Şimdi Ara

SİZCE ÇIKMA LASTİK ALINIR MI ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
0
Favori
26.925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arabama çıkma lastik almayı düşünüyorum,

sıfır lastik alırsam 175 70 13 alıcam 80 tl

çıkma alırsam 205 60 13 spor lastik alıcam 50 tl,

mantığım da kalbim de çıkma lastikten yana :)

• Arabayı ayda yılda 1 kullanıyorsanız ve bu kullanım şehir içinde oluuyorsa durumunuz çok kötü sıfır lastiğe ayırıcak bütçeniz sadece çıkmalara yetiyorsa alınır.Durumunuz iyi aracı aktif olarak şehir içi şehir dışı kullanıyorsanız çıkma lastiğin yanına yaklaşılmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bnym97 -- 5 Nisan 2015; 0:50:23 >
  • Neyden nasıl çıktığı önemli...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lastiğin durumu önemli dişlerin derinliği falan iyi olmalı yanaklarına falan iç yüzeyine iyice bakmak lazım . Biraz riskli işdir ama iyi bir tane denk gelirse neden olmasın . arada çok bir fark yok açıkçası 4 teker için 120 lira fark oluşuyor riske girilmeyecek bir rakam hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bnym97

Arabayı ayda yılda 1 kullanıyorsanız ve bu kullanım şehir içinde alınıyorsa durumunuz çok kötü sıfır lastiğe ayırıcak bütçeniz sadece çıkmalara yetiyorsa alınır.Durumunuz iyi aracı aktif olarak şehir içi şehir dışı kullanıyorsanız çıkma lastiğin yanına yaklaşılmaz.

ayda yılda bir kullanıyorum ve o da şehir içinde,

bir lastiğimde çok büyük çatlak var bir lastiğim de patladıktan sonra fitil takıldı,

o iki lastik sürekli iniyor ve sürekli şişirmeye uğraşmamak için değiştiricem,

o halde çıkma lastik benim için mantıklı ?
  • jac0B0 kullanıcısına yanıt
    Mantıklı fakat çıkma lastiklerin durumuda çok önemli hocam çok yıpranmış olmasa daha iyi olur güvenlik açısından alırken lastiklere iyi bir göz gezdirin önceden patlayıpta işlem görmüş mü yoksa sıfırından farkı sadece biraz kullanılmış olması mı.

Bizim komşu megane 1 aracında çıkma lastik kullanıyor.Lastikler yüzünden kaza yaptığını duymadım hem daha ucuza geliyor diyor adam sadece şehir içinde kullanıyor aracını bol bol patinajda çekiyor lastikler ucuza geldiği için galiba
  • Alınmasa daha iyi.lastik iyiyse neden atılsın.atıldıysa vardır bir sebebi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Duruma göre değişir.

Ben olsam çin malı olmadığı sürece yeni lastik almaya çalışırdım. Ama illa lastik almam gerekiyorsa ve maddi olarak gücüm çıkmaya yetiyorsa alırdım.
  • Çıkma aldığın lastik biraz fazla geniş araç dönerken sürtmesin.
  • Kesinlikle alınmaz... Hatta 2. El jant lastik takımı da alınmaz... Tecrübeyle sabittir çok çabuk patlıyor lastikler balon falan yapıyor.2 kez başıma geldi... Zaten fiyat farkı da 100 lira bişey al sıfırı kafan rahat olsun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Belki bu mesajım bazılarına yanlış gelecek fakat çıkma lastik risktir. Lastik ve aracın fren sistemi en önemli kısımlarıdır. Güvenliğiniz için sıfır lastik alın.
  • Lastik temizse alinir bence

Ha temizden kastim kirli olmamasi degil tabiki. Lastik yeni ise tamiri yoksa olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pi -- 5 Nisan 2015; 9:51:44 >
  • Alınmaz sakın böyle bir hataya düşmeyin, 2008 de çok iyi durumda olan dört tane michelin çıkma lastik almıştım, abartmıyorum her gün lastikçiye gidiyordum biri iniyor yaptırıyorum diğeri iniyor kaç defa işe geç kalmıştım, lastikçiye verdiğim tamir paralarıyla iki sıfır lastik parası gitmiştir, sonra gidip dört tane sıfır lastik aldım kurtuldum çektiğim eziyet ve verdiğim para çöpe gitti. Zaten lastik sağlam olsa kullanan çıkartmazdı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ozgur_gs_91

Çıkma aldığın lastik biraz fazla geniş araç dönerken sürtmesin.

geniş tabanı arkaya koyacağım hocam,

öne koyarsam davlumbaza sürter.
  • 30 tl için sizin ve sevdiklerinizin canını tehlikeye atmaya değer mi?
  • Bence sıfır alın, garantili, yol yardımlı.

• 175 lik janta 205 lik lastik nasıl olcak onu anlamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: cono01

175 lik janta 205 lik lastik nasıl olcak onu anlamadım

oluyor hocam önemli olan çapı dengede tutmak,

175 70 'in yanağı 122,5

205 60 'ın yanağı 123

bu da binde dört fark yapar ihmal edilecek bir fark.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jac0B0 -- 5 Nisan 2015; 12:30:49 >
  • araba ne merak ettim niva falan mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

quote:

Orijinalden alıntı: cono01

175 lik janta 205 lik lastik nasıl olcak onu anlamadım

oluyor hocam önemli olan çapı dengede tutmak,

175 70 'in yanağı 122,5

205 60 'ın yanağı 123

bu da binde dört fark yapar ihmal edilecek bir fark.

lastik oturur mu yandan taşmaz mı?

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.