Şimdi Ara

SINIRSIZ ET YEDİM - 2 (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
3
Favori
11.076
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TurtleTut

Kesinlikle karaktersiz bir şahsiyet...

Bir Murat Özün değil.

Orada su fiyatından ucuz bira içer, sınırsız et yer, 16 dolara lokantayı götürür, utanmadan araba fiyatlarını gösterir, ürünlere bakarken birde der bizim orada bunlar ne kadaaa pahaluuuuu !

Sonra gelir derki ay canım memleketim, ay memleketim olsa çay içerdim, ay bilmem ne, ay enik godik. Adam önceki videosunda 16 dolara et yiyor beleşçicinin alası, köşede duran sosa dahi dokunmuyor sırf 2 lokma fazla et yemek için, sonra diyor "ay memleketim olsa ay çaylardı şimdi burayı" . Gel bütün çay tarlaları senin olsun ben o eti tüketebileyim yeterki.

Dünyanın en güçlü ülkesinde, rüyalar süsleyen şehirlerde gez-toz-oynaş-ye-iç-orada çalış paraları göm-orada yaşa, sonra ay memleketim, ay bekçi mehmet ay çaycı hüseyin... Tamamen seyirciye oynama.

Samimiyetsiz, klasik gurbetçi. Çok seviyorsa gelsin dönsün memleketine.

Tanımadan yorum yapıyorsun.Senelerdir takip ederim.Öncelikle gurbetçi değil.Gidip geliyor ABD ye.En Fazla 1 senedir orda.Zaten kendiside zengin bir adam.O kadar video seyrettim bir kere olsun siyaset yaptığını görmedim.Her zaman ülkesini över.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• LOTSx L kullanıcısına yanıt
    Komik olma Allah aşkına gidip görmeni saygı duyarım, fakat 39 dolara ELİT kesim diyorsanız sabaha kadar tartışırım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vollkan59 -- 19 Eylül 2017; 20:3:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

Komik olma Allah aşkına gidip görmeni saygı duyarım, fakat 39 dolara ELİT kesim diyorsanız sabaha kadar tartışırım...

Kardeş tamam da 39 dolara et yiyebiliyorlar diye abd süper mi oldu?

Bak abd çalışan kalifiye insanın hakkını gerçekten veriyor. Her mühendisin hayalidir san francisco'ya gidip silikon vadisinde çalışmak ama hayat onlara güzel. Birgün gidersen, san francisco sokaklardaki yüzlerce evsize de şaşırma. Zenginle fakir arasında denge yok. Eğer işe yaramayan biriysen devlet seni beslemiyor. Olması gereken de bu ama hiçbir baltaya sap olamamış adamların abd'yi övmesi bana çok saçma ve oksimoron geliyor.

• LOTSx L kullanıcısına yanıt
    Yok yav Amerika, avrupa, almanya değil ki benim derdim :) Bak yukarıda bir soru sordum; asgari ücret alan bir kişi ne zaman en son lokantaya gidip, canı ne istediyse hesap yapmadan yiyebildi?

En son ne zaman Tatile çıktı? Ay sonu elektrik,telefon,doğalgaz,internet,temel gıda,kıyafet bu ve benzeri ZORUNLU harcamalardan cebine para hiç kaldı mı?

Ne abdsi ne avrupası, bazı yaşam standartları vardır bunlar olmazsa olmaz, işte bu kuralları adamlar kanunla KESİN olarak belirlediği için, onlar İnsan gibi yaşıyor, biz ise açlık sınırı altında.

Çalışma saatleri en basit örneklerden biri, TAŞERON diye bir sistemimiz var çok şükür, eğitim sistemimizi 100 yıldır düzeltemedik sanırım ki bu kadar zor bir olay olmasa gerek, torpili, kayırmacılığı hiç saymıyorum.

Tüm bunlar abd ve avrupa da 10 ise bizde 100000, e şimdi nasıl kapanacak bu fark!
  • quote:

Orijinalden alıntı: vollkan59

Yok yav Amerika, avrupa, almanya değil ki benim derdim :) Bak yukarıda bir soru sordum; asgari ücret alan bir kişi ne zaman en son lokantaya gidip, canı ne istediyse hesap yapmadan yiyebildi?

En son ne zaman Tatile çıktı? Ay sonu elektrik,telefon,doğalgaz,internet,temel gıda,kıyafet bu ve benzeri ZORUNLU harcamalardan cebine para hiç kaldı mı?

Ne abdsi ne avrupası, bazı yaşam standartları vardır bunlar olmazsa olmaz, işte bu kuralları adamlar kanunla KESİN olarak belirlediği için, onlar İnsan gibi yaşıyor, biz ise açlık sınırı altında.

