Şimdi Ara

SINIRSIZ ET YEDİM - 2 (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
3
Favori
11.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cogu insan ister koyde mis gibi dogal seyler yetistirmeyi , domatesi.biberi saglikli yemeyi , neden kimse yapmiyor peki ? Adam biliyor köye gitsem ne olacak hastanesi yok dogru duzgun okulu yok yollar berbat interneti yok . Sen bana bunlari sagla , sen yolumu duzelt kendi elektrigimi uretirim bahceye bakmazsam namerdim. Sen bana insan gibi.hizmet vericek misin ? Hayir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vanity Fair

quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

Hocam burada önemli olan et yemek değil ki ya. Alım gücüne bak sen. Bu adamı geçtim, asgari ücret ne kadar Abd de bilmiyorum, farzı misal 1500 dolar, şimdi bu adam da gidip o lokantaya ayda 1-2 defada olsa bunu yiyebiliyor. Evine alabildiğinden bahsetmiyorum bile.

Soruyorum, asgari ücret alan bir arkadaşa, en son ne zaman lokantaya gidip canın ne istediyse yiyebildin!!

Her ülkenin birbirine görece, pahalı veya ucuz sektörleri olur. Mesela Abd de de sağlık ve konut sektörü pahalı diye duydum, bizde ise sağlık tam tersi Suriyelilere bedava! Konut eh işte şu sıralar biraz zamlandı ama, yine de çatır çatır ev satılıyor.

Yahu bu ülkenin insanı, hep sıkıntı ile mi büyüyecek, biraz nefes alması hakkı değil mi? Komple SERT devrim lazım, başka türlü zamana yayarak ancak YAYAN kalırız...

Devrim mevrim olmaz hocam bizim memleketten. O son devrimciler Atatürk ve arkadaşları güzel atlarına binip gittiler, bizede demirin tuncu ve Dünya Liderimiz kaldı. Her halk hakettiği gibi yönetilir. Amerikaya bak insanına ne kadar değer veriyor, amerikan pasaportu, amerikan parası ne kadar değerli. Onların çiftçisine belli bir fiyattan alım garantisi veriyor devlet. Bizim dünya liderimiz çiftçiye ananı da al git diyor. Çiftçilik yok, hayvancılık yok kırmızı etler, sucuklar ormanda ağaçta mı yetişecek?

SINIRSIZ ET YEDİM - 2

sen ve senin gibi aşağılık kompleksi içinde yaşayanlar layık olduğu gibi yönetiliyor merak etme ,

senin gibi herşeyi devletten bekleyen zihniyet başarısız olur. Her fırsatta ya iktidara ya liderlere kin ve nefretinizi kusuyorsunuz . Yediklerinizi kendinize saklayın.

Amerika Nisan 2017 :
    Dana ve koyun pirzolanın kilosu 80 dolar (290 TL)
    En ucuz kıymanın kilosu 26 dolar (95 TL)
    kuşbaşılık dana etinin kilosunun 270 TL

alttaki linklerde asgari ücretli karşılaştırmasıda yapılmış , Unuttukları konu domuz faktörü , domuz etinden dolayı bu fark ortaya çıkıyor , Allaha karşı gelenlerin ülkesiyle müslüman ülkeleri karşılaştıran cinsler bitmedi şu forumda..Herşey mükemmeldi zaten 2000den önce , sorsan belki doğum tarihi 2000'lerde !

dünyanın en büyük büyükbaş hayvan üreticisi 320milyonluk amerika ile kıyaslıyorsunuz yazık çirkeflik mi yoksa hazımsızlık mı karar veremedim ! Amerikan pasaportu alabilirsin kimse tutmuyor seni , al .... git çık vatandaşlıktan
    amerikadaki 3 milyon sokakta yaşayanlara katıl ... Kendi ülkesine bu kadar düşman kaç ülke vatandaşı var merak ediyorum.

küçük bir araştırmayla verimsizlik ve domuz yüzünden olduğu çok net görülüyor
    Aşağıdaki linkleri okumadan cevap yazmaya kalkma. okumasını araştırmasını öğrenin amerikan aşıkları..

