Şimdi Ara

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU] (245. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9.155
Cevap
239
Favori
472.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
33 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Analog el freni olarak ne önerirsiniz? thrustmaster'ın sparco el frenini almıştım ancak sonra sattım ve fiyatına değmediğini düşünüyorum. joystick kullanan varsa yorumlarını merak ediyorum.
  • Samsung LC49J890DKMXUF olmazmı hocam?
  • DriveMaN kullanıcısına yanıt
    Hocam bu monitoru çok düşündüm ama olmuyor. kokpiti kuracagım yerin yanında çalışma masam var. Oyüzden bu boy çok büyük geliyor. Yani bana uygun değil. malesef maksımum 900cm genişlikte bir monitor koymaya karar verdim.

Msi GE75 RTX2070 ekran kartlı laptop aldım. Aoc 35 de 120hz. Özellikle 120 Hz - 144hz farkı yarış oyunlarında problem yaratırmı?35 inch çünkü 144hz monitor yok. 31.5 inch çalışma masamda var. O bile küçük geliyor. Hep r tık büyüğüne bakıyorum. Birde ileride Oculus almayı düşündüğüm için 35 üstü büyük boşa masraf. Aoc 35 2. El 5,500 TL civarı alabiliyorum. Bu Dell Alienwere Türkiyede olsa gözüm kapalı alacağım ama malesef yok. AOC 35e baya taktım ama bazı sorular var kafamda. İPS ve VA panel farkı vs. Tepkime süresi DELL Alienwere göre 1-2 tık daha düşük. Bu Problem olur mu? HDR ve Quantum Dot teknolojisi AOC 35 monitorde yok.Bunların olup olmaması gerçekten önemlimi. Gsync önemli. O uyumlu monitor bakıyorum. Trde daha aoc agon ag352ucg6 modeli ile ilgili inceleme yapan görmedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opinion -- 22 Mart 2019; 16:44:16 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Vallahi ben 60fps 49 inch samsung curved'de bile gayet mutluyum, tercih meselesi ama 120-144hz farkı kesinlikle problem yaratmaz.
  • @Opinion

hocam herkesin parası harcaması kendine ama ben sizin yazdıklarınızı nerdeyse 2 aydır görüyorum ufaktan logitech g29 ile başlatıp sonunda profosyonel sistemlere kadar kullanmadan alıp satma yapıyorunuz.paranıza yazık değil var belli ama boşa geçen zamana yazık değil mi??boşu boşuna oyun için harcamadığınız zamana?

Allah kolaylık ve bol zaman versin size
  • Opinion kullanıcısına yanıt
    Aldığın fiyata satıyormuşsun gibi geldi bana :)
    Ötv olayı yeni çıktı galiba ,benim zamanımda Ücret + %18 olayı vardı.Yani hesapladığında 3500 küsür rakam ve 1000 lira vergi gibi düşündüm.%40 filan vergi varsa artık avrupadan birşey alınmaz ya.

DD sistemi bende düşünüyordum.Ama bu şekilde imkanı yok.İmkanı olanada saygı duyarım.

DD1 düşünüyorsan bence biraz tecrübe edinilmesini bekle derim.İlk seri üretildikten sonra piyasaya çıkış tarihi iptal edildi.Ciddi bir para ve sorun çıktığında birdaha geri yolla bir daha geri gelsin filan ızdırab resmen.
    Anladım.Hayırlı satışlar diliyorum.

Yakın zamanda sistem toplama niyetim yok gibi duruyor.Ama değişik bir durum olursa aklımda bulunsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EmreDFace

Ötv olayı yeni çıktı galiba ,benim zamanımda Ücret + %18 olayı vardı.Yani hesapladığında 3500 küsür rakam ve 1000 lira vergi gibi düşündüm.%40 filan vergi varsa artık avrupadan birşey alınmaz ya.

DD sistemi bende düşünüyordum.Ama bu şekilde imkanı yok.İmkanı olanada saygı duyarım.

DD1 düşünüyorsan bence biraz tecrübe edinilmesini bekle derim.İlk seri üretildikten sonra piyasaya çıkış tarihi iptal edildi.Ciddi bir para ve sorun çıktığında birdaha geri yolla bir daha geri gelsin filan ızdırab resmen.
    DD lerin ilk ön sipariş partisi 30 Nisanda teslim ediliyor. 2. parti ön siparişler ise 16 Hazirandan sonra edilecek. Zaten sipariş geçersem eldeki v2.5i sattıntan sonra en iyi ihtimal ile 15 Hazirana kadar beklemek zorundayım. Onun haricinde sorunlar giderilmiş. Zaten o dönem için sipariş verenlere 340 euro değerinde F1 simidi hediye etmişler. Önce benimkini elden çıkarayım. Sipariş gecince bilgilendirmeleri buradan yaparım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opinion -- 25 Mart 2019; 16:55:13 >

