için kasların gelişiyor ayrıca bodybuilding yapmay gerek yok diye düşünüyorum..
  • quote:

ya bodybuilding bana göre değil :)
    zaten kick boks yada boks yaparken kaslar çalıştığı için kasların gelişiyor ayrıca bodybuilding yapmay gerek yok diye düşünüyorum..

Alıntıları Göster
    İzmir de boks için gidebileceğimiz bir salon var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sungate

İzmir de boks için gidebileceğimiz bir salon var mı?

Alıntıları Göster
    izmir Atatürk Stadyumunda G.S.İ.M boks kulübü var ona gidebilirsin.
  • quote:

izmir Atatürk Stadyumunda G.S.İ.M boks kulübü var ona gidebilirsin.

Alıntıları Göster
    muay thai boks kick boks gibi sporlarla senelerdir ilgilenmekte olan biri olarak boks diyorum ben. karizması yeter. ben şuan imkanım olsa boksu tercih ederim fakat evimin dibinde kickbox klubü olduğu için onu tercih ediyorum. antrenman olarak kickbox antrenmanları daha ağırdır. maçlarda boks daha ağırdır. boks tamamen kafaya yumruk odaklı ve rakiple dip dibe dövüşüyorsun. kick boks tekmelerle uzaklaştırma veya dinlenme gibi şeyler yapabilirsin. sokakta işime yarasın diye gideceksen boksu tercih etmen daha mantıklı. zaten sokakta antrenmanda çıkardığın gibi bi tekme çıkarırsan bacağın ciddi hasar görür. [ 5 aydır gidemedim antrenmana sırf o yüzden yeni yeni başladım] karar sana kalmış ama boks en iyisidir. bi kere tarihi olan bi spor ve ne zaman rocky izlesen gaza gelebilme şansın var dostum bi de yanlış anlama ama senin gibi gazla başlayanlar en fazla 2 ay sonra bırakıyor zaten o yüzden pek bi önemi yok hangisine gideceğinin.

edit: gitme napcan gibi seçenekler koymuşsun. kesinlikle git bence hiç bişey olmasa bile vücudun zinde oluyor. inan hayatta daha başarılı oluyosun. hayatına bi düzen geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zafonte -- 4 Mart 2012; 17:39:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Zafonte

muay thai boks kick boks gibi sporlarla senelerdir ilgilenmekte olan biri olarak boks diyorum ben. karizması yeter. ben şuan imkanım olsa boksu tercih ederim fakat evimin dibinde kickbox klubü olduğu için onu tercih ediyorum. antrenman olarak kickbox antrenmanları daha ağırdır. maçlarda boks daha ağırdır. boks tamamen kafaya yumruk odaklı ve rakiple dip dibe dövüşüyorsun. kick boks tekmelerle uzaklaştırma veya dinlenme gibi şeyler yapabilirsin. sokakta işime yarasın diye gideceksen boksu tercih etmen daha mantıklı. zaten sokakta antrenmanda çıkardığın gibi bi tekme çıkarırsan bacağın ciddi hasar görür. [ 5 aydır gidemedim antrenmana sırf o yüzden yeni yeni başladım] karar sana kalmış ama boks en iyisidir. bi kere tarihi olan bi spor ve ne zaman rocky izlesen gaza gelebilme şansın var dostum bi de yanlış anlama ama senin gibi gazla başlayanlar en fazla 2 ay sonra bırakıyor zaten o yüzden pek bi önemi yok hangisine gideceğinin.

edit: gitme napcan gibi seçenekler koymuşsun. kesinlikle git bence hiç bişey olmasa bile vücudun zinde oluyor. inan hayatta daha başarılı oluyosun. hayatına bi düzen geliyor

Alıntıları Göster
    ben de bir süredir boksa başlamak istiyorum ama kurs bulamadım. istanbul-ataşehirde oturuyorum var mı bildiğiniz tuzlu olmayan bir yer ??

• quote:

Orijinalden alıntı: sperry

ben de bir süredir boksa başlamak istiyorum ama kurs bulamadım. istanbul-ataşehirde oturuyorum var mı bildiğiniz tuzlu olmayan bir yer ??

Alıntıları Göster
    zafonte evet gazla başlıyorum ama aha önceden çok azda olsa boks geçmişim var ayrıca ben başladığım işi bitirmeden asla bırakmam... hayatım boyunca hep böyle yaşadım ben.
  • quote:

zafonte evet gazla başlıyorum ama aha önceden çok azda olsa boks geçmişim var ayrıca ben başladığım işi bitirmeden asla bırakmam... hayatım boyunca hep böyle yaşadım ben.

rocky 7 geliyor o zaman.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ZEUS__

quote:

rocky 7 geliyor o zaman.

:D
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ZEUS__

quote:

rocky 7 geliyor o zaman.

:D

Alıntıları Göster
    Evet sayın forum üyeleri anketimizde kick boks , boks'u geçmişken birden berabere kaldılarrr.....
    Bakalım sonuç ne olacak.

Ve kick boks maçı ele alıyor ve anketimiin galibi olabilir.. (heyecan olsun diye :])

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ung00dz1 -- 4 Mart 2012; 21:50:09 >

• quote:

Evet sayın forum üyeleri anketimizde kick boks , boks'u geçmişken birden berabere kaldılarrr.....
    Bakalım sonuç ne olacak.

Ve kick boks maçı ele alıyor ve anketimiin galibi olabilir.. (heyecan olsun diye :])

Alıntıları Göster
    görünüşe göre kick boksa gidiyorum :)

• quote:

görünüşe göre kick boksa gidiyorum :)

Alıntıları Göster
    satranç oyna gidip paranla dayak yeme

• quote:

Orijinalden alıntı: THUNDERBIRD

satranç oyna gidip paranla dayak yeme

Alıntıları Göster
    kick boksa gidersem asıl paramla dayak yemekten kurtulmuş olcam daha geçen 2-3 apaçi sıkıştırdı bişeyde yapamadım zorla paramı aldılar telefonumuıda alıyolardı yerden taş aldım attım birinin kafasına sonra kaçtım imdaat diye bağırdım öyle kurtuldum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ung00dz1 -- 5 Mart 2012; 13:47:45 >
  • quote:

kick coksa gidersem asıl paramla dayak yemekten kurtulmuş olcam daha geçen 2-3 apaçi sıkıştırdı bişeyde yapamadım zorla paramı aldılar telefonumuıda alıyolardı yerden taş aldım attım birinin kafasına sonra kaçtım imdaat diye bağırdım öyle kurtuldum...

İstemsiz güldüm
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.