http://www.hurriyet.com.tr/evsizler-abdnin-basini-agritiyor-29585883
    http://m.milliyet.com.tr/yazarlar/gungor-uras/-new-york-ta-da-et-fiyati-pahali-2424820/
    http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/yalcin-bayer/turkiyede-dana-eti-neden-ucuz-olamaz-40048139
    http://www.ankaratb.org.tr/lib_upload/97_Canl%C4%B1%20Hayvan%20ve%20Et%20%C4%B0thalat%C4%B1%2017_02_2011.pdfSINIRSIZ ET YEDİM - 2

• quote:

Orijinalden alıntı: Miralge

quote:

Orijinalden alıntı: Vanity Fair

quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

Hocam burada önemli olan et yemek değil ki ya. Alım gücüne bak sen. Bu adamı geçtim, asgari ücret ne kadar Abd de bilmiyorum, farzı misal 1500 dolar, şimdi bu adam da gidip o lokantaya ayda 1-2 defada olsa bunu yiyebiliyor. Evine alabildiğinden bahsetmiyorum bile.

Soruyorum, asgari ücret alan bir arkadaşa, en son ne zaman lokantaya gidip canın ne istediyse yiyebildin!!

Her ülkenin birbirine görece, pahalı veya ucuz sektörleri olur. Mesela Abd de de sağlık ve konut sektörü pahalı diye duydum, bizde ise sağlık tam tersi Suriyelilere bedava! Konut eh işte şu sıralar biraz zamlandı ama, yine de çatır çatır ev satılıyor.

Yahu bu ülkenin insanı, hep sıkıntı ile mi büyüyecek, biraz nefes alması hakkı değil mi? Komple SERT devrim lazım, başka türlü zamana yayarak ancak YAYAN kalırız...

Devrim mevrim olmaz hocam bizim memleketten. O son devrimciler Atatürk ve arkadaşları güzel atlarına binip gittiler, bizede demirin tuncu ve Dünya Liderimiz kaldı. Her halk hakettiği gibi yönetilir. Amerikaya bak insanına ne kadar değer veriyor, amerikan pasaportu, amerikan parası ne kadar değerli. Onların çiftçisine belli bir fiyattan alım garantisi veriyor devlet. Bizim dünya liderimiz çiftçiye ananı da al git diyor. Çiftçilik yok, hayvancılık yok kırmızı etler, sucuklar ormanda ağaçta mı yetişecek?

SINIRSIZ ET YEDİM - 2

sen ve senin gibi aşağılık kompleksi içinde yaşayanlar layık olduğu gibi yönetiliyor merak etme ,

senin gibi herşeyi devletten bekleyen zihniyet başarısız olur. Her fırsatta ya iktidara ya liderlere kin ve nefretinizi kusuyorsunuz . Yediklerinizi kendinize saklayın.

Amerika Nisan 2017 :
    Dana ve koyun pirzolanın kilosu 80 dolar (290 TL)
    En ucuz kıymanın kilosu 26 dolar (95 TL)
    kuşbaşılık dana etinin kilosunun 270 TL

alttaki linklerde asgari ücretli karşılaştırmasıda yapılmış , Unuttukları konu domuz faktörü , domuz etinden dolayı bu fark ortaya çıkıyor , Allaha karşı gelenlerin ülkesiyle müslüman ülkeleri karşılaştıran cinsler bitmedi şu forumda..Herşey mükemmeldi zaten 2000den önce , sorsan belki doğum tarihi 2000'lerde !

dünyanın en büyük büyükbaş hayvan üreticisi 320milyonluk amerika ile kıyaslıyorsunuz yazık çirkeflik mi yoksa hazımsızlık mı karar veremedim ! Amerikan pasaportu alabilirsin kimse tutmuyor seni , al .... git çık vatandaşlıktan
    amerikadaki 3 milyon sokakta yaşayanlara katıl ... Kendi ülkesine bu kadar düşman kaç ülke vatandaşı var merak ediyorum.

küçük bir araştırmayla verimsizlik ve domuz yüzünden olduğu çok net görülüyor
    Aşağıdaki linkleri okumadan cevap yazmaya kalkma. okumasını araştırmasını öğrenin amerikan aşıkları..

http://www.hurriyet.com.tr/evsizler-abdnin-basini-agritiyor-29585883
    http://m.milliyet.com.tr/yazarlar/gungor-uras/-new-york-ta-da-et-fiyati-pahali-2424820/
    http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/yalcin-bayer/turkiyede-dana-eti-neden-ucuz-olamaz-40048139
    http://www.ankaratb.org.tr/lib_upload/97_Canl%C4%B1%20Hayvan%20ve%20Et%20%C4%B0thalat%C4%B1%2017_02_2011.pdfSINIRSIZ ET YEDİM - 2

Verdigin et fiyatlari cok yanlis. Cok daha ucuza aliyorum eti Virginia'da.

