Şimdi Ara

SIRALI SİTEM LPG'DE MERAK ETTİKLERİNİZ VE YAŞADIĞINIZ SORUNLAR HAKKINDA ANINDA CEVAP ( FARUK USTA ) (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.226
Cevap
13
Favori
81.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Daha önce bi yerde okumuştum. Bmw sahibi kullanıcı lpg montajı sonrası aracın atikliğinin performansının artığını ustaya sorduğunda ayar yaparken lpg basıncını artırdığını söylemiş. Bu durum mümkün mü? Motora zarar verir mi?

Ayrıca aracın maksimum torku verdiği devir, lpg ayarıyla düşük devirlere çekilebilir mi? Açık hava filtreleri motora ekstra bi hava akışı sağlayacağından lpgde ayar bozulma durumu olur mu?

İyi forumlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sn majnetıum ;

Lpg basıncı aracın motor tipine göre yapılır rATGELE ARTIRIM OLMAZ .Zira geerekli doğru ayarlar yapılmaz. Maksimum tork düşük devir de çekilmez hava filtre si ayarları bozmaz fakat yakıt durumunu değiştirir fazla yakmasına sebep verir. LPG de perfonmans artmasını istiyor iseniz aracnıza özel NGK nın LPG BUJİSİ OLAN İRİDİUM BUJİSİNİZ TAKIN %5 ARTTIĞINI GÖRÜCEKSİNİZ.

FARUK USTA OTOGAZ
    ŞEHİTLER CAD. NO:104 (SKODA VOSMER KARŞISI)
    ALSANCAK-İZMİR
    TEL:02324781313
    CEP:05462710820
    CEP 7-24 : 05464781313
    ZAVOLİ-CANGAS-ATİKER-ROMANO VE LOVATO YETKİLİ BAYİİ
  • SELAMLAR 2006 MODEL OPEL VECTRA 1.6 NB COMFORT ARACIM VAR, LPG SIRALI DÖNÜŞÜM SİSTEMİ TAKTIRMAK İSTİYORUM. ÖNEREBİLECEĞİNİZ BİR MODEL VEYA KİT VARMI. LPG TAKTIRIRSAM BENİM ARACIMDA SORUN ÇIKARIRMI, KENDİM VE OPEL USTASI İLE ARAŞTIRMALARIMIZDA FARKLI FARKLI MODEL VEYA KİT TAVSİYE EDİYORLAR.ZAVOLİNİN 4 SİLİNDİR EASY / BORA SİSTEM VE 4 SİLİNDİR ALİSEİ / BORA OBD II SİSTEM ( AKILLIı ) KİTLERİNİ ÖNEREN BAYİ DE VAR ÖNERMEYEN BAYİ DE VAR BU İKİ KİTİN BİRBİRİNDEN FARKI NE VEYA ARTI EKSİSİ NEDİR BU KONU HAKKINDA DETAYLI BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM. İYİ ÇALIŞMALAR
  • pelek P kullanıcısına yanıt
    Sn pelek ;

Her iki cihazda aracınıza uygun, borakit n son çıkan versiyon gönül rahatlığı ile taktırabilirsiniz. Sadece montaj kalitesi iyi olmalı ve montaj sonrası servis hizmetinin iyi olduğu yerleri tercih ediniz.
    FARUK USTA OTOGAZ
    ALSANCAK-İZMİR
    ZAVOLİ-CANGAS-ATİKER-ROMANO-MARJET VE LOVATO YETKİLİ BAYİİ
  • Faruk Ustam 2007 1.4 Skoda Fabia 75 HP aracıma lpg kiti taktirmak istiyorum. Hangi markayi veya hangi kiti onerirsiniz?

Not: ikamet Ankara veya Eskisehir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • baidoo B kullanıcısına yanıt
    Sn baidoo;

Aracınıza hert türlü marka uyum gösterir benin genel tercihim ZAVOLİ, CANGAS olabilir. Ankara da polaris lpg'ye taktırabilirisiniz.