Çalışma saatleri en basit örneklerden biri, TAŞERON diye bir sistemimiz var çok şükür, eğitim sistemimizi 100 yıldır düzeltemedik sanırım ki bu kadar zor bir olay olmasa gerek, torpili, kayırmacılığı hiç saymıyorum.

Tüm bunlar abd ve avrupa da 10 ise bizde 100000, e şimdi nasıl kapanacak bu fark!

Kardeş sen beni anlamıyorsun. Asgari ücretli abd'de de iyi bir hayat yaşamıyor.

Aslında zeki ve çalışkan bir insan için türkiye güzel bir ülke. Bahaneye gerek yok.

Ha şahsen mezun olunca california'ya gitmek istiyorum ama ben iyi eğitimli tuzu kuru kesimdenim. Kalifiye olmayanlar hiç isyan etmesin. Abd'de de boktan hayatları olacak belki de evsiz kalacaklar, hastane ücretlerini ödeyemecekler vs...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LOTSx -- 19 Eylül 2017; 20:34:59 >

• unchange U kullanıcısına yanıt
    Kim neyi bilmiyormuş, asıl sen hiç bişey bilmiyorsun.

Ben odtü inşaat müh okudum.. Mühendisim niye hayvan yetiştireyim. Benim kritik ettiğim insanlar eğitimi olmayıp Istanbula gidenler. Köyde asgari ücretin 3-5 katını kazanabilecekken Istanbula gidip sürünüyorlar.

Kurban bayramında köye gittik kurban bulamadık. Kurbanlık koyunlar 800-1000 lira. Büyük baş 15-20 bin lira. 3 bine düve al 2 sene sonra 20 bin lira ediyor. Koyunları 300'e al 3-5 ay sonra 1000 liraya sat. Süt litresi 2 lira. Tereyağ 20-25 lira. Peynir 20 lira.

• Hocam arz talep meselesi. Şuan ciddi manada hayvancılık açığı var. Hollandadan angus getiriyoruz şaka gibi. Yemler ne kadar ucuz pahalı bilemem. Ancak bana kalırsa hayvancılık her türlü para kazandırır.. Ama bunu köylüye anlatmak zor. Köylü Istanbula gitmek istiyor. Oysa Istanbulda hem asgari ücretle sürünüyor, hem de büyük şehrin hiçbir nimetlerinden faydalanamıyor. Misal sinemaya gidemiyor, dışarı çıkıp yemek yiyemiyor. Çünkü para yok.

Devlet aslında destek veriyor. Develerin hatası şu, devlet köyleri daha yaşanabilir bir yer yapmaya çalışmıyor. Gerekirse 3-5 köy birleşmeli ve daha modern köyler yapılmalı. Köylerde sosyal faaliyetler olabilir (gezici tiyatro gibi belki) köylerde kütüphane olmalı, hatta belki insanların belli süre kullanabileceği ücretiz Internet olmalı. Belki o zaman şehirden köye göç olur.

• Exocoetidae kullanıcısına yanıt
    Sesinde nodül rahatsızlığı varmış o yüzden öyleymiş.
  • ilkay abi okuyorsan selamlar taa dinçer karaca ile show tv de tekno trend den beri izliyoruz seni, samimi adamsın vesselam.
  • Fenomenon kullanıcısına yanıt
    Ego ve kibrinin yarısı kadar bilgin olsaymış keşke...

Süt 2 lira peynir 20 lira tereyağ 25 lira bunu bana yazmış olman cidden ironi gibi.

Sütü köylü 1.10-1.20 ye satar , köylü peynir yapsa çoğu satamaz gerek üretim şartları gerek brusella , sütün yağını çekip tereyağda yapamaz artık bahsettiğin yardımlar hakkında da fikrin yok aç ,oku ,öğren gel sonra yine tartışalım.

• Hadi 36 lirayı geçtim, bu kadar eti 200 liraya yiyebilsem ona da razıyım. Ayda bir giderim midem bayram eder ama mümkün değil.

• unchange U kullanıcısına yanıt
    Ben sinopluyum köye gidiyoruz. 3 kilo peynir alamiyoruz. Çünkü yok. Altından daha kıymetli. Sen 20 değil 50 lira veriyim desen alamıyorsun. Sana 1 kilo veririm diyor diğerlerini başkasına ayırdım diyor köylü.

