Şimdi Ara

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU] (399. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: yakuza001
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
9.156
Cevap
239
Favori
472.906
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 397398399400401
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Faturası 339 € olduğu için bir sorun olmaz bence diye umuyorum

https://ticaret.gov.tr/gumruk-islemleri/sikca-sorulan-sorular/bireysel/yolcu-muafiyetleri

Burada da yazıyor o şekilde
  • Yurt dışından gelirken 430€ ya kadar hediye getirme hakkı var diyordu ticaret odasının sitesinde
  • Dante kullanıcısına yanıt
    Bizde kanıt arıyoruz zaten, resmî belge.
  • Öyle bir genelge yok "150 Euro'ya kadar" diyor sadece. 150'yi geçince ne olduğu o genelgede yazmıyor. Ne kadar beceriksiz işten anlamaz insanlar oldukları genelgeden belli zaten.

Bunu da ben bizzat görüştüğüm sayısız müşavirden aldığım bilgilere dayanarak söylüyorum: 150 üzeri ticari. Resmi belge aramaya çalışmayın boşuna. Şu anlık yok öyle bir belge. Dingonun ahırı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 20 Mayıs 2022; 9:40:34 >
  • Dante kullanıcısına yanıt
    Hocam sipariş edip yurt disindan getirilmiş mi ? Yoksa yolcu beraberinde getirdiği halde 25 euro vergi mi kesilmiş.
  • emrkavak kullanıcısına yanıt
    Havalimanında 430€ ya kadar vergi alamazlar. Hediye sınırı var ticaret bakanlığının sitesinde ve halem yürürlükte.

Yolcu yanında getirirken verdi vergiyi. Muhtemelen 430 euroyu geçtiği için, geçen kısmın yüzdesi filanı bişeyi oldu çok da önemseyip sorgulamadım 25 euro gibi cüzzi bir rakam olunca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dante -- 20 Mayıs 2022; 9:43:30 >
  • Evet bencede şimdi diğer arkasima sordum oda takılmış gümrüğe. Fanatec dd pro ile demiş ben esporcuyim turkiyeye yarışmaya geldım ve kendi ekipmanimi yanımda getirdim bana burda alikoyma yapacaksaniz bu büyük turnuvada tr yi temsil etmem ve yaşadığım ülkeye geri dönerim demiş salmışlar.

Aynı zamanda da yazıyor görselde Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU]

Evet bu kontrolden kaçmak çok kolay aslında. Kendim kullanıyorum bitti. Vergisini almana verdim zaten bitti.

Ama benim arkadaşım pek bu işlere yatkın olmadığı için kandırıvermişler. Sorun değil çok büyük rakam çıkmıyor yine de.

• Kendi kullandığı eşyaya zaten getirilene vergi istememezler ilgili gümrük mevzuatı öyle yazıyor güncel olarak.
  • Arkadaşlar birde şunu sormak istiyorum. Ben ps5 de kullanacağım ve oyun olarak ta asseto corsa competizione alacağım. Digital oyun grubunda çıkmıyor kardeslelik yapacak sizler daha hakimsiniz konuya burada ps5 için kardeslelik yapacak kimsi varmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrkavak

Dostlar bende 2 gün önce amazon.de den t300 aldım arkads gelirken yanında getirecek toplam fatura bedeli 339 € buna ist havaalaninda vergi vs bisey çıkar mı?

Mesut Çevik bu konuda video yaptı izleyin onu. Vergisini vermeden kontrole girerseniz el koyulabiliyor eşyalara.

• szhek S kullanıcısına yanıt

Ben Xbox da Asetto Corsa Competizione oynuyorum. İnternet olarak xbox alt yapısı bayagı iyi. AC deki gibi lag yok bu biraz servis sağlayıcınla ilişkili. AC de kendi ülkendeki insanlarla oynamak sıkıntıydı ACC de onu çözmüşler. Hatta ben Discord da yer alan bir ligde yarışıyorum (Ağılık ingiliz) şimdilik her şey yolunda. Forza Horizon ve FM7 için de halen komunite aktik. F1 serisi gamepass e eklendiği için var ama mazelesef direksiyonla gamepad oyuncuları karışık oynadığından rank yuklesene kadar saç baş yolarsın. ya da sadece uzun yarışlar sececen ama fazla oyuncu olmuyor. Onun içinde xbox ta bildiğim f1 ligleri var hatta birinde Ortombo referans oluyor. 120 fps i destekleyen bir tv ya da monitör bağlarsan Series X ile tadından yenmez görüntü. Benim salon tv 120 fps Yarış için kullandığım Monitör 60fps yurt dısından getirdiğim bir 120 fps destekli hdmi splitter ile rahatça kullanıyorum. Baska özel soruların olursa özelden yazarsın. FM8 çıktığında 10. Forza motorsports sezonumuzu da onda yapacağız. PC ve Xbox cross play destekli.

Bu tarz oyunları konsolda oynayan çok kalmadı hocam malesef. İndirimleri takip ederek direk hesap olarak almanız uzun vadede daha iyi olur sizin için.

• ilberhoca kullanıcısına yanıt
    Haklısınız Türkiye de bu şekilde ama Avrupa'daki turnuvalar genelde ps üzerinden oluyor. Özellikle sony bu konuda çok fazla turnuva düzenliyor. Bizim ülkemizde durum bu maalesef dediğiniz gibi
    Base, simit,pedal bunlari ayri ayri zamanlarda siparis edip bu gumruk vergisinden yirtamaz mi? Mantiksiz mi oluyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkmdesign -- 21 Mayıs 2022; 12:11:38 >
  • mkmdesign kullanıcısına yanıt
    430 EU altı toplam amazon fatura bedeli 339 EU olduğu için hiç bir şey talep edemez. Yürürlükte yazın bu aksi birsey mümkün değildir.
  • mkmdesign kullanıcısına yanıt
    Şöyle ki, eğer 150 eu altı olursa da sipariş edildiğinde kuvvetle muhtemel ki cüzi bir miktar da olsa vergiye tabi olur derdimizi anlatamayız bence.
  • Geçen hafta Almanya'dan yolcu beraberinde 295 Euro'ya t248 getirttim.Esenboğa havalimanında kutu parçalanmış şekilde ürünleri teslim aldı arkadaşım paketlere zarar verilmemişti yalnızca kutu yırtılmış ve muhtemelen içeriği kontrol edildi.Bunun dışında aksilik olmadı herhangi bir vergi de talep edilmedi.
  • Yolcu beraberinde de olsa demekki kutusuz getirmekte fayda var
  • 
Sayfa: önceki 397398399400401
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.