FARUK USTA OTOGAZ
    ALSANCAK-İZMİR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FARUK USTA -- 12 Mayıs 2016; 11:59:47 >
  • ustam selamlar;
    94 model mazda 626 sahibiyim, aracın rutin lpg filtresini değiştirmeye gittim, usta değiştirdikten sonra aracı çalıştırdığımızda rölantide titreme, tekleme yaptı
    enjektörün biri gitmiş dedi
    bir önceki filtre değişiminde de aynı şey olmuştu, o zamanki usta enjektöre wd40 fala sıkıp, biraz temizlemeye çalıştı, düzelmişti,
    bu usta brc gibi sistemlerde böyle bir şeyle düzelme olmayacağın söyledi, nedir bunun astı astarı?

sadece arızalı olanı mı değişmeli, yoksa set olarak mı değişmeli
    brc turuncu tip
    internette uygun fiyata var,
    http://www.lpgkablo.com/brc-turuncu-enjektor-orjinal-garantili.aspx?pageID=18&PID=4995

yoksa servisten garantili mi alınmalı?
    nasıl bir yol izlemeliyim?

• DarK PaSSenGeR kullanıcısına yanıt
    Sn Dark Passenger ;

Genelde set olarak değiştirmeniz daha doğru olur enjektörün biri zayıf biri güçlü oldumu denge sağlanmsı sorun olabilir.

FARUK USTA OTOGAZ
    ALSANCAK-İZMİR
  • Ustam arabamda atiker lpg fast ecu var ve bazen biib biib diye ses yapıyor neden olabilir üzerinde biraz oksit var ondan olabilirmi cevabınız için şimdiden teşekkürler .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ustam bir sorun olacak;
    Aracimiz seat ibiza 2013 model, 1.4 85 bg atmosferk motor.
    1 ay öncesinde atiker gold lpg kiti taktirdik.
    Suan oksijen sensoru arizasi veriyor.
    Bunun cozumu icin nasil bir yol izlememiz gerekiyor?
    Tesekkurler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracım cruze 1.6 2011 model ve bir süredir lpg geçerken bazen araba çalışır çalışmaz geçiyor lpg bazen birkaç dakika sürüyor. bazen stop edip tekrar çalıştırınca geçiyor. Serviste regülatör değişimi yapmıştım eski regülatör su kaçırdığı için. Bu arıza için gittiğimde sıcaklığı düşürdüklerini söyledi ustalar ama yine devam ediyor. Bazen hemen bazen geç geçiyor landirenzo lpg kullanıyorum ısı sensörü regülatör vs olabilceğini okudum ancak aklıma yatmadı hiçbiri. Daha önce başına böyle bir şey gelen var mı acaba ? Sabah öğle farketmiyor motor sıcak soğuk da farketmiyor. Neden olabilir acaba ?
  • wildwolfblood W kullanıcısına yanıt
    Sn wildwolfblood ;

Muhtemelen bakım zamnı geldi Atiker bayisine uğrar iseniz sorununuz hemen çözülür.

FARUK USTA OTOGAZ
    ALSANCAK-İZMİR
  • Sn Teamsecret ;

Muhtemeln hassas ayar yapılması gerekiyor ,Servise uğrar iseniz gereken yapılcaktır. Normal de yanmaması gerekiyor.

FARUK USTA OTOGAZ
    ALSANCAK-İZMİR
  • Sn furqixx ;

Aracınızda eğer bunalara rağmen yine ARIZA VAR İSE TESİSAT VEYA LPG EKÜSÜ Aarızalı olabilir. Aynı zamanda lpg regülatör su bağlantılarında hata var ise yine aynı şekilde arıza yapabilir.

FARUK USTA OTOGAZ
    ALSANCAK-İZMİR
  • quote:

Orijinalden alıntı: FARUK USTA

Sn Dark Passenger ;

Genelde set olarak değiştirmeniz daha doğru olur enjektörün biri zayıf biri güçlü oldumu denge sağlanmsı sorun olabilir.

