Şimdi Ara

Şınav ve bilekler????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
1
Favori
17.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şınav çektikten sonra bileklerim acıyor,ağrıyor?Basketbola kötü etkisi olur mu bu işin?
    Olmaması için ne tip ısınma hareketleri yapmam lazım?

• Çıtır, çıtır da ediyo mu?
  • Ben de sürekli şınav çekiyorum benim de çok ağrıyor. Çıtır çıtır da ediyor. Benim bileklerim zaten sakattı ama yıllardır şınav çekiyorum aşırı ağrı dışında başka etkisini görmedim. Bilekten atarken de bir problem yaşamadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QuestionMark -- 12 Eylül 2011; 1:12:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: QuestionMark

Ben de sürekli şınav çekiyorum benim de çok ağrıyor. Çıtır çıtır da ediyor. Benim bileklerim zaten sakattı ama yıllardır şınav çekiyorum aşırı ağrı dışında başka etkisini görmedim. Bilekten atarken de bir problem yaşamadım
    bARFİKS ÇEK DAHA FAYDALI
  • quote:

Orijinalden alıntı: NuTeRX

Çıtır, çıtır da ediyo mu?

Sağ taraf ediyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: guitarist999

quote:

Sağ taraf ediyor.

Spor yapmadığından dolayı oluyor, bileklerini biraz kuvvetlendirmek istiyorsan bir hafif dambıl alabilirsin bir süre sonra çıtırtısı geçer.
  • quote:

quote:

quote:

Sağ taraf ediyor.

Spor yapmadığından dolayı oluyor, bileklerini biraz kuvvetlendirmek istiyorsan bir hafif dambıl alabilirsin bir süre sonra çıtırtısı geçer.

Neredeyse her gün basketbol oynuyorum hocam.
    16 yaşındayım kaç kg dambılla başlamalıyım sence?
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Sağ taraf ediyor.

Alıntıları Göster
    Arkadaşım bilek çalıştıracaksan 20 kilolukla bile çalışabilirsin. Sana 14-15 anca yeter diye düşünüyorum. ama şöyle bir durum var bileklerini kaslandırdıkça atışının hassasiyeti düşecektir.

• quote:

Arkadaşım bilek çalıştıracaksan 20 kilolukla bile çalışabilirsin. Sana 14-15 anca yeter diye düşünüyorum. ama şöyle bir durum var bileklerini kaslandırdıkça atışının hassasiyeti düşecektir.

Pek bilek çalıştırmayacağım zaten kol kası için 5 kg uygun mudur?
  • quote:

quote:

Pek bilek çalıştırmayacağım zaten kol kası için 5 kg uygun mudur?

Alıntıları Göster
    Kuvvetli misin? Yani pazın kuvvetli mi? Boyun ve kilon kaç onu da söyle.

• quote:

14-15le bilek çalışmaya bence poposu yemez herkesin
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Sağ taraf ediyor.

Yaş 16, fazla zorlama. 4 ya da 5 kilogram ile çalışabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: ir0nfist~

quote:

14-15le bilek çalışmaya bence poposu yemez herkesin

Bilek kasları zaten çok güçlü kaslar Avuç içi yukarı dönükken 14-15 bir şey değil. Aşağı dönükken zorlayabilir.
  • quote:

Boy 1.75 civarı tam hatırlamıyorum.Kilom 61. 8 senedir basketbol oynuyorum.Baya güçlüyümdür.
    Geçen sene(15 yaşındayken) bir kerede 45 tane şınav,en az 100 mekik çekebiliyordum.1 senedir
    spor yapmayınca şınav sayım 20-25'e düştü :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: CoMRaDe1923

bARFİKS ÇEK DAHA FAYDALI

Bu da yeni çıktı. Şınav çekme barfiks çek her yeri çalıştırıyor.

Arkadaşım senin ihtiyacın olan dambılla çalışmak değil. Sadece yeterli minerali almak. Bunun için de her gün 1 tane maden suyu(Kınık, Uludağ veya Kızılay) içeceksin. Benim de barfiks çekerken hafif acı oluyordu. 3-4 günde tamamen geçti. Ki daha önce bileğimi çatlatıp yerinden oynatmıştım.

• quote:

quote:

Boy 1.75 civarı tam hatırlamıyorum.Kilom 61. 8 senedir basketbol oynuyorum.Baya güçlüyümdür.
    Geçen sene(15 yaşındayken) bir kerede 45 tane şınav,en az 100 mekik çekebiliyordum.1 senedir
    spor yapmayınca şınav sayım 20-25'e düştü :)

Alıntıları Göster
    25 şınav fena değil spor yapmayan için. sen en iyisi bir tane el yayı al. avucunda sıkarak çalışılanlardan. bir de 10 kiloluk dumbell al. el yayı çok iyi oluyor canın sıkılsa bir 50 kere yapıyorsun spor sayılır

ayrıca mineralle alakası yok bilek sakatsa sakattır. geçmeyebilir. minerali bol biri olarak söylüyorum bunu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QuestionMark -- 12 Eylül 2011; 1:44:34 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Einstein

quote:

Orijinalden alıntı: CoMRaDe1923

bARFİKS ÇEK DAHA FAYDALI

Bu da yeni çıktı. Şınav çekme barfiks çek her yeri çalıştırıyor.

Arkadaşım senin ihtiyacın olan dambılla çalışmak değil. Sadece yeterli minerali almak. Bunun için de her gün 1 tane maden suyu(Kınık, Uludağ veya Kızılay) içeceksin. Benim de barfiks çekerken hafif acı oluyordu. 3-4 günde tamamen geçti. Ki daha önce bileğimi çatlatıp yerinden oynatmıştım.

Hadi ya maden suyunun bu tür işlere faydası oluyor mu?İlk kez duydum.

• quote:

25 şınav fena değil spor yapmayan için. sen en iyisi bir tane el yayı al. avucunda sıkarak çalışılanlardan. bir de 10 kiloluk dumbell al. el yayı çok iyi oluyor canın sıkılsa bir 50 kere yapıyorsun spor sayılır

ayrıca mineralle alakası yok bilek sakatsa sakattır. geçmeyebilir. minerali bol biri olarak söylüyorum bunu.

Doktora gittim, bileğimde,dirseğimde,omzumda falan yumuşak doku zedelenmesi varmış.Daha önce ısınmadan çok şınav mekik çektim o
    yüzden oldu büyük ihtimalle.Spor yaptıkça en yakın zamanda geçer inşallah o kadar ağır Dambıla gerek yok bence.Kol kası çin 4-5 kglik
    bir şey alırım.Bir tane de el yayı aldım mı tamamdır heralde.

• quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

spordan zerre anlamayan uyelerimiz gene akil vermeye baslamis

Benim için söylüyorsan ben burada profesyonel olmak isteyen adama profesyonel tavsiye vermiyorum. Bunlar çok basit ve sakatlığa sebep olmayacak şeyler.
  • quote:

El yayı demişsin bilekle ne alakası var onun? 1 yıl kullandım bir faydasını görmedim. (şu 4-100 kilo ayarlı olanlardan değil) Dambıl demişsin adam kas geliştirmek istemiyor. Bilek ağrısı geçsin diyor. Mineralle de alakası yok demişsin iyi güldüm. Aynı sorunu yaşayan vg çalışan kişiler vardı bbtr.com'da onlara da aynen mineral almalarını ve süt içmelerini önermişlerdi. (Kalsiyum için süt) Oradakilerin de sorunu kalkmıştı. Ki yazanları boşver 1 yıl boyunca sürekli canım sıkıldıkça barfiks çekerdi bileklerim ağrırdı fazla çekince. Sonra düzenli yaparken katlanamayacak seviyeye geldi. Sonra maden suyu içmeye başladım düzeldi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.