Şimdi Ara

RİTALİN CONCERTA VS----- OKUYUN.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
43
Cevap
0
Favori
4.911
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sınıfta bi 3 5 kişi ritalin concerta kullanıyorlar ders çalışmak için ama anlattıklarına gore bırının karnı bırının bası agrıyo ama ıkısındede fayda aynı anlattığına gore 12 saat bıraksan 12 saat aşırı verımli çalışıyorum diyo çocuk 6. sınıftan 2. sınıfa yükseldi 3 ayda yani bu ilaçlar cidden bu kadar ders çalıştırıyor mu ? İçen herkes faydasını goruyo hepsinin başarısı gıttıkce ıvmelenıyor hatta kendileri tus a hazırlanan kısılerden 11 12 saat calısanlarında kullandığını belırtıyorlar sizce benimde alma imkanım cok yüksek yani cok cok rahat alabilirim elimi kolumu sallaya sallaya ama kararsız kaldım ders çalışamıyorum youtube giriyorum saçma salak videolar veya eve geliyorum yorgun oluyorum uyuyorum 9 a kadar

• ne yapmalıyım
  • bu ilaçları nasıl alabiliyoruz ?
  • Bu kırmızı reçeteli ilaçları elini kolunu sallaya sallaya alamazsın. Ciddi bir sorunun yoksa bu ilacı sana vermezler. Doktor bana vermek istediği halde almadım çünkü bir yeri düzeltirsen başka yeri bozuyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hyper1001 -- 11 Mart 2020; 21:46:28 >
  • yav olum şu sentetikleri güzel bir şeymiş gibi göstermeyin onun yerine sigara için hayatınıza zararı daha az olur
  • crux07 kullanıcısına yanıt
    baban doktorsa cok rahat alıyosun veya doktor tanıdık vs
  • Yan etkileri ilerde patlak verir çalışıp kazandığın hayat zehir olur..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Doktora ritalin yazarmisin dedim adam az daha küfür ediyordu tonla zararını soyleyip kovaladi beni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun hoxcam cogunun babası doktor vs o sekılde alıyo zaten
  • Hocam hangi sehir bana da yazar mi

• Doktor bacağım için kas gevşetici verdi ben onu kullanmadım bile concerta nedir. Kısa zamanlı faydası olur uzum zamanda diker. Kazandığın sınav da kağıtta kalır.

• Ben mezunum.Geçen sene bana da bu tarz bir ilaç vermişlerdi.Baya stres yapıyordum sınav yaklaştıkça. Sonra biraz araştırma yaptım.Bu ilaçları sınav dönemi boyunca kullansam bile sınavdan sonra bırakmanın çok zor olduğunu, resmen binbir işkenceyle birakabildiklerini yazmış çoğu kişi. Canımdan kıymetli mi ulan diyip attım ilacı bir kenara.Zaten daha 3 gün kullanmıştım.Bağımlılık yapmadan kurtuldum çok şükür. Bir de ritalin demişsin,o daha feci.Onu sırf sınava çalışırken daha iyi odaklanmak ve daha çok çalışmak için kullanan insanın aklını sorguluyorum.

• hukukenmezun kullanıcısına yanıt
    Millet gelecek kaygısından ne yapacağını şaşırıyor. Aslında gençleri bu hale getiren toplum, aile baskısından başka bir şey değil. Herkes bizi yarış atı olarak görüyor düzgün üniversite kazanmayanı adam yerine koymuyorlar

• Daemon_Blackfyre kullanıcısına yanıt
    Hocam her ne olursa olsun,ileride rahat yaşamak isteyen her insanın gelecek kaygısı var zaten.Bu ilacı kullanan çoğu insan odaklanma sorunu olduğu için değil odaklanma süresini arttırmak için kullanıyor.İkisinin arasında bariz bir fark var.Sanki ilaç kullanmak çok havalı bir şeymiş gibi ballandıra ballandıra anlatanı gördü bu gözler.Böyle manyaklar kullanıyor bu ilacı, sonra asıl ihtiyacı olan adama da yazmaz oluyor doktorlar. Saçma..

• Bu ne biçim düşünce anlamıyorum. Hangi baba çocuğuna rahatsızlığı yokken böyle bir ilaç yazar. Siz ne yaşıyorsunuz böyle?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hyper1001 -- 12 Mart 2020; 0:26:1 >
  • Caniniz bukadar degersiz mi cidden ?

• Kırmızı reçete olduğu için ilerde sorun yaratabilir iş hayatı sosyal hayat vs

• Ben sorunumu söyledim direk yazdı. Bir ay 18mg kullandım, ders çalışma etkisinde aşırı fark olmadı lakin ben 1.5 saatlik blok dersin en fazla yarım saatini dinleyebiliyordum şimdi 1.5 saat aralıksız dinliyorum ve anlıyorum. Bugün doktora gittim ilacı 27mg’a çıkarttı. Ben yan etkilerini çok az hissettim. Bakalım başarı durumuma nasıl etkisi olacak.

Edit: Bu ilaçlar beyindeki dopamin seviyesini dengeler eğer gerçekten ihtiyacınız yok ama ders çalışmak için alacam diyorsanız yapmayın, ilaç ters etki yapar ve beyininizdeki dopamin azalır yani akıllanmaya çalışırken gerizakalı olursunuz.

Edit2: Boşuna ilaç yazdırmak için doktora ne söylenmeli diye sormayın. Psikiyatriye gidin derdinizi anlatın sorun varsa yazarlar.

Edit3: Concerta ve Ritalin Amerika’da kokain ile aynı sınıftadır ve bizzat söyleyebilirim ki içince göz bebeğiniz büyür.

Edit4: İmla

Edit5: Niye böyle bir edit gereği duydum bilmiyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mikhail -- 12 Mart 2020; 0:41:5 >

• Daemon_Blackfyre kullanıcısına yanıt
    Yarış atı olsa iyi kendimi formula 1 de koltuk kapmaya calisan esteban ocon gibi hissediyorum herkes en iyisini istiyor

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.