Şimdi Ara

metalurji mühendisliği?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
18.339
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Abiler bu adamlar ne yapar kime sorsam 10dk övüyor başkada bişey yok.Puanım yıldız teknik 2. öğretimi tutuyor.Herşey uygunken yazıp gitmek istiyorum ama .Mezun olunca nerde çalışcam iş olanakları filan nelerdir ? Bu bölümün esas amacı nedir ? Bu tür sorularda eksiğim var bana yardımcı olun.Şimdiden teşekkürler

• valla banada hep övdüler bende araştırıyom bunu itü yazıyımmı yazmıyımmı diye soruyom kendime.. yazıyımmı yaaa

bişiler yazsalarda keşkede bizde faydalansak yaws
  • Ben okuyorum, açıkçası hiç sevmedim, nefret ettim. İşin geleceği varmış ya da yokmuş. Sevmedikten sonra nasa'da olsan ne yazar
  • ee neden memnun değilsin onuda yaz bari. bak kendin düşmüşün bize tavsiyeler verde bizde düşmeyelim aynı bataklığa
  • arkadaşım ben yıldız metalurji mezunuyum 2.öğretimle 1.öğretimin para farkı hariç hiç farkı yok.. yıldızın hocaları mükemmel.. öğrenci işleride çok kafa her işini hemen hallederler.. tek sorun davutpaşadır ama bina mükemmeldir çok kısa zamanda alışırsın ortama.. ben bu sene mezun oldum bi hafta önce 1,750ye işe girdim.. metalurjiyi ağır sanayi olarak nitelendirme çnkü aynı zamanda malzeme mühendiside oluyosun ve ofis ortamındada çalışma imkanın var ama fabrikada tabikide çok daha fazla kazanırsın.. iş bulamama şansın yok hocalar iş bulmanda çok yardımcı oluyolar. ileride yaptığın işin tozunu yutmuş bi iş veren olmak istiyosan tüm bölümler arasında girebiliceğin en mükemmel bölüm metalurji ve malzeme mühendisliğidir.. bilindiği gibi eskiden makinanın bir alt dalıyken bugün Türkiye sanayilerindeki önemi nedeniyle ayrı bi bölüm olarak yer almaktadır malzeme mühendisliği.. yıldız ve metalurji hakkında başka merak ettiğin bişi varsa yardımcı olmaya çalışırım..

• quote:

Orjinalden alıntı: stigmata_

ee neden memnun değilsin onuda yaz bari. bak kendin düşmüşün bize tavsiyeler verde bizde düşmeyelim aynı bataklığa

Neden memnun değilim;

Şöyleki; Okurken dersler ağır. Pekçok ezber gerektiren ders var ve bunlar seni soğutuyor. Bayaa çalışıp çabalıon falan.
    Çalışma ortamı ise genelde metal sanayi'de, ne bilim fabrikalarda ve bilimum pis ortamlarda geçebiliyor genelde.
    Yapacağın iş bir makine mühendisiyle hemen hemen aynı olsada alacağın maaş bundan az olabilir. Çünkü bu meslek daha pek bilinmiyor ve başvurduğun yerdeki adam değerini anlayamayabiliyor.
    Birine bölümünü anlatırken ısrarla metalurji'yi vurguluyorsun ama bütün insanlar pavlov'un köpekleri gibi şartlanmış bir şekilde bunu meteoroloji anlıyorlar ve bu seni çıldırtıyor. Zaten ilk dönemin sonunda bölüm adını söylerken sadece "Metal" diyorsun. Merak eden soruyor, anlıyor. Sırf 4 sene insanlara bölümünü açıklamaya çalışmak bile çileden çıkartabiliyor. Ama son darbeyi iş başvurusuna gittiğin senin bölümünle %100 alakalı iş yeri sahibinin aynı şekilde seni meteorolojist sanmasıyla vuruluyor. O noktada bıraktım ben anlatmaya çalışmayı.

