Şimdi Ara

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU] (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.155
Cevap
239
Favori
472.756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu da benim dünezek
    Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU]Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU]Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU]Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU]

• Ne deliler var :)

• Konuya direk dalıyorum kusura bakmayın,

DFGT için kibar kullanışlı fazla yer kaplamayan bir stand arıyorum yardımcı olabilecek olan var mı?
  • Tinúviel kullanıcısına yanıt
    Wheel Stand Pro ya baktınızmı?
  • namco kullanıcısına yanıt
    Vites topuzu çok hoşuma gitti.
    Direksiyon büyük gelmiyormu biraz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Assasin_2015

Wheel Stand Pro ya baktınızmı?

Kendi sitesinden mi Amazondan mı alabiliriz hocam bunu?
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Hakikaten çok uğraşmış.

Şahsen Hüsnü bey deki gibi bir sim kokpitini tercih ederim ben :)

Yinede enteresan olduğu bir gerçek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Assasin_2015 -- 18 Mayıs 2015; 23:29:54 >
  • Tinúviel kullanıcısına yanıt
    Ben kendi sitelerinden almıştım.
    Hatta aldıktan 2 sene sonra bir parça lazım oldu. 4-5 dolara göndermişti adam.
  • Wheel Stand Pro V2 sürümü Amazonda $128.99
    Shipping & handling: $104.19
    Order total: $233.18
    233 x 2.6 = 600 Lira aboww :)

Şöyle bir şey yapıp ya da yaptırılsa daha ucuza gelir.

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 18 Mayıs 2015; 23:37:26 >
  • Hocam direksiyon 35 cm, logitech' in orijinal direksiyonu 27 cm. Tabi arada büyük fark var fakat eski model arabalar ve manuel vites arabalarda daha rahat ediyorum. Manevralar daha rahat, özellikle drift için çok uygun. Orijinal direksiyon ile ne yaptıysam da drift atmayı beceremedim. Bu direksiyon ile biraz da olsa yapabiliyorum.
    F1 vites araçlarda ise orijinal direksiyonu takıyorum. Formula araçları için ise 24 cm civarı direksiyon arıyorum bakalım.
    Vites topuzuna gelince çok ağır bir ürün fakat tutuş biçimi çok rahat. Ben zaten logitech g27 vites mekanizmasını modlayarak vites geçiş direncini epey artırdım. Çok harika bir kıvama geldi.
    Tabi olmazsa olmazımız fren yayı modunu da yaptım. Orijinal fren yayını debriyaja, debriyajdan çıkanı da gaza taktım. Gaz hassasiyetini istediğim kıvama getirdim. Özellikle Traction Control olmayan araçlarda (F40, Shelby gibi) gaz hakimiyetini sağladım. Şu an en büyük önceliğim F1 direksiyonu bulmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi namco -- 18 Mayıs 2015; 23:44:19 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Eleman iyiymiş yalnız, ayakta ayakkabı yok ama kafada kask var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Assasin_2015 kullanıcısına yanıt
    Wheel Stand Pro DELUXE V2 her şeyei içinde Türkiye'ye kaça gelir ?

http://wheelstandpro.com/products/wheel-stand-pro-for-logitech-g25g27-racing-wheel---deluxe
    Logitech lerin en güzel yanı çok kolay modlanmaları zaten.
    Bu konuda destek isteyenlere yardımcı olmanızı dileriz.

Fren yayını bende bu gece modladım. (Nixim)
    119€ yazıyor ama adamlarla yazışın.
    Kargo dahil 75€ dan fazla olmaması gerekiyor. Yoksa %18 kadar vergisi oluyor.
    Logitech G27 Fren pedalına Nixim modunu yaptım arkadaşlar. Hemen denemesini yaptım ve izlenimlerim:

* Kesinlike orjinal yay dan çok daha iyi.
    * Biraz alıştıktan sonra çok daha başarılı frenleme performansı gösteriyor.
    * Ciddi anlamda sert olduğu için pedalların mutlaka sağlam şekilde bir yere tutturulması lazım. Halı üstünde vs. tutunması mümkün değil.
    * Yine aynı sebepten dolayı ayakkabı ile kullanmak şart oluyor.
    * Montajlamam yaklaşık 20dk sürdü ki ilk kez G27 pedalı açtım. Yani kolay bir işlem.

Sonuç olarak tavsiye edilebilecek bir ürün. Benim beklentilerimi karşıladı.
    hocam cok guldum :))

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    @Assasin_2015
    Hocam, fren modlamalarında en önemli hususlardan biride "Brake Gamma" değeridir. Assetto Corsa' da standart 2.40 olarak gelir, modlamadan sonra 1' e ya da 1' in biraz üstüne çekerseniz çok daha iyi performans alırsınız.
    Edit: Zaten brake gamma değerini düşürdüğünüzde frene sert bir şekilde yüklenmenize gerek kalmayacaktır. Bu ayrıca pedalların kayma sorununu da çözer.
    @UyGaR___
    Direk o dikkatimi çekti hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi namco -- 19 Mayıs 2015; 11:01:30 >
    Bilgilendirme için teşekkürler. Ayarları deneyeceğim.
  • Arkadaşlar ana konusunu takip edenler mutlaka görmüştür ama görmeyenler için Assetto Corsa, STEAM de %50 indirime girmiş.
  • heves almalık giriş seviyesi için ne önerirsiniz, dfgt baya pahalı çokta kullanacağımı sanmıyorum
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.