Şimdi Ara

SİZ OLSANIZ HANGİ BÖLÜMÜ SEÇERSİNİZ ? (SÖZEL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1

SİZ OLSANIZ HANGİ BÖLÜMÜ SEÇERSİNİZ ? (SÖZEL)

(En Son Oy Tarihi: 21.12.2019)
Giriş
  • Derece yapsanız aşağıdakilerden hangisini tercih ederdiniz ?

• UP
  • up
  • up
  • Kesinlikle Boğaziçi-Tarih olmalı. Reklam/medya/iletişim bölümleri ne kadar iyi üniversitelerde olursa olsun aldanmayın. Tarih/Felsefe/Sosyoloji/Edebiyat gibi bölümleri iyi üniversitede hakkını vererek okursanız hem akademide ilerleyebilir, isterseniz de medya/iletişim sektöründe yine güzel yerlere gelebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: isetta_1955

Kesinlikle Boğaziçi-Tarih olmalı. Reklam/medya/iletişim bölümleri ne kadar iyi üniversitelerde olursa olsun aldanmayın. Tarih/Felsefe/Sosyoloji/Edebiyat gibi bölümleri iyi üniversitede hakkını vererek okursanız hem akademide ilerleyebilir, isterseniz de medya/iletişim sektöründe yine güzel yerlere gelebilirsiniz.
    Boğaziçi Tarih ve Edebiatta okuyanlar dediğin gibi öğretmenlik değilde Akademisyenlik , Yurt dışı imkanı ve reklamcılık ve medya sektörlerinede girebiliyorlar . Odtü yada Tobb da tarih okusak aynı imkanları bulabilir miyiz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BounTTarih

Boğaziçi Tarih ve Edebiatta okuyanlar dediğin gibi öğretmenlik değilde Akademisyenlik , Yurt dışı imkanı ve reklamcılık ve medya sektörlerinede girebiliyorlar . Odtü yada Tobb da tarih okusak aynı imkanları bulabilir miyiz ?

Alıntıları Göster
    Bölümü külfet olarak görmeyip gerçekten keyifle ve hakkını vererek okursanız kesinlikle bulursunuz. Medya iletişim sektöründe çalışmak istiyorsanız iyi bir lisans eğitimi üzerine iletişim alanından 15-20 kitap okursanız bir iletişim fakültesi mezunundan teorik anlamda daha donanımlı olursunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yeni medya

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sayisalci olarak tarih bogazici sebebini arkadas yukarida yazmis ama isimleri pek aklimda tutamadigimdan pek bana gore degil :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kimi Matias Raikkönen -- 13 Mart 2019; 15:48:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • barkoda10 kullanıcısına yanıt
    Onu ankete eklemeyi unutmuşum . KADİR HAS ve BAHÇEŞEHİR deki Yeni medyalarda güzel. Sen hangi üniversiteyi güzel buluyorsun?
  • Kadir Has - yeni medya - ekledim.
  • BounTTarih kullanıcısına yanıt
    BAU tek atar. 2018 ApplyBAU %100 bursluluk kazandım fakat tercih etmedim, gezme fırsatı budu Beşiktaş kampüsü ve olanakları çok hoşuma gitti her türlü BAU 😎

• quote:

Orijinalden alıntı: isetta_1955

Bölümü külfet olarak görmeyip gerçekten keyifle ve hakkını vererek okursanız kesinlikle bulursunuz. Medya iletişim sektöründe çalışmak istiyorsanız iyi bir lisans eğitimi üzerine iletişim alanından 15-20 kitap okursanız bir iletişim fakültesi mezunundan teorik anlamda daha donanımlı olursunuz.

Alıntıları Göster
    Üni de ne kadar dil öğrenirsen başka bölümlere kaymak da o kadar kolay oluyor sanırım . Odtü,Tobb ve Boğaziçi lisans eğtimin yanındada çok güzel dil seçenekleri sunuyor. (Özelikle Boğaziçi tarihte ingilizce dışında son sene 2 farklı dilde tez yazılıyor (tez yazacak seviyede farklı diller bilmekte avantaj )) Boğaziçinde okuyup farklı sektörlerde çalışanda çok insan var sanırsam .

• quote:

Orijinalden alıntı: barkoda10

BAU tek atar. 2018 ApplyBAU %100 bursluluk kazandım fakat tercih etmedim, gezme fırsatı budu Beşiktaş kampüsü ve olanakları çok hoşuma gitti her türlü BAU 😎
    Neden tercih etmediniz ? Şuan okuyor musunuz yoksa mezun musunuz?
    -bau da ekleyeceğim kadir hasın yanına .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kimi Matias Raikkönen

Sayisalci olarak tarih bogazici sebebini arkadas yukarida yazmis ama isimleri pek aklimda tutamadigimdan pek bana gore degil :)
    Benim hedefim de orası umarım olur. Ama şimdiden birkaç alternatif araştırıyorum.
    Böteden verdiler bursu ondan tercih etmedim, ben mühendislik istiyorum. Sözelci olsam net bau yeni medya okurum geleceğin mesleği, birazda sosyal medyadan anlıyorsan tamam.

• barkoda10 kullanıcısına yanıt
    Burs için başvurunca İstanbul da bir görüşme yapılıyor değil mi? Yeni medya'nın iş imkanları ve dersleride ilgi çekici.
    Mülakata çağırılıyorsun fakat herkesi çağırmıyorlar orda da bir ön eleme var. Aklı olan sözelci yeni medya okur diğer klasik bölümleri okusan ne olur okumasam ne olur?

• quote:

Orijinalden alıntı: barkoda10

Mülakata çağırılıyorsun fakat herkesi çağırmıyorlar orda da bir ön eleme var. Aklı olan sözelci yeni medya okur diğer klasik bölümleri okusan ne olur okumasam ne olur?
    Boğaziçi deki bölümlerinde çok fazla avantajı var ( dil olsun yada yurtdışında yüksek lisans imkanı) . Özyeğin Gastronomi de öyle değerlendirenler için yurtdışı imkanı sağlıyor. Koç üni Medya ve Görsel sanatlar bölümüde yeni medya bölümleri kadar hatta daha fazla imkan sağlıyordur. Yeni Medya da ilgimi çeken bir alan Bau yada Kadir hası düşünebilirim ama ilk tercihim Boun tarih ve doğru bir tercih olduğunu düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.