Şimdi Ara

Şınav, Mekik ve Barfiks Programları (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.044
Cevap
709
Favori
914.246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • barfiks için olanı war..
    mekik için olanına gerek yokki zaten.
    3çeşit mekik haftada 3 gün
  • ilk başladığım gün 40 tana çekiyordum programı uygulamaya çalıştım.şimdi 100'e yakın sınav çekebiliyorum.konuya mesaj yazmak şimdi aklıma geldi.
  • ayaklar yukarıdayken şınav çekince hangi kaslar çalışıyodu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mechatronik -- 22 Mart 2010; 13:30:41 >
  • Bu program yerine 6 hafta boyunca, günde en az 500 - 600 şınav çeksek, ne kaybeder, ne kazanırız??
  • quote:

Orijinalden alıntı: umbaba

Bu program yerine 6 hafta boyunca, günde en az 500 - 600 şınav çeksek, ne kaybeder, ne kazanırız??

Günde 500-600 şınav çekmekle şu programın ne alakası var, onu anlayamadım. Günde 500 şınav çekebiliyorsanız burada işiniz ne zaten?
  • Bende dün başladım bu programa. Enson askerde çekmiştim şınavı. Hamlamışız tabi
    Şimdi göğüs kaslarım ağrıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik

ayaklar yukarıdayken şınav çekince hangi kaslar çalışıyodu?

sanırım göğüsün üst kısmındaki kaslar daha çok çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: liero

quote:

ayaklar yukarıdayken şınav çekince hangi kaslar çalışıyodu?

sanırım göğüsün üst kısmındaki kaslar daha çok çalışıyor.

peki alt kısmının çalışması için ne yapmalıyım
  • Tyler Durden'in, güzide bir sözü vardı bu konuyla ilgili; "Self improvement is masturbation, self destruction is the answer" şeklinde...
    Bu arada ben de daldım ortadan bir yerden. Sırf +100 olunca bir bölgemde uzama olacak mı diye merak ettiğimden zuhzuh...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Léopard

quote:

Bu program yerine 6 hafta boyunca, günde en az 500 - 600 şınav çeksek, ne kaybeder, ne kazanırız??

Günde 500-600 şınav çekmekle şu programın ne alakası var, onu anlayamadım. Günde 500 şınav çekebiliyorsanız burada işiniz ne zaten?

24 saat içerisinde, 500-600 şınav çekemez misin....?
  • Günde 500-600 şınav nasıl çekeceksin onu anlamadım harbiden ne kalp kalır ne kas.
  • bi bodyforumunda gezdimde ismini bilmediğim bir sürü hareket var.

alt göğüs kası için

quote:

decline bench press---(pectoralis minor uyarirsin,cikarirsin)

decline dumbell fly---(pectoralis minor u alttan cizersin)

dips---(uyarilan ve cizilen pectoralis minor u yandanda cizerek toplarsın)

bu üçü nasıl yapılır bilen varmı
  • quote:

decline bench press
    decline dumbell fly
    dips

bu üçü nasıl yapılır bilen varmı

Decline Bench Press:
    />

Decline Dumbell Fly:
     Şınav, Mekik ve Barfiks Programları

Dips:
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenerista

Günde 500-600 şınav nasıl çekeceksin onu anlamadım harbiden ne kalp kalır ne kas.

Nedenini de açıklasaydın..?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Léopard

quote:

24 saat içerisinde, 500-600 şınav çekemez misin....?

Spor ciddi bir iştir. Sizin söylediğiniz gibi "varsayımlarla" spor yapmak kaslarınızı yıpratır. 500 tekrarlı bir çalışmanın size adı kadar büyük bir faydası olacağı yanılgısına kapılmayın. Kaslara yönelik çalışmalarda 1 saati çok aşmamak gerekiyor. Dolayısıyla 24 saatte 500 şınav çekmenin şu an okuduğumuz konuyla uzaktan yakından ilgisi yok. Bu konu şınav çekmekte zorlanan ya da 100 şınav çekemeyen kişileri bu hedefe ulaştırmak için hazırlanmış bir konu.
  • @Darkness

Teşekkürler kaydettim hepsini
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

İşin aslı, haftada sadece 3 gün çalışma mevzusu bana da anlamsız geliyor.

"Her gün şınav çek, ama haftanın 3 gününde set sayılarını artır", bence program bu şekilde olsaymış daha faydalı olabilirmiş. Başlangıçta belki zorlar benim dediğim, ama en azından ilk 3 haftadan sonra bu şekilde yapılabilir. Bir haftadaki 4 gün ara bence çok fazla.

kendi tecrübelerimden gördügüm,1 günlük ara kaslar dinlenirken geliştigi için çok önemli.
    kasları dinlerdirmeden çalışmak,çalışmamızdan tam verim almamızı engelliyor..

bu arada program tam benim aradıgım şeymiş,eline saglık.
    ilk seferde çok rahat 25 çektim.bugun daha 2. günüm bitti.en son max sette 16 sınav çektim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zZzizouBT -- 27 Mart 2010; 1:45:08 >
  • Pazartesi günü başlıyorum, her haftanın sonunda sonucu buraya yazarım.İnşallah 100 e ulaşırım.Şuan max 25 çekebiliyorum
    Yaş 17, Boy 1.85 Kilo 86 bi 7-8 kilo fazlam var diye düşünüyorum.Buna rağmen 100 e ulaşırsam benim için inanılmaz olur.
  • Bende pazartesi den itibaren başlamayı düşünüyorum.
    Boy: 187 Kg: 95

normal şınavı en fazla 5 kere çekebiliyorum.İlk setten başlayacağım.Hadi hayırlısı.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.