FARUK USTA OTOGAZ
    ALSANCAK-İZMİR

teşekkürler ustam, o kadar parayı sadece brc enjektöre vermek yerine ilerde sistemi yenilemek daha mantıklı, takılalı 100 bin km olmuş, çok da eski sayılmaz

ben de orijinal çıkma taktım, şimdilik sıkıntı yok bakalım :)
  • 2011 model Golf 6 1.6 102 bg aracım var (BSE motor). Bu motorların 2005 yılı sonrasında üretilenlerinin sübaplarının zayıf olduğu ve lpg ye uygun olmadığını iddia edenler var doğru mu? Simit tank taktırsam stepne yuvasının altında egsoz var, tehlikeli olduğunu düşünüyorum. Bunu aşmak için yan depo mu kullanırız yoksa egsoz susturucusunun yeri mi değişir? Susturucunun yeri değişirse yeni susturucu mu alıyoruz yoksa mevcut susturucu başka bir yere mi alınıyor? Bu şekilde bir uygulama yaptınız mı ve herhangi bir sorun çıktı mı? Hem tüvtürk muayenesi hem de aracın sağlığı açısından egsoz konusunda endişeliyim. Son olarak, BRC nin aracın OBD si ile iletişim kurarak lft ve sft değerlerine göre anlık karışım ayarı yapan kiti mevcut mu?

Teşekkürler.
  • egemena E kullanıcısına yanıt
    Sn egemena ;

Aracıızda lpg uyumu konusunda sıkıntı yok. Subaplarla ilgili ise sizin aracınız bu konuda uyumlu sıkıntı mevcut değildir. Seçeceğiniz marka ve montajın doğru yapılması kadar yapılacak ayar ve konfigurasyon en önemlisidir. Simit deponun altında egsoz susturucunun olmasının hiçbir tehlikesi yoktur. Hiçbir işekilde ekstra bir işlem yaptırmayın. Ltft ve stft değerleri aracınız da yapılacak yarlarla ile ilgili alınan referans değerleridir.
    Eğer montaj doğru yapılmadığı taktirde bunun önemi yoktur. Normal sıralı sistemd bağlatsanız ayarı yapıcak olna teknisyen bu canlı değerlere bakıpta ayar yapabilir. Ama bu değerlerin en anlama geldiğini bilmesi gerekiyor. OBD'Lİ sistemlerde bu değerler ekranda gösterir. hiçbir marka bu şekilde Otomatik ayar yapmaz. Detaylı bilgi için telefon ile irtibata geçebilirisiniz.

İyi günler dilerim.

FARUK USTA OTOGAZ
    ALSANCAK-İZMİR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FARUK USTA -- 25 Mayıs 2016; 15:27:52 >

• Merhabalar,

Aracım 2008 Opel Corsa D. Daha önce Opel yetkili servisinde Landirenzo sıralı sistem LPG sistemi uygulaması yaptırdım. Maalesef hiç memnun kalmadım. Aracımı LPG ile kullandığım sürece sürekli yolda kaldım, arıza ışığım yandı. Bu yüzden yaklaşık 2 senedir tekrardan benzin ile kullanıyorum ve bir problem yaşamıyorum. Fakat LPG'nin ekonomikliğini özlediğimden yine garantili ve güvenilir bir uygulama yaptırmak istiyorum.

Size sormak istediğim üzerindeki mevcut kitlerle bu uygulama yapılırsa ne kadar masrafım olur? Simit tank, diğer aparatlar hepsinin değişmesi gerekir mi? Bir daha aynı sıkıntıları yaşar mıyım acaba?

Çok teşekkür ederim
  • gateway_15 kullanıcısına yanıt
    Anlaşılan ustanız iyi değilmiş. Ustalığı iyi bir landirenzo bayiine giderek durumu anlatın, o da gerekli incelemeleri yaparak size bilgi verir.
  • 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.