• Bu adamı seviyorumda sesi çok çatallı
  • CThirty kullanıcısına yanıt
    Linkleri okumuyormusun ? Hürriyetin yazarının verdiği rakamlar

%100 dana olduğuna eminmisin ? !
  • Yaw hee hee Masallar masallar...
  • LOTSx L kullanıcısına yanıt
    Peki Elit arkadaşım sana yeni hayatında başarılar dilerim.
  • Vanity Fair kullanıcısına yanıt
    Seni adam yerine koyarak ,rakamları ve araştırmaları paylaştım.

çirkeflik bitti , ukalalığa mı başladın ..
  • Fenomenon kullanıcısına yanıt
    gerçekten tereyağ yapmayı bana mı öğreteceksin ?
    10 yıldır süt&süt ürünleri üstüne çalışıyorum 40 senelik aile mesleğim hakkında gelip bana ders veriyorsun takdir ettim.
    sen çok toz pembe görüyorsun köylünün halini keşke biraz içine girseydin işin de görseydin.
    şu hayvan şu kadar kazanıyor diyorsun yem fiyatlarından haberin yok :} 3000 e al 20000 e sat diyosun pişkin pişkin eğer birşeyler öğrenmek istersen aydınlatayım ama bilmeden böyle bilgiçlik yapma lütfen.
    öyle peyniri yapmakta her yiğidin harcı değil senin her köylü yapamaz yani tereciye tere satmaya başlamışsın sen
  • quote:

Orijinalden alıntı: asiruhh1903

Sesinde nodül rahatsızlığı varmış o yüzden öyleymiş.

Doğrudur. Allah şifa versin.
  • Nasıl bir duygu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İyi güzelde etin taksit taksit dilim dilim gelmesi kötü, bu adam en fazla orada yarım kg et yemiştir hadi bilemedin çıkmaz ama max 1 kg yemiştir, yahu o dilimler benim önüme gelse saniyesinde zaten mideme yerleşir, bekle bekle et gelsin de yiyim biraz insanı sinirlendirir.
  • bir tarafın yiyorsa o kadar eti türkiyede ye de gör ebeninkini, akepenin et politkasını duble yolla karşılaştıranlara kapak olsun
  • junis kullanıcısına yanıt
    Bu adamın bir önceki videosuna bakarsan bu adamın yarım kilo ile değil 1.5 kilo etle bile kalkmayacağını görürsün hocam :) Fena etçi bir adam o. Etler az ama sürekli geliyor. Daha bitmeden biri geliyor. Çok hızlı yesen zaten şişersin. Adam şişmemek için neredeyse suya bile dokunamayacak

• Vegan olanlara atın videoyu :) Valla gece gece acıktım videoyu izledik :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SturmpioneeR -- 20 Eylül 2017; 2:51:54 >
  • Bayraktar42 kullanıcısına yanıt
    Mesele hayvanın kesim şekli hocam. Helal et meselesi oradan geliyor

• ilkay zamanın walmart market videosunu izlede bak bakalım etin kilosu 80 dolarmıymış 80 dolarla abd de en az 10 kg et alırsın o da en az bunu dışarda söyleme bilen birine denk gelirsen fena rezil olursun benden söylemesi

• Birgün biride esnaftan yediği sınırsız dayak Videosunu paylaşsa keşke

• Bi cağ kebaba gitsem şiş başı en ucuz 7TL ankarada. (Sanayi yeri orası da)

6 şiş yiyince doyuyorum en erken. En ucuz yerde bile 7.6=42 + içecek vs 45-50 TL ödüyorum.

:((
  • et orda ucuz ..ah burdada ucuz olsa bol bol yerdik..40 dolar 150 tlye gelıyor kişibaşı.nusrette vs ancak içeceksız 1 porsıyon et yıyebılırız herhalde..bir ara Sortie dede vardı Brezılya mutfagı ama adamlar zarar ettı acmadılar tekrar .cünkü bızım müşterıler fena abanıyomus kırmızı ete oda malıyetı hıc kurtarmıyomus o yuzden vazgeçtıler tekrar acmadılar sanırım..
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.