Şimdi Ara

Sınırsız Uydunet 100Mbps 10mb/s veremiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba evde sınırsız 100mbps uydunet var ayda 499TL ödüyorum upload 4mbps ama saniyede 10mb/s indirmem gerekirken 8mb/s geçemiyorum aradım 3 kere adam gönderdiler sinyaller iyi dediler geri gittiler bugun arayıp fırcaladım madem stabil 10mb/s veremiyosunuz ozaman oradaki veremediğiniz 2mb'ın parasını almayacaksınız kardeşim dedim şimdi tekrar ekip yönlendiricez efendim dediler ne yapmam lazım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaillard92 -- 5 Mayıs 2017; 13:27:0 >

• 8 mb/s = 64 mbps yani ciddi bir kayıp.
    12.5 mb/s = 100 mbps
  • Ben 50 Mbps ile 5,9 mb/s rahat görüyorum.Arada 6 mb/s çıktığıda oluyor ama genelde 5,5-5,7 mb/s geziniyor.
    100 Mbps için bence 10 mb/s altına düşmemeli ki hatta 11-11,5 mb/s bandında sürekli olmalı.Teorik zaten @smdyc 'ninde belirttiği gibi 12,5 mb/s.
  • indirdiğiniz server, sunucu bilgileri de önemli.
    ben dosya paylaşım programlarında 11.5 civarı alıyorum.
  • 499 tl ödüyorsunda niye ödüyorsun?

Superonline 100 mbit akksız 229 tl mi ne :)
  • muratai kullanıcısına yanıt
    Harbiden Superonline'ın 100 Mbps sınırsız Platin Paketi taahhütlü 299 TL'miş. ;)
  • Sunucuyla alakalı birde modemle gigabit portla bağlı olmak daha rahat iş yapıyor.
    Yada çevredeki komşular çok azman sonuçta aynı kova sudasınız.Bütün cihazları kapatıp farklı saat dilimlerinde bir kaç test yaparak sonucu görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jackdaniels™ -- 5 Mayıs 2017; 14:41:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratai

499 tl ödüyorsunda niye ödüyorsun?

Superonline 100 mbit akksız 229 tl mi ne :)

kardeşim leventte oturdugum yerde fiber yokki dibimdeki sitede var bizim sitede yok
  • Orasi tamamda, 100 mbit alicam diye bu kadar para carcur edilir mi?

Para senin paran eywallah ama aynisinin tipkisini diger firma 229 a veriyor. 25 akk siz ile ben bir gunde 250gb indirebiliyorum. Ama indirecek sey bulamiyorum bi sure sonra.

Seedbox um var herbokum var ama icerik yok indircek. Merak ettim sen ne indiriyosun :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muratai kullanıcısına yanıt
    Aynen içerikler azalıyor.

Bende 80tl 100mbps100GB artık dolmuyor,zaten indirmeleride eskiden gece paketi vardı 00-09 arası öyle hallediyordum.Şimdi film oyun çıksın diye :D bekliyorum.

Youtube'dan saatlerce bile muzik dinliyorsam 480p ye çekiyorum milli servet,sekmede oynayan videoda bir zahmet 1080p,4k olmasın.
  • Yeni filmleri hep bluray remux indiriyorum, izlediğim bütün yabancı dizileri 1080p, varsa 4Gb+ lık amazon webrip çekiyorum ama yinede hat boş boş yatıyo. Hollywood parasızlıktan batacak bu gidişle, doğru düzgün yeni film çıkmıyo.
  • Karşı taraf (yani indirdiğiniz server) bu işi karşılayabiliyor mu buna bakmak lazım. Kablonetin hız vermesi sizin o dosyayı max hızda indireceğiniz manasına gelmiyor. Ütopik bir görüş o 12.5 mb/s falan :)
  • http://ping.sadecehosting.com/5GB.test

burdan test yapabilir misin ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Core2han

Karşı taraf (yani indirdiğiniz server) bu işi karşılayabiliyor mu buna bakmak lazım. Kablonetin hız vermesi sizin o dosyayı max hızda indireceğiniz manasına gelmiyor. Ütopik bir görüş o 12.5 mb/s falan :)

Superonline kullanıyorum ben de 100 mbs bir çok siteden 12.5 mbs indiriyorum youtube bazen kısıtlıyor hızı 6 mbs-8 mbs üstü çıkartmıyor genelde 12-13 arası indiriyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Man Of Earth

quote:

Orijinalden alıntı: Core2han

Karşı taraf (yani indirdiğiniz server) bu işi karşılayabiliyor mu buna bakmak lazım. Kablonetin hız vermesi sizin o dosyayı max hızda indireceğiniz manasına gelmiyor. Ütopik bir görüş o 12.5 mb/s falan :)

Superonline kullanıyorum ben de 100 mbs bir çok siteden 12.5 mbs indiriyorum youtube bazen kısıtlıyor hızı 6 mbs-8 mbs üstü çıkartmıyor genelde 12-13 arası indiriyorum.

Benimde bağlantım 50 megabit youtube da varsayılan 2k 4k en yuksek neyse o açılıyor 45 megabit ile stream yapıyorum mesela idm ile dosya cektigimde 6.4 megabyte i buluyor vs vs ancak mesela sizde de youtube da sınırlama var anlatmak istediğim bu bulunduğunuz çıkış ile alakalı kısacası bunu en güzel test yolu steam den oyun indirmek yada windows update yapmak o zaman anlaşılır ancak dediğim gibi bölgesel kisitlama mevcut çoğu iss de

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende bir sorun yok 100 mb hız kablonet abonesiyim bu resmi biraz evvel aldım :

Modemden kaynaklanabiliyor modemi değiştirip bir deneyebilirsiniz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SysEdit

Bende bir sorun yok 100 mb hız kablonet abonesiyim bu resmi biraz evvel aldım :

Modemden kaynaklanabiliyor modemi değiştirip bir deneyebilirsiniz...

hocam docsis 3.0 infinity kullanıyorum son çıkan
  • modem sinyal değerlerinin resmini atsana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sculpneo -- 7 Mayıs 2017; 19:35:31 >
  • Hala sunucusunun çıkışı 100 Mbit olan siteler var. 10 yıl önce kullandığım sponsor sunucunun çıkışı 1 Mbit idi. Geliştirdiğim uygulama indirildiği dönemde hat kullanımı hep %100 idi, ADSL'lerde de yaygın hız 1 Mbit falan idi o zamanda. :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.