Şimdi Ara

Şınav, Mekik ve Barfiks Programları (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.044
Cevap
709
Favori
915.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
67 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • mesajım bulunsun.güzel bir programa benziyor.çeviren arkadaşa teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darkness

quote:

Orijinalden alıntı: Mechatronik
    decline bench press
    decline dumbell fly
    dips

bu üçü nasıl yapılır bilen varmı

Decline Bench Press:
    http://d.imagehost.org/0046/declinebenchpress.gif

Decline Dumbell Fly:
    http://e.imagehost.org/0470/Decline_Dumbbell_Fly1.jpg
    http://e.imagehost.org/0316/Decline_Dumbbell_Fly2.jpg

Dips:
    http://d.imagehost.org/0815/dips.jpg

decline fly ı düz sehpada yapıyorum 2 seferdir salonda ve gerçekten çok etkili bir hareket

• Evde sehpa koyacak yer olsa ben de yapacağım, 10'ar kiloluk dambılım var iki tane.. Anca koltuk minderlerini üst üste dizere kaypıyordum bir ara. 2 ay kadar düzenli olarak çalıştım, ama sonradan bıraktım.

Body yapmaktansa, her gün yürümek veya koşmak bana daha mantıklı geldi çünkü. Bir süre sonra bodyi bırakınca vücut deforme oluyor diye biliyorum. Özellikle göğüs bölgesinde bu vahim sonuçlara sebep olabilir. En iyisi hiç başlamamaktır belki.
  • @Darkness

body yapanlar o deforme olma olaını yalanlıyorlar her seferinde ki bence de çok mantıksız , sen birden yağ falan aldırmayacaksın ki vücudundan sarksın deri. gene eski normal haline gelir vücut sanmıyorum sarkma falan olacağını
  • Ben yine de fitness veya kardiyo taraftarıyım.. Hoş, hiç birini yaptığım yok da bugünlerde
  • quote:

Evde sehpa koyacak yer olsa ben de yapacağım, 10'ar kiloluk dambılım var iki tane.. Anca koltuk minderlerini üst üste dizere kaypıyordum bir ara. 2 ay kadar düzenli olarak çalıştım, ama sonradan bıraktım.

Body yapmaktansa, her gün yürümek veya koşmak bana daha mantıklı geldi çünkü. Bir süre sonra bodyi bırakınca vücut deforme oluyor diye biliyorum. Özellikle göğüs bölgesinde bu vahim sonuçlara sebep olabilir. En iyisi hiç başlamamaktır belki.

günlük 30 luk 25 lik ne kadar yapabilirsem işte şınav çekiyorum aklıma geldikçe

günde 50-100 arası oluyordur.

sabahlarıda karın kası için youtube de bi video vardı onu uyguluyorum 6 dk lık

arada bükbük le uğraşıyorum. dambıl var ama uzun süredir kullanmıyorum

body ye gitsemmi diye düşündüğümdede.. amannn onu devam ettirmek gerekir diye vazgeçtim

yukarıdaki çalışmalar yetiyor bana

• quote:

Ben yine de fitness veya kardiyo taraftarıyım.. Hoş, hiç birini yaptığım yok da bugünlerde

zaten benim salonda yaptığım da fitness sayılır öyle body vücudu yok bence ek gıda almıyorum vs. bir arkadaş vardı salonda çok iyi yapmış vücudu göğüs hatları karın kası hatları çok iyi çıkmış ve şişkindi sordum 15 yıldır yapıyorum dedi anca bu kadar oldu ek gıda alamdığım için dedi
  • Mechatronik bükbük denilen aletin faydasını görüyor musun, göğüs için mi bu da?
  • bi konuda gördüm önermişlerdi. bende denemek için aldım. kolları falanda çalıştırıyor.

aslında body de uzman birisinin bilgi vermesi daha doğru olur.

başka hangi şekilllerde bükülür bende öğrensem iyi olur aslında.
  • Arkadaşlar bir uyarı yapayım, şınavdan sonra kronik bel ağrılarım geri geldiği için ben bırakıyorum. Birkaç gündür hafif hafif başlayan ağrılar dün gece itibarıyla uykudan uyandırıp sıcak su torbası konumuna kadar geldiler. bel fıtığınız varsa pek kurcalamayın derim şınav olayını.
  • Geçmiş olsun Beholder, keşke başlamasaydın programa
  • Ben zaten sürekli çekerim şınav.Ama programlı olmadığı içn geliştiremedim.Bel için pek problem yapmıyor bende.Uyarın için teşekkür ederim...
  • Bükbük kesinlikle işe yarıyor; gülmekten baklavalarım pırtladı...
  • Cumartesi kahvaltıdan 1 saat sonra kardio dan sonra duvar şibavı ile başlıyorum ben de.

Güzel paylaşım emeğinize sağlık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1999 Siena 16 16V

Cumartesi kahvaltıdan 1 saat sonra kardio dan sonra duvar şibavı ile başlıyorum ben de.

Güzel paylaşım emeğinize sağlık.

kahvaltıdan önce yapmak daha iyi olmaz mı? hazır vücutta besin depoları boşalmışken. Direk yağ yakımı olmaz mı?
  • Kardiyo kahvaltıdan önce çok daha etkilidir.. Şu konuda sağlam bir konu açmayı düşünüyorum, evde yapılabilecek kardiyo hareketlerine dair.. Benim de bu tip bir programa başlamam gerekiyor da

Bu arada dün şınav programına da baştan başladım, ara vermeden devam ettirmeye çalışacağım.. Yoksa emeklerin bir anlamı kalmıyor
  • quote:

Geçmiş olsun Beholder, keşke başlamasaydın programa

teşekkür ederim Darkness, bende kol kasları için çelik yaylara başladım :)
  • ben dün başladım gerçekten 1-2 tane zor çekerken 5 tane çekebildim..
    devam edicem programa ...
  • Bugün 2. haftaya başladım. baya zorluyor beni ama devam edicem.
    Gücüm son sette hep en az seviyesindeki sayıya yetiyor.

Bir gün ara veriyoruz ya çalışmaya o arada karın bölgesini çalışsam çok mu yorulurum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eaizmir -- 30 Mart 2010; 14:50:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eaizmir

Bugün 2. haftaya başladım. baya zorluyor beni ama devam edicem.
    Gücüm son sette hep en az seviyesindeki sayıya yetiyor.

Bir gün ara veriyoruz ya çalışmaya o arada karın bölgesini çalışsam çok mu yorulurum?

Bence gayet güzel olur, farklı kas gruplarını çalıştırmış olursun..

Zaten bildiğim kadarıyla body programlarında da bir gün ön kol ve omuz, ertesi gün göğüs ve arka kol, ertesi gün bacak ve bilek vs şeklinde farklı gruplar çalıştırılıyor.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.