Senin cidden cahil olduğun şundan belli tereyağ yapmak çok basit bişey, hiçbir teknolojik alete gerek yok :) sütü yayıkta çalkala yağ olur. Eğer yorulmam dersen evdeki plastik ayran yayıklarında dahi tereyağ yaparsın. Yalnız süt yağı alınmış hazır süt olmayacak, gerçek inek sütü olacak. Ama yorucu olur dersen makinesi var içine süt koyuyorsun yağ aliyorsun.

Köylüler haftada bir gün civar ilçelere gidip süt yoğurt peynir domates bilmemne satıyor. Öğlene hiç bişey bulamiyorsun. 30-40-50 ineği olan elbet öyle satamaz. Mecburen 1 liraya fabrikaya vesaireye satacak sütü. Ama 2-3 ineği olan eğer elinden iş geliyorsa, düzgün çalışıyorsa Istanbulda kazanacağının 2 katını kazanır. Gideri de Istanbulun yarısı olur en fazla.

• Abi 20 dakika boyunca mal gibi adamın et yemesini izleyip kendimi kötü hissettim. Şapır şupur yiyor canım istedi lan.
  • gorkemnalbant G kullanıcısına yanıt
    Niye dönsün olum , şu zihniyet kıskanc çekemeyen zihniyet neden gelecek adam ? orda krallar gibi yiyip içtikden sonra neden gelsin.
    Millet aklını peynir ekmekle yemiş malum et bulamayınca.Çekemiyorsunuz ona buna bok atmayın kıskanmayın siz yaşayın Türkiyenizde.
    Adam yiyormuş içiyormuş sanane ? :D zihniyete bak ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FİT GYM -- 19 Eylül 2017; 22:17:9 >
  • bu adam lokantaları zengin eder aga ne zaman şunun videosunu izlesem 2 porsiyon adana söylüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

Türkiyede et pahalıysa bunun sorumlusu köylülerdir. Türkiyede köylü kalmadı herkes Istanbula gidiyor. Hayvancılıkta çok iyi para var. Koyun+kuzu 500'e al 5 ay sonra kurban bayramında sadece koyunu 800-1000 liraya sat. Evet köyde yaşam şartları zor, yaşamak kolay değil, herkes uğraşamaz, yapamaz. Ancak şehirdeki adam köye gidemez belki ama köydeki adam da şehire gitmemeli. Devlet gerçekten çok iyi destek veriyor köylüye çiftçiye. Daha çok destek vermesi elbette ama şuan bile verilen destek azımsanamayacak kadar fazla. Sen yeter ki hayvancılık yapmak iste, çok düşük faizli hatta faizsiz krediler var, hatta bir kısım para hibe ediliyor. Halkımızı anlamak zor gerçekten. Köyde hayvancılık yapmayıp Istanbula giden adam asgari ücretle günde 12 saat çalışıp 1000 lira kira ödüyor.

Sayin aktrol

Sesini kes.

Bu yaz findik toplamaya gittim

Gittiğim köyde çöp arabasi yok. 5 km lik yol 15 dakikada gidiliyor yollar bok icinde. Köylüler copunu yol kenarina atiyor. Cop tenekesi dahi yok belediye cop arabasi getirmiyor diye

Devamli sulari elektriği kesiliyor.

Belediye ? akp .

Birader sen.hic belgesellerde gormedin mi

Adam abd de ciftci. Evi var tarlasi var altinda arabasi. Sehir disinda , yollari asfalt.

Almanyadan gelen aile dostumuz dedi ki ,

Orada koylerin her yeri asfalt , evleri modern , temiz.

Bir de bunlara bak , daha evlerde boya yok.

Neden boyle peki ?

Sen mazotu bes lira yaparsan bu koylu traktor mu kullanicak ?

Bahane bahane bahane

Turjler tembel size gore

Ulan her ulke.normal , bir bizimkiler tembel .

Bahaneye bak

Sen köyde yasamak ister misin ?

Cogu koyde

Ya internet olmaz , olsa hat olmaz surunur

Ya suyu tam olmaz , bol bol elektrigi kesilir , yollari bok gibidir

Ne bicim adamlarsiniz ya

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bazen soyle yorumlara denk geliyorum helal et degil ula arkadas turkiye yurt disindan et aliyor saniyormusunuz bu et 100% helal polanya dan felan tonlarca et aliyor turkiye

• kes sesini seviyesiz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

kes sesini seviyesiz

bir halt bildiğiniz yok boş bos konusuyorsunuz ben köylere cok giderim merak etme sen öyle çiftçi suclu falan gec bu isleri devletin bir halt yaptigi yok koylere her yer bok icinde bu millet gerizekali mi sehre gocuyor adam tastan topraktan koyun bok kokusundan bıkıp da geciyor hukumetiniz adam olsun da koyleri duzeltsin .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gece gece acıktım ya la :S
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.