İyi yönleride var elbette. En başta eğer şu FW mailler biraz doğruysa ve gelecekte bor'la çalışcaksa arabalar parayı vuracağındır. Hele ki bitirme tezini bu yönde verirsen daha da güzel olabilir.
    Pek çok farklı alanda çalışman mümkün. Ama alanlar ne kadar farklı olursa olsun hepsi leş gibi yerler.
    Pek çok farklı alan derken mesela; Porselen yapımı, araçların dış ve iç yapıları, aksamları. Metalle ilgili aklına gelebilecek herşey; Yeni ve daha kaliteli bir teflon üretmekten nasa'da uzay araçlarının dış yüzeyini sağlamlaştırmaya kadar.

• Metalurji mühendislerinin pis ortamda çalıştığı yanlış bi olgudur arkadaşlar.. Mühendisler işçi değildir çoğu zaman ses geçirmeyen klimalı odalarında masa başı çalışırlar.. ki artık günümüzdeki fabrikalarda mühendisler işletmenin dışında binalarda çalışmaktadır.. sadece denetleme amaçlı yada yeni ürün ürettiğinizde fabrika ortamına girersiniz.. üretim çok zevkli bi iştir.. yeri geldiğinde bu otomobilin şuyunu biz yapıyoruz şu kola şişesini biz yapıyoruz şu binanın şunlarını biz yapıyoruz gibi gibi güncel hayatta sürekli çevrenizdekilere vayy be dedirticek bi durumdur.. Günümüzde paranın üretimde olduğu bi gerçektir.. Dersler zor demek bölüm işe yaramaz anlamına gelmez.. ayrıca yolunu bulduğunuzda derslerinde zor olmadığını görüceksiniz.. yani bi işletmeci olup sigorta şirketi yada bankada ot gibi çalışmak yerine fabrikada özgürce çalışmak her zaman daha cazip geliyo bana bilmiorum.. makina mühler artık sadece cizim yapıolar metalurji müh.liği metoroloji zanneden kesim ise genelde lise mezunu kesimdir.. başvuruda bulunduğun her yer çok doğru bi karar verdiğimi mülakatlarda hep sölemiştir. saygılar...

• kardeş su metoroloji ile karıştırmalrı konusunda %100 hak veriyorum sana. ama naapabilirsinki

bana fena bölüm gelmedi enazından makine müh. gibi zibil gibi ortalıktga dolaşmiyolar. yıldız makine yazcağıma bunu yazarım bea dimi
  • @roro hocam pm attım . bu arada acıklamalarınız ıcın cok tesekkur ederım arkadaslar. gercekten aydınlatıyorsunz ... ben de odtü metalurji ve malzeme muhendislügünde okuyorum ( hazırlık bıttı bu sene 1. sınıfa gectık hayırlısıyla ) oldukca uzun arastırmalar sonucu yazdım bolumu bakalm nasıl olucak ... ama cok mutlu ve umutluyum :D
  • quote:

kardeş su metoroloji ile karıştırmalrı konusunda %100 hak veriyorum sana. ama naapabilirsinki

bana fena bölüm gelmedi enazından makine müh. gibi zibil gibi ortalıktga dolaşmiyolar. yıldız makine yazcağıma bunu yazarım bea dimi

yıldızın en ünlü bölümü makinedir bir kere ve bazı seyleri bilmeden fazla yorum yapmamak lazım.
  • yıldızın en ünlü bölümü mimarlıktır bu arada.. okulda makina mühendisleri kontenjanı yüksek olduğundan fazladır.. hepsi erkektir ve zor bölümdür..
  • Yıldızın en ünlü bölümü bilgisayardır
  • quote:

Orjinalden alıntı: roro

yıldızın en ünlü bölümü mimarlıktır bu arada.. okulda makina mühendisleri kontenjanı yüksek olduğundan fazladır.. hepsi erkektir ve zor bölümdür..

