Şimdi Ara

Sizce aldığım haftalık az mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
3.119
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben bilgisayarcıda çalışıyorum (en az 20 kere söylemişimdir forumda ) aynı zamanda korsan cdde satıyoruz. Dükkanı sabah 9.30 da açıp akşam 9 da çıkıyorum. Haftada 1 gün iznim var. İşim rahat, patronum kafa adam. memnunum yani. Bazen patron hiç gelmiyor, dükkanı ben açıp ben kapıyorum. Mesai yaptığım oluyor yani. Dükkandaki her işi yapabiliyorum. Bilmediğim bişey kalmadı yani. Temizlikten tut, yazar kasaya...

Aldığım haftalık 100 lira. Şu sıralar kafama takılmaya başladıda sizede sorayım dedim. sizce azmı aldığım haftalık ?

Not: bugün itibariyle 17 yaşındayım. Aldığım haftalıkta payı olursa yaşımın, onuda belirtin...

iyi geceler tekrardan.

• Bence az alıyorsun. Madem hiç gelmediği bile oluyor , bütün işleri sen yapıyorsun. Bir de çalışan tek elemansan bence en azından asgari ücret almalısın.
  • yaşına göre ayda 400 iyidir tabi sigortanda varsa
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeyLu

yaşına göre ayda 400 iyidir tabi sigortanda varsa
    @kNiFé $ evet tek çalışan benim.

@leylu3006 sigorta yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vitamin++

@kNiFé $ evet tek çalışan benim.

@leylu3006 sigorta yok.

Alıntıları Göster
    ufak bi şehirdeysen sorun olmaz ama büyük şehirde o para az
  • quote:

Orijinalden alıntı: cadocx

ufak bi şehirdeysen sorun olmaz ama büyük şehirde o para az

istanbul/fatihdeyim. tek başıma yaşıyorum şuan. abim askerden gelince 2 miz aynı evde kalmaya başlayacağız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LeyLu

yaşına göre ayda 400 iyidir tabi sigortanda varsa
    sigortasızsan bana göre kötü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: .ProtoN.

Alıntıları Göster
    Parası az tabi ama ufak bir bilgisayarcı dükkanıysa ve cd satmaktan başka iş yoksa(pc tamir vb.) daha fazla bir beklentin olamaz diye düşünüyorum.

(11,5 saatlik iş için parası az ama dediğim gibi işin vasıfı da önemli)
  • quote:

Orijinalden alıntı: .ProtoN.

Alıntıları Göster
    up
  • quote:

İyi geceler,
    Ben bilgisayarcıda çalışıyorum (en az 20 kere söylemişimdir forumda ) aynı zamanda korsan cdde satıyoruz. Dükkanı sabah 9.30 da açıp akşam 9 da çıkıyorum. Haftada 1 gün iznim var. İşim rahat, patronum kafa adam. memnunum yani. Bazen patron hiç gelmiyor, dükkanı ben açıp ben kapıyorum. Mesai yaptığım oluyor yani. Dükkandaki her işi yapabiliyorum. Bilmediğim bişey kalmadı yani. Temizlikten tut, yazar kasaya...

Aldığım haftalık 100 lira. Şu sıralar kafama takılmaya başladıda sizede sorayım dedim. sizce azmı aldığım haftalık ?

Not: bugün itibariyle 17 yaşındayım. Aldığım haftalıkta payı olursa yaşımın, onuda belirtin...

iyi geceler tekrardan.

Haftalığın iyi ve ya kötü. Biz burda az alıyorsun dersek gidip zam mı isticeksin ? Anında başkasını bulurlar. Sonuçta yaptığın iş bin tl gerektircek bir iş değil. mc ve ya burger king e girip çalışmanı öneririm. Ve ya starbucks falan. Hem sigortan olur hem daha fazla maaş hemde günde 12 saat çalışmazsın. Ha bana kalırsa git oku.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sing_a_song

Parası az tabi ama ufak bir bilgisayarcı dükkanıysa ve cd satmaktan başka iş yoksa(pc tamir vb.) daha fazla bir beklentin olamaz diye düşünüyorum.

pc tamiri yapıyoruz: format, parça değişimi vs. aklına ne gelirse yani. parça var, ürün var, cd var ne ararsan yani. dükkanın geliri günlük 100 liradan aşağı olmuyor.
  • 400 tl su sartlarda azinsanacak bir rakam degil ayrica bence 1 2 yil bu paraya calis adamin guvenini tam kazan sonrada zam istersin
  • quote:

quote:

pc tamiri yapıyoruz: format, parça değişimi vs. aklına ne gelirse yani. parça var, ürün var, cd var ne ararsan yani. dükkanın geliri günlük 100 liradan aşağı olmuyor.

Alıntıları Göster
    benım yanımda ıkı adet var.yasları 17.

ocagın 15 ınde cıraklık egıtıme kaydını da yapıcam ıkısının de.haftada bır gun ıse gelmeyecekler.cıraklık tan kalfalıga gececekler.ve haftalık olarak benden 120 tl alacaklar.yatacak yerlerı de ben verıyorum
    ekleme:hatta elektrık su ve ısınmaları ıcın odun u bıle ben verıyurm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MMX 166 -- 12 Ocak 2010; 0:59:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sodömizer

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    bu dükkan fatih de mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz c

bu dükkan fatih de mi ?

evet tam adres veremiyorum burdan malum
  • quote:

bu dükkan fatih de mi ?

Alıntıları Göster
    Dükkanın aylık cirosu ne kadar?
  • quote:

bu dükkan fatih de mi ?

Alıntıları Göster
    400 lira her nekadar az olsa da, o çalışma ortamı için iyi. asgari ücret verip anasını ağlatıyor işverenler. kendi kendine otur. tahminimce işde olmuyordur çok format, arada sistem topla, cd çek/sat vs . rahatını bozma.
  • quote:

quote:

Günlük 100 TL, aylık gelir (ayda 4 gün tatil) 26*100'den 2.600,00 TL yapar.

Kira, elektrik, yeme içme vb. o dükkanın aylık gideri 1000,00 TL'yi bulur nerdeyse.(Atıyorum ama ufak dükkanların bile gideri vardır bu kadar)

Adama 1.600,00 TL kalıyor, 400'ü sana maaş veriyor. Sen hesapla gerisini.Ben olsam o dükkandan fazla beklenti içine girmem.

Şu var tabi çalışıp işi öğrenirsin, iş hayatını esnaflığı insanlarla iletişimi, aldığın maaşla bütçe yapmayı öğrenirsin.Bu artılarıyla bir süre daha bu şekilde çalışabilirsin

(Belki 2 mesajım da çok kötümser oldu ama farklı düşünen arkadaşlar ya da yanıldığımı düşünen arkadaşlar vardır )

Ekleme: Yorumlarım pek 17 yaş için olmadı.O yaşlarda belki iyi bir paradır 400,00 TL...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sing_a_song -- 12 Ocak 2010; 1:05:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Barış Can

Dükkanın aylık cirosu ne kadar?

Alıntıları Göster
    ücretin cok düsük dostum. patronun kafa adammıs ama seni ayak üstü iyi yemis. ne asgari ücret alıyosun ne sigorta yatırıyor hem de dükkanın tüm isini sen yapıyosun. köle misin bilader?
  • quote:

bu dükkan fatih de mi ?

Alıntıları Göster
    Bence çalıştığın ortama göre iyi para. Pek yorucu bir iş değildir kanımca. Asgari ücretle fabrikalarda çalışan insanlar var.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.