Valla işine karışmak gibi olmasın ama ben senin yerinde olsam v2.5'i açar kullanırım haziran ortasına kadar beklemek yerine, ilk parti dd1 kullanıcı yorumlarına bakar ondan sonra alıp almamaya karar veririm. Elindeki cihaz gayet başarılı, 3 ay boyunca kendini bu zevkten mahrum etmeye ne gerek var :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: diabolus79

Valla işine karışmak gibi olmasın ama ben senin yerinde olsam v2.5'i açar kullanırım haziran ortasına kadar beklemek yerine, ilk parti dd1 kullanıcı yorumlarına bakar ondan sonra alıp almamaya karar veririm. Elindeki cihaz gayet başarılı, 3 ay boyunca kendini bu zevkten mahrum etmeye ne gerek var :)
    Estf hocam fikrini söylüyorsun. Evet bunun farkındayım. Fakat kafaya koyuncada vazgeçemiyorum. Elimde T300de var. Onla idare ederim. Oyüzden rahatım. Zaten sipariş geçtikten sonra Mayısta ilk partiyi teslim alanlar fikirlerini yazmaya başlıyacaktır.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Bizimarkadaslara da ileteyim. Konsolda hangisiyle uyumlu? Xboz ile uyumlu mudur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı olsun kardeşim...

• https://www.youtube.com/watch?v=gSgOEJTxIC4

• Simucube 3 yeni DD motorunu bugün ön satış ile yeni sitesinde tanıttı. Fanatec Podium DD olduğu gibi elektirik aksagamı tek motor içine entegre edilmiş.

2 mayıs itibariyle teslimatına başlanacakmış
    https://www.simucu.be/where-to-buy

1- Simucube2 Sport 17 NM - 1.270 Euro - 2 Yıl Garanti
    2- Simucube2 Pro 25 NM - 1.470 Euro 2 Yıl Garanti
    3 Simucube2 Ultimate 32 NM - 3.190 Euro - 5 Yıl Garantili ayrıca içinde durdurma butonu vs ekli)

Sim Racing Ekipmanları [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opinion -- 3 Nisan 2019; 15:50:2 >

• Fanatec simitleriniz değerlendirilir :)
  • Arkadaşlar

Elimde 1 adet hiç açılmamış DriveHub Converter cihazı vardır. Fanatec Clubport V2.5 ile Ps4 pro üzerinde oynayabilmek için almıştım. Fakat Clubsport V2.5 satmam, Dricet Drive da geçmem nedeniyle kullanamayacağım. DriveHub sayesinde konsolu desteklemeyen cihazlarınızı, konsolda oynamanıza olanak sağlıyor. Ayrıca farklı marka ekipmanlarınızı tek çatı altında kullanmanızı sağlıyor. Cihazın kendi sitesinden ayrıntılarına bakabilirsiniz. Kargo ile 115 dolara gelmektedir. Ayrıca %20 vergi ödeyeceksiniz. İstediğim fiyat ise:800 TLdir. Satılmaz ise zaten iade edeceğim. Belki arayan varsa böyle bir cihaz, işi görülür.
    https://shop.cronusmax.com/drivehub.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Opinion -- 17 Nisan 2019; 11:24:9 >

• Merhaba arkadaşlar,
    Dün Xbox ta WRC 7'yi denedim. Beklediğim kadar kötü gelmedi. Özellikle etapların gerçekliği yeni eklenen Dinamik FOV'da hoş bileşenlerdendi.Direksiyon ile oynanışı kolaylaştırmak için FFB'yi biraz yumuşatmam gerekti sadece.
    Malumunuz Force feedback'in nerdeyse çok az oyunda bu denli az ince ayarın gerektiği örnekler var.(Wrc,Assetto corsa gibi).
    Tek şaşırdığım WRC 8'in çıkmasına 5 ay kala Multiplayer da tek bir online lobi bulamamasıydı. WRC nin oyunlarını genelde kariyer ve Günlük Challenge olarak mi oynuyor insanlar?
    WRC 8'de de ayni kader mi olur sizce?

Dirt Rally 2.0 da online etkileşim çok daha fazla ve günlük Challengeların Crown alışverişi, araç açma ve araç tamirlerinin kazanılan tecrübe puanlarından yapılmasından dolayı insanı daha çok içine çekiyor. Hem bu Challengeların bir çoğu klasik araçlarla olması daha da cezbedici.

Bunun dışında galiba güncellemeyle pist ustu kayma sorunları oldukça giderilmiş ama dolaysıyla direksiyon ayarları değişti. Tüm gece onu oturtmakla uğraştım.
    Dirt Rally 2.0'in hoşlanmadığım yanı ise 8 Kişilik lobide yarışçıların önce NPC lerle mücadele etmek zorunda kalması. Bu hem sıkıcı hem de troll sürücülerden kurtulmak için iyi bir yol. Öte yandan Yapay zekanın aşırı agresif olması getirdiklerinin bir kısmını geri alıyor.

