Şimdi Ara

Sivas'ta askerlik yapanlar (5. Piyade Eğt. Tugay Komutanlığı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
27.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bana 6ay kısa dönem Sivas çıktı. Cumartesi teslim olcam kısmetse..
    Sivas'ta askerliğini yapanlar ya da bilgisi olanlar fikirlerini paylaşırlarsa sevinirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sbasol1981 -- 11 Ağustos 2006; 11:52:37 >

• çok güzel biryer git gz dolaş ama biraz küçük yer. ah memleketim ah internet kafeler çoktur
  • quote:

Orijinalden alıntı: emure

çok güzel biryer git gz dolaş ama biraz küçük yer. ah memleketim ah internet kafeler çoktur
    quote:

Orjinalden alıntı: emure

çok güzel biryer git gz dolaş ama biraz küçük yer. ah memleketim ah internet kafeler çoktur

Sivas güzeldir tabiki de ben biraz da orada askerliğiğn nasıl olduğunu sormuştum..
    Kışın çok soğuk olur mu? Soğuk olacağına eminim ama ne kadar soğuk olur.Dondurucu mudur yoksa gene idare eder mi..
    Soğuklar ne zaman başlar..vs..Çünkü yanıma onun için eşya almayı düşünüyorum da..

• quote:

Orijinalden alıntı: sbasol1981

quote:

Sivas güzeldir tabiki de ben biraz da orada askerliğiğn nasıl olduğunu sormuştum..
    Kışın çok soğuk olur mu? Soğuk olacağına eminim ama ne kadar soğuk olur.Dondurucu mudur yoksa gene idare eder mi..
    Soğuklar ne zaman başlar..vs..Çünkü yanıma onun için eşya almayı düşünüyorum da..

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: sbasol1981

quote:

ah memleketim çok güzeldir. valla seni şimdiden korkutmak istemem ama en kalın giysilerini götür derim ben.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

ekim sonunda soğuklar başlar
    ama normalde geceleri çok soğuk olur
    kışıda kış yani,
    güneyden oraya gideceksen işin zor,
    ama alışırsanda nem oranının düşük olması nedeniyle -30 da bile üşüyeceğini zannetmiyorum,
    ama soğuk çok soğuuk

• quote:

Orijinalden alıntı: Dursun

quote:

quote:

ekim sonunda soğuklar başlar
    ama normalde geceleri çok soğuk olur
    kışıda kış yani,
    güneyden oraya gideceksen işin zor,
    ama alışırsanda nem oranının düşük olması nedeniyle -30 da bile üşüyeceğini zannetmiyorum,
    ama soğuk çok soğuuk

Alıntıları Göster
    ben de dağıtımdan önce orada yaptım, soğuğu çok pistir, hamamları çok güzeldir. Kışlada Temeltepe diye bir yer var geceleri soğukluk - 45 dereceye kadar düşer.

• quote:

Orijinalden alıntı: chakra

ben de dağıtımdan önce orada yaptım, soğuğu çok pistir, hamamları çok güzeldir. Kışlada Temeltepe diye bir yer var geceleri soğukluk - 45 dereceye kadar düşer.

Alıntıları Göster
    Anladım soğuğu soğuk.
    Peki bir de ortam nasıl? sanırım 2 yer varmış Sivas'ta. Biri merkez'de biri de Temeltepe'de.
    Benim gideceğim yer 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı / Sivas.Burada bulunanlar görüşlerini yazarsa sevinirim.
  • quote:

Anladım soğuğu soğuk.
    Peki bir de ortam nasıl? sanırım 2 yer varmış Sivas'ta. Biri merkez'de biri de Temeltepe'de.
    Benim gideceğim yer 5. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı / Sivas.Burada bulunanlar görüşlerini yazarsa sevinirim.

Alıntıları Göster
    quote:

Anladım soğuğu soğuk.

senin gideceğin yer merkezde bulunuyor..başka bilmek istediğin bişey varsa söyleyeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mulkiyeli

quote:

Anladım soğuğu soğuk.

senin gideceğin yer merkezde bulunuyor..başka bilmek istediğin bişey varsa söyleyeyim.

Alıntıları Göster
    @mulkiyeli
    Anladım sağolasın. Ben de tam anlayamamıştım merkezde mi yoksa temeltepe'de mi diye..
    Temeltepe'ye daha kötü diyorlar ama bakalım hayırlısı artık.
    Ben kısa dönem yapacam (6 ay, aslında 5.5 ay gibi) ama ordan dağıtım olour muyum acep.Bİlgin var mı?

• quote:

@mulkiyeli
    Anladım sağolasın. Ben de tam anlayamamıştım merkezde mi yoksa temeltepe'de mi diye..
    Temeltepe'ye daha kötü diyorlar ama bakalım hayırlısı artık.
    Ben kısa dönem yapacam (6 ay, aslında 5.5 ay gibi) ama ordan dağıtım olour muyum acep.Bİlgin var mı?

Alıntıları Göster
    Orasını bilmiyorum işte.jandarma falan olsaydın dağıtım garanti derdim fakat kısa dönem piyadelerde durum nasıl işliyor bilmiyorum..başladığın yerde bitirebilrsin, zaten dağıtım da olsa bildiğin gibi aynı ilin ilçelerine dağıtıyorlar..benim ev temeltepeyi gören bir mevkide,kötü demeleri temeltepenin yüksekte kalması ve bu yüzden kış soğuklarının biraz daha sert yaşanması sebebiyledir... senin askerlik yapacağın yer şehrin göbeğinden 600-700 metre yukarda, hemen bitişiğinde anadolu lisesi var...İlimiz güzeldir, gelenler düşündüklerinden çok farklı bir şehir gördükleri için şaşırırlar...nufus 250 bin, eğer büyükşehirde yaşayan biriysen tabiki küçük gelecektir..fakat şehri seveceğinden eminim(tabi bi ilk geldiğin gün gezersin bide yemin töreninden sonra)

• quote:

Orasını bilmiyorum işte.jandarma falan olsaydın dağıtım garanti derdim fakat kısa dönem piyadelerde durum nasıl işliyor bilmiyorum..başladığın yerde bitirebilrsin, zaten dağıtım da olsa bildiğin gibi aynı ilin ilçelerine dağıtıyorlar..benim ev temeltepeyi gören bir mevkide,kötü demeleri temeltepenin yüksekte kalması ve bu yüzden kış soğuklarının biraz daha sert yaşanması sebebiyledir... senin askerlik yapacağın yer şehrin göbeğinden 600-700 metre yukarda, hemen bitişiğinde anadolu lisesi var...İlimiz güzeldir, gelenler düşündüklerinden çok farklı bir şehir gördükleri için şaşırırlar...nufus 250 bin, eğer büyükşehirde yaşayan biriysen tabiki küçük gelecektir..fakat şehri seveceğinden eminim(tabi bi ilk geldiğin gün gezersin bide yemin töreninden sonra)

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: mulkiyeli

Çok sağolasın. Bakalım kısmetse görecez Sivas'ı .Daha önce hiç görmemiştim.
    Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.

• quote:

quote:

Çok sağolasın. Bakalım kısmetse görecez Sivas'ı .Daha önce hiç görmemiştim.
    Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.

Alıntıları Göster
    ha bu arada. Birliğe giden yolda "mis kebap" diye lokanta var.. türkiyenin belkide en iyi dönerini yapan yerlerlernden birisidir. uğraman şiddetle tavsiye olunur.

• quote:

ha bu arada. Birliğe giden yolda "mis kebap" diye lokanta var.. türkiyenin belkide en iyi dönerini yapan yerlerlernden birisidir. uğraman şiddetle tavsiye olunur.

Alıntıları Göster
    quote:

• Şu forum öyle güzel bir yer ki 2006 da açılan bir konudan sende nasipleniyorsun. Acemilik Sivas merkez, sonra burası dahil bir kaç yere bütün deneyimlerimi yazacağım kasımda yolcuyuz
  • merhamet62 kullanıcısına yanıt
    Sivasda yaptim askerligimi kisin cok soguktur hele kasim ayinda gidecem diyorsun acik soyleyim g.tunuz donacak. Tugay ve temeltepe var temeltepeye dusmezsin insallah tugay dan daha beterdir rutbeli komutan olarak tugaydan daha azdir fakat cavuslarin oyle bir egosu var ki hic cekilmezler. Ortam olarak guzeldir hemen ayak saglarsin kimseyle pek samimi olma ilk insanlari tani kendine yakin hissettigin 1-2 kisi bul onlarla bitir askerligini simdiden hayirli teskereler sormak istedigin bir soru varsa sorabilirain her turlu yardimci olurum.
  • Hocam benim yer merkez gösteriyor, usta birliğinde değişir mi bilmem. Yanımızda sıcak kalmak için ne götüre biliriz, olmaz ise olmaz dediğin bir şeyler var mı. Yastık kılıfı alayım diyorum yanıma mavi olur mu en çok da boş zamanımız olur mu, hani İngilizce kelime çalışırım diyordum 6 ayda karda kışta eğitim yaptırıyorlar değil mi.
    Senin ekstra birsey goturmene gerek yok herseyini veriyorlar traş setinide askeri gazinosundan uygun bir sekilde temin edebilirsin.Çok titizsen yastik kilifi goturebilirsin fakat acemi birligi usta birliginden cok daha temiz bir yerdir zaten sen acemilige gelmeden once seninle birlikte gelecek olan tum askerlerin carsaflari temizleniyor ve 10 gunde bir yikiyorsunuz carsaflari.
    İngilizce kelime filan ezberleyemezsin cunku acemilikde senin 2 dk bos durmana musaade etmezler en kotu al su tasi diger tasin yanina koy derler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-638F5C8F8

Senin ekstra birsey goturmene gerek yok herseyini veriyorlar traş setinide askeri gazinosundan uygun bir sekilde temin edebilirsin.Çok titizsen yastik kilifi goturebilirsin fakat acemi birligi usta birliginden cok daha temiz bir yerdir zaten sen acemilige gelmeden once seninle birlikte gelecek olan tum askerlerin carsaflari temizleniyor ve 10 gunde bir yikiyorsunuz carsaflari.
    İngilizce kelime filan ezberleyemezsin cunku acemilikde senin 2 dk bos durmana musaade etmezler en kotu al su tasi diger tasin yanina koy derler.
    Usta birliğinde olur mu peki, bir de usta birliğine doğuya sınıra yollanırsınız diyorlar sizin nasıl olmuştu? Benim arkadaşımın bana söylediği usta da aynı yer oluyor yeni sistem de diye ama herşey karışık tabi. Verdiğin bilgiler için sağol hocam
  • ıyı yere dusmussun buyuk genıs bır yer herkesın az iş yaptıgı rahat yerdır
    kadınlar yaz kış naylon corap gıyer carsıda gezersın gorursun hem
    Benim ustaligim hataya dustu yerim gercekten rahatti bilgisayar basindaydim birde gececiydim onumde telefon karsimda televizyon sagimda klima kebap gibi askerlik yaptim hudutta olmama ragmen devrelerim haril haril nobet tutarken ben bir kere bile nobet tutmadim bu konuda gercekten sansliydim benim gibi yere dusme sansin zor lakin ustalikda gayet bos zamanin olur tabi huduta dusmezsen ama sana soyle soyleyim sivas acemilikde hudut egitimi veriliyor yani sinira gonderiyor askerlerin cogunu, hudutta da nobet tutuyorsun 12 saat nobet 12 saat bosdasin o bos zamaninda mintikadir o dur bu dur kendine pek vakit kalmaz kalsada umrunda olmaz o an ingilizce ama yine de sanslisin hocam ben 12 ay yaptim, askerlik dustugunde teskereme 10 gun kalmisti simdi 6 aya dustu hicbir sey degil zaman cok cabuk gecer merak etme.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.