Şimdi Ara

Parmak şişme morarmasına hangi bölüm bakar

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
53.174
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • el parmaklarında aşırı şişme ve morarmaya hangi bölüm bakar dermatolojimi yoksa ortopedimi ?

• up beyler acil
  • keserler o parmagi
  • dahiliye daha makbul olur.

eldemi yoksa parmaktamı şişme morarma oluyor.

soguk havadamı oluyor?
  • herons kullanıcısına yanıt
    serçe parmağında var elin soğukla falan alakası yok kangren gibi bi görüntü var sıkamıyorum bile o parmağı
  • hastalıgın varmı şeker ,kalp
    şeker yok kalp yoktur galiba bilmiyorum çugara yada alkol falan kullanmıyorum
  • İç hastalıklarına git
  • kardeş acil bi durum gibi git acile ordan yollarlar biyere
  • kan dolaşımındada bir problemin var.kalpte olabilir.

gögüs hastalıkları veya dahiliye her 2side uygundur geçmiş olsun.
  • Sen önce dahiliyeye git, onlar tahlil vs yaparlar. Eğer ciddi bir şey varsa (umarım yoktur) seni gerekli yerlere yönlendirirler.
    dahiliyeye gidim ozaman zaten kansızlık var büyük ihtimal ya çok soğuk yada çok terli oluyor el çoğu zaman orta parmaktada morluk var ama pek şiş değil oda serçe parmağından bi görüntü telefon oldukça dandik olduğu için fazla birşey belli olmayabilir

Parmak şişme morarmasına hangi bölüm bakar
  • hocam bu cok ciddi beklemeniz hata kansızlıkla alakası olduğunu düşünmüyorum dediğim gibi kalple alakalı veya dolaşımla alakalı bir problem.

şekerde olabilir ama düşük.

fazla geciktirmeyin dahiliye veya gögüs hastalıklarına başvurun.

ilk tercihiniz dahiliye olsun

daha sonra ne olur ne olmaz diye gögüs hastalıklarına görünün
    darbeden falan olabilirmi ya kalp nerden çıktı şimdi 2-3 haftadır var galiba sanırım bi yere vurmuştum sağ elimi ne bilim doku zedelenmesi falan olamazmı hatta terleyince baya bi kaşınıyor ısınmada var moraran yerde oldukça öbürleride kaşınıyorda kaşımamaya çalışıyorum
  • sen bana vurmadan bahsetmedin ben durduk yere şiştiğini baz alarak kalp dedim.

kendi vucudunu en iyi kendin bilebilirsin.

eğer vurduysan sen bilirsin vurup vurmadıgını ben nerden bileyim.
    bilmiyorum vurdummu vurmadımmı bayağı zaman geçti aradan eğer dolaşım sıkıntısı olsa bütün parmaklarda sorun olurdu herhalde serçe parmağının yanındakinde hiçbir sorun yok ne şiş ne morarma işaret orta ve serçe parmağında asıl sıkıntı
  • hepsinde olacak diye bi kaide yok tek parmaktada olabilir sen yarın doktora git o söyler.

ben bukadar söyleyebilirim.
    iyi ozaman netten randevu alamıyorum hata veriyor ay başında telefon ederek alam bari hem şu eldeki soğukluğunada bakar kan tahlili ister onada saol yardımın için
  • kalp grafiği cekılmesi lazım doktora belirt kalple ilgili testlerini yapsın
  • Raynaud Sendromu
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.