İnanın şu günlerde biraz kararsız kaldım. Forza Motorsports 7'nin ceza sistemi oturmadı, Horizon 4 eğlencelik, Project Cars 2 firmanın gelecek planlarının karmaşasında ve oyunun bir tarafı düzelirken bir başka tarafının bozulmasından dolay saç baş yoldurması, Assetto çorsa Compentatione'nin konsolda kesin tarihi olmayışı, Bir önceki Assetto'nun severlerının lag problemli oluşu uzun uzun düşündürmeye başladı.

Öte yandan, Formula 1 in hiç olmazsa nispeten severlerının dolu olması ama Avrupa dışından giren kullanıcıların Selver'deki pingi arttırması, çok hoş bir içeriğinin oluşu ve en uzun deneyimi onda yaşamam hala sempatik geliyor.

Bir de Temmuz ayı için Raceroom'un Pc den konsollara GTR3 ismi ile portlanıp tıpkı Assetto corsa'nın Blancpain GT3 Serisi gibi Fia World Endurance Championship ile çıkacağını duyurduğu oyunu mu birtürlü karar veremedim.
    22 Yıllık Sim-Racing tutkumda bir donem böyle kararsız kalıp yola Project Cars ile devam ettiğim bir donem olmuştu o dönem bu bu konuyu paylaşacak o kadar insan yoktu tabi.
    Dijital dönem öncesi galiba oyunlar daha çok test edildiği ve kutulu satıldığı için kötü geri dönüşlerin firmaları çok olumsuz etkilemesiyle bitmiş ürünler daha stabil çıkıyordu. Şimdi Çoğumuzda iyi kötü setler var ama yarım kalmış oyunlar ve sürekli güncellemelerden öturu hepimiz ayar manyağı oluyoruz. PC'leri dışarda tutacak olursak sizce bugünlerde ya da yakın gelecekte hangisine şans vermeli ya da odaklanmalı? Sabrınız için teşekkürler.

• mkmdesign kullanıcısına yanıt
    Simülasyon ve f1 sevdalısı olarak codemasterin f1oyununu hayatımdan çıkaralı 4 sene oldu. Project cars ın 1.oyununu ps4 ün ilk zamanlarında başka yarış oyunu yok diye uzun süre mecburen oynamıştım, asetto corsa çıktıktan sonra ise projct cars defterini de kapatmıştım.Pc2 yi denemek için almıştım.Ve bu denemeden sonra project cars ı da tamamen hayatımdan çıkardım.
    Sim seven birisi bu iki oyunla bence devam etmemeli. O Yüzden bu oyunları yokmuş gibi kabul ediyorum.. Sadece iki seçenek var konsolda simülasyon için. Ya ACC ya da GTR 3.
    Acc ileride mutlaka konsola gelecektir ama kısa zamanda gelmeyeceğini ve yeni nesil konsollara çıkartacaklarını düşünüyorum. ( Yeni nesil konsollarla birlikte gelmesi daha iyi olur düşüncesindeyim) O yüzden önümüzdeki şimdilik tek seçenek Gtr 3.
    Yakın gelecekte gtr 3 e odaklanacağım. İleride acc çıktığında ise ikisinden hangisi daha çok iyiyse (fizik-ffb yönünden)onunla yoluma devam edeceğim.
    Konsoldan pc ye geçmek istemeyen sim sevdalılarını ,yokluktan ve bu kafa karışıklığından kurtaracak sadece bu iki oyun var.Bunların çıkışıyla birlikte konsolda sim ortamı tekrar canlanacaktır.

• Sevgili arkadaşlarım,

Xbox üzerinde yoğun bir şekilde forza oynuyorum ve artık simulasyona geçmek istiyorum. Bunun için ortalama 10k gibi bir rakam ayıracağım. Ancak sormak istediğim birkaç soru var. Kokpit olarak Playseat® Sensation Pro çok beğendim ancak TR fiyatları çok can yakıcı seviyede. Sizce kokpit olarak ne tercih etmeliyim?

Direksiyon olarak; Thrustmaster t300 almayı düşünüyorum ancak sizin önereceğiniz farklı bir direksiyon varmı?

3 monitor almamı mı önerirsiniz yoksa tek monitor 42" gibi bir monitor kullanmamı mı düşünürsünüz?

F1, ets, forza, iracing gibi simulasyonlara gireceğim. PC'de oynayacağım.

yardımlarınıza ve önerilerinize açığım.
  • 
Sayfa: önceki 243244245246247
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.