Benim bildigim kadarıyla makina. Mimarlık da ünlü ama benim duyduklarım dahilinde makina en ünlüsü. Ve de söyle bir sey var yıldız bir teknik üniversite oldugu ic,n mühendislik bölümleri daha ön plandadır.
  • metalurjist arkadasların arasına bende katılıyım..ben kocaeli uni.de meatlurji ve malzeme muh. 3. sınıfına gectim...bence gelecegin onemli mesleklerinden biri tercih etmek istiyen arkdaslara bi onerim war.okuması zor ama gelecegeni dusunuyosan bu bolumu tercih et derim..iş bulma sorunun yok tabi kendini gelistirdigin surece(yabancı dil,bilgisayar,vs..)..
  • ben de KaLiHoRas_song gibi odtüdeyim... 1.sınıfa başlayacağız inş..
    aman diyim size sakın ne olduğunu bilmeden yazmayın.. ben çok isteyerek girdim.. çok da seviyorum..
    gerçekten gelecek var bu meslekte.. ben işsiz olan metalurji mühendisi göremedim en azından odtü mezunu olarak..
  • quote:

Orjinalden alıntı: loneranger

metalurjist arkadasların arasına bende katılıyım..ben kocaeli uni.de meatlurji ve malzeme muh. 3. sınıfına gectim...bence gelecegin onemli mesleklerinden biri tercih etmek istiyen arkdaslara bi onerim war.okuması zor ama gelecegeni dusunuyosan bu bolumu tercih et derim..iş bulma sorunun yok tabi kendini gelistirdigin surece(yabancı dil,bilgisayar,vs..)..

kocaelı unıversıtesı hakkında bıraz bılgı werebılır mısın ben yazmayı planlıormda kocaelı-metalurjı ve malzeme
  • quote:

Orjinalden alıntı: John_Lennon

quote:

Orjinalden alıntı: loneranger

metalurjist arkadasların arasına bende katılıyım..ben kocaeli uni.de meatlurji ve malzeme muh. 3. sınıfına gectim...bence gelecegin onemli mesleklerinden biri tercih etmek istiyen arkdaslara bi onerim war.okuması zor ama gelecegeni dusunuyosan bu bolumu tercih et derim..iş bulma sorunun yok tabi kendini gelistirdigin surece(yabancı dil,bilgisayar,vs..)..

kocaelı unıversıtesı hakkında bıraz bılgı werebılır mısın ben yazmayı planlıormda kocaelı-metalurjı ve malzeme

walla arkadasım once kampusten baslayalım istersen.merkeze 10 dk mesafede vinsan veziroglu kampusundeyiz.kampus prefabrik sınıflardan olusuyo.bu durum yagmurlu havalarda cok sorun oluyo acıkcası.kampus deniz kenarında(deniz cok pis) buyuk bi alana kurulmus.basket sahası ve tenis kortları war kutuphanesi ve bilgisayar kullanabilecegin yer war.muhendislik oldugundan erkek oranı cok fazla(hele metalurji de 60 kisilik sınıftan 4-5 kız cıkar)..muhendisligin en zor okunan bolumu metalurji kocaelinde.bolum baskanı şadi bey.ununu duymusundur belki.bitirmesi cok zor bi okul bu bi gercek.ama sehir olarak baktıgımızda kucuk ama fena yer degil.ogrencilerin bol oldugu bi sehir sonucta..kocaeli boyle iste daha soru sormak istersen cevaplarım arkadas

• quote:

Orjinalden alıntı: @pi

quote:

kardeş su metoroloji ile karıştırmalrı konusunda %100 hak veriyorum sana. ama naapabilirsinki

yıldızın en ünlü bölümü makinedir bir kere ve bazı seyleri bilmeden fazla yorum yapmamak lazım.

bana göre öle kardeş zevk meselesi naaparsın ama bi yıldız makina yazcağıma itü metalurji yazarım bu gerçek

• ya arkadaşlar bu bölümden bilgisayar parçalarına ya da bilişim teknolojilerini içeren branşı seçme olanağımız var mı? Sonuçta metalurji ve malzeme müh. değil m bilgisayar parçaları da bu işin içine giriyordur herhalde Bi şey daha , böyle bir olanağımız varsa bunun için bilge adam sertifikası gibi şeylere ihtiyaç var mı? cwplarınızı bekliyorum saolun
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.