Şimdi Ara

Sıvı soğutma pompası düzgün çalışmıyor, ne yapabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Corsair H100i v2 sıvı soğutma ürününe sahibim, yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum, fakat işlemci -6600k- normal voltaj ve frekans hızlarında olmasına rağmen sıcaklıklar bazen 100 dereceye geliyor ve sistem kapanıyor.
    Hortumları kontrol ettiğimde birinin ılık diğerinin de soğuk -olması gerektiği gibi-
    Kasa çözümüm çok iyi olmasa da çok da kötü değil, zaten havalar da serin ve diğer bileşenler 40 dereceleri geçmiyor.

Geçen gün kasanın altında yer alan ve içeri hava üfleyen fanı öne ve üst tarafa güç bela ekledim, sirkülasyonu daha iyi olması adına önde suan 1100rpm'de 2 adet fan var.
    Sistemi açıp öyle bi denedim fakat sıcaklıklar hala aynıydı, kasayıp pc açıkken açtım hava geliyor mu diye kontrol ederken elim yanlıslıkla borulardan birine çarptı ve garip bir sıvı akış sesi geldikten sonra sıcaklıklar 28-30 dereceye düştü işlemcide. Cinebench ve cpu-z stress testine soktugumda ise 70 dereceleri geçmedi, çok şaşırdım.

Ama işin garip yanı bilgisayarı her açtığımda bu borulara müdahale gerekiyor, parmağımla bi fiske vurarak düzelir hale geliyor, bunun nedeni nedir ve çözümü var mıdır? İleride daha büyük bir problem beni bekliyor mudur? Görüşlerinizi paylaşabilirseniz sevinirim.

• Garantiye gönderin. Sıvı soğutmalar 5 yıl garantilidir genelde.
  • Garantisi devam ediyorsa servise gönderin.
  • Garantiye gönderirdim ama ürün amazon.com'dan alınma, Amerika'ya gitmesi gelmesi ve o arada ne yapacağımı bilmiyorum. Büyük ihtimal kargo masrafları falan da tarafımca karsılanmasını bekleyeceklerdir. Amazon ile yazışmıştım corsair ile iletişime geçin demişlerdi, acaba TR'deki distribütörler bakıyorlar mı?
  • Corsair garanti durumunu bilen yok mu arkadaşlar?
  • Amazon Amerika'dan aldıysanız garanti işlemleriyle ilgilenmezler. RMA açmanız gerekebilir. Aşağıdaki konuyu incelemenizi öneririm.

https://forum.donanimhaber.com/corsair-rma-acmak-urun-degisimi-detayli-bilgiler-resimli-anlatim--110833956
  • Armag3d0N A kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler, başlığa baktım bayağı hızlı dönüş almış konuyu açan arkadaş, garanti bitmeden ben de deneyeceğim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opeth -- 1 Haziran 2020; 22:48:54 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.