Şimdi Ara

SIRALI SİTEM LPG'DE MERAK ETTİKLERİNİZ VE YAŞADIĞINIZ SORUNLAR HAKKINDA ANINDA CEVAP ( FARUK USTA ) (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.225
Cevap
13
Favori
81.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2011 model 1.6 astra j aldım 3 hafta önce. Araç 55.000 km de ve daha önce 38.000 km de landirenzo marka lpg takılmış.aracı alınca lpg de dahil tüm bakımlarını yaptırdım.

Aracı aldıktan 1 hafta sonra lpg li araçlarda meşhur olan sarı motor arıza ışığını yaktı.sonrasında makinaya bağlandı ve fakir karışım çıktı. sildirdim sonra tekrar yaktı,sildirdim yaktı... Sonrasında benzinde kullanmaya başladım ancak 80 km sonra tekrar yandı.sildirdim,benzinde kullanmama rağmen tekrar yandı.

Aracı özel opel servisine götürdüm. 1. oksijen sensörü değiştirildi ancak 40 km sonra tekrar yandı.

Buarada ustanın aklına da başka bir çözüm gelmedi ( ilginç ) .Çünkü aracın çekişinde sorun yok,titreme yok,stop etme,marş almama yok.

LPG de o ışığın yanması kabul edilebilir ama benzindeyken neden yanıyor ?

tecrübesi olan,olmuş olana şahit olan, fikri olan tüm arkadaşlara teşekkürler.
    0 | |

• kaim_makam K kullanıcısına yanıt
    Bazı araçlarda hiç bir sorun yok iken yanan arıza ışığının asıl sebebi, LPG sistemine elektriğin bobinlerden alınmasıdır. Bunun çözümü de sisteme emulatör diye bir parça takıyorlar ve olmayan sorun düzeliyor.
  • Hayatımda yapmayacağım salaklığı yaptım ve motoru yıkattım. Neyse yola çıktım araç gaza geçti ve brc göstergesindeki yeşil ışıklar yandı lakin 50 metre sonra o ışıklar komple gitti ve bir daha hiç gelmedi. Akşam saat geçti yine de brc servisine uğradım. Lpg sigortası kontrol edildi sıkıntı yok. ECU kontrol edildi sıkıntı yok elektrik geliyor ama düğmeye gelmiyor. Gelmediği için araç lpgye geçmiyor ve benzinde gidiyor. Yarın tekrar gidicem arkadaş yoğundu. Bir de benzinde de ilk kalkışlarda hafif yığılma oluyor. Bugün bujilere,soketlere ve bobinlere hava tutturdum biraz düzelir gibi oldu. Bu yığılmanın lpg deki benzin kesici ile alakası olabilir dediler. Sizce sorun nerde arkadaşlar? Üste para verseler motorunuzu yıkatmayın sakın. Bırakın kirli kalsın hiç bişiy olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Joe_Feyzullah J kullanıcısına yanıt
    Sn Joe_Feyzullah;

Aracınız da muhtemel arızalar lpg ayarları ve lpg enjektörleri kontrol edilsin. Aynı zamanda aracın ateşleme tertibatında zayıflama var ise aynı arıza yapabilir.

Sn alicakal ;

Aracınız da muhtemelen çok kilometre yapıldı ise lpg de regülatör tıkanmış olabilir. Bir başka arıza map sensörü veya şamandıra valfi nde sorun olabilir. En doğrusu aracı görüp incelemktir.

FARUK USTA OTOGAZ
    ŞEHİTLER CAD. NO:104 (SKODA VOSMER KARŞISI)
    ALSANCAK-İZMİR
    TEL:02324781313
    FAKS:02324796491
    CEP:05462710820
    CEP 7-24 : 05464781313
    ZAVOLİ-CANGAS-ATİKER-ROMANO VE LOVATO YETKİLİ BAYİİ
  • kaim_makam K kullanıcısına yanıt
    Sn kaim_makam ;

Aracınızda diagnos cihazında oksijen sensörlerinin voltajı ölçülmesi gerekiyor. Ateşlemeden alınan rpmucu( devir ucu ) bağlantısında arıza lambası yakmaz. Oksijen gereksiz değişmiş yapılması gereken dediğim gibi sensör değerlerin okunması birde eksoz katalatik konmvektörün tıaklı olup olmadığı kontrol edilsin.

FARUK USTA OTOGAZ
    ALSANCAK-İZMİR
  • ALBAY kullanıcısına yanıt
    Sn ALBAY ;

Aracınızda lpg düğmesine elektrik gelmiyor ise her şey normal görünüyor ise elektrik tesisatında sorun olabilir. Yığılma nedeni ateşleme eksikliği veya ayarsızlıktan yapabilir. Bir tavsiyem bujileri hava tutmanın faydası yok direk değiştirilmesidir.

FARUK USTA OTOGAZ
    ALSANCAK-İZMİR
  • quote:

Orijinalden alıntı: FARUK USTA

Sn ALBAY ;

Aracınızda lpg düğmesine elektrik gelmiyor ise her şey normal görünüyor ise elektrik tesisatında sorun olabilir. Yığılma nedeni ateşleme eksikliği veya ayarsızlıktan yapabilir. Bir tavsiyem bujileri hava tutmanın faydası yok direk değiştirilmesidir.

FARUK USTA OTOGAZ
    ALSANCAK-İZMİR

Sorun çözüldü hocam ama maalesef biraz masraflı oldu. Bobinlerden birisi ıslanınca şase yapıp bozulmuş ve lpg nin elektriğini kesmiş. O bobin yenisi ile değişti ve lpg sıkıntısı giderildi. Ama yıkattıktan sonra az da olsa kalkışlarda yığılma oluyor. Makineye bağlayınca zengin karışım gözüküyor ama o da halledildi gibi. Çok az bir kalkışta performans kaybı var. Bujilerin eskimiş dedi arkadaş. Bi ara onları da değişcem. Onlardan da olabilir. Veya daha nemli kalan yerler olabilir biraz beklemek lazım dedi usta.Her yere hava tuttu sağolsun. Kelebeği felan da temizliycez sonra.

• Arkada?lar yeni aldy?ym aracymda resmini gönderdi?im AutoGas etiketli bir beyin var ve yazylym programyny bulamyyorum. Hangi marka olabilece?i ile ilgili fikri olan var my acaba.
    Bu mesaja eklenen görseller:

SIRALI SİTEM LPG'DE MERAK ETTİKLERİNİZ VE YAŞADIĞINIZ SORUNLAR HAKKINDA ANINDA CEVAP ( FARUK USTA ) SIRALI SİTEM LPG'DE MERAK ETTİKLERİNİZ VE YAŞADIĞINIZ SORUNLAR HAKKINDA ANINDA CEVAP ( FARUK USTA ) SIRALI SİTEM LPG'DE MERAK ETTİKLERİNİZ VE YAŞADIĞINIZ SORUNLAR HAKKINDA ANINDA CEVAP ( FARUK USTA )

• Arkadaşlar yeni aldığım aracımda resmini gönderdiğim AutoGas etiketli bir beyin var ve yazılım programını bulamıyorum. Hangi marka olabileceği ile ilgili fikri olan varmı acaba.
    Bu mesaja eklenen görseller:

SIRALI SİTEM LPG'DE MERAK ETTİKLERİNİZ VE YAŞADIĞINIZ SORUNLAR HAKKINDA ANINDA CEVAP ( FARUK USTA )
  • kazanci4646 K kullanıcısına yanıt
    Sn kazanci4646 ;

Bunun program ve kablosu mevcut izmir veya çevresinde iseniz yardımcı olabiliriz.
    FARUK USTA OTOGAZ
    ALSANCAK-İZMİR
  • ben Kahramanmaraş'ta ikamet ediyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
  • kazanci4646 K kullanıcısına yanıt
    Sn kazanci4646 ;

Maraşta yavuz ustaya programı yolladım. Size yardımcı olucak.

FARUK USTA OTOGAZ
    ALSANCAK-İZMİR
  • Merhaba 1.4 clio symbol aracıma brc sequent 32 lpg taktırdım. İlk depom lpg+benzin 32 kuruş gibi bir tüketime tekabül etti. Bu rakam çok değil mi acaba? Birkaç depo bitirdikten sonra ayar için gel dedi servis. Daha sonra bu tüketim düşer mi?

• Merhabalar bir konu açtım ama ustalardan hiç yardım göremedim.
    Bana yardımcı olur musunuz?
    http://forum.donanimhaber.com/m_115201100/tm.htm
  • Cloud Nine kullanıcısına yanıt
    Sn Cloud Nine ;

Sayfanıza geln sorulara buradan cevap verebiliriz.

FARUK USTA OTOGAZ
    ALSANCAK-İZMİR
  • rubelhizb kullanıcısına yanıt
    Sn rubelhizb ;

Bu tüketim fazla muhtemeln ikinci kontrolde gerekli müdahale ile normale dönecektir.

FARUK USTA OTOGAZ
    ALSANCAK-İZMİR
  • Faruk usta merhaba,
    Bugün Yavuz ustaya uğradım ve işimizi büyük ölçüde hallettik. Gösterdiğiniz özel ilgi için çok teşekkür ederim. Gerçekten esnaflık anlayışınız ve yardımseverliğiniz takdire şayan. Hayırlı işler dilerim.
    Fatih Kazancı
  • Selam 2013 Ford fiesta 1.6 power shift arabam var senede 10.000-12.000 arası yapıyorum çoğunluk şehir içi oluyor çok para kaçırmadan atiker microfast taktırmak istiyorum ama şu 30.000-40.000 km arası sübap eritme olayı ve arabanın uyumu beni çok korkutuyor fikirleriniz benim için önemli konu açılalı 1 seneden fazla olmuş ama umarım biran önce görür ve birşeyler yazarsınız 1-2hafta içinde taktırmak istiyorum kolay gelsin
    husamettinyardim@hotmail.com mail atarsanız çok memnun olurum

• deep_killer D kullanıcısına yanıt
    Sn deep_killer ;

Aracınız da lpg uyumu konusunda sıkıntı yok. Önemli doğru montaj ve ayarların ayapılamsıdır. Aynı zamanda montaj sonrası servis hizmetidir.
    İzmir ve çevresinde iseniz yardımcı olabiliriz.

İyi günler dileriz.
    FARUK USTA OTOGAZ
    ALSANCAK-İZMİR
  • Faruk usta selam telefonda konuşmuştuk lpg ayarını % olarak gösteren yer devamlı artışa geçiyor özellikle rölantide iken , video'yu tamamen izlemeni rica ediyorum , daha önce böyle değildi benzin ms'si normalde 2.80-2.90 gaza alınca da o civarda olması lazım ancak obd devereye girince iyice düşüyor arabanın çekisinden memnun değilim açıkcası çok , video'yu yorumlarsan sevinirm ...

https://www.youtube.com/watch?v=k1T5N3OPNCk&feature=youtu.be

@FARUK USTA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi helsloot -- 31 Mart 2016; 11